Komili markasının zeytinyağı sektöründeki öyküsü Midilli Adası ile başlıyor. Kullanıcılar tarafından Komili markası kimin diye merak edilebiliyor. Geçmiş zamanlarda geçimini sabun ve zeytinyağı üreterek sağlayan “Komi’li Hasan” tarafından markanın ilk tohumları atılıyor. Zeytin ağaçlarının doğru zamanlarda budanması marka için oldukça önemli bir konu oluyor. Bunun sebebi uzun süre boyunca üretimlerinin devam edeceğine olan inanışları oluyor. Üretici, kullanıcılara eşsiz lezzetler sunarak zeytinyağı kültürünü yükseltmeyi hedefliyor. Farklı damak tatlarına göre birçok farklı seçenek ortaya çıkarıyor. Üretimde titizlik ve özen ön planda tutuluyor. Aynı zamanda Komili markası zeytinyağı dışında pek çok farklı ürünü ile de seviliyor. Bunlar: saç bakım ürünleri, duş jelleri, sıvı sabunlar, köpük sabunlar, bebek ve çocuk bakım ürünleri, bebek bezi, ıslak mendil ve krem olarak listelenebiliyor. Komili ürünlerini tercih ettiren neden ise gerçek zeytinyağından üretilmeleri.

Komili Zeytinyağları

Zeytin ağaçlarının meyve vermesi ile elde edilen zeytinler toplanıyor. Gerekli işlemlerden geçtikten sonra zeytinyağları elde ediliyor. Komili zeytinyağları hemen hemen her yörenin yemeklerinde tercih ettiği bir ürün oluyor. Tüketim alışkanlıklarına göre ürünler çeşitlenebiliyor. Her yemek türü farklı lezzetlere sahip olabiliyor. Fakat genellikle kullanıcılar zeytinyağı lezzetini kullanmayı tercih ediyorlar. Aynı zamanda salatalarda da sıklıkla kullanılan bir ürün olarak bulunuyor. Zeytinyağları, zeytin ağaçlarında yetişen zeytinlerden elde ediliyor. Sofralarımıza gelmesi gerekli işlemler ve üretim süreçlerinden sonra oluyor. Özellikle de Komili zeytinyağları Akdeniz bölgesinin mahsülü olarak biliniyor. Ancak üretimde Ege zeytini de kullanılıyor. Ağaçlardan toplanan zeytinler sıkılarak zeytinyağı üretimi başlıyor. Birçok farklı alanla kullanılabilen zeytinyağları günümüzde oldukça yaygın. Yemek pişirmek dışında kozmetik ve temizlik alanlarında da sıkça tercih ediliyorlar. Komili zeytinyağı saf ve sızma zeytinyağları arasında.

Komili Zeytinyağları Özellikleri

Zeytinyağlarının özellikleri incelendiğinde farklı sonuçlarla karşılaşılıyor. Zeytin yağı içeriğinde besin değerleri ve aroma farklılıkları olabiliyor. Ürün ve üretim teknikleri bu konuda belirleyici olabiliyor. Genel olarak Zeytin yağlarının özellikleri şöyle özetlenebilir:

 • Renkleri yeşilimsi ve sarımtırak arasında bulunuyor. Renklerdeki farklılık içerisinde bulundurdukları maddelerden kaynaklı değişkenlik gösterebiliyor.
 • Örneğin yeşil renkteki zeytinyağlarında klorofil maddesini bulunuyor.
 • Sarımtırak olanlarda ise karotin maddesi yer alıyor.
 • Filtrelenmemiş zeytinyağlarının renkleri daha bulanık olabiliyor.
 • İçlerinde yağ asitleri de bulunabiliyor. Özellikle de Omega-3 yağ asitleri bakımından oldukça zengin oluyorlar. Komili Riviera zeytinyağı asit oranı da yaklaşık olarak %9 oranında bulunuyor.
 • Üretim şekillerine göre aromaları değişebiliyor.
 • Ayçiçek yağları kızartmalar ve hamur işlerinde sıklıkla tercih ediliyor.
 • Mısır yağları da yöresel yemeklerin yapımında kullanılabiliyor.
 • Sızma zeytinyağlarının tadları diğer zeytinyağlarına göre daha ağır olabiliyor. Bunun sebebi de kullanılan zeytinlerin olgun olduğuna işaret ediyor.

