Bosch Bulaşık Makinesi 

Modern bir mutfağın ihtiyaçlar listesinin en başına beyaz eşyalar vardır. Gelişen teknolojiyi takip eden markalar, beyaz eşyalara her geçen gün daha ilginç özellikler eklemekte ve hayatı çok daha kolay hale getirmektedir. Mutfakta yemek yaparak geçirilen zamanlardan ve büyük yemeklerden sonra bulaşıkları hızlıca yıkayan ve kurulayan bulaşık makineleri, geliştirilmeye başladıkları günden itibaren en çok tercih edilen ve yokluğu en çok hissedilen ev eşyalarından olmuştur. Günlük hayatta bu kadar önemli bir yere sahip olan bulaşık makinelerinin hangi marka olduğu, kapasiteleri ve renkleri tüketiciler için önemlidir. Birçok beyaz eşya ve elektronik ev eşyaları üreten Bosch, uzun yıllardır dünyanın dört bir yanında tüketicilerin güvenini kazanmış bir marka olduğundan, bulaşık makinelerini gönül rahatlığıyla satın alabilir ve kullanabilirsiniz. 

Bulaşık makinesi kullanmanın önemi sadece bulaşıkları elde yıkarken yorulmanızı önlemekten ibaret değildir. Bilim insanları ve bu konuda uzman olan kişiler, elde bulaşık yıkarken harcanan su ve enerji miktarını büyük ölçüde azaltan bulaşık makinelerinin mümkün olduğunca her evde kullanılmasının dünya için de çok iyi bir davranış olduğunu söylüyor. Her ihtiyaca cevap verebilen, teknoloji harikası programları ile size hiçbir iş bırakmayan Bosch bulaşık makinesi, renkleriyle de mutfağınızdaki diğer eşyalara uyum sağlayabiliyor. Elektronik eşyalar, özellikle de beyaz eşyalar çok sık satın alınamadığından, insanlar bir kez aldıkları ve yatırım yaptıkları bir bulaşık makinesini yıllarca kullanabilmek ve bu süre içinde hiçbir sorun yaşamadan ürünün getirdiği avantajlardan faydalanabilmek istiyor. Gelişmiş Alman teknolojisi ile her evde mutlaka bir ürünüyle bulunan Bosch, mutfakta size hayatı kolaylaştırmak için geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Evinizdeki bulaşık yoğunluğuna, makineyi koyabileceğiniz alana ve bütçenize göre siz de bir makine alabilirsiniz. 

Bosch Bulaşık Makinesi Mutfağınızı Geleceğe Taşıyor

Gelişen teknolojinin kullanımının evlerde en çok fayda sağladığı alan şüphesiz mutfaklar. Gıda muhafaza etme, pişirme, temizlik, arıtma gibi noktalarda her geçen gün yeni bir teknik geliştiriliyor ve tasarlanan beyaz eşyalar da bu doğrultuda güncelleniyor. Hem su hem de elektrik kullanan bir eşya olduğundan bulaşık makinesi teknolojiden en çok faydalanan ve en fazla tasarrufu getiren ürünlerden. Bosch bulaşık makinesi modelleri de sürekli yenileniyor ve kullanıcıların hayatı her geçen gün daha da kolaylaşıyor. Mutfakta geçirilen zamanı kısaltan ve eğlenceli hale getiren makineler, büyük davetlerden sonra gözünüzde büyüyen bulaşıkları siz göz açıp kapayıncaya kadar tertemiz yapıyor. Bosch marka bulaşık makinesi modellerinde karşılaşacağınız Active Water teknolojisi, su ve elektriğin en az seviyede kullanılmasını, kullanılan miktarların da maksimum performans göstermesini sağlıyor. Bosch makinelerde kullanılan ve su ile ilgili olarak geliştirilmiş bir diğer teknoloji de Aqua Stop. Bu teknoloji, makine ya da borularda herhangi bir sızdırma olması durumunda, ekstra olan tüm suyun makine içinde depolanmasını sağlıyor. Böylece siz evde yokken makinenizi içiniz rahat ederek çalıştırabiliyor ve evi su basması gibi herhangi bir kötü sürprizle karşılaşmıyorsunuz. 

