Korkmaz Çaydanlık

Dünyanın en çok çay tüketilen 5 ülkesi arasında yer alan Türkiye’nin oldukça zengin bir çay kültürü bulunmaktadır. Her kültürün kendine has bir çay yapma yöntemi varken, Türkiye’de çay bazı bölgelerde semaverlerde ancak genel olarak da çaydanlıklarda demlenir ve ince belli bardaklarda servis edilir. Çayın lezzetini ekleyen temel faktörler arasında çayın kalitesi, suyun kalitesi ve çaydanlık yer almaktadır. Geçmişten bugüne bakır, seramik, çelik, granit, cam gibi maddelerden üretilmiş olan çaydanlık, teknolojinin gelişmesi ile birlikte elektrikle tanışmış, elektrikli çaydanlıklar gündelik hayattaki yerlerini almaktadır. Önceleri doğrudan ateş üzerinde demlenen çay, günümüzde ocak üzerinde demlenmeye başlanmış, elektrikli çaydanlıklar vasıtasıyla ise tek tuşla çay demleme şansı kullanıcılara sunulmuştur. Ancak çaydanlığın üretildiği materyal, ürünün kullanım rahatlığını, kolay temizlenebilmesini ve kullanım ömrünü doğrudan etkilemektedir.

Evlerin adeta demirbaşlarından biri olan çaydanlıklar, günlük olarak kullanıldığından ürün seçimi yapılırken dayanıklılık ve kullanım ömrü karar vermesini etkileyecek temel değişkenler arasındadır. Kullanım ömrü ve dayanıklılığın yanı sıra tasarım da kullanıcıların çaydanlık tercih ederken önem verdiği değişkenlerdendir. Çaydanlık satın alırken ihtiyacı belirlemek adına genel olarak kaç kişilik çay demlendiği sorusuna göre hareket edilerek alınacak çaydanlığın boyutu belirlenebilir. Yalnızca estetik sebeplerden cam veya porselenden yapılmış modeller de tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Sektörün önde gelen isimlerinden biri olan Korkmaz çaydanlık kaliteli, uzun ömürlü, estetik ve bütçe dostu modelleriyle kaliteyi kullanıcılarıyla buluşturmaktadır. Korkmaz çaydanlık modelleri her zevke ve ihtiyaca hitap eden zengin ürün kataloğunda yer almaktadır ve tüketicilerin ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap vermektedir. Markanın sunduğu farklı model ve renklerdeki ürünler çaydanlık satın almak isteyen müşteriler için zengin bir seçim şansı sunmaktadır. 

Korkmaz Çaydanlık ile Çayın Tadına Varın 

Eski zamanlardan bu yana çaydanlıklar genellikle kuvvetli iletkenler oldukları ve hızlı ısınıp, çay suyunun da daha hızlı kaynamasını sağlayıp süreci hızlandırdıkları için çeşitli metallerden imal edilmekteydiler. Eski evlerde yer alan bakır çaydanlıklar vasıtasıyla soba veya ateş üzerinde doğrudan suyu kaynatılır, çay demlenirdi. Bunlara ek olarak porselen, emaye, krom gibi materyallerden de çaydanlıklar üretilir ve bu ürünlere sıklıkla rastlanabilir. Farklı materyallerden üretilmiş çaydanlıklarda demlenen çayın lezzetinin de farklı olduğu ifade edilmektedir. Firma çaydanlık ürün yelpazesinde farklı zevk ve ihtiyaçlara yönelik çeşitli materyallerden üretilmiş ve zengin ürün çeşitliliğine sahiptir. Sürekli sıvıyla temas eden ve ıslanıp kuruyan bir mutfak aleti olan ürün, bu sebeple paslanmaz çelikten üretilmektedir. Yüksek sıcaklıklarda suyun kaynaması ve çayın demlenmesi gerçekleştiği için çaydanlığın kapağı ısıya dayanıklı camdan üretilmektedir. Ürünün çelikten oluşan kısmı çay demleme işlemi sırasında bir hayli ısınmaktadır. Çayı doldurma ve çaydanlığı taşıma işlemi sırasında kullanıcının elinin yanmaması için el yakmayan bakalit saplara sahip olan ürün ergonomik yapısı ve parlaklığını koruyan polisajlanmış dış yüzeyiyle mutfaklarınızın işlevsel ve şık demirbaşı olmaya aday.

