Arçelik Termosifon

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte insanlar, kendi yaşam alanlarında ve ev ortamlarında kendisine yardımcı birçok ürünü kullanmaya başlamışlardır. Bu ürünler sayılamayacak kadar çok ve kullanım alanlarına göre farklılık gösteren ürünlerdir. Yine bu ürünler hayatınızın ve yaşamınızın her anında ve hemen hemen her alanda sizlere kolaylık sağlayan ve destek olan teknolojik ürünlerdir. Örneğin bir mutfak alanında kullandığınız teknolojik ürünlere mutfak robotu, blender, mikrodalga, fırın, bulaşık makinası, buzdolabı vb. gibi ürünleri sayabiliyorken banyoda kullanılan eşyalar için de kurutma makinesi, çamaşır makinesi, termosifon vb. gibi birçok teknolojik ürünü sayabilmekteyiz. Sayılamayacak kadar fazla ürün olsa da bu ürünler arasında en önemli olanlardan bir tanesi termosifondur. 

Termosifon, kullandığınız suyun kullanıcının istediği şekilde istediği derecede ısıtılmasını ve sıcak kalmasını sağlayan ve elektrik enerjisiyle çalışan bir üründür. Gövde, sinyal lambaları, ısıtıcı, anot, emniyet ventili, termal devre kesici ve termostat gibi parçalardan oluşmaktadır. Gövde, termosifonun büyük hacminin olduğu ve içerideki devreleri koruyan yapıdır. Sinyal lambaları uyarı sistemleridir. Isıtıcı suyu ısıtan sistemdir. Anot çubuk bir yapıdır, magnezyumdan oluşmaktadır ve depo ömrünü uzatır. Emniyet ventili, suyun termosifondan kontrollü bir şekilde çıkmasını sağlamaktadır. Termal devre kesici bimetali ısıtmaktadır. Termostat ise suyun istenilen sıcaklık derecesinin ayarlanabildiği bölgedir. Böyle bir sistemden oluşan termosifon ev ortamında sizlere birçok anlamda kolaylık sağlamaktadır. İstenilen sıcaklıkta rahatça duş alınmasını sağlar, bulaşık yıkarken vb. suyun yine istenilen derecede akmasını sağlar, kullanıcı tarafından ayarlanabildiği için cildinizin gereğinden fazla veya gereğinden düşük sıcaklıktaki su ile temas etmemesini sağlamaktadır. Termosifonlar, gövde bölgesi sayesinde su almayan yapılardır. Su aldığı zaman termosifon içerisindeki bütün sistem arıza yapabileceği gibi su istenilen sıcaklıkta akmayabilir. Termosifonlar izolasyonlu bir yapıdan oluşurlar. Bu bağlamda içlerindeki suyu 24 saat sıcak tutabilmektedirler. Günümüzde en çok tercih edilen ve kullanılan termosifonlardan bir tanesi ise Arçelik termosifonlardır. Arçelik termosifonların kategorilerine göre birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Arçelik termosifonlar kullanışlı sıkça tercih edilen termosifonlardır.

Arçelik Termosifonun Kullanımı

Arçelik termosifonu kullanırken ilk olarak suyun hangi sıcaklıkta akması istenildiğine karar verilmesi gerekmektedir. Termostat ile su istenilen ısı ayarına getirildikten sonra termosifon, istenilen ayara göre suyu ısıtmaya başlar. Su, istenilen ısıya ulaşıncaya kadar termosifon ısıtma işlemini yapmaya devam eder. Su istenilen sıcaklığa geldikten sonra oluşan herhangi bir ısı kaybı durumunda termosifon devreye girerek otomatik olarak suyun ısısını tekrardan istenilen sıcaklığa göre ayarlamaktadır. 

Arçelik Termosifon Çeşitleri

Birbirinden farklı çeşitte ve belirli kategorilere göre bulunan birçok Arçelik termosifon bulunmaktadır. Termosifonların suyu ısıtma süreleri, kendi güçlerine göre doğru orantılı olmaktadır. Bu bağlamda farklı güç yapıları olan Arçelik termosifonlar bulunmaktadır. Her termosifonun belirli bir su alma haznesi vardır. Bu bağlamda Arçelik termosifonlar belirli litre hacmine göre çeşitli büyüklüklerde bulunabilmektedirler. Örneğin 50 litrelik, 80 litrelik, 65 litrelik vb. ölçülerde termosifonlar bulunabilmektedir. Bu litre ölçülerinin belirli bir sınırı vardır. Bu sınır 5-120 litre arasıdır. Yani termosifonlar 5 ila 120 litre arasında bulunabilmektedir. Bu bağlamda Arçelik termosifonlar da bu sınırlar arasında çeşitli ölçülerde bulunabilmektedirler. Arçelik termosifonlar, kendi litreleri içerisinde de ayrılmaktadır. Örneğin Arçelik T7380 B 80 litrelik termosifon ve Arçelik T7380 E BS 80 litrelik termosifonlar bulunmaktadır. Bu iki Arçelik termosifon 80 lt kapasitesindedir. Fakat güçleri birbirlerinden farklıdır. Arçelik termosifon fiyatları bu bağlamda birbirlerinden farklı olabilmektedir. Bir Arçelik termosifon fiyatı, termosifonun haznesine göre, boyutuna göre, yapısına göre, gücüne göre, işleyişine göre vb. gibi çeşitlerine göre değişebilmektedir. Örneğin Arçelik termosifon 65 lt fiyat olarak 80 lt’lik bir termosifondan daha az bir fiyattadır. Aynı şekilde Arçelik sifon 80 lt fiyat olarak 50 lt’lik bir Arçelik termosifonundan daha fazla fiyatlıdır. Arçelik termosifon 50 lt fiyat olarak ise diğer büyük kapasiteli termosifon fiyatlarından daha uygun şekilde bulunmaktadır.Genel olarak farklı Arçelik termosifon ürünleri arasındaki fiyatlandırmaya bakacak olursak birbirleri arasında çok uçuk farklar yoktur fakat yine de belli başlı fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Yani Arçelik termosifon fiyat olarak diğer termosifon çeşitlerine göre benzerlik göstermektedir. 

