Abalı size sağlıklı ve kaliteli yiyecek ürünlerini sunar. Pekmez, bal ve yağ gibi kahvaltılık ürünleriyle güzel bir sofra hazırlayabilirsiniz. Abalı ayçiçek yağ ile pişirdiğiniz kızartmalar en lezzetli kahvaltılarda yerini alır. Size de afiyetle yiyerek güne güzel başlama şansı sağlar. Sadece kahvaltılarda değil, birçok alanda kullanabilirsiniz. Zeytinyağı ile soğuk mezeler ve salatalar, mısır yağı ve ayçiçek yağı ile sıcak yemekler hazırlayabilirsiniz. Çeşitli yemeklerde, kışa hazırlayacağınız yiyeceklerde, kızartmalarda, atıştırmalıklarda ve birçok yerde kullanma şansınız vardır. Lezzetinin yerinde olmasının yanında sağlığa faydaları da çoktur. Abalı ürünleri farklı gramajlara sahiptir. İhtiyacınız kadarını alıp kullanma şansınız vardır. Kilere alıp uygun saklama koşulları altında uzun bir süre saklayabilirsiniz. Zeytinyağı ve bal ürünleri ile hazırlayacağınız karışım ve güzellik maskeleri hazırlayabilirsiniz.

Abalı Ürünlerinin Özellikleri

Abalı'nın birçok ürünü vardır. Kahvaltılık ve yağ gibi birçok yiyecek ürünleri barındırır. Pekmez, bal, zeytinyağı, mısır yağı ve ayçiçek yağı gibi ürünleri size sunar. Abalı üzüm pekmezi üzüm suyunun tencerelerde kaynatılarak pekmez kıvamına gelinceye kadar karıştırılarak yapılır. Sağlığa faydaları vardır. Kalsiyum içermesiyle kemik sağlığına faydalı olabilir, kansızlığa karşı sizi koruyabilir. Abalı dut pekmezi de bu süreçten geçerek hazırlanır. Soğuk havalarda hastalıklara karşı sizi koruyabilir. Üzüm ve dut pekmezlerinden istediğinizi tercih edebilir, pekmez ile enerjiniz artırarak güne dinç bir şekilde başlayabilirsiniz. Abalı bal çeşitlerinin arasındaki süzme çiçek balı arıların çiçek özlerini toplayarak hazırladığı organik bir üründür. İçerdiği besin değerleri ile çeşitli hastalıklara karşı koruyabilir. Abalı zeytinyağı doymamış yağ olması bakımından kalp sağlığına yararları olabilir. Abalı mısır yağı B ve E vitamini barındırmasıyla sağlığınıza fayda sağlayabilir. Mısır ve ayçiçek yağı yüksek sıcaklıklara dayanan yağlardır, kızartmalarda, fırın yemeklerinde ve sıcak yemeklerde kullanılır. Abalı yağ 1, 2, 4, 5,10 ve 18 litre gibi ağırlıklarda farklı gramajlara sahip bir özelliği vardır. 18 lt Abalı yağ yüksek gramaja sahip bir üründür. Abalı ayçiçek yağı 18 lt yemek sektöründe çalışıyorsanız mutfağınızda da kullanabilirsiniz. Abalı yağ 18 lt ile sadece topluca yemek hazırlamakla sınırlı kalmaz. Merkezden uzak bir yerde oturuyorsanız Abalı 18 lt ayçiçek yağı alarak kilere koyabilirsiniz. Sık sık alışveriş yapma zamanınız yoksa yüksek gramajlı ürünler sizin için doğru bir tercih olabilir. Yemeklerinizde daha az yağ kullanıyorsanız daha düşük gramajlar tercih edebilirsiniz. Abalı 1 litre sizin için daha avantajlıdır. Arzunuza göre Abalı 2 litre yağ da kullanabilirsiniz. Daha az kullandığınızdan uzun bir süre yetebilir. Abalı 4 lt yağ ile patlıcan, biber gibi sebze kızartmaları yapıp kavanozlarda saklayabilirsiniz. Abalı 4 lt ayçiçek yağı ile hazırlayacağınız bu kışlık yiyecekler mevsiminde alındığı için daha organik ve ekonomik olur. Kış mevsimine saklamak için Abalı yağ 5 lt ile domates ve biber salçaları hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu salçalarda yağ kullandığınızda ise daha uzun ömürlü olma şansına sahip olur.