Bulaşık makinesinde de kolayca temizlenebilen bu ürünler, ocak üzerinde en yüksek ısı transferine imkân tanıyan Solar Base sistemine sahiptir ve bu sayede hem zaman hem de enerjiden tasarruf sağlamaktadır. Sobaların üzerinden, ocaklara transfer olan çaydanlıklar son yıllarda elektrikli modellerle de mutfakları süslemeye başladı. Korkmaz elektrikli çaydanlık modelleri kendi alanında müşteriler tarafından rağbet gören ve oldukça beğenilen ürünler arasında yer almaktadır. Paslanmaz çelikten üretilen gövdeye sahip olan ürün oldukça estetik bir görünüme sahiptir ve bu özelliğiyle mutfağınıza şıklık katmaktadır. Kolay temizlenebilme özelliğine sahip olan ürünler, tek seferde 30 bardağa kadar çay demleme kapasitesine sahiptir ve sık sık misafir ağırlayan aileler için oldukça kullanışlı bir üründür. 2000 Watt ısıtıcı gücüyle ürün, tam dolu hazneyi 5 dakikada kaynatabilme özelliğine sahiptir, bu sayede hızlıca çayınızı demleyebilirsiniz, zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ürün içerisinde hijyenik filtre yer almaktadır, çayı gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Bu ürünlerin bir diğer önemli özelliği ise otomatik sıcak tutma fonksiyonudur, çayın lezzetini ve sıcaklığını uzun süre korumaya yardımcı olan bu özellik sayesinde ilk bardaktaki sıcaklık ve lezzeti son bardakta da bulacaksınız. Suyun buharlaşıp, ürünün kendisini ısıtıp herhangi bir olumsuzluk ortaya çıkarması riskine karşı susuz kapatma sistemi bulunmaktadır. Bu sayede ürün kendisini otomatik olarak kapatarak elektrik sarfiyatının ve olası tehlikelerin de önüne geçmektedir.

Korkmaz Çaydanlık Her İhtiyaca Göre Modelleri ile Dikkat Çekiyor
Bir ürün satın alınırken ihtiyaçlarınızı ön plana koyarak alışveriş yapmak oldukça önemlidir. Çaydanlık alışverişi sırasında ilk dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisi de şüphesiz çaydanlığın kapasitesidir. Yalnız yaşıyorsanız Korkmaz mini çaydanlık işinizi fazlasıyla görebilecekken geniş ailenizle yaşıyor veya sıkça misafir ağırlıyorsanız daha büyük modelleri tercih etmeniz gerekmektedir. Çaydanlığı ofis veya kalabalık bir mekanda kullanmak üzere alıyorsanız yine çaydanlığın hacmi oldukça kritik öneme sahiptir. Büyük modelleri tercih ederek tek seferde daha fazla bardak çay demleyebilir, aynı anda iki çaydanlıkla çay demlemeye veya ikinci kez çay demleme ihtiyacı duymazsınız. Eğer size gereken çay miktarı fazlaysa Korkmaz çaydanlık büyük boy modelini tercih edebilir ve bir demlemede normal çaydanlıklara kıyasla fazla bardak çay elde edebilirsiniz. Eğer bu ürün ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa Korkmaz mega çaydanlık modelini de değerlendirebilir ve 2 litre çay haznesi, 3 litre su haznesi ile tek demlemede daha fazla bardak çay elde edebilirsiniz. Korkmaz büyük boy çaydanlık fiyatları açısından da kullanıcıların yüzünü güldürmektedir.