Arçelik Termosifon Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Termosifonlar konusunda genel olarak dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Arçelik termosifonu kullanırken en başta dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi termosifonun kapalı bırakılmamasıdır. Termosifonlar izolasyonlu bir malzemeden meydana geldiğinden ve suyu kendi haznesi içerisinde 24 saat boyunca ısıtabilme özelliğinden daha öncesinde bahsetmiştik. Bu bağlamda termosifon kapatıldığı zaman bile sürekli olarak çalışmaya devam edebilmekte ve suyu ısıtmaya devam etmektedir. Bu da enerji tasarrufu yapılmasını engeller ve elektrik kullanımında fiyat olarak fazlaca miktar ödenmesine sebebiyet verir. Enerji tasarrufu yapabilmek ve daha ekonomik bir Arçelik termosifonu kullanabilmek için uzun süreli seyahatlere çıkılmadıkça termosifonun kapatılması tavsiye edilmemektedir. 

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise Arçelik termosifon sisteminin sudan uzakta, zeminden yüksekte ve güvenli bir yere kurulması gerekmektedir. Kurulacak olan Arçelik termosifon sisteminin suya temas etmemesi güvenlik açısından oldukça önemlidir. Arçelik termosifonlarında dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan bir diğeri ise sinyal lambalarıdır. Termosifon içerisinde olası bir kireçlenme veya tıkanma durumunda termosifon ötmeye başlar ve uyarı verir. Herhangi bir uyarı sinyalinde Arçelik termosifonunun kontrolü sağlıklı olacaktır. Termosifonlar şebeke suları ile çalışmaktadırlar ve haznelerinde şebeke sularını bulundururlar. Eğer şebeke suyu (temiz ve kullanılabilir su) kullanımına rağmen termosifon koku yapıyorsa yine aynı şekilde sistemin kontrol edilmesi gerekmektedir. 

Arçelik termosifonlarının düzenli olarak bakımlarının yetkili servisler tarafından yapılması gerekmektedir. Düzenli bakımlar hem termosifon sisteminin kendisi hem de bireylerin güvenlikleri açısından önemlidir. Termosifonun yapmış olduğu herhangi bir arıza durumunda aynı şekilde yetkili servislere baktırılması gerekmektedir. Son olarak hemen hemen her üründe olduğu gibi Arçelik termosifonlarının da bir kullanma kılavuzu vardır. Termosifon kullanılmaya başlanmadan önce kullanma kılavuzunun okunması tavsiye edilmektedir. 

Arçelik Termosifonları Kullanışlı mıdır?

Arçelik termosifonları günümüzde sıkça tercih edilen ve kullanılan termosifonlardandır. Kategorilerine göre ayrılan ve çeşitlilik gösteren birçok Arçelik termosifon bulundurur. Termosifon temin etmek isteyen bireyler Arçelik termosifon sayesinde istedikleri termosifon sistemine sahip olabilmektedirler. 

Nasıl Bir Arçelik Termosifon Alınmalıdır?


Arçelik termosifon alımları kullanıcının yaşam alanı içerisinde kendi kullanım şekline bağlıdır. Arçelik termosifon temin etmek isteyen bireyler hangi haznede, hangi büyüklükte, hangi güçte ve hangi fiyat aralığında bir termosifon istiyorlarsa ona göre Arçelik termosifon seçimi yapmalıdır. Bu kriterlere uygun şekilde seçim yapıldığı zaman zaten kullanıcı için en uygun olan Arçelik termosifon seçimi yapılmış olur. Bu bağlamda kullanıcıların kendilerine en uygun olacak termosifonu almaları tavsiye edilmektedir.

Arçelik Termosifon İle Şofben Arasındaki Farklar Nelerdir?

Arçelik termosifonlar bütün termosifonlarda da olduğu gibi sadece elektrik enerjisiyle çalışmaktadır. Şofbenin kendi içerisinde ayrılan bazı çeşitleri ise elektrik enerjisiyle çalışmamaktadır. Arçelik termosifonlar kendi haznesi içerisinde 24 saat suyu sıcak tutabilirken şofbenlerde maalesef böyle bir durum söz konusu değildir. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Arçelik Termosifon

14 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Güvenle Kapında
Fiyat Aralığı
Toplam 14 / 14 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?