Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kozmetik dünyasında da önemli gelişmeler kaydedilmiştir. Dermokozmetikte ise cildin sahip olduğu güzelliğin gelişen teknolojiyle ortaya çıkartılması hedeflenir. Dermokozmetik, belirli rahatsızlıklara karşı geliştirilen, temiz içerikli kozmetik çözümüdür. Eczane ürünü olarak da belirtilmesi dermokozmetiğin belli bir soruna yönelik üretildiğinin kanıtıdır.

Dermokozmetik Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Kozmetiğin tıp ile buluşması sonucunda dermokozmetik kavramı ortaya çıkmıştır. Vücutta meydana gelen sorunlara çözüm üretebilmek için daha tıbbi bir çözüm olan dermokozmetik ürünler genellikle cilt veya saç derisinde kullanılır. Dermokozmetik ile cildin bakımdan üst düzeyde fayda sağlaması amaçlanır.

Dermokozmetik Ürünlerin Diğer Kozmetik Ürünlerden Farkı Nedir?

Dermokozmetik olarak tabir edilen ürünler, klinik olarak testlerden geçirilen ancak direkt ilaç niteliğinde olmayan ürünlerdir. Dermokozmetik ürünlerin doktor tarafından bir rahatsızlığa karşı kullanılması için tavsiye edilmesi, diğer kozmetik ürünlerden farklarını gösterir. Kozmetik ürünleri genel bir amaca hitap ederken dermokozmetik ürünler bir sorunun çözülmesine odaklı olur. Akne ve sivilce tedavisinde, cilt lekelerinde, deri problemlerinde doktor eşliğinde tedavi niteliğinde kullanılabilen dermokozmetik ürünler farklı formüllere sahiptir. İçeriğinde farklı asit seçenekleri, mineraller, vitaminler ve koruyucular barındıran dermokozmetikler cildin rahatsızlığına yönelik çözümlerle gerçek ışıltınızı ortaya çıkartır.

Dermokozmetik Ürünlerle Yapılan Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Dermokozmetik ürünlerin yer aldığı bir cilt bakımı uygulamasıyla cilt; endişelerine uygun, tedavi odaklı bir bakıma tabi tutulur. Böylelikle düzenli kullanımda cilt endişesinin azalarak yok olması amaçlanır. Bir bakımdan dermokozmetik ürünlerle yapılan bir cilt bakımı geleceğe yapılan bir yatırımdır. Peki cilde uygun dermokozmetik ürünler nasıl seçilmektedir? Saç ve cilt bakımında kullanılabilecek ürünler, farklı etken maddelerin birleşimiyle oluşur. Bu sebeple kendi ihtiyacınıza ve cilt tipinize uygun olan ürünleri seçmeniz oldukça önem taşır. Ürünü satın almadan önce cildinizin küçük bir bölümünde deneme yapmanız cildinizde hassasiyete yol açma ihtimalini ortadan kaldırır.

Dermokozmetik Makyaj Ürünleri Neden Tercih Edilmelidir?

Klinik testler uygulanarak üretilen dermokozmetik makyaj ürünleriyle, hassas bir cilde sahipseniz bile rahatlıkla makyaj yapabilirsiniz. Renkli nemlendirici olarak tanımlanan bb ve cc kremler cildin renk eşitsizliklerini gidererek ona nem verir. Yaz aylarında hafif yapısı ve güneş koruma faktörleriyle renkli nemlendiriciler en çok tercih edilen dermokozmetik makyaj ürünlerindendir. Dudağı renklendirirken besleyen rujlar da dermokozmetik sektörünün vazgeçilmezlerinden biridir. Bir ürünün dermokozmetik tanımına uymasında geliştirilen formüller ve hammadde seçimi önem taşır. Alerjik, hassas ciltler dermatolojik testlerden geçerek üretilirken hassas bir yapıya sahip ürünler ile rahatlıkla makyaj yapabillirsiniz. Kozmetik ürünlerin içerisinde bulunabilecek kimyasal ve parfümler cilde alerjen olabileceğinden bu durum dermokozmetik markaları alternatifleri arasından doğru seçim yapmayı gerektirir. Dermokozmetik ürünleri, cilt dostu olmalarıyla büyük bir artıdır. 