Çok bulaşığı olan her evin severek kullanacağı bir diğer özellik de RackMatic özelliği. Bu özelliğe sahip olan modellerde, bulaşık makinesinin içindeki çekmecelerin boyu ayarlanabiliyor ve ekstra olarak üçüncü bir raf eklenebiliyor. Bu rafa bardaklar, kaseler, çatal kaşıklar gibi bir sürü kirli bulaşığı aynı anda dizebiliyorsunuz. Böylece bulaşıkların fazla olduğu bir günde bile tezgahınız temiz ve toplu kalabiliyor. Üstteki rafı olduğundan biraz daha yukarıya taşıyarak, alttaki rafa tencere ve tavalar gibi büyük eşyaları rahatça yerleştirebiliyorsunuz. Eco Silence motoru sayesinde son derece sessiz bir şekilde çalışan bulaşık makinesi, detaylı ve başarılı kurutma programları ile bulaşıklarınızı mis gibi yapıp, rafa dizmeye hazır hale getiriyor. Kapağında minik LED ekranı bulunan modeller yıkama döngüsünde ne kadar süre kaldığını da size gösteriyor. LED ekran sayesinde makinenizdeki parlatıcı seviyesini de takip edebiliyorsunuz. Ayrıca bulaşık makinesini çalıştırmayı unutma veya siz evde yokken çalışmaya başlamasını isteme ihtimaliniz doğrultusunda, makineyi programlama, erteleme ve otomatik başlatma özellikleri de düşünülmüş. Kullanmaya başladığınız ana kadar belki de nasıl ihtiyacınız olduğunu bile fark etmediğiniz birbirinden ilginç ve kullanışlı teknolojik özellikle Bosch marka bulaşık makinesi gözünüzü arkada bırakmıyor. Size bulaşıkları düşünmeden leziz yemekleri pişirmek ve yemek kalıyor. 

Elektrik, Su ve Zamandan Tasarruf İçin Bosch Bulaşık Makinesi 

Ürünleri en az A+ enerji sınıfına sahip olan Bosch A+++ bulaşık makinesi modellerini de kullanıcılarına gururla sunuyor. Evinizdeki elektrik tüketimini bu üst düzey sınıflar sayesinde minimuma indirmenize yardımcı olan bulaşık makineleri çalışırken sadece size değil, tüm dünyaya yardımcı oluyor. Bulaşık yıkarken elde yıkama yöntemi yerine bulaşık makinelerinin tercih edilmesinin çok daha doğru olduğu gerçeği son yıllarda dünyanın her yerinde daha iyi anlaşıldı. Hem uzmanlar, hem de beyaz eşya ve deterjan markaları, bulaşıkların akan suyun altında yıkanmasının çok daha fazla elektrik ve su harcadığını, bunun da dünyanın doğal kaynaklarına büyük zarar verdiğini bilimsel veriler ile kanıtlıyor. Bulaşık makinesi kullanmanın size bireysel olarak sağladığı avantajlardan biri, elinizle dokunamayacağınız kadar yüksek sıcaklıklardaki sular ile bulaşıklarınızı yıkıyor olması. Bu şekilde kirli bulaşıklar üzerinde oluşan bakteriler tamamen yok oluyor. Ancak soğuk su altında yıkayacağınız bulaşıklarda bu seviye bir hijyen sağlanması kolay olmayabilir. Eğer akan su kullanmak yerine lavaboda ya da bir leğende su biriktirip o suyun içinde tüm bulaşıkları yıkıyorsanız, durum daha vahim demektir. Çünkü bir evde en çok mikrop ve bakterinin ürediği yerler, genelde nemli olan ve başka kirli ürünleri de yıkadığımız mutfak lavaboları. Ayrıca sürekli ıslak olan süngerler de bakterilerin üremesi için en ideal ortam. Bu sebeple sık sık süngerle yıkanan bulaşıklar sağlığınızı tehdit edebiliyor. 

