Pişirilen yemeklerden meydana gelen buharlaşma, hem yemek kokularının mutfağa ve eve sinmesine neden olur, hem de evdeki nem seviyesini yükseltir. Bu durumun engellenebilmesi içinse çok iyi bir havalandırma ile hava sirkülasyonu sağlanmalıdır. Ancak hava şartları ve evin fiziksel özellikleri böyle bir havalandırmaya her zaman uygun olmayabilir. Aspiratörler ise her koşulda mutfaktaki yemek kokusunu ve su buharını pratik bir şekilde giderirler.

Arçelik Aspiratör

Arçelik aspiratör modelleri, mutfaktaki istenmeyen kokuları önlemede oldukça etkilidir. Özellikle balık ve diğer kızartma çeşitleri gibi yiyeceklerin hazırlanmasında ortaya çıkan kötü kokunun eve sinmesi bu cihazlarla engellenebilir. Arçelik aspiratörler aynı zamanda oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Sürgülü tasarıma sahip olan modellerde, hareketli parça öne doğru kolaylıkla çekilir ve cihaz bu şekilde çalışmaya başlar. Sürgülü parçanın çekilmesi ile birlikte cihaz gövdesinin ön kısmında bulunan güç düğmeleri ortaya çıkar ve bu düğmeler kullanılarak cihaz kapatılabilir, istenen güç kademesinde çalıştırılabilir ya da buradaki ilgili düğmeler aracılığıyla aspiratörün alt kısmında bulunan lambalar açılıp kapatılabilir. Üzerlerinde bulunan motorların sağladığı emiş gücü ile mutfaklardaki havayı etkili şekilde tahliye eden bu cihazlar, ayrıca bacasız ya da hava tahliyesinin mümkün olmadığı mekânlarda da kullanılabilir. Ancak bu tip bir kullanım için aspiratör modellerinin, opsiyonel olarak sunulan karbon filtre ile birlikte kullanılması gerekir. Tüm bu özelliklerin yanında aspiratör modellerinin temizlikleri ve bakımları da oldukça kolaydır.

Arçelik Aspiratör Modelleri

Arçelik aspiratörler, mutfaklara kolaylıkla monte edilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Genellikle 60 cm standart genişliğe sahip olan bu modeller, birçok mutfak dolabı ile kullanıma uygundur. Küçük hacimleri ile oldukça az yer kaplayan Arçelik aspiratör modelleri, sürgülü yapıları sayesinde kullanılacakları zaman öne doğru çekilerek geniş bir emiş yüzeyi elde edilebilir. Bu sayede çok daha fazla yemek buharı aspiratör tarafından emilir. Aspiratör modellerinde 3 adet güç kademesi bulunur. Bu kademeler ihtiyaca göre ortamdan hava emiş gücünün ayarlanması için kullanılır. Yüksek emiş gücü için cihazda 3. kademe, en düşük emiş gücü içinse 1. kademe aktif olmalıdır. Bu şekilde aspiratör modeline göre saatte 160 ila 430 metreküp arasında hava emişi sağlanabilir. Fonksiyonel ve pratik kullanımlarının yanında Arçelik aspiratörler gürültüsüz çalışırlar. Bu cihazlarda en fazla gürültüye sebep olan 3. güç kademesinde bile, en yüksek gürültü seviyesine sahip olan cihazdan çıkan ses 63 dBA’dır. Bu da son kademede çalışmasına rağmen bu ürünün rahatsız edici olmaması anlamına gelir.

Arçelik Aspiratör Fiyatları

Arçelik aspiratör fiyatları, aspiratör modelinin emiş gücü, motor sayısı, dış yüzey kaplaması, filtre tipi ve gürültü seviyesi gibi özelliklerine göre değişiklik gösterir.

Aspiratörün emiş gücü bu ürünlerin fiyatlandırılmasında temel ölçütlerden birisidir. Daha fazla emiş gücü havayı daha etkili temizler ve ürünün emiş gücünün artırılması için daha yüksek kapasiteli bir motor ya da düşük kapasiteli iki adet motor kullanılabilir. Bundan dolayı emiş gücü yüksek olan ürünlerin fiyatları da diğer modellere göre yüksektir. Cihazın dış kaplaması da fiyatlandırmada etkilidir. Daha parlak ve şık olmasının yanında parmak izi bırakmayan ve temizliği de oldukça kolay olan inox aspiratör modelleri, dayanıklı plastik kullanılmış modellere göre daha yüksek fiyatlıdır. Her ne kadar markaya ait ürünler gürültüsüz çalışsa da ses hassasiyeti olanlar çok daha düşük gürültü seviyesine sahip olan modellere yönelebilirler. Bu modellerde gürültü seviyesinin azaltılabilmesi için özel önlemler alındığından dolayı bu durum fiyat etiketlerine de bir miktar yansır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Arçelik Aspiratör Fiyatları

6 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Arçelik Aspiratörler
  2. Bosch Aspiratörler
  3. Vestel Aspiratörler
  4. Bahçıvan Aspiratörler
  5. White Daisy Aspiratörler
  6. Cvs Aspiratörler
  7. Dominox Aspiratörler
  8. HİBSAN Aspiratörler
  9. Alveus Aspiratörler
  10. Beko Aspiratörler
  11. Franke Aspiratörler
  12. Miele Aspiratörler
  13. Arnica Aspiratörler
  14. Esty Aspiratörler
  15. Stilevs Aspiratörler
  16. Teka Aspiratörler
  17. Conti Aspiratörler
  18. Eminçelik Aspiratörler
  19. Luxell Aspiratörler
  20. Simfer Aspiratörler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Maksimum Emiş (m3/saat)
 5. Genişlik (cm)
 6. Renk
  1. Beyaz
  2. Inox
  3. Siyah
 7. Ses Seviyesi (dB)
 8. Kullanım Şekli
  1. Ankastre
  2. Solo
 9. Kontrol Tipi
 10. Kademe Sayısı
 11. Fırsat Ürünleri
 12. Satıcı A-Z
 • Marka Arçelik
DSACategoryId/2147483637/235604/22002/arcelik
Başa dön