 

Komili Zeytinyağları Besin Değerleri

Komili zeytinyağlarının besin değerleri ve içeriği; %14 doymuş yağ, %11 omega-6 ve omega-3, 884 kcal enerji, 1 mg kalsiyum, 2 mg sodyum, 0,56 mg demir, 1 mg potasyum, 14,35 mg E vitamini, 60,2 mg K vitamini, 13,81 g yağ asitleri olarak biliniyor. Bazı yapı taşları ve yağ oranları bakımından zengin ürünler olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu besin değerleri ürünlerin gramajlarına göre artış gösterebiliyor. Bahsedilen besin değerleri 100 gramlık bir miktar göz önüne alınarak değerlendiriliyor. 

Komili Sızma Zeytinyağları

Komili markasının sıklıkla tercih edilen ürünleri arasında Komili sızma zeytinyağları bulunuyor. Yemeklere kattığı lezzet ve aromaları ile sofraların vazgeçilmezi de diyebiliriz. Diğer zeytinyağlarına göre tatları daha yoğun ve acı oluyor. Bunun sebebi ise zeytinlerin toplandığı zaman ile alakalı oluyor. Zeytin ağaçlarından toplanan zeytinler erken toplandıklarında acımsı bir tat da bulunuyorlar. Erken hasat edilen zeytinlerden elde edilen yağlarda tad olarak daha yoğun oluyor. Kokuları da daha keskin oluyor denebilir. Sızma zeytinyağları sıcak ve soğuk birçok yemekte kullanılabilirler. Ancak genellikle soğuk yemeklerde, mezelerde ya da başlangıçlarda tercih ediliyorlar. Kahvaltılık ürünlerinize, salatalarınıza ya da fırında yapacağınız yemeklerde de kullanabilirsiniz. Sızma zeytinyağlarını farklı birçok yemek çeşidi ile tüketebilirsiniz. Ayrıca bu yağ çeşidinin de kullanım miktarına göre tercih edebileceğiniz farklı gramaj seçenekleri bulunuyor. 

Komili Zeytinyağları Çeşitleri

Komili zeytinyağları çeşitleri; tek bahçe, erken hasat, taş baskı, soğuk sıkım, organik sızma, filtresiz, riviera, ayçiçek, mısır, soğuk sıkım natürel, olarak değişebiliyor. Her çeşit üretim şekillerine göre farklılık gösterebiliyor. Aynı zamanda bu ürünler teneke ve cam şişelerde bulunabiliyorlar. Komili zeytinyağı cam şişe çeşitleri de sıklıkla tercih ediliyor. 250 ML, 500 ML, 1 LT, 2 LT, 3 LT, 5 LT, 10 LT ve 20 LT şeklinde üretimleri yapılıyor. Komili zeytinyağı ürünlerinden naturel zeytinyağları; fiziksel yollarla üretiliyorlar. Rafine işlemi görmüyorlar. Aromatik olarak yoğun oluyorlar. Renk bakımından sarımtırak ve yeşil renklerde bulunabiliyorlar. Aromatik olarak yoğun olduklarından kokuları da oldukça keskin olabiliyor. Boğazda hafif bir acı tat bırakabiliyor. Asit oranları genellikle %2 olarak biliniyor. Sıcak ve soğuk lezzetler için kullanıma uygun oluyorlar. Ham zeytinyağları arasında iki çeşit bulunuyor. Bunlardan biri de Riviera zeytinyağları. Bu ürünlerin asit oranları %1,5 olarak biliniyor. Natürel ve rafine zeytinyağlarının harmanlanması ile kullanıcılara sunuluyorlar. Genellikle sıcak yemeklerde ve kızartmalarda kullanılıyor. Rafine zeytinyağları zeytinin yapısını bozmadan elde edilen yağ türü olarak biliniyor. Asit oranı en az zeytinyağları arasında bulunuyorlar. Erken hasat zeytinyağları üretildiği bölgeye göre değişiklik gösterebiliyorlar. Erken hasat zeytinler hasat zamanı gelmeden toplandıkları için yeşil renkle bulunuyorlar. Bu durum da zeytinyağlarının rengine yansıyor. Zeytinler yeşil renkten sonra mora ve sonrasında siyah renge dönüşüyorlar. Keskin ve yoğun bir aroma sevenler için tercih edilebilecek bir tür oluyorlar. Soğuk sıkım zeytinyağları en taze zeytinyağları olarak biliniyorlar. Soğuk sıkım olarak adlandırılmalarının sebebi; üretimlerinde 27 derece altında su ile sıkılmaları oluyor. Genellikle soğuk yemeklerde kullanılabiliyorlar. Taş baskı olarak bilinen ürünler ise geleneksel ve yöresel yemeklerin tatlarına eşlik edebilecek bir aromada bulunuyorlar. Zeytinler taş değirmenlerde eziliyor ve presslenme işlemine tabii tutuluyor. Organik sızmalar ise organik tarım yöntemleri ile elde ediliyorlar. Filtresiz zeytinyağları, sıkım işleminden sonra içinde bulunan zeytinler çıkarılmadığı için filtresiz olarak adlandırılıyorlar.