Uzmanlar, yapılan testlere göre, elektrik ve sudan tasarruf etmek için makinenizle yarışmaya kalkarsanız, elinizde 8 tane tabağı 2 dakika içinde deterjanlamanız, durulamanız ve kurulamanız gerektiğini söylüyor. Böyle bir hız ve yüksek sıcaklıktaki su kullanımı mümkün olmadığından, bulaşık makineleri temizlik konusunda insan ellerinden daha hızlı ve etkili oluyor. Mutfakta geçirilen zamanın keyfi, güzel yemekler ve içecekler hazırlarken, sonra da onları tüketirken çıkıyor. Büyük bir yemek masası toplandıktan sonra kimse kolları sıyırıp bulaşıklara girişmek istemiyor. Ayrıca bulaşık yıkayacağınız zaman dilimi içinde başka bir ev işi ile ilgilenebilir ya da kendinize zaman ayırabilirsiniz. İşte bu amaçla Bosch bulaşık makinesi sizin için çalışıyor ve size zaman kazandırıyor. Uzun süre lavabonun ya da tezgahın başında durarak bir ailenin akşam yemeği bulaşıklarını yıkamak, belinize, sırtınıza ve boynunuza inanılmaz bir yük bindirebilir. Bulaşık makineleri böylece sadece temizlik ile sizin sağlığınızı korumakla kalmaz, aynı zamanda ayaklarınızı uzatıp dinlenmenize olanak sağlar ve sizi fiziksel yorgunluktan da korur. 

Bosch Bulaşık Makinesi Modelleri 

Bulaşık makinesi alırken eğer mutfağınızdaki diğer elektronik eşyalar mevcutsa, bulaşık makinesinin rengini de onlara göre seçebilir ve aralarında uyum sağlayabilirsiniz. Önceden sadece klasik beyaz renkte üretilen bulaşık makineleri bugün farklı renk seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Beyaza ek olarak en çok tercih edilen renkli modellerden olan Bosch inox bulaşık makinesi, beyaz kadar leke göstermediği için son derece kullanışlı oluyor. Temizlemesi de kolay olan gümüş rengi bulaşık makineleri mutfağınızdaki diğer gri eşyalara, inox buzdolabı ve fırınınıza rahatlıkla uyum sağlıyor. Modeller arasında makinelerin kullanım alanlarını belirleyen yapısal farklar da oluyor. Solo ve ankastre bulaşık makineleri, mutfağınızdaki mevcut alanlara göre kullanımınıza daha uygun olabiliyor. Bosch tam ankastre bulaşık makinesi modelleri mutfağınızdaki ankastre yuvasına ya da uygun bir dolap içine yerleştirilebiliyor, böylece ekstra bir yer kaplamamış oluyor. Solo bulaşık makineleri ise size istediğiniz yere yerleştirme özgürlüğünü sunuyor ve ev değiştirseniz de planlamaya gerek kalmadan kullanılmaya devam edebiliyor. 

Renk ve yerleştirme özelliklerinden sonra bulaşık makinelerinde en önemli olan ve en çok dikkat çenek özellikler makinenin programları. Program sayıları ikiden sekize kadar değişen modellerin her birinde farklı bir kullanım seviyesi bulunuyor ve onların hepsi de hayatınızı kolaylaştırıyor. Bosch 2 programlı bulaşık makinesi kullanıcıya iki ayrı derecede yıkama seçeceği sunuyor. Bosch 3 programlı bulaşık makinesi modellerinde farklı sıcaklık derecelerinde su kullanan iki programa ek olarak hızlı yıkama alternatifi de sunuyor. 4 ve 5 programlı bulaşık makineleri söz konusu olduğunda seçenekler de gittikçe artıyor. Kullanıcıya çok çeşitli yıkama opsiyonları veren ve neredeyse her detayı isteğe göre ayarlayabilen 6, 7 ve 8 programlı modeller ise tamamen lüks bir deneyim yaşatıyor. Bosch 6 programlı bulaşık makinesi modellerinde Yoğun 70 °C, Auto 45-65 °C, Eko 50 °C, Power 55' 65 °C, Hızlı 45 °C ve Ön Yıkama fonksiyonları yer alıyor. Bosch 7 programlı bulaşık makinesi 6 programa ek olarak Glass 40 °C, yani camları 40 derecede yıkayan ve uzun süre parlaklıklarını korumalarını sağlayan bir program da içeriyor. Bulaşık makinelerindeki farklı programlar sayesinde bulaşıklarınızın kirlilik durumuna göre bir su sıcaklık derecesi seçebiliyorsunuz. Çok fazla zamanınız yoksa hızlı yıkama programı işinizi görüyor. Eğer bulaşıklarınız bir gün makinede beklediyse ve üzerlerinde ağır yağlar varsa, Yoğun 70 °C programı en iyi temizliği kolayca sağlıyor. 