 Firma kaliteyi, şıklığı ve uzun ömürlü ürünleri her bütçeye uygun modellerle müşterilerin beğenisine sunmaktadır. Çekirdek bir ailenin ihtiyacını ise Korkmaz orta boy çaydanlık rahatça görebilmektedir. Alışılagelmiş boyutları müşterileriyle buluşturan markanın daha küçük modelleri de bulunmaktadır. Bitki çayları demlemek veya 1-2 bardak çay içmek adına iyi bir alternatif olan Korkmaz mini çaydanlık özellikle yalnız yaşayan kişiler için oldukça uygundur. Farklı renklerde imal edilen ürün oldukça sık tercih edilmektedir. Farklı renk ve malzemelerden üretilmiş saplarıyla da bu ürün dikkat çekmektedir. Ergonomik yapılarıyla, bir veya iki kişi için hızlıca çay demlenmesini sağlayan bu ürün oldukça pratiktir. Paslanmaz çelikten üretilmiş olan ürünler kolaylıkla bulaşık makinesinde de yıkanabilmektedir. Çaydanlık hacimleri incelendiğinde firmanın her ihtiyaca göre bir farklı modelleri piyasaya sürdüğü rahatlıkla gözlemlenebilir. İşletmenizde, geniş bir ailede, çekirdek ailede veya tek başınıza çay demlemek isteyin size uygun bir çaydanlık seti mutlaka vardır. Farklı renk ve tasarımlarda ürünler sunan firmanın geniş ürün yelpazesinde zevkinize göre olanı bulacaksınız. Markanın kullanıcıları ile buluşturduğu çaydanlık fiyatları incelendiğinde sektörün önde gelen üreticilerinden olan firmanın, ürün yelpazesindeki ürünleri oldukça makul fiyatlarla tüketiciyle buluşturduğu söylenebilmektedir. Firma kaliteyi, şıklığı ve uzun ömürlü ürünleri her bütçeye uygun modellerle müşterilerin beğenisine sunmaktadır.
Korkmaz Çaydanlık ile Çaya Dair Farklı Deneyimler

Korkmaz porselen çaydanlık özellikle klasik zevke sahip olan kullanıcıların sıkça tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Bu modellerin alt kısmı paslanmaz çelikten üretilirken, demlik kısmı ise porselenden üretilmektedir. Porselen demlik içerisinde demlenen çay, süzgeçten geçirildikten sonra üzerine eklenen sıcak suyla birlikte içime hazır hale gelmektedir. Porselen malzemenin özelliklerinden biri olarak hiçbir akıtma, sızdırma meydana gelmemektedir. Zarif, şık ve oldukça asil bir tasarıma sahip olan bu ürünler, porselenin zarafetiyle bezenmiştir. Darbelere karşı diğer çaydanlıklar kadar dayanıklı olmayan bu ürün oldukça şık ve duru bir tasarıma sahip olan ürün, nostaljik havası ve İngiliz çay saatlerini andıran tasarımıyla mutfaklarınızı ve çay saatlerinizi süslemeye adaydır. Korkmaz emaye çaydanlık emaye malzemeden üretilmektedir ve bu ürünü kullanarak düşük sıcaklıkta yavaş demleme yöntemi ile çayınızı hazırlamanız tavsiye edilmektedir. Ürünün demlik kısmına siyah çayın yanı sıra yine ağır demlenerek lezzetini daha iyi bırakacağını düşündüğünüz çeşitli bitkileri ekleyerek bitki çayları da yapabilirsiniz. Emaye yapısı itibariyle kolay temizlenebilen bir malzemedir ve oldukça dayanıklıdır. Nostaljik bir havaya sahip olan emaye malzemeden üretilmiş olan ürünler aynı zamanda oldukça şık ve kalitelidir. Sofranıza stil katacak bu ürün dayanaklığıyla da uzun yıllar mutfağınızın bir parçası olmaya adaydır. 

Korkmaz granit çaydanlık tasarımıyla olduğu kadar özellikleriyle de etkileyicidir. Bulaşık makinesinde yıkanabilen ürün yanmaz, yapışmaz ve çizilmez özelliklere sahiptir. İç ve dış yüzeyi granit kaplı olan ürün kolayca temizlenebilir ve oldukça dayanıklıdır. Eğer mutfağınızda granit tencere, tava setlerine sahipseniz bu ürünü mutfağınıza ekleyerek mutfak stilinizi tamamlayabilirsiniz. Tasarım ve fonksiyon açısından oldukça dikkat çekici olan bir diğer ürün ise Korkmaz cam çaydanlık. Ateşe dayanıklı camdan üretilmiş olan ürün borosilikattan üretilmektedir. Metal kısımlarında paslanmaz çelik kullanılan ürün zarif ve modern tasarımıyla özellikle gençlerin ilgisini çekmektedir. Özellikle çaydanlığın içinin görünür olması sebebiyle çayın demlenme evresini tamamen takip edebiliyor olmak oldukça merak uyandırıcı bir özelliktir. Çayınızın üzerine suyu ekledikten sonra çayın yavaşça rengini, kokusunu ve lezzetini suya bırakışını takip edebilir, bu yolculuğa katılabilirsiniz. Siz de bu ürünü sipariş ederek mutfağınıza zarif bir parça ekleyebilirsiniz. Firmanın tasarım açısından oldukça beğeni toplayan ürünlerinden bir diğeri ise Korkmaz retro çaydanlık modelleridir. Özellikle nostaljinin havasını evinde yaşatmak isteyen kullanıcıların oldukça beğendiği bu modeller ile geçmişin anıları eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz. Eski tip emziğiyle kullanıcıların da onayını alan ürün farklı renkteki sap tipleriyle müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. 

Ergonomik Yapısıyla Korkmaz Çaydanlık

Korkmaz büyük çaydanlık oldukça geniş bir hacme sahiptir. Bu kadar litre çay ve suyu içerisinde barındırmasına rağmen saplarının özel tasarımı sayesinde sağladığı tutuş kolaylığıyla kullanımı oldukça kolaylaşmaktadır. Buhar kesme özelliğine sahip modelleri de bulunan ürün, pek çok açıdan kullanıcı kolaylığı gözetilerek dizayn edilmiştir. Kilit özellikli modelleri de bünyesinde barındıran marka herhangi bir dökülme durumunda kapak bölümünde bulunan kilit sayesinde yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmektedir. Ürünün ergonomisi, kullanım kolaylığı sağladığı için kritik bir öneme sahiptir. Kullanım sırasında genelde sıcak madde ihtiva edişiyle çaydanlıklar, tehlike de arz edebilmektedirler. Korkmaz çaydanlık çeşitleri incelendiğinde genellikle özel tasarım bir sapa sahip olduğu gözlemlenebilir. Çaydanlığın sapını tuttuğunuzda elinizle tam kavrayabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır, bu şekilde çaydanlığı elinize aldığınızda gücünüzü dengeli bir şekilde kullanarak çaydanlığı taşıyabilir, çay doldurabilirsiniz. Isıya dayalı cam kapaklara sahip olan ürünler oldukça estetik bir görünüme sahiptir. Markanın çaydanlıklarının dış tasarımı, oval, düz, A form ve değişik şekiller takip edilerek tamamlanmıştır.
Ürünler kullanım yerleri ve amaçlarına göre çeşitlenmektedir.

Modellerin tasarlanması aşamasında kullanıcı için en rahat doldurma pozisyonları özenle dikkate alınmaktadır. Suyun da ağırlığı ile daha da ağırlaşan çaydanlıkların dengeli bir ağırlık merkezine sahip olmaları daha rahat şekilde kullanılmalarını sağlamaktadır. Markanın sunmakta olduğu ürünlerde ağırlık merkezi belirlenmekte ve dengelenmektedir. Bu sayede ürünleri doldururken, taşırken olabildiğince az güç harcamak gerekmektedir. Dökümü de oldukça pratik olan bu modelleri sofralarda, pikniklerde ve mutfaklarda rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra daha hafif ve kompakt kullanımları ile ilgileri toplayan diğer bir model ise Korkmaz tombik çaydanlık serisine ait modellerdir. Bu modeller özellikle kompakt yapıları ve az yer kaplamaları sayesinde mutfaklarda ve özellikle dar alanlarda çokça kullanılmaktadır. Ocağın üstünde pişirim sağlayabileceğiniz gibi soba üzerinde de nostaljik bir hava yaratarak çayınızı pişirebilirsiniz. Küçük olmalarıyla birlikte yuvarlak ve geniş iç hacimleri sizlere ihtiyacınız olan sayıda çayı pişirebilme şansı yaratmakta aynı zamanda sade ve kullanışlı bir tasarımla da beğenileri toplamaktadır. Küçük modelleri ile dikkat çeken diğer bir ismi ile teapot olarak da bilinen modeller hem sofralarda kolaylıkla kendine yer bulabilmekte hem de pratik şekilde kullanılabilmektedir. Çeşitli renk ve desenleri ile hem sofralarınıza şıklığı taşıyan hem de çayınızı lezzetli şekilde içebilmenizi sağlayan bu modelleri pikniklerde de çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Korkmaz Çaydanlık Özgün Tasarımları ve Estetik Çay Keyfi  

Korkmaz çaydanlık yorum ve kullanıcı görüşleri dikkate alındığında en çok adından bahsettiren ürünler arasında benzeri olmayan farklı desen ve özgün renk tonlarındaki modelleri ile de gündeme gelmektedir. Özellikle vintage bir görünüm yakalayan ince detaylarla bezenen seriler sofralarda şık bir görünüm yakalamanıza yardımcı olmaktadır. Zarif ve şık modeller arasında tek kulplu ve yer yer nostaljik yer yer modern bir tablodan fırlamışçasına tüm ilgiyi üzerine çeken modeller de dikkatleri toplamaktadır. 

Çay kültüründe özel bir yere sahip olan semaverler de tıpkı çaydanlıklar kadar kullanımı yaygın lezzetler elde etmenizi sağlamaktadır. Korkmaz semaver çaydanlık devam ettirdiği kültür ve buna eklediği teknolojik özellikler ile mutfaklarınızda yeniyi ve eskiyi en güzel şekilde harmanlayarak misafir etmektedir. Inox gibi parlak renk seçeneklerinde üretilebilen bu modeller modern bir hava yaratmakta ve kolay temizlenebilir olmasıyla da pratik kullanım sunmaktadır. Diğer bir yandan siyah, beyaz gibi renk seçeneklerini de ürünler içerisinde bulabileceğiniz bu modelleri dilerseniz canlı renklerde de tercih edebilir, dekorasyonunuza uygun şekilde mutfağınıza taşıyabilirsiniz. İç kısımda kullanılan kaplamalar paslanmaz özellikler göstermekte bu sayede hem sağlığınızı tehdit etmemekte hem de uzun yıllar boyunca kullanabilme imkanını sizlere sunmaktadır. Farklı demlik ve ısıtıcı kapasitelere sahip modelleri ile ürün yelpazesindeki yerlerini alan semaverler özellikle kalabalık ortamlarda kurtarıcı rol oynamaktadır. Otomatik bir şekilde ısıttığınız suyu sıcak tutmaya devam eden bu modellerde dilediğiniz zaman sıcak çay içebilirsiniz. Aynı şekilde suyu bittiği zaman güvenlik önlemi olarak çalışmayı durduran bu modeller sinyal ve göstergeler yardımıyla da kullanıcıları uyarmaktadır. Çayı doldurmanıza yardımcı olan musluklar paslanmaz niteliktedir ve alt kısımda damlalık olarak kullanılan bir tabaka bulunmaktadır. Bu sayede kullanılan yerleri ıslatmadan suyu kendi içinde toplar. Hem ergonomik hem de pratik kullanım sunan bu semaverlerden ortalama 75 bardak çay alabilirsiniz. Büyük, orta veya Korkmaz mini çaydanlık fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için Hepsiburada’yı inceleyebilir, siz de lezzetli bir çay demleyebileceğiniz özel modellere anında sahip olabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarına göz atarak ihtiyacınız olan özellikleri keşfedebilir, ürün modelleri arasından size en çok hitap eden seçenekleri değerlendirebilirsiniz. 

Korkmaz Çaydanