Paşabahçe’nin cam kapları serisine ismini veren Borcam, neredeyse tek başına bir marka olarak öne çıkar. Camın sağlığı, estetiği, dayanıklılığı ile dikkat çeken Borcam ürünlerinin termal genleşme katsayısı düşüktür ve termal şoklara karşı mükemmel mukavemet gösterir. Bu sayede de ısıya dayanıklı fırın ve mutfak kabı olarak kullanılırlar. Borcam ile yemeklerinizi buzdolabında saklayabilir; fırın, ocak ve mikrodalgada ısıtabilirsiniz. Fırın yemeklerini, kek ve kurabiyelerinizi pişirmek için de kullanabilirsiniz.

Borcam Ürünleri

Ürünlerin tamamı, camdan üretilir. Soda-kireç camının birleşiminden oluşan materyale ilave olarak bor oksit kullanılır ve bu sayede ürünler, ısıya daha dayanıklı hale gelir. Borcam tepsi ve kapları, birçok farklı şekil ve boyda üretilir. Bu durum, mutfaklarda ihtiyacınız olan ürünleri seçebilmenizde kolaylık sağlar. Kare, dikdörtgen, yuvarlak ve oval tepsilerin dışında yine farklı şekillerde ve kapaklı olarak sunulan birçok ürün yer alır. Kapaklı kaplar, daha çok saklama ve yemeklerin ısıtılması amacı ile kullanılır.

Ürünler arasında 1, 1,5 ve 3 litrelik yuvarlak; 2 litrelik kare ve oval kapaklı kaplar görülebilir. Tepsi olarak kullanabilmek için 27x40 cm., 28x28 cm., 22x22 cm. ölçülerinde kare ve dikdörtgen kaplar, ürünler arasında rastlanabilecek diğer kullanışlı mutfak gereçleridir. Markanın ürünlerini kullanırken ani ısı değişimlerine karşı dikkatli olunması gerekir. Bu sebeple fırında kullanacaksanız soğuk fırına sürebilir ve fırın ısınırken kabın da yavaş yavaş ısınmasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde, ocağın üzerine koyacaksanız kısık ateşe koyabilir ve kap ısındıktan sonra ateşi biraz yükseltebilirsiniz. Böylece kapları ani ısı değişimlerine karşı koruyarak herhangi bir zarar görmelerini de önleyebilirsiniz.

Borcam ürünleri ile kek ve pastalar için pandispanya pişirebilirsiniz. Kurabiye ve poğaçalarınızı fırına sürebilirsiniz. Tepsiye dizdiğiniz tavuk, balık, et ve sebzelerin en iyi şekilde fırında pişmesini sağlayabilirsiniz. Börek ve tatlılarınızı da Borcam tepsilerde pişirebilir ve tatlıların şerbetini doğrudan üzerine dökebilirsiniz. Tepsi modellerini zeytinyağlıların sunumu için kullanabilirsiniz. Zeytinyağlı dolmaları tepsiye sıralayabilir, yoğurtlu mezelerinizi tepsiye dökebilir, salatalarınızı koyabilir ve masaya getirebilirsiniz. Böylece camın şeffaf ve estetik yapısından yararlanarak lezzetli yemeklerinizin hoş manzarasını da ortaya koyabilirsiniz.

Borcam Alışveriş

Borcam ile alışveriş, camın sağlıklı kullanışlılığına ve estetiğine sahip olmanızı sağlayacak modeller arasında seçim yapabileceğiniz keyifli bir deneyim haline gelir. Aldığınız ürünler sayesinde yemek ve hamur işlerinizi sağlıklı şekilde pişirebilmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Yeni bir ev kuruyorsanız ve her şeyi en baştan alacaksanız en çok kullanma eğilimi gösterdiğiniz ürünleri seçebilirsiniz ya da her şekildeki Borcam’dan bir adet alabilirsiniz. Aile üyelerinizin sayısına göre de tercihler yapabilirsiniz. Henüz iki kişilik çekirdek bir aileyseniz en küçük boylar sizin için idealdir; ancak sık misafir ağırlıyorsanız büyük boylardan da almayı düşünebilirsiniz.

Borcam alışveriş seçenekleri arasında sayısız farklı alternatif bulabilirsiniz. Ürünler, tekli olarak ya da ikili ve üçlü setler halinde satılır. Bazı durumlarda sadece setlere sahip olabilmek de mutfakta işlerinizi oldukça rahatlatır. Hamur işleri için kare, dikdörtgen ve yuvarlak olanları tercih edebilirsiniz. Yemekler için de yuvarlak ve kapaklı olan modeller arasından tercihte bulunabilirsiniz. Aldığınız ürünlerle yemekleri saklayabilir ve ısıtabilirsiniz.

Oval olanlar ise sofralarda servis yapabilmek için şık bir görünüm sergiler. Ayrıca, farklı formdaki ürünlerle yapabileceğiniz sütlü tatlı sunumunu da gerçekleştirebilirsiniz. Pişirdiğiniz koyu kıvamlı sütlü tatlıyı Borcam tepsiye dökebilir ve oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabına koyabilirsiniz. Daha sonra keserek servis edebilirsiniz. Kendi yaratıcı fikirleriniz doğrultusunda yemek yapma alışkanlıklarınıza ve servis stilinize bağlı olarak ürünleri inceleyebilir; size uygun olanları kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Borcam

15 ürün var
  1. Fiyat Aralığı
    -
  2. Ürün Puanı
  3. Satıcı A-Z
BAŞA DÖN