Gelişen teknoloji beyaz ev aletlerini de büyük oranda etkiliyor. Teknolojik gelişmeler artık üründen kazanma imkanı da sunuyor. Bir üründe birden fazla işlev görme imkanı çamaşır ve kurutma makinelerine de yansıyor. Bosch kurutmalı çamaşır makinesi ile tek bir ürün tercih ederek hem yıkama hem kurutma işleminden faydalanabiliyor. Özellikle yeri olmayanlar ve tek bir ürün için uygun alanı bulunanlar bu fikre oldukça olumlu yaklaşıyor. Aynı zamanda kurutma ve yıkama süreci için içerisindeki çamaşırları değiştirmeye gerek kalmaması da bir avantaj sağlıyor. Bunlar gibi pek çok avantajı bulunan Bosch kurutmalı çamaşır makinesi kendi içerisinde de farklı özelliklere sahip oluyor. Bu özellikler Bosch kurutmalı çamaşır makinesini daha özgün bir hale getirdiği gibi daha zengin de yapıyor. Bosch kurutmalı çamaşır makineleri gerek program sayısı, gerek panel özellikleri ve farklı kapasiteleri bakımından oldukça çeşitli ürün grupları oluşturuyor. Aynı zamanda Bosch kurutmalı çamaşır makinesi içerisinde yıkama ve kurutma özellikleri de birbirinden ayrılıyor. Bu nedenle ayrıntılı bir inceleme gerekiyor. 

Bosch Kurutmali Çamaşır Makinesi Nedir?

Bosch kurutmalı çamaşır makinesi nedir merak edilen sorular arasında yer alıyor. Oldukça yeni bir teknolojik ürün olan Bosch kurutmalı çamaşır makineleri pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Kurutmalı çamaşır makineleri iki işlemi tek bir makinede yapıyor. Bu sayede ek bir makine almaya veya yeni bir makine alanı yaratmaya gerek olmuyor. Evlerde çamaşır makineleri zaten bulunuyor ancak kurutma makinelerine de ilgi yoğun oluyor. Özellikle kurutma makinesi ihtiyacı pek çok evde oluyor. Özellikle kurutma imkanı bulunmayan evler oluyor ve bu nedenle hızlı bir kurutma gerekiyor. Bazen ise hava şartları kurutmalı çamaşır makinesi ihtiyacını doğuruyor. Bosch kurutmalı çamaşır makinesi çeşitleri oldukça fazla olup ihtiyacı karşılama amaçlı farklı özelliklere sahip oluyor. Kalabalık evlerde ihtiyaç olduğun Bosch kurutmalı çamaşır makinesi ile az kişinin yaşadığı evlerdeki ihtiyaç değişim gösteriyor. 

Bosch Kurutmali Çamaşır Makinesi Özellikleri

Bosch kurutmalı çamaşır makinesi özellikleri söz konusu olduğunda pek çok seçenek bulunuyor. Özellikle uzun süreli ömrü olduğu bilinen bu ürünleri tercih ederken dikkatli olmak gerekiyor. Özellikleri incelemek ve ihtiyaca göre bir tercih yapmak şart. Bu özellikler arasında en dikkat çeken teknik özellikler oluyor. Burada ebatlar önem kazanıyor. Genelde standart ebatın dışına çıkmıyor olsa da farklı örnekler de görmek mümkün oluyor. Aynı zamanda malzemeye de dikkat ediliyor. Bosch kurutmalı çamaşır makinesi dış kaplaması plastik oluyor. Renk itibari ile beyaz ve gri tonları öne çıkıyor. Bosch kurutmalı çamaşır makinesi inox tonu buna örnek olabiliyor. Ancak metal eklentili örnekler de bulunuyor. Ancak iç dizaynı paslanmaz çelik ağırlıklı oluyor. Özellikle suyun içerisinde çokça bulunduğu bir ürün olması nedeni ile paslanmaz çelik ön plana çıkıyor. Bunlarla birlikte ses seviyesi de merak ediliyor. Özellikle küçük evlerde veya çocuklu evlerde kurutmalı çamaşır makinelerinin daha az sesli olması istenebiliyor. Yıkama ses seviyesi 41 dB ile 60 dB arasında farklı oranlara sahip oluyor. Sıkma ise çok daha sesli olduğundan farklılık görülüyor. 66 dB ile 80 dB çeşitliliği sıkma esnasında Bosch kurutmalı çamaşır makinesi çeşitlerinde görülüyor. Bosch kurutmalı çamaşır makinesi modelleri ile ilgili sıkma devirleri de önem arz ediyor. Maksimum sıkma devirleri her makinede görülüyor. Elbette seçilen programa göre de değişim gösterebiliyor. 1000 ile 1600 devir arasında ürün bazında farklılık bulunuyor. 

