Clinique Ürünleri Hangi Cilt Problemleri İçin Kullanılır?

Clinique, Estée Lauder üst kuruluşuna bağlı olarak çalışan bir cilt bakım ve kozmetik markası olarak faaliyet gösteriyor. 1968 yılında New York'ta kurulan marka, diğer cilt bakım firmalarından farklı olarak kendini dermokozmetik pazarına daha yakın konumlandırıyor. Bu sebeple piyasaya sürdüğü ürünlerini özenli bir şekilde dermatolojik testlerden geçiriyor. Firma, bu yanıyla alerji testi uygulayan ve parfümsüz ürünler üreten bir ilk marka olma özelliğini taşıyor. Clinique, cilt bakımı sınıfındaki ürünlerini tüketicisine kolaylık sağlaması açısından üç grup altında sınıflandırıyor: Söz konusu gruplar, "Kategoriye Göre", "Endişeye Göre" ve "En İyi Cilt Bakımları" şeklinde sunuluyor. Marka, cilt bakım ürünlerini, "3 Adımlı Cilt Bakım Sistemi"ne dayandırıyor. Bu aşamalar; temizleme, arındırma ve nemlendirme olarak belirtiliyor.

Clinique, temizleme aşaması için farklı sorunlara çözüm getiren ürünleri tüketicinin beğenisine sunuyor. Bu aşamada makyaj temizleyiciler, yağsız ürünler, siyah nokta ve sivilce karşıtı bakımlar, gözenek temizleyiciler ve yağ kontrolü sağlayan ürünler bulunuyor. Siyah nokta sorununa yönelik olarak geliştirilen ürünler; scrub, temizleme jeli ve ısı teknolojili siyah nokta temizleyici, sivilce ve siyah nokta önleyici bakım jeli, temizleyici köpük ve arındırıcı tonik losyon olarak sıralanabiliyor. 

Cilt Sorunlarına Yönelik Geliştirilen Son Teknoloji Nedir?

Marka, sivilce problemi yaşayanlar için yukarıdaki ürün gruplarından farklı olarak arındırıcı temizleme fırçasını ve fırça aparatını sunuyor. Tüketicisinden 5 yıldız alan arındırıcı temizleme fırçası ile daha etkin bir cilt temizliği yapmak mümkün oluyor. Clinique'in, gözenekleri ile ilgili problem yaşayan tüketiciler için bir ürün grubu da bulunuyor. Grupta yer alan ürünler ile gözenekler üzerinde anında küçülme ve kapanma gözlemleniyor.  

Clinique, 3 Adımlı Cilt Bakım Sistemi'nin arındırma aşaması için peeling'leri, maskeleri, serumları ve koyu leke karşıtı ürünleriyle tüketicinin karşısına çıkıyor. Peeling için geliştirilen seride bulunan scrub, en çok satanlar listesinde yer alıyor. Yüz temizleme jeli, makyaj temizleyici ve arındırıcı tonik losyon, peeling kategorisinde tüketicisinden 5 yıldız alan ürünler olarak görülüyor.

Maske grubunda 8 farklı maske türü ile Clinique, tüm cilt tipleri için özelleştirilmiş ürünler piyasaya sunuyor. Geniş serum kategorisinde ise ürünler ihtiyaca göre sınıflandırılıyor. Kuru ve hassas cilt tipleri için yatıştırıcı ve nemlendirici özellikli serumlar satışa sunulurken; karma ve yağlı ciltler için arındırıcı ve koyu leke karşıtı serumlar öneriliyor. Serumlar arasında en çok öne çıkan ürün grubu ise serum setleri olarak dikkat çekiyor. 

Clinique'in Diğer Ürün Grupları Nelerdir?

Clinique, koyu lekeler için geliştirdiği ürün grubu ile ciltte bulunan renk eşitsizliklerini gidermeyi hedefliyor. Grupta cilt tonu düzenleyici gündüz kremi, göz çevresi bakım kremi ve koyu leke karşıtı bakım kremi yer alıyor. Marka, 3 Adımlı Sistem'in sonuncusu olan nemlendirme aşaması içinse ürün gamında 30 farklı ürün ve bir set barındırıyor.

Cilt bakımı ürünleriyle öne çıkan marka, kozmetik (makyaj), parfüm ve erkek cilt bakım ürünlerini de bünyesinde barındırıyor. Kozmetik grubunda hitap ettiği kitle, ağırlıklı olarak kadınlarken; parfüm ve cilt bakım kategorisinde kadın-erkek tüketici grubunun her ikisine birden sesleniyor. 

Clinique, farklı ürün grupları ve farklı ihtiyaçlara cevap verebilen ürünleri ile oldukça geniş bir yaş aralığındaki tüketiciye hitap ediyor. Bu anlamda büyük bir hedef kitlesi bulunan marka; aynı pazardaki diğer cilt bakım ve kozmetik firmalarından farklı olarak yalnızca kadınlara yönelik konumlanmaktan kaçınıyor. Unisex bir çizgide kadın ve erkeklere yönelik ürün geliştirmeye devam ediyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Clinique

676 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Kuponlu Ürünler
  5. Satıcı A-Z
  6. İndirimli Ürünler
  7. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön