Çeyiz Tavaları

Evlenecek çiftler için düğün hazırlıklarının en önemli kısmı, çeyiz alışverişinden oluşuyor. Özellikle de mutfak konusunda tercihler büyük önem arz ediyor. Günün çoğu kısmının mutfakta geçirildiği düşünüldüğünde, çeyiz hazırlıkları esnasında mutfak alışverişini de dikkatli yapmak gerekiyor. Çeyiz listesi hazırlanacak olduğunda ise; listenin en başını tava grupları alıyor. 

Mutfakta; omlet, kek, krep, sos, ızgara gibi birçok yiyecek çeşidini hazırlarken tavalar büyük yardımcı oluyor. Kullanışlı olması kadar, sağlıklı yiyecekler hazırlamaya vesile olması da önem taşıyor. Bu tür tavalar için de oldukça farklı özellikler ve seçenekler bulunuyor.

Çeyiz Tavaları

Çeyiz alışverişi sırasında tercihler, genellikle tavaların kullanma amacına göre yapılıyor. Kullanım amaçlarına göre ise tavalar; wok tava, krep tavası, kavurma tavası, balık tavası, ızgara tavası gibi çeşitlere ayrılıyor. Tavanın yapım malzemesi açısından bakıldığında; granit, seramik, çelik tavalar öne çıkıyor. En çok tercih edilen modellerin başında ise; granit tava serileri geliyor.

Granit tavalar, doğal granitten üretildiği için sağlık açısından son derece uygun olarak görülüyor. Yapışmaz özellikli olan ürünler, metal kaşık kullanımında dahi çizilmelere ve aşınmalara karşı da son derece dayanıklı olmakla birlikte, yüksek ısı karşısında da herhangi bir soruna sebep olmuyor. Aynı zamanda da bulaşık makinesinde kolayca yıkanabildiği için temizlikte kolaylık sağlayarak, tava tercihlerinde ön sırada yer alıyor.

Granit tavalar kadar popüler kullanıma sahip bir diğer tava çeşidi ise; seramik tavalar oluyor. Yapışmaz ve hızlı temizleme özelliği bulunuyor. Seramik tavalar sağlık açısından uygun olarak görüldüğü gibi, uzun ömürlü olduğu için de tercih ediliyor. Tavalar granit ve seramik olduğu gibi, çelik tava ile expertise adlı titanium parçacıklarıyla imal edilen türlerden de oluşabiliyor. Ayrıca çeşitli boylardan oluşan tava ve sahan setleri de mutfakta büyük yardımcılardan oluyor.

Bunlar dışında ise; wok tavalar ile yiyeceğinizi eşit ısı ve hızla pişirebilirsiniz. Oldukça pratik kullanıma sahip bu tava çeşidini; çorba, sos, sote gibi yemeklerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Balık tavası ile balıklarınızı etrafa yağ sıçratmadan, kokuyu azaltarak pişirmek için kullanabilirsiniz. Bu tava ile balıklarınızı hem eşit şekilde pişirebilir, hem de daha sonra mutfak temizliğini en aza indirebilirsiniz. Balık tavalarının genellikle çift tarafı bulunduğundan, balıklarınızı büyük uğraşlar vermeden yemeğe hazır hale getirebilirsiniz. Krep tavası ile kreplerinizi ve omletlerinizi istediğiniz şekilde üstelik az yağ kullanarak hazırlayabilirsiniz. Çift taraflı tava kullandığınızda ise; tıpkı balık tavasında olduğu gibi kokuyu minimize edebilir, ızgara gibi yiyeceklerinizin eşit derecede pişmesini sağlayabilirsiniz. Kavurma tavası sayesinde; kullanım kolaylığı ile kavurma hazırlayabilir ve pratik olabilirsiniz. Aynı zamanda; çok işlevli olan krep, kek ve omlet tavası çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Tek bir tava ile üç yiyeceği kolaylıkla hazırlayabilir, sapını takıp çıkartarak fırında da kullanabilirsiniz. 

Tavaların birbirinden farklı özellikleri olmakla birlikte, çeşitli boyları da bulunuyor. Genel olarak; en küçük boy olan 16 cm. ile başlıyor, 34 cm. olarak belirlenen, large boy da denen tavalar ile sonlanıyor. İhtiyacınıza göre olan boyu alabilir, kolayca kullanmaya başlayabilirsiniz.

Çeyiz tavaları alışverişi sırasında, kullanışlılık ve kalite faktörleri ön plana çıkıyor. Bu özellikler dikkate alınarak tercihler yapılıyor. Uzun dönemli kullanılması beklendiği için de, markalar kullanıcılarına özel birçok model üretimi gerçekleştiriyor. Böylece yeni evlenecek olanlar için, alternatifler de çoğalıyor. Onlarca kaliteli ve güvenilir marka içinden farklı çeşitleri inceleyebilir, size en uygun olan tava modellerini seçebilirsiniz. Mutfağınızda hem sağlıklı hem de lezzetli yemekler hazırlayabilmenin farkını yaşayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çeyiz Tavaları

128 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 128 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80167008/80168034