Dr. Oetker markasının temelleri, 1891’de genç Doktor August Oetker’in Bielefeld’deki hastane odasında hamur kabartma tozunu icat etmesi ile atılır. 1893’ten itibaren Backin markası altında icadını pazarlarken 1903’te ürünün patentini alarak ilk gıda üretim fabrikasını kurar. Fabrika kurulduktan sonra kısa sürede Batı ve Doğu Avrupa’da yayılır. Nişasta, şekerli vanilin ve puding, şirketin ilk ürünleri arasında sayılırken günümüzde Dr. Oetker, hamur işleri ve tatlılar için gerekli bütün malzemelerin bulunabileceği geniş bir ürün gamına sahiptir. Günümüzde, evde pratik tatlar hazırlamak için var olan toz ürün gruplarının yanında onları pişirebilmek için ihtiyaç duyulan gereçleri de sunmaktadır.

Dr. Oetker Ürünleri

Dr. Oetker Türkiye, 1987’den beri hizmet vermeyi sürdürmektedir. Marka, yıllar içinde ürün çeşidini artırarak gelişimine devam eder. Kabartma tozu ve şekerli vanilin gibi kek, pasta, kurabiye ve poğaçaların yapımında gerekli olan iki ürün ile üretimine başlayan marka, birçok tatlı çeşidini de toz olarak sunar. Bunlar arasında puding, supangle, keşkül, sakızlı muhallebi, sütlaç, kazandibi, tavuk göğsü gibi sütlü tatlılara kıvam ve aroma veren toz ürünler sayılabilir. Şerbetli tatlılar için de markanın birçok ürünü bulunur. Revani, irmik helvası, un helvası, şekerpare gibi şerbetli tatlıların hamurunu oluşturabileceğiniz karışımlar ile geleneksel tatlıları kısa sürede yapabilirsiniz.

Dr. Oetker, kek ve poğaça hamurları için harçlar; lezzetli pastalar için krema, dolgu kreması, krem şanti gibi süsleme malzemeleri de sunar. Ayrıca, tiramisu, köstebek pasta ve cheesecake harçlarını da sizlerle buluşturarak hazırlanması zor bilinen pasta türlerinde de tüketicilerine yardımcı olur. Farklı ve yaratıcı sunumlar için hamur işlerini hazırlamada ihtiyaç duyulan gereçler de markanın ürünleri arasında yer alır. Kek ve pastalar için kalıplar, kurabiye kalıpları, ölçekli karıştırma kabı, tel çırpıcı, un eleği, silikon fırça ve kaşıklar ile mükemmel pastalar, kekler, kurabiyeler yapılabilir. Pasta ve kekleri kesmek için bıçaklar sayesinde de pastalar bozulmadan; kekler de parçalanmadan kesilebilir. Muffin kalıpları ile tatlı ve tuzlu ikramlıkların kolayca pişirilmesi sağlanır. Evinizin mutfaktaki ustası olabilmek için Dr. Oetker ürünleri arasından ihtiyacınız olanları seçebilirsiniz.

Dr. Oetker Alışveriş

Dr. Oetker ile alışveriş, mutfakta eğlenceli geçecek zamanların artması anlamına gelir. Her ayrıntının ince ince düşünüldüğü ve ihtiyaçlar gözetilerek hazırlanan ürünler arasından gerekli olanlar seçildikten sonra mutfakta tatlı bir serüven başlayacak demektir. Hamur işleri için gereken iç malzemeler haricinde yapım aşamasında ve pişirme anında gerekli tüm malzemelerin de aynı marka içinde yer alması, birçok açıdan da kolaylık sunar. Kekler için ayrı boyut ve şekillerde pişirme kaplarının yanında, kurabiyelere şekil verebilmek için birçok farklı formda kesme kalıpları da hazırlama esnasında olduğu gibi sunumlarda da hoş vakit geçirebilmeyi sağlar. Ailenize, sevdiklerinize ve misafirlerinize severek hazırladığınız yiyecekler, hoş bir sunum eşliğinde hem sizi hem de onları mutlu eder.

Mutfakta hamur işleri yapımına çocuklar da ilgi gösterir. Özellikle çok küçük yaşlarda kekleri karıştırmak ya da hamura şekil vermek isterler; ancak, küçük elleri için evde bulunan araç gereçler uygun değildir. Bu sebeple Dr. Oetker alışveriş seçeneklerinde çocuklar için de eğlenceli ve rengarenk pişirme setleri bulunur. Renkli kurabiye kalıpları ve küçük merdaneler, çocuklar için oyun saatinin başlangıcı demektir. Onlara da küçük bir parça hamur vererek istedikleri yiyeceği yapmalarında serbest bırakabilirsiniz. Hamurun insanı sakinleştiren bir özelliği olduğu bilinir. Hamurun, çocuklarda da sakinleştirici etkisini görebilirsiniz. Markanın ürünlerini inceleyebilir, ihtiyacınız olanlar arasından beğendiklerinizi satın alabilirsiniz.

Dr. Oetker

150 ürün var
  1. Fiyat Aralığı
    -
  2. Fırsat Ürünleri
  3. Ürün Puanı
  4. Satıcı A-Z
BAŞA DÖN