Komili Zeytinyağları Nerelerde Kullanılır?

Komili zeytinyağlarının kullanıldığı birçok yemek, salata, meze türleri bulunuyor. Yöresel yemeklerde, kızartmalarda ya da fırında yapılabilecek yemeklerde farklı yağlar kullanılabiliyor. Örneğin:

 • Kahvaltılarda, yemeklerde ya da salata soslarında sıklıkla tercih ediliyorlar.
 • Erken hasat zeytinyağları özellikle de salata soslarında tercih ediliyor.
 • Komili sızma zeytinyağları kahvaltılık ürünlerde, başlangıç ürünlerinde ve salatalarda tercih edilebiliyor. Aynı zamanda soğuk yemeklerde de doğru bir seçim olabiliyor.
 • Sebze pürelerinde aroma vermesi açısından kullanabilirsiniz.
 • Közlenmiş sebzelerle salata yaptığınızda da zeytinyağı tercih edebilirsiniz.
 • Limon, sirke, tuz gibi besinlerle beraber kullanarak salata sosu hazırlayabilirsiniz.
 • Fırında pizza, tavuk, balık gibi ürünlerin yapımında da kullanabilirsiniz. Özellikle de balık gibi besinlere tazelik kattığı biliniyor.
 • Riviera yağları genellikle marine işlemleri için kullanılıyorlar.
 • Biber ya da domates salçasının küflenmesini önlemek için de kullanabilirsiniz.
 • Yumurta, çeşitli et yemekleri, çeşitli kızartmalar, çeşitli sebze yemeklerinde tercih edebilirsiniz.
 • Makarna haşlarken makarnaların tencere dibine tutmaması içinde zeytinyağı damlatabilirsiniz.
 • Sabun, duş jeli, krem gibi kozmetik ve bakım ürünlerinde de zeytinyağları bulunuyor. Yumuşak bir cilde sahip olurken aynı zamanda güzel kokular da alabilirsiniz.

 

Zeytinyağları Nasıl Tadılır?

Zeytinyağlarının tadımı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Bazı noktalara dikkat ederek tadım işlemi kolaylıkla gerçekleşebiliyor. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Tadım yapacak kişi tadım yapmadan 30 dakika önce bir şeyler yiyip içmemeli.
 • Tadım bardakları kullanılmalı.
 • Bardakların içerisine bir miktar zeytinyağı (bir yemek kaşığı olabilir) ilave edilmeli.
 • Kap dengesi bozulmayacak şekilde yağ konulmalı.
 • Bardağın altı avuç içi ile kavranmalı. Diğer eliniz ile de bardağın ağzı kapatılmalı.
 • Sonra bardak kendi etrafında döndürülmeli.
 • Bu şekilde aroması daha çok ortaya çıkabilir.
 • Bardağın ağzını açıldıktan sonra hafifçe koklanmalı ve sonra bir yudum alınmalı.
 • Tat hakkında analiz yapabilmek için dilinizi ön dişlerinize değdirebilirsiniz. Böylece aroma hakkında daha iyi fikir edinebilirsiniz.

 

Zeytinyağları Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gıda ürünlerinin kullanımında dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunuyor. Zeytinyağlarınının kullanımında dikkat edilmesi gerekenler ise önemli sonuçlar doğuruyor. Kullanıcılar bu ürünleri kullanırken aşağıdaki detaylara dikkat etmeliler:

 • Satın aldığınız zeytinyağlarını kullanırken yemeklerde aşırıya kaçmamak önemli.
 • Salatalarda, sebzeleri doğradıktan sonra en son zeytinyağlarının damlatılması öneriliyor. Bu sayede besinlerin tadında ve görüntüsünde kimyasal ve fiziksel bir değişime rastlanması engellenebiliyor.
 • Kızartma gibi yüksek sıcaklık gerektiren besinlerde kullanırken ısınma noktası yüksek olan yağlar tercih edilmeli.
 • Ayrıca kızartma yapmak için kullanılacak yağların dumanlama noktalarının da yüksek olması öneriliyor.
 • Genellikle kızartmalarda kullanılan zeytinyağlarının yapılarının değiştiği ve tekrar kullanımlarda zararlı olabilecekleri biliniyor. Bu sebeple kullanıcılar yüksek ısı ve işlem görmüş yağları tekrar tekrar kullanmamalılar. Bu karşın salatalar için hazırlanan zeytinyağı soslarının başka işlemler için tekrar kullanılması bir sorun teşkil etmiyor.
 • Zeytinyağlı pişmiş yemeklere sonradan sıcak ya da soğuk su eklenmesi önerilmiyor. Besinlerin lezzetlerinde değişim yaratabiliyorlar.

 

Komili Zeytinyağları Nasıl Saklanır?

Kullanıcılar tarafından merak edilen bir diğer soru ise Komili zeytinyağları nasıl saklanır oluyor. Ürünlerin uzun süreli kullanımları için doğru koşullarda muhafaza edilmesi önemli bir konu. Bu sebeple kullanıcıların dikkat etmesi gereken detaylar bulunuyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ocak, fırın, güneş gören yerler gibi sıcak bölgelerde bulundurmamalısınız.
 • Oksijen ile temas etmemeliler bu sebeple ağızları kapalı şekilde bulunmalılar.
 • Işık görmeyen yerlerde saklanmalılar. Çünkü zeytinyağlarının tadlarında ekşime gözlemlenebilir.
 • En ideal saklama koşulları nem olmayan ve oda sıcaklığında olan bölgeler oluyor.
 • Teneke, seramik, toprak kap ya da cam kutular muhafaza edilmeleri için uygun nesneler oluyor.
 • Plastik şişeler yağların saklanması için pek uygun olamayabiliyor.
 • 18-20 derece aralığında bulunan yerlerde kolaylıkla saklanabiliyorlar.
 • Zeytinyağlarının bir diğer özelliği ise bulundukları ortamın kokusunu çekebiliyorlar. Bu sebeple kimyasal koku bulunan ortamlarda kalmaları sakıncalı olabiliyor.
 • Ayrıca buzdolabı gibi çok soğuk yerlerde de saklanmaları önerilmiyor. 5-6 derece sıcaklıklarda katılaşma görülebiliyor.
 • Zeytinyağları uzun süre tazeliğini koruyabilen ürünlerden değil bu sebeple kapakları açıldıktan sonra 2 ay içinde tüketilmeleri öneriliyor.
 • Teneke kutular çok fazla ıslanırsa içlerine su alabiliyorlar. Bu da dikkat edilmesi gereken bir husus oluyor.

 

Zeytinyağları Nasıl Elde Edilir?

Zeytinyağlarının üretilmesi için zeytin ağaçlarının verimli ve güneş alan topraklarda yetişmesi gerekiyor. Zeytinlerin uygun hasat mevsimlerinde toplanıp gerekli işlemlerden geçiriliyor. Zeytinyağları nasıl elde edilir diye düşünüldüğünde kullanıcıların karşısına birçok aşama çıkıyor. Öncelikle bu süreç zeytinlerin en iyi şekilde yetişmesi ile başlıyor. Zeytin ağaçları bol suya ve güneşe ihtiyaç duyuyorlar. Çok kuru kalan ağaçlar ölebiliyor. Aynı zamanda ağaçların sabit kalabilmesi ve eğilip bükülmemeleri de önemli. Çünkü yaklaşık olarak günde 6 saat dik açı ile güneş almaları gerekiyor. Bunun için de tel yardımı ile zeytin ağaçları sabitlenebilir. Bakımları özenle tamamlandığında verimli sonuçlar elde ediliyor. Akdeniz iklimini seven zeytinler hasat zamanı geldiğinde toplanıyor. Genellikle yılın ekim ayında başlayan bu süreç mart ayına kadar devam edebiliyor. Hasat çeşitleri; sırıkla hasat, elle hasat, tarak ile hasat ya da makineli hasat olarak biliniyor. Hasat sonrası toplanan zeytinler büyük bir kazanda yıkanır ve temizlenir. Yıkama işlemi bittikten sonra presleme işlemine geçiliyor. Burada zeytinlerin öğütülmesi gerçekleşiyor. Geçmiş zamanlarda tekerlek ile yapılan bu işlemler şimdilerde fabrikalarda kolaylıkla yapılıyor. Öğütülme işleminden sonra yoğurma işlemine geçiliyor. Bu işlem genellikle 20-40 dakika arası sürüyor. Bu işlemin uzun olması yağ aromasını artırıyor. Isıl işlem ile yoğurma yapılan zeytinyağları ile soğuk sıkım zeytinyağları bu alanda birbirlerinden ayrılıyor. Süreç ilerledikçe santrifüj işlemine geçiliyor. Bu işlem zeytini sıkarken suyu ve posasını birbirinden ayırmaya yarıyor. Ayrılamayan zeytin posası yağında ise su buharlaştırılıyor. Böylece zeytinyağı elde ediliyor. Kaliteli ve kullanıcıların beğenebileceği yağlar üretmek için her aşamaya dikkat etmek gerekiyor. Üretim aşamaları ilerledikçe birçok testten geçirilerek devam ediliyor. Fiziksel ve kimyasal birçok kontrol yapıldıktan sonra ambalajlama işlemleri de titizlikle gerçekleştiriliyor.

Komili Zeytinyağları Yorumları

Komili zeytinyağları yorumları da fiyatları ve özellikleri kadar kullanıcılar için önemli oluyor. Söz konusu zeytinyağlarını daha önce deneyimleyen kullanıcıların yorumları satın almadan önce alışveriş sürecinizde sizlere yardımcı olabiliyor. Satın alacağınız ürün ya da ürünler ile ilgili birçok soruya cevap bulabiliyorsunuz. Kararsızlık yaşadığınız durumlarda ürün yorumlarına bakarak bu durumu çözebiliyorsunuz. Zeytinyağları nasıl saklanır, nasıl kullanılır, hangi yemeklerde hangi zeytinyağları kullanılır, gramaj bakımından hangileri tercih edilmeli, öneriliyor mu, hangi ürün daha çok yorum almış, hangi ürünün değerlendirmesi daha yüksek gibi sorulara yanıtlar alabiliyorsunuz. Alışverişiniz boyunca inceleyebileceğiniz bu değerlendirmeler sizlere kolaylık sağlayabilir. Aynı zamanda satın aldığınız ürünlere yorum bırakarak ya da değerlendirme puanı vererek diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz. Belirtmek istediğiniz olumlu ya da olumsuz noktaları yorum olarak ekleyebilirsiniz.

Komili Zeytinyağları Fiyatları

Zeytinyağları mutfaklarda hemen hemen her yemekte kullanılan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Tüketimi fazla olan bu ürünlerin kullanımı kadar fiyatları da önemli bir rol oynuyor. Her ürünün fiyatını etkileyen birçok faktör bulunuyor. Fiyatlar ürün özelliklerine göre değişebiliyor. Ürün özellikleri de tadına, kalitesine, zeytinlerin yetiştiği toprağa ve iklime, hasat zamanlarına ve muhafaza koşullarına göre şekilleniyor. Komili zeytinyağları fiyatları; zeytinyağlarının gramajı, türü, markası, teneke, cam şişe ya da plastik şişede olmalarına göre değişebiliyor. Kullanıcılar tarafından üstün kalite ve uygun bütçe fiyatlarını seçmek önemli bir husus oluyor. Her kesime hitap eden fiyatlarda ürün çeşitliliği olması da markanın ön plana çıkmasına sebep oluyor. Hepsiburada’ da Komili zeytinyağı fiyatlarına ulaşabilir ve güvenli alışveriş yapabilirsiniz.  Alacağınız ürünü özellikleri bakımından filtreledikten sonra bütçenize uygun maksimum ve minimum bir fiyat aralığı girebiliyorsunuz. Bu şekilde size uygun alabileceğiniz ürünler listelenmiş oluyor. Alışveriş sürecinin daha düzenli ilerleyebilmesi için gördüğünüz ürünleri artan ya da azalan biçimde listeleyebilirsiniz. Ayrıca Komili zeytinyağı indirimlerini de inceleyebilirsiniz. Ürünlere fiyat alarmı kurabilir gelecek indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Komili Zeytinyağı

43 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Miktar
Toplam 36 / 43 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?