1983 yılında paslanmaz çelik malzemeli mutfak ürünleri üretmek üzere küçük bir atölyede çalışma hayatına başlayan Gülsan, ilk yıllarında tepsi, tabak gibi ürünler üretmekteydi. Yıllar içerisinde üretim alanını genişleterek, makine parkurunun kurulmasıyla paslanmaz çelik tencere ve tava gibi pişirme gereçlerinin üretimine de başlamıştır. Kaliteli üretim ve müşteri memnuniyetine verdiği önemle günümüzde yurt içinde ve yurt dışı pazarında önemli bir marka haline gelen Gülsan, mutfaktaki en büyük yardımcılarınızı sizinle buluşturmak ve mutfaktaki anları unutulmaz birer anıya dönüştürme yolunda üretimlerine devam etmektedir. Bu anlamda tencereler mutfağınızın önemli bir parçası. Çelik ise geçmişten günümüze mutfakta en çok tercih edilen malzemelerden bir tanesi. Peki çelik tencere seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Tencerenin Gövdesi

Tencere seçerken gövdesinin sağlam ve dayanıklı olması önemlidir. Bu sebeple paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş bir tencere doğru bir tercih olacaktır. Pas tutması ve temizliğinin kolay olması ise en büyük avantajlarından bir tanesidir. Hijyeniktir ve bulaşık makinesine de kolayca yerleştirilerek temizliği sağlanabilir. Koni şeklindeki tencerelerde birkaç tencereyi üst üste koyarak yerden tasarruf etmeniz mümkündür. Taban ve tencere duvarının sıkı bir şekilde birbirine bağlı olması sebebiyle içlerinde herhangi bir boşluk yoktur. Bu sayede kaşık gibi karıştırıcılarla kolayca yaptığınız yemeğin her yerine ulaşmanız mümkündür.

Tencerenin Tabanı

Kaliteli ve nefis bir yemek için tencerenizin tabanının yüksek kaliteli paslanmaz çelikten üretilmiş olması önemlidir. Bu tencereler alüminyum göbeğe sahiptir. Alüminyumun ısı iletkenliği özelliği yemeğin iyi pişmesini sağlar. Yemek piştikten sonra da ısıyı depolayacağı için yemeğiniz hemen soğumayacaktır. Bu şekilde sıcak servis daha kolay bir hale gelecektir. İyi bir pişirme için tabanın ocağa tam bir şekilde oturması gerekir. Bu yüzden tencere seçimi yaparken tabanının ocağınıza uygun olup olmadığını test etmelisiniz.

Tencerenin Kapağı

Yemeğin ısı kaybetmemesi ve istediğiniz sıcaklıkta pişmesi için tencere kapağının tencerenize tam bir şekilde oturması önemlidir. Sıkıca kapanabilen bir kapak ısıyı tencerenin içerisinde tutacaktır. Üstelik bu sayede enerji tasarrufu da yapabilirsiniz. Cam kapak tercih ederseniz tencerenin içerisindeki yemeğin pişme durumunu kapağı açmanıza gerek kalmadan her an gözlemleyebilirsiniz. Bazı tencere kapakları içbükey olarak tasarlanmıştır. Bu sayede ısıyla birlikte tencere içerisinde yükselen buhar tekrar tencerenin içerisine düşer. Böylece yemeğiniz daha lezzetli ve sulu bir hale gelir. Özellikle et yemekleri gibi pişme süresi uzun olan yemekler için böyle kapakları tercih etmek doğru olacaktır.

Tencerenin Tutacakları

Tencere tutacakları paslanmaz çelik ya da plastik malzemeden üretilirler. Tencere satın alırken tutacakların sıkı bir şekilde tencere gövdesine monte edilmiş olduğundan emin olmalısınız. Bu sayede, tencereyi tutmanız kolaylaşacak, eliniz ısınan tencereden dolayı yanmayacaktır. Paslanmaz çelik tutacakların avantajı hem bulaşık makinesinde hem de fırın içlerinde kullanılabilir olmasıdır. Yüksek ısı plastik malzemeye zarar verebilecekken çelik malzemeden üretilmiş tutacaklar için bu bir sorun haline gelmeyecektir. Üstelik plastik tutacaklı tencereler bulaşık makinesinde yıkanabilir olsalar bile, zaman içerisinde renk kaybına uğrayabilirler. Paslanmaz çelik malzemeli tutacaklarda bu sorunla da karşılaşmazsınız. Dolayısıyla tencerenizi uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.

Çelik tencereler mutfaktaki sağ kolunuz gibidir. Her yemekte imdadınıza yetişirler. Bu sebeple kendinize ya da bir başkasına çelik tencere alırken gövdesini, tabanını, tutacaklarını ve kapağını dikkatli incelemeniz size uzun yıllar eşlik edecek bir dost kazandırır. Sadece bir yemeği iyi pişirmek için değil, buzdolabında o yemeği uzun süre muhafaza etmek için kullanabileceğiniz çelik tencereleri Gülsan güvencesiyle uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gülsan Çelik Tencere Fiyatları

83 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Türü
Toplam 48 / 83 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?