Avantajlı Yönleriyle Abalı Ürünleri

Abalı ürünlerini kullandığınızda birçok avantaja sahip olursunuz. Abalı çiçek balı lezzetli bir ürün olmasının yanında oldukça sağlıklıdır. Çocuklarınıza besleyiciliği yüksek olan atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz. Ballı kuruyemişli yoğurt veya ballı süt gibi farklı atıştırmalıkları güvenle yedirebilirsiniz. Çocuklarınız için hem lezzetli hem de sağlıklıdır. Soğuk algınlığına karşı size yardımcı olabilir. Zencefil ve zerdeçal ile karıştırıp günde bir tatlı kaşığı yediğinizde öksürüğün azalmasında yardımcı olabilir. Bal ile sağlıklı atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz. Meyveler ile mikserden geçirip smoothie yapabilir, küçük kalıplar halinde buzluğa koyduğunuzda dondurma yapabilirsiniz. Şekeri bıraktıysanız çaya tatlandırıcı olarak katabilirsiniz. Güzellik alanında da yüz maskesi ve saç maskesi olarak kullanabilirsiniz. Kullandığınızda cildinize ve saçınıza parlak bir görünüm verebilir ve nemli olmasını sağlayabilir. Abalı dut pekmezi de size enerji verir. Kansızlığa karşı size yardımcı olabilir. Un ile karıştırıp kuruyemiş ekleyerek pestil hazırlayabilirsiniz. Abalı mısır yağı ile yaptığınız yemekler hem sağlıklı hem de lezzetli olabilir. Abalı mısırözü yağları mayonez yaparken de kullanılır. Salatalara sos olarak ekleyebilirsiniz. Fırına koyduğunuz yemeklere yakışır ve lezzetine lezzet katar. Abalı yağ 4 lt alıp mutfağınızda güvenle kullanabilirsiniz. Abalı ayçiçek yağı 4 lt ile çeşitli yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Abalı kızartmalık yağ ile patates kızartması, hamur kızartması gibi birçok kızartmalarda kullanabilirsiniz. Abalı sıvı yağ ile yiyecekleriniz korumanız mümkündür. Kullandığınız salçanın kapağındaki bir sorundan dolayı hava alıyorsa küf tutabilir. Salçanın üstüne yağ döktüğünüzde onun hava almasını engellemiş olursunuz. Bu şekilde yiyeceğiniz güvenle saklanmış olur. Farklı gramajlara sahip olmasıyla size kolaylık sağlar. Abalı yağ 10 lt büyük ailelerde faydalı olur. Daha az yağ kullanıyorsanız Abalı ayçiçek yağı 5 lt olarak kullanmanız size yarar sağlar. Büyük bir aile değilseniz 2 lt Abalı yağ size uzun bir süre yeterli olur. Ürünü kısa bir sürede kullanmak istiyorsanız veya evde çok uzun bir süre bulundurmayı sevmiyorsanız düşük gramajlar sizin için idealdir. Abalı zeytinyağı ile hafif yemekler hazırlayabilirsiniz. Salatalarda, dolmalarda, sarmalarda ve sebze yemeklerinde kullanma alanı olan bu ürün oldukça faydalıdır. Makarna pişirirken pişirme suyuna bir tatlı kaşığı kadar eklediğinizde makarnaların birbirlerine yapışmasını engeller. Yemeklerinize lezzet katmasının yanında güzellik ürünü olarak da kullanabilirsiniz. Kaş ve kirpiklerinize sürdüğünüzde dolgunlaştırabilir ve saç maskesi olarak da hazırlayabilirsiniz. Tırnaklarınıza uyguladığınızda daha sağlıklı tırnak elde etme şansına sahip olabilirsiniz.

Bütçe Dostu Ürünleriyle Abalı

Abalı ürünleri modern yöntemlerle hazırlanır ve kalitelidir. Ballar toplanarak fabrikada paketlenir ve organik olarak size sunulur. Dut ile üzüm mevsiminde toplanır ve hijyenik koşullarda pekmezi yapılır. Ayçiçeği çekirdeği, zeytin ve mısır fabrikalarda steril koşullarda işlemden geçerek yağı yapılır. Abalı yağ fiyatları ürünlerin modern ve kaliteli olması bakımından düzenlenir. Abalı sıvı yağ fiyatları çeşitli gramajlara sahip olmasıyla daha ekonomik fiyatlarla karşılaşırsınız. Abalı ayçiçek yağı 4 l dört kişilik bir aile için genellikle birkaç aylık kullanım sağlar. Abalı ayçiçek yağı 18 lt fiyatı yüksek gramajı olması bakımından daha ekonomiktir. Abalı ayçiçek yağı 5 lt fiyatı ise daha yüksek gramaja sahip ürünlere göre düşüktür. Kullananların ürünler hakkında yorumlarını merak ediyorsanız Abalı ayçiçek yağı yorum kısmında birçok kullanıcının yorumlarını görebilirsiniz. Yemeklerinizde daha az yağ kullanmak isterseniz Abalı ayçiçek yağı 2 lt gibi daha düşük ağırlıkta olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Abalı 5 lt yağ fiyatları ürünün steril koşullarda hazırlanmasına, modern oluşuna ve kalitesine göre düzenlenir. Kullanıcıların memnun kalıp kalmadığı hakkında bilgi almak isterseniz Abalı 5 lt ayçiçek yağı yorumları kısmından öğrenebilirsiniz. Abalı ürünleri hakkında bilgilere ve fiyatlara Hepsiburada sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Abalı Ürünlerinin Saklama Koşulları Nelerdir?

Yağlar, oda sıcaklığında ışık ve nem almayan bir ortamda saklanabilir, buzdolabında donabilir. Pekmez, açılmadan önce ışık almayan bir ortamda oda sıcaklığında saklanabilirken açıldığında buzdolabında saklanabilir. Bal, oda sıcaklığında saklanabilir, buzdolabında donarak katılaşır.

Abalı Yağları Hangi Yemeklerde Kullanılır? Ayçiçek, mısır yağı ve riviera zeytinyağı yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır, bütün sıcak yemeklerde kullanabilirsiniz. Sızma zeytinyağını salatalarda ve soğuk yiyeceklerde kullanılabilirsiniz. Abalı Ürünlerinin Sağlığa Zararı Var mı?

Yağlar çok tüketildiğinde veya yemeklere fazla miktarda eklendiğinde kilo alımına sebep olabilir. Uygun porsiyonlarda güvenle tüketebilirsiniz. Kızartmalarda veya yemeklerde kullandığınız yağları yeniden kullanmanız sağlığınız açısından tehlikeli olabilir. Atık yağı şişeye dökerek atık yağ toplama kutusuna atabilir, çevrenizde yoksa çöpe atabilirsiniz. Bal ve pekmez yüksek porsiyonda tüketildiğinde şeker yükselmesine sebep olabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Abalı

9 ürün listeleniyor
Süpermarket
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler