Bilgisayarlar için girdi birimi olarak üretilen klavye donanımı, artık birçok cihazla kullanılma gereksinimi doğurur. Klavyeler, dillere göre farklı tuş kombinasyonlarına sahip olabilir. Bu özellikleri ile Q Klavye veya F Klavye olarak adlandırılır. Bu isimler, klavyelerin harf grubundaki sol üstte yer alan ilk harfi temsilen belirlenir. Kullanılmak istenen cihaz ile klavye arasındaki bağlantı türü de klavyeleri birbirinden ayıran bir özelliktir. 

Klavyelerin Bağlantı Özellikleri

Bluetooth klavyeler, kablosuz klavyelerin standart Bluetooth bağlantısı ile iletişim kuran modelleridir. Bluetooth, bağlantı güvenliği açısından diğer kablosuz bağlantılara göre bir adım öndedir. Girdi birimi olan klavyeden çıkan verilerin hiçbir çalınma riski olmadan bağlantılı olduğu cihaza aktarılmasını sağlar. Bu özellik sayesinde ekstra bir şifreleme sistemine ihtiyaç duymaz. Bluetooth ile bağlantı kurduğunuz cihazlar arasındaki veri, iki cihaz arasında şifrelenerek birbirine aktarılır.

Bluetooth Klavyelerin Kullanım Alanları

Kablo karmaşası yaşamamak için tercih edilen klavyelerdendir. Ayrıca, Bluetooth bağlantı desteği veren akıllı televizyon, cep telefonları, oyun konsolları ve tabletlerin yanı sıra tüm dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilir. Farklı işletim sistemlerinde Bluetooth modülünün HID (insan arayüz cihazı) desteği bulunuyorsa o cihazlarla klavyenizi etkinleştirebilirsiniz. Windows, Mac Os, Android, Chrome Os, iOS işletim sistemlerinin güncel sürümlerinde Bluetooth donanımı olan cihazlarla kullanabilirsiniz. Kullandığınız alan halka açık ya da güvenliği sağlanmayan bir bölge ise ve sizin giriş yaptığınız verilerin çalınma ihtimali varsa Bluetooth bağlantıya sahip klavyeler kullanmanız, veri hırsızlığına karşı sorun yaşamanızı önler. Klavyeler, genellikle AA veya AAA kalem pil ile çalışmaktadır; şarj edilebilir modelleri de mevcuttur.

Hangi Bluetooth Klavyeyi Seçmeliyiz?

Seçim yapmak için teknik açıdan temel özellik, klavye dilidir. Eğer Türkçe bir klavye kullanacaksanız Türkçe Q ya da Türkçe F tercihinizi alışkın olduğunuz kombinasyona göre belirlemelisiniz. Daha sonra kullanım şeklinize göre ouncu klavyesi, nümerik takımlı klavye, mini klavye, multimedya klavye, touchpad destekli klavye türlerinden kendinize uygun olanı belirlemelisiniz.

Oyuncu klavyeleri, tuş takımlarının oyuncular için özelleştirilmiş olduğu; yerleşim aralıklarının standart klavyelerden daha seyrek ve tepkimelerinin ise daha yüksek olduğu klavye türleridir. Bluetooth bağlantılı versiyonları vardır.

Nümerik takımlı klavyeler, enellikle klavyelerin sağ tarafında tümleşik olarak sunulan 0-9 aralığındaki rakamları ve dört işlem kısayolu ile ekstra enter tuşu içeren fonksiyonel bölüme sahip klavyelerdir. Klavyeden ayrı olarak profesyonel hesaplama yapanlar için Bluetooth versiyonlarıda bulunur.

Mini klavye, alan bakımından sıkıntı yaşanabilecek yerlerde ve taşınabilir olması adına portatif, boyutları ekstra küçültülmüş modellerdir. Genelinde multimedia tuşları ve nümerik takım bulunmaz. Bluetooth bağlantılı klavye versiyonlarıdır.

Multimedia klavye, standart klavyelerdeki tuş kombinasyonlarının haricinde ses ve görüntü programlarını idare edebilecek play, pause ve stop gibi kısayol tuşları içeren; ses kapama/açma gibi fonksiyonları bulunan klavyelerdir. Genel olarak dokunmatik ekranlı ürünler ve akıllı televizyonlar için tercih edilebilir. Bluetooth bağlantısı olan versiyonları vardır.

Touchpad destekli klavye, kullanım alanınızda mouse ihtiyacınızı gidermek için laptoplar'da standart olarak bulunan dokunmatik mouse modülüdür. Klavye ile mouse görevini yapabileceğiniz bu kompleks yapılar, size cihazlarınız için kullanım kolaylığı sağlar.

Neden Bluetooth Klavye?

Genellikle çok seyahat eden ve teknolojiyi hayatının her alanında kullanan kişiler için en kullanışlı çözümleri, Bluetooth klavyeler sunar. Çoklu donanım desteği olan ürünlerde ve hemen hemen bütün akıllı elektronik cihaz ürünlerinde Bluetooth bağlantısı desteği vardır. Bluetooth klavyeniz, birden çok cihazla kullanılır. Modern, şık yapıları ve taşınabilir olmaları sayesinde yanınızda her yere götürülür. Kablo derdi ile uğraşmanız gerekmez.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Bluetooth Klavye Fiyatları

70 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Bağlantı
  1. Bluetooth
  2. Kablosuz
  3. Kablolu
  4. USB Kablo
  5. USB
  6. PS/2 Kablo
 5. Klavye Tipi
 6. Markalar A-Z
  1. Logitech Klavyeler
  2. Rampage Klavyeler
  3. Buyfun Klavyeler
  4. Everest Klavyeler
  5. Microsoft Klavyeler
  6. Apple Klavyeler
  7. Motospeed Klavyeler
  8. Hadron Klavyeler
  9. Dailytech Klavyeler
  10. Inca Klavyeler
  11. Addison Klavyeler
  12. Ajazz Klavyeler
  13. Carboon Klavyeler
  14. Choetech Klavyeler
  15. Concord Klavyeler
  16. Dell Klavyeler
  17. Hzl Klavyeler
  18. Nuozhou Klavyeler
  19. Piranha Klavyeler
  20. Ploody Klavyeler
  21. PolyGold Klavyeler
  22. Redragon Klavyeler
  23. Rii Klavyeler
  24. SW Future Klavyeler
  25. Schulzz Klavyeler
  26. Targus Klavyeler
  27. Trilogic Klavyeler
  28. Trust Klavyeler
  29. Yenimiyeni Klavyeler
  30. Zabata Klavyeler
  31. Zerodate Klavyeler
  32. İzoly Klavyeler
 7. Dili
 8. Kullanım Amacı
 9. Nümerik Tuşlar
 10. Renk
 11. Aydınlatma
 12. RGB
 13. Touchpad
 14. Bilek Desteği
 15. Multimedya Tuşları
 16. Fonksiyon Tuşları
 17. Fotoğraflı Değerlendirme
 18. Fırsat Ürünleri
 19. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
 • Bağlantı Bluetooth
DSACategoryId/2147483646/3013120/1/1
Başa dön