  • Bosch Kurutmali Çamaşır Makinesi Panel Özellikleri

Bosch kurutmalı çamaşır makinesi panel özellikleri merak ediliyor çünkü paneller makinenin kullanım sürecini yürütüyor. Dijital panel özelliği ile makinede programlar takip edilebiliyor. Bu panelde kalan süre göstergesi, kurutma seviyesi, sıcaklık, leke çıkarma, sıkma devri ve ön yıkama gibi farklı özellikler bulunabiliyor. Tüm bunlar hakkında bilgi almak mümkün olup program seçimi de ona göre gerçekleşebiliyor. Özellikle hem kurutma hem çamaşır yıkama makinesi olduğundan program sayısı da fazla oluyor ve bunları takip edebilmek için panel bölümü avantaj sağlıyor. 

  • Bosch Kurutmali Çamaşır Makinesi Program Özellikleri

Bosch kurutmalı çamaşır makinesi program özellikleri ürün bazında değişebiliyor. Ancak özellikle ihtiyacı karşılayacak biçimde olmasına dikkat ediliyor. Bu aşamada program sayısı da değişiyor. 12, 14, 15 ve 16 gibi program sayıları görülüyor. Ancak aynı program sayısına sahip makinelerde program türü de değişim gösterebiliyor. Bunlara örnek olarak yoğun kurutma, pamuklu, hassas kurutma, narin/ipek, yünlü, sentetik, süper kısa gibi çeşitli programlar öne çıkıyor. Bosch kurutmalı çamaşır makinesi kullanımı için en önemli olan aşama da programlar oluyor. Program doğru tercih edildiğinde çamaşır en iyi şekilde yıkanıyor ve sünmeden kuruyor.

  • Bosch Kurutmali Çamaşır Makinesi Kapasite Özellikleri

Bosch kurutmalı çamaşır makinesi kapasite özellikleri ürünün tercih sürecini etkileyen bir faktör oluyor. Kapasite kilogram bakımından belirleniyor. Bu kapasite iç hacmin ebatını da belirliyor. Bu sayede Bosch kurutmalı çamaşır makinesi içerisinde çamaşır yıkamak mümkün olduğu gibi kilim yıkamak gibi farklı amaçlar için de kullanılabiliyor. Bosch kurutmalı çamaşır makinesi 8kg olabildiği gibi daha fazlası veya daha azı da olabiliyor. Bosch kurutmalı çamaşır makinesi 10 kg gibi alternatifler de bulunuyor. Evdeki kişi sayısı ve kullanım oranı burada dikkat çekici bir faktör oluyor.

Bosch Kurutmali Çamaşır Makinesi Enerji Sınıfı

Bosch kurutmalı çamaşır makinesi enerji sınıfı program bazında değişebiliyor. Bu nedenle ürünü tercih ederken enerji sınıfını program bazında farklılığını bilmek gerekiyor. Ancak genel olarak her Bosch kurutmalı çamaşır makinesi farklı bir enerji sınıfına sahip olabiliyor. A+ ve A++ gibi enerji sınıfı olduğu gibi bunun yeni düzenlenmiş hali de bulunuyor. Yeni enerji sisteminde E ve D enerji sınıfını görmek mümkün oluyor. Bu sınıflandırma ürünün sene içerisinde harcayacağı enerji hakkında bir bilgi veriyor. 

Bosch Kurutmali Çamaşır Makinesi Tercihi Nasıl Yapılmalı?

Bosch kurutmalı çamaşır makinesi tercihinin nasıl yapılacağı merak ediliyor. Bosch kurutmalı çamaşır makinesi tercihi nasıl yapılmalı sorusu bu aşamda soruluyor. Özellikle Bosch kurutmalı çamaşır makinesi yorum ve önerilerini bilerek tercih yapmak gerekiyor. Bu sayede ürünün bekleneni karşılayıp karşılamadığı anlaşılabiliyor. Ardından üründen istenen kapasiteye dikkat çekiliyor. Ürünün kilo kapasitesi ile birlikte program sayısı dikkat çekiyor. Makinenin ne kadar kullanıldığı ve içerisinde hangi tür çamaşırların yıkanıp kurutulduğu tercih sürecinde etkili oluyor. Bunlara renk ve teknolojik birtakım eklentiler de dahil oluyor. 

Bosch Kurutmali Çamaşır Makinesi Fiyatları

Bosch kurutmalı çamaşır makinesi fiyatları ürün bazında değişime sahip oluyor. Fiyatı etkileyen faktörler ürünün girdiği enerji sınıfı, ebatı, yıllık enerji tüketimi, yıllık su tüketimi, yıkama ve sıkma sesi, iç hacmi ve maksimum kapasitesi olarak çeşitlenebiliyor. Bosch kurutmalı çamaşır makinesi 9 kg fiyatı ile 10 kilogram fiyatının aynı olmaması normal karşılanıyor. Birtakım özelliklere teknolojik donanımlar da ekleniyor ve bu fiyatlara yansıyor. Hepsiburada üzerinde bulunan Bosch kurutmalı çamaşır makinesi arasından tercih yapmak açıklamaları okuyup yorumlarını inceleyerek mümkün oluyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bosch Kurutmalı Çamaşır Makinesi

2 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Güvenle Kapında
Değerlendirme Puanı
DSACategoryId/2147483637/235604/80813000/bosch