İtalyan şirketi olan Ferrero firması tarafından üretilen çikolata markasıdır. Michele Ferrero tarafından kurulan Kinder, 1967 yılında Almanya’nın Frankfurt şehrinde, Akdeniz’deki ülkelerde öncelikle geliştirildi sonrasında üretildi. Kinder çikolata, dünya çapında 125’ten fazla ülkeler arasında satılan en nefis atıştırmalıklar arasında yer alır. Sütlü krema dolgusuyla yapılan enfes tarifi ile Kinder çikolata, annelerin içini rahatlatan ve aynı zamanda çocuklarında lezzetli atıştırmalıklar yeme isteğini karşılamaktadır. Tekli porsiyonlar halinde sunulan bu çikolata parçası ayrı ayrı paketlenmiştir. Çocuklar için üretilmiş olan Kinder çikolata, 50 gramlık paketler içinde satılan ve içinde 4 tane Kinder çikolata bulunan ambalajlara sahiptir. Bu şekilde tek bir çikolatanın 12,5 gram olduğunu söyleyebiliriz. Çikolatanın ambalajının ön tarafında farklı çizgi karakterler vardır. Arka kısmında ise bu çizgi film karakterleriyle ilgili olan ve çocukların her zaman dikkatini çekmeyi başarmış çizimler ve bazı bilgiler yer almaktadır. Kinder çikolatanın, İtalya’dan ithal edildiğini söyleyebiliriz. Çikolatanın içindekiler kısmına bakıldığı zaman %60 oranında sütlü krema ve %40 oranında sütlü çikolata olduğunu söyleyebiliriz. Hem sütlü kremasının hem de çikolatasının içinde en başta şeker yer almaktadır. Çikolatanın içinde sofra şekeri bulunmaktadır ve mısır şurubu içermemektedir. Dünya üzerinde en çok bilinen çikolata markalarından bir tanesi olan Ferrero Rocher, lezzetli çikolataları ile bilinmektedir. İtalya'da kurulan bu çikolata fabrikası kurulduğu andan itibaren, en çok tercih edilen ve en çok sevilen çikolata markaları arasındadır. Çikolata şirketi Ferrero olarak bilinmektedir ve alt dalı olarak Kinder ve Nutella markaları ise yine bu şirkete bağlıdır. Dünya üzerinde büyük bir çapa sahip olan Ferrero birçok çikolata çeşitleri ile karşımıza çıkar. Bunlardan bazıları; Nutella, Ferrero Rocher, Kinder adı altında bilinen çikolata markalardır. Besinler arasında yüksek enerji değerlerine sahip olan Kinder çikolata, yiyen herkesin enerjisini yükseltir.

Kinder Çikolatayı Çocuklara Sevdiren Nedir?

Kinder çikolata markası geriye bakıldığı zaman yaptığı çalışmalar ve üstün lezzetleri ile birlikte çocuklar arasında çok fazla tercih edilmektedir. Yaptığı deneyimleri konusunda epey bir başarıya sahip olan bu şirket, sadece tek bir çikolata ile sınırlı kalmayıp birden fazla çeşidi ile de göz önünde bulunmaktadır. Yurtdışı üretimine sahip olan Kinder, sevilen kutusuyla beraber renkli ambalajları ile çocukların dikkatini çekmektedir.

Kinder Çikolata İçinde Bulunan Besinler Nelerdir?

Bütün besinlerde belli miktarlarda besinler belirlenmelidir. Çünkü her şeyin fazlası zarardır. Kinder çikolatasının içinde bulunan besinler ile birlikte daha önce hiç hayatımızda tatmadığımız, sağlıksız herhangi bir gıdanın içinde olmadığını belirtelim. İçindekilere baktığımız zaman, içerisinde %30 oranında sütlü çikolata ile karşımıza çıkan Kinder çikolata, şeker, kakao, kakao yağı, yağsız süt tozu, sade süt ve vanilya gibi birçok maddeler içermektedir. Bu kadar fazla tercih edilen Kinder çikolata, enerji konusunda da çocuklara büyük bir destek vermektedir. Çocuklar için yeterli enerjiyi veren Kinder çikolatanın, enerji besin tablosundan da bahsetmekte fayda var.

Kinder Çikolatanın Besin Tablosu İçeriğinde Neler Vardır?