Bosch Bulaşık Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Bulaşık makinesi alışverişinizi yaparken öncelikle mutfağınızdaki mevcut alanı belirlemeniz gerekiyor. Bulaşık makineleri genelde birbirine yakın ölçülerde olsa da farklı genişlik ve boylarda üretiliyorlar. Ayrıca bulaşık makinesi için ayrılmış bomboş bir alan yerine ankastre makine bölgeniz varsa, oraya solo makine sığdıramayabilirsiniz. Bu gibi konularda iyi ölçü almanız, evdeki kullanabileceğiniz alanları belirlemeniz gerekiyor. Sonrasında makineyi özellikle solo alacaksanız rengini seçmeniz uygun olur. Çünkü mutfağınızda buzdolabı, fırın ve bulaşık makinesi aynı renklerde, örneğin hepsi beyaz ya da gri olursa, ortam daha derli toplu ve uyumlu görünür. Bu da gözleri yormaz ve içinde zaman geçirmesi hoş bir görüntü oluşturur. Her bir ürün farklı markalardan alsanız bile renklerin aynı olması daha iyi olacaktır. Kullanabileceğiniz alan ve beğendiğiniz renkler belliyse, bulaşık makinesi için kullanabileceğiniz bütçeyi de kararlaştırmalısınız. Bosch bulaşık makinesi fiyatları her bir model için değişkendir. Makinelerdeki program sayısı da değişikliğe etki eden en önemli faktörlerden biri. Bu sebeple bütçenizi belirlerken makinenizde kaç program olmasını istediğinizi de düşünmelisiniz. Makinede ne kadar çok program olursa, yıkama süreci de o kadar kişiselleştirilebilir oluyor. 

Eğer mutfağınızda sürekli çok fazla bulaşık çıkıyorsa, sık sık yemeğe misafir davet ediyorsanız, üçüncü rafın da eklenebildiği ve geniş bir iç hacme sahip makine modellerini tercih edebilirsiniz. Aksine, yalnız yaşıyorsanız ve az bulaşık çıkarıyorsanız, daha küçük bir makine alabilirsiniz. Ancak bulaşık makinesi onlarca yıl boyunca kullanılan, uzun ömürlü bir eşya olduğu için, geleceği de düşünerek seçim yapmanız daha mantıklı ve daha hesaplı olacaktır. Sessiz yıkama, hızlı kurutma, su sızdırmalarına karşı suyu depolayan, yarım yük yıkama özelliğine sahip olan modelleri de değerlendirebilirsiniz. Makinenizin artan fonksiyonları sizin daha özgür vakit geçirmenize, bulaşıklarınızın daha kolay ve çabuk temizlenmesine yardımcı olacaktır. Beyaz eşyalar ve elektronik mutfak aletleri hayatınızı kolaylaştırmak için üretilen ürünler olduğundan size sunulan kolaylıklardan faydalanma şansınız varsa kullanmalı ve hem evinize hem de kendinize bu şekilde yatırım yapmalısınız. Bazı bulaşık makinesi modellerinde Wi-fi bağlantısı bile bulunur ve yıkama döngüsünü akıllı telefonunuz ya da tabletinizden kontrol etmenize, başlatmanıza ve bitirmenize olanak sağlar. Bosch bulaşık makinesi yorumları da alışveriş aşamasında aynı modelleri kullanan kişiler tarafından bilgilenmeniz ve bilinçli seçim yapmanız için işe yarayabilir. Bosch bulaşık makinesi modelleri zamanınızın değerini bilir, temizlikte size yardımcı olur ve çevreci yaklaşımıyla dünyayı korur. 

Bosch Bulaşık Makinesi ile Gelen Kolaylıklar  

Bosch bulaşık makineleri sizin hayatınızı kolaylaştırırken kendisiyle de ilgilenmeyi unutmuyor. Machine Care programına sahip modeller makinenin içini temizliyor ve ömrünü bu şekilde uzatıyor. Performansın artmasını sağlayan ve kullanabileceğiniz harici makine temizleme deterjanlarına duyacağınız ihtiyacı azaltan bu program, bulaşık makinesine yaptığınız yatırımın değerini bilen bir marka ile çalıştığınızı gösteriyor. Özel kurutma fonksiyonlarına sahip makineleri bardak, tabak, tencere ve bardaklarınızın, hatta plastik kaplarınızın bile makineden kupkuru bir şekilde çıkmasını sağlıyor. Böylece uzun süre beklemeye gerek kalmadan eşyalarınızı raf ve dolaplara dizebiliyorsunuz. Islak kalmayan eşyalarda bakteriler ve kötü kokular da oluşmuyor. Yıkama ve temizlik sürecini en ince ayrıntısına kadar düşünmüş olan Bosch makineler, size endişelenecek hiçbir şey bırakmıyor. Eğer yeni evinizin ilk eşyalarını alıyorsanız ve çok programlı bir Bosch bulaşık makinesi kullanımı konusunda bilginiz yoksa gereken tüm bilgiler kullanım kılavuzunda ve internet üzerinde mevcut. Zaten makine birçok şeyi kendi kendine otomatik olarak yaptığından size sadece Bosch bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları hakkında bilgi edinmek kalıyor. Bir tuşla birçok işlevi anında kullanabiliyor ve temizlik döngüsünü başlatabiliyorsunuz.

 

Solo ve ankastre modeller ile birbirinden farklı kolaylıklar da sizi bekliyor. Ankastre bir modele uygun mutfak alanınız varsa, özellikle tam ankastre modellerde makinenin düğmeleri bile görünmüyor ve makineyi mutfak dolaplarınız arasında tamamen kamufle edebiliyorsunuz. Solo makineleri ise mutfağın belirlediği alana bağlı kalmadan istediğiniz yere yerleştirebiliyorsunuz. Modern bulaşık makinelerinin yüksek çalışma performansları sayesinde, eski modellerde olduğu gibi ön yıkama yapmaya bile gerek kalmıyor. Gerçek bir su ve enerji tasarrufu yapabilmek için tabaklarda kalmış olabilecek büyük artıkları sıyırmak yeterli oluyor. Çünkü bulaşık makineleri su jetleriyle yüksek derecelerdeki suları farklı açılardan bulaşıklara püskürterek kusursuz bir yıkama sağlıyor. 7 ya da 8 programlı bir bulaşık makinesi 13 kişinin kullanmış olduğu tabak çatal ve bardakların bulaşıklarını kaldırabiliyor ve eklenebilir raflar sayesinde kapasiteler çok daha yüksele çıkarılabiliyor. Her açıdan size kolaylık sağlayacak Bosch bulaşık makineleri geleceğin teknolojisini mutfağınızın bir köşesine, ayağınıza kadar getiriyor. Yeni evinizi en güzel eşyalarla donatmak ya da yıllardır sizi çok yormuş olan eski model bir bulaşık makinesini yenilemek için Bosch bulaşık makinesi yorumları arasında göz gezdirerek, beğendiğiniz modeli kullananların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Siz de dilediğinizde Hepsiburada kategorileri arasında modelleri inceleyebilir Bosch bulaşık makinesi kampanya dönemine denk geldiyseniz bütçe dostu fiyatlardan faydalanabilirsiniz. 

Bosch Bulaşık Makinesi Kaç Parça Bulaşık Alır?

Bosch bulaşık makinesi, modellerine göre çeşitli büyüklüklerde tasarlanmaktadır. Kompakt modeller küçük evlerde tercih edilirken kalabalık ailelerin tüm ihtiyaçlarını giderebilen alternatifler 13 kişilik bulaşığı rahatlıkla temizleyebilmektedir. 

Bosch Bulaşık Makinesi Elektrik Tasarrufu Ne Kadardır?

Düşük enerji tüketimi ile öne çıkan bu bulaşık makineleri, yalnızca 195 kWh’lık bir tüketim ile ihtiyaçları karşılayabilen modellerde tasarlanıyor.

Hangi Bosch Bulaşık Makinesi Tercih Edilmeli?

Bosch bulaşık makinesi tercihi yaparken ürünün boyutu ve fonksiyonları göz önünde bulundurulmalı. Küçük bir mutfak için daha kompakt modeller tercih edilirken geniş aileler için büyük ürünler seçilebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bosch Bulaşık Makinesi Fiyatları

79 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Enerji Sınıfı
Toplam 36 / 79 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?