Buharlı Pişiriciler

Buharlı Pişiriciler

Pişirme yöntemleri arasında en sağlıklı pişirme şekli, buharda pişirme yöntemidir. Diğer pişirme yöntemlerine göre, besinlerin vitaminleri koruduğu için, profesyonel mutfaklarda da gittikçe yaygınlaşan buharda pişirme yöntemi için farklı özelliklere sahip cihazlar kullanılır. Sebzeden tatlıya kadar birçok besini sağlıklı bir şekilde hazırlamanıza imkan veren cihazlar, buharlı pişiriciler kategorisinde sizlere sunulur.

Buharlı Pişirici Fiyatları

Fakir, Philips, Tefal gibi ünlü markaların farklı özelliklere sahip buharlı pişiricilerini filtreleme araçlarını kullanarak sıralayabilirsiniz. Fiyatları markalara göre değişen ürünler arasında et ve sebzeleri aynı anda farklı haznede pişiren cihazları inceleyebilirsiniz.

Fonksiyonel özelliklerine bağlı olarak, fiyatları da değişen buharlı pişiricilerin watt gücü, hızı, pişirme ayaları gibi çeşitli özelliklerini değerlendirebilirsiniz. Hacimleri birbirinden farklı ürünler arasında avantajlı cihazlara ulaşabilir, bütçenize hitap eden ürünleri bulabilirsiniz.

Yemek pişirmenin yanı sıra, evde yoğurt ve lor peynir yapma özelliği de olan işlevsel ürünler, süzme yoğurt bölümü gibi çeşitli aparatları ile birlikte satılır. Farklı programları ile ailenize peynir ve sütlü tatlı da yapmaya imkân veren cihazların özelliklerini, ürün sayfalarından öğrenebilir, buharlı pişiriciler arasında fiyat ve model karşılaştırması yapabilirsiniz.

Buharlı Pişirici Kullanımı

Pek çok mutfak aleti gibi oldukça kolay bir kullanıma sahip olan buharlı pişiriciler, belirlenen sürede gıdaları mükemmel pişirir. Her elektronik mutfak aletinde olduğu gibi, ilk olarak su ile birkaç defa çalıştırılıp temizlenmesi gereken pişiriciler, düz bir zemine yerleştirilmelidir. Pişirilecek gıda türüne bağlı olarak, ürünün özelliklerinde belirtilen miktarlarda su miktarı su haznesine konur. Pişirme zamanı ile orantılı olarak su eklenen ürünlerin içinde, gerekli miktarda su kalmaz ise gıdalar pişerken tekrar su eklenebilir. Pişme sırasında suyun bitmesi halinde ise, otomatik kapanan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Genelde üç hazneden oluşan ürünler, su eklendikten sonra sadece buhar haznesi ve buhar tabakları olmak üzere iki farklı şekilde kullanılır. Buhar tabağına besinleri ekledikten sonra su eklenerek pişirici çalıştırılır. Buhar tabakları ise belirli bir sırayı takıp edecek şekilde doğru yerleştirmelidir. Gıda türüne bağlı olarak ürünün dijital göstergesinde ya da açıklamalarında belirtilen modlarda pişirici çalıştırılır. Buharlı pişiriciyi kullanırken dikkat edilmesi gereken diğer bir noktada, pişirme işlemi bittikten sonra pişiricinin soğumasını beklemektir. Bunun yanı sıra kuru çalıştırma olasılığına karşı, susuz çalışmayı önleyen sisteme sahip otomatik kapanan ürünler, sizlere güvenli bir kullanım sunacaktır.

Buharlı Pişirici Nedir?

Balıktan pirince ve yoğurta kadar birçok besini, buhar kabına eklenen az bir miktar suyun buharı ile pişiren cihazlardır. Tek seferde, buhar kaplarına bağlı olarak üç farklı gıda türünü pişiren cihazlar, gıdayı koyar koymaz pişirmeye başladığı için, gıdaların vitaminlerini korumasını sağlar. Şeffaf kapaklı ve buhar delikli pişirici bölmelerine sahip olan bu ürünler, aynı zamanda çabuk ısınır. Pişiriciler 45 dakika veya 60 dakikalık alarmlı zaman ayarına sahip olduğu için, yemeklerin başında beklemenize gerek kalmaz. Gıdaları yüksek buhar gücüyle pişirdiği için, yiyecekleri normal pişirme yöntemlerinden daha kısa sürede, daha sağlıklı bir şekilde pişirir. Kapasiteli su tankı ve yiyecek türüne göre farklı pişirme programları olan cihazlar, yemekleri piştikten sonra tekrar ısıtır ve soğumadan saklamanızı da sağlar.

Kullanım özellikleri markaya göre değişen pişirici çeşitleri, bölünebilen kaplara sahip olduğu için, kolay bir şekilde saklanma imkanı verir. Parçalara bölerek iç içe yerleştiren buharlı pişirme bölmeleri, mutfak dolabının tek rafına kolayca sığar. Aynı zamanda besinlerde yapışma olmadığı için, oldukça kolay temizlenebilen buharlı pişiriciler, konforlu bir kullanım sunarak, yemek yapmayı zevkli bir hale getirir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Buharlı Pişiriciler

404 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 49 / 404 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?