Önemli bir besin değerine sahip olan Kinder çikolata, çocukların vücuduna bakıldığı zaman eksik olan enerjiyi tamamlamasında kolaylık sağlar. Enerji tablosu içinde neler olduğundan bahsetmeden önce, bahsedilen enerji tablosunun 100 gram üzerinden ortalama olarak değerlendirilir. Kalori olarak bakıldığı zaman 100 gram üzerinden 566 kalori olarak değerlendirilir. Yağ oranına baktığımız zaman ise yağ oranı ise 4,38 gramdır, doymuş yağ oranı ise 2.1 gramdır. Vücudumuz için önemli olan karbonhidrat oranı ise 7 gramdır. Şeker olarak bakıldığı zaman ise normal bir çikolata olmasına rağmen çok fazla miktarda şeker bulunmaması çocuklar için avantajlı bir üründür. Protein oranı ise 1.09 gramdır. Bahsedilen bu bu besin tablolarına göre çocuklar arasında çok fazla tercih edilen bu çikolata size ve çocuklarınıza yediğiniz zaman güzel anlar yaşatır. Tercih edildiği çok alan olsa bile çok fazla tercih edildiği zaman Bayram zamanlarıdır. Ülkemizde yılda iki defa kutlanılan ve çikolata ile şekerin en çok istek gördüğü zamanlar dini bayramlardır. Bu bayramlar arasında tercih edilmesinin en sık sebeplerinden bir tanesini çocukları mutlu etmektir. Çikolata konusunda, Kinder çikolata Farklı kutulara ve ambalajlara sahip birçok çeşidi ile karşımıza çıkar. Kutu olarak tek bir kişi için çikolata krizini giderme de en çok işe yarayan dörtlü satılan kutuyu tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem çikolata yerken çocuklarınızı, hemde misafir çocuklarını mutlu edebilirsiniz.

Kinder Çikolatayı Muhafaza Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kinder Çikolata, çocuklar için hafife alınmaması gereken bir atıştırmalıklar. Kinder çikolata tüketirken sorun yaşamamanız için birkaç tane dikkat edilmesi gereken unsur vardır. Çikolata normalde akışkan bir besindir. Paketlenmiş olarak satıldığı zaman donuk ve katı bir hal alır. Çok sıcak bir ortamda bulunduğu zaman tekrar eski haline dönerek sıvı, akışkan bir hal alır. Özellikle kinder çikolata aldığınız zaman dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, kuru ve serin bir yerde muhafaza etmenizdir. Serin ve kuru yerde sakladığınız zaman kinder çikolatanın daha uzun bekleme süresine sahip olur. Bir diğer dikkat edilmesi gereken önemli unsur ise soğukluktur. Genelde insanlar çikolata aldıkları zaman, aldıkları çikolataları buzdolabına koymayı tercih ederler. Fakat bu durum yanlış bir durumdur. Kinder çikolata buzdolabına konulduğu zaman özelliğini kaybedip, donuk bir hale gelir ve tat olarak ise eski tadını kaybetme ihtimali vardır. Bu yüzden alınan gıdaları sadece tavsiye edilen yerde saklamak gerekmektedir. Çok uzun zaman bir yerde kalan ve küflü yerde saklanan ürün bozulabilir ve yenmez hale gelir. Bu durumda kinder çikolatayı oda sıcaklığında hava alan bir yerde saklamak gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken durumlardan bahsettiğimiz bu çikolatanın İtalya markası olduğundan dolayı insanların kafasında pek çok soru işareti bulunabilir. Bu sorulardan birkaç tanesinden bahsetmekte fayda vardır.

Kinder Çikolata İçerisinde Herhangi Bir Alkol Maddesi Var Mıdır?

Kinder çikolata markasına bakıldığı zaman diğer çikolata markaları arasında farklı bir yol izlenmektedir. Kinder çikolata Ferrero Rocher markasının alt dalı demiştik. Bu yüzden asıl şirket adı Ferrero Rocher olduğu için, ürünlerinde alkol ve herhangi bir domuz maddesi bulunmamaktadır. Bu sebeple çocuklarınıza güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kinder Çikolata Markası Helal Gıda Ürünü Müdür?

1946 yılından itibaren, düzenli bir şekilde üretim halinde olan bu firma, günümüzde hala popüler olarak tüketilmektedir. Kinder çikolatası ile birlikte birden fazla ülke arasında satış rekorları kırılmıştır. Avrupa ülkeleri arasında tüketiliyor olsa bile, en çok Türkiye’de çocuklar arasında tüketilmektedir. Eşsiz bir lezzete sahip olan kinder çikolata, kaliteli ve özenli paketlenmesi halinde kullanıcıları tarafından sevilerek ve beğenilerek tüketilmektedir. Ferrero Rocher firmasının yaptığı açıklamaya göre bakıldığı zaman Nutella, Kinder Çikolata da dahil olmak üzere bu ürünlerin helal sertifikası bulunduğuna dair bir açıklama yapılmıştır. Açıklanan bu açıklama ile beraber bakıldığı zaman, evrakları ile ortaya konmuştur. Böylelikle içiniz rahat bir şekilde Kinder çikolatasını güvenli bir şekilde tüketilebilir ve çocuklarınıza da yedirebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kinder Çikolata Çeşitleri ve Fiyatları

34 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 34 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001472/28001499/kinder