Hamilelikte Kullanılması Gereken Dermokozmetik Ürünler Nelerdir?

Hamilelikte vücudun kimyasallarla temasının minimuma indirgenmesi gerektiğinden dermokozmetiğe ilgi artmaktadır. Hamilelikte ani kilo artışıyla birlikte vücut genişler. Derinin esnemesine bağlı olarak oluşabilecek çatlaklarla savaşmada dermokozmetik ürünler ön plana çıkar. Vücudu nemlendirme, temizleme, arındırmanın yanı sıra çatlak oluşumundan da koruyan dermokozmetik ürünler sayesinde bakımlı bir hamilelik geçirmek mümkündür. 

Dermokozmetik Güneş Ürünlerinde Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Özellikle güneşin çok etkin olduğu yaz aylarında ve yılın geri kalan kısmında dermokozmetik güneş ürünlerinin daimi olarak kullanılması gerekir. Güneşin zararlı etkilerinden korunmayı sağlayan dermokozmetik güneş ürünleri vücutta leke oluşumunu ve yaşlılık belirtilerini önler. Vücudun her bölgesinin farklı bir korunmaya ihtiyacı olduğundan güneş koruma dereceleri de değişmektedir. Bu sebeple güneş ürünlerinin seçiminde bölgeye uygun güneş koruma faktörü kullanmak cildiniz için yararlı olur. Dermokozmetik güneş ürünleri sayesinde vücut yalnızca güneşin yararlı ışınlarından faydalanır. Böylelikle vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller, cilt aracılığıyla vücuda kazandırılır.

Dermokozmetikte Son Kullanma Tarihinin Önemi Nedir?

Yalnızca dermokozmetikte değil tüm kozmetik ürünlerinde son kullanma tarihleri büyük bir öneme sahiptir. Ürünlerin son kullanma tarihinin belirtilmesinin zorunlu bir uygulama olması, kullanıcıların farkındalık kazanmasını sağlar. Dermakozmetik ürünleri, üzerlerinde yer alan ibarelere göre açıldıktan sonra belirtilen ay aralıklarında kullanılmalıdır. Tarihi geçen ürünlerin kullanımı ciltte farklı reaksiyonlar oluşturabileceğinden oldukça sakıncalıdır.

En iyi dermokozmetik markası, sizin ihtiyacınızı en çok karşılayan olduğundan cildinizi tanıyarak ürün seçimi yapmanız şarttır. Hepsiburada.com'da bulunan dermokozmetik ürünleri arasından ihtiyacınız olan ürünleri bularak cildinizin beklentilerini karşılayabilirsiniz. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Dermokozmetik Markaları

2.702 ürün var
 1. Özel Listeler
 2. Markalar A-Z
  1. La Roche-Posay Dermokozmetik Ürünleri
  2. Avene Dermokozmetik Ürünleri
  3. Sebamed Dermokozmetik Ürünleri
  4. Bioderma Dermokozmetik Ürünleri
  5. Darphin Dermokozmetik Ürünleri
  6. Caudalie Dermokozmetik Ürünleri
  7. Nuxe Dermokozmetik Ürünleri
  8. Lierac Dermokozmetik Ürünleri
  9. Dermalogica Dermokozmetik Ürünleri
  10. Vichy Dermokozmetik Ürünleri
  11. Babe Dermokozmetik Ürünleri
  12. Dermoskin Dermokozmetik Ürünleri
  13. Uriage Dermokozmetik Ürünleri
  14. Cosmed Dermokozmetik Ürünleri
  15. Murad Dermokozmetik Ürünleri
  16. Esthederm Dermokozmetik Ürünleri
  17. Aveda Dermokozmetik Ürünleri
  18. Ducray Dermokozmetik Ürünleri
  19. Bioder Dermokozmetik Ürünleri
  20. Blistex Dermokozmetik Ürünleri
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Değerlendirme Puanı
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Miktar A-Z
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/80620010
Başa dön