HDMI Kablo

Bir cihazdan başka bir cihaza ses ve görüntü aktarmaya yarayan HDMI kablo, başta televizyon ve bilgisayar olmak üzere pek çok elektronik alette kullanılabilir. Yüksek çözünürlükte görüntü aktarımı için güvenle tercih edilebilir. HDMI kablolar, özellikleri bakımından birbirinden ayrılır. Çok sayıda sunulan ürün alternatifleri arasından ihtiyacınıza uygun olan kabloyu seçebilirsiniz. 

HDMI Kablo Çeşitleri ve Özellikleri

Standart, ethernetli standart, yüksek hız ve ethernetli yüksek hız kabloları HDMI kablo çeşitleri arasında yer alır. Standart kablolar 720 ve 1080 piksel görüntü kalitesindeki sinyalleri aktarabilir. Yüksek hızlı kablolar ise 3D görüntü sinyalleri için kullanılır. Dijital sinyallerle çalışan HDMI kablolar arasında görüntü kalitesi açısından herhangi bir farklılık yoktur. Ultra yüksek hızlı HDMI kablosu, sıkıştırılmamış 8K video da içerisinde olmak üzere yüksek bant genişliğine bağlı özelliklere sahiptir. 48 Gbps'ye kadar bant genişliğini destekleyen kablolar, HDMI ethernet kanalını da destekler. Yakın çevrede bulunan kablosuz cihazlar ile etkileşimi azaltan özellikler sunar. Cihazınızda mevcut olan HDMI cihazlarının kurulu bulunduğu taban ile birlikte kullanılabilir. 

Üreticiler HDMI kabloları altın ya da nikel kaplama olarak sunarlar. İki kaplama arasındaki tek fark, altın kaplama kabloların daha iyi bir elektrik bağlantısı sunmasıdır. Nikel kaplama kablolar da düzgün ısıtma ve havalandırma sayesinde iç mekânlarda rahatlıkla kullanılabilir. Yeterli bağlantıyı sağlayacak özelliklere sahiptir. Paslanma yapmayan nikel ve altın kaplama HDMI kablolarını pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

HDMI Kablo Seçimi

HDMI kablo seçerken kablonun cihazınızla uyumlu olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. HDMI kablolar DVD oynatıcılar ve kaydediciler, dijital video kaydediciler, Blu-ray oynatıcılar, kablo ve uydu alıcıları, oyun konsolları, AV alıcıları ve HD TV görüntüleme ekranları gibi çeşitli cihazlarda kullanıma uygundur. Kablolar çeşitli uzunluklarda üretildiğinden istediğiniz uzunluğa sahip olan kabloyu seçebilirsiniz. 30 metre uzunluğuna kadar yüksek çözünürlüğü iyi bir şekilde ileten kablolara rastlamanız mümkündür. Genel olarak kalitenin düşmemesi açısından en çok 15 metrelik kablolar tercih edilir. 

HDMI kabloların sinyal kalitesi oldukça önem taşır. Kabloların sinyal kalitesini alıcı ve verici cihazlarının kalitesi, kablo kalitesi ve bağlantı hızı gibi özellikler etkiler. Seçtiğiniz kablo kaliteli olduğu sürece kablonun boyutu önem taşımaz. İyi özelliklere sahip olan HDMI kablo ile kusursuz görüntü, ses ve veri aktarımına sahip olabilirsiniz. Geriye dönük uyumlu yapıda üretilen kabloları televizyonunuzda hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Kaliteli görüntü aktarımının keyfini gönül rahatlığıyla çıkarabilirsiniz. 

HDMI Kablo Fiyatları

HDMI kablo fiyatları, kabloların kalitesi ve modeline göre değişiklik gösterir. Altın uçlu ve naylon örgülü kablolar ile standart kablolar arasında fiyat farkı olması son derece doğaldır. Altın kaplamalı kablolar sinyal iletmede oldukça başarılıdır. Görüntü kalitesi bakımından standart kablolar ile arasında herhangi bir fark yoktur. Değişik kablo çeşitleri arasından hem kaliteli hem de ihtiyacınıza uygun olan modeli tercih ederseniz, HDMI kabloyu uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. 

Elektriğe ve kablosuz sinyallere bağlı olarak meydana gelen parazitleri sıfırlamak için çift EMI/RFI filtresine sahip olan HDMI kablo modellerine yönelebilirsiniz. Altın kaplamalı kablolar, içerisinde bakır malzeme ve yapısında düşük dirençli saf bakır çekirdek bulundurduğundan yüksek performansla tam iletkenliği sağlayabilir. Veri iletiminde oluşabilecek kayıp düzeyini en aza indirir. HDMI kablolar ile 3D destekli TV bağlantınızı kolay bir biçimde yapabilirsiniz. Ekonomik fiyat seçeneklerine sahip olan kablolar arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Her türlü bütçeye hitap eden HDMI kablo seçeneklerini inceleyerek fırsatlardan yararlanabilirsiniz. İstediğiniz özelliklere sahip olan HDMI kabloyu Hepsiburada.com ayrıcalıkları ile satın alabilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

HDMI Kablo Fiyatları

3076 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fiyat Aralığı
Toplam 24 / 3076 ürün
DSACategoryId/2147483638/17201/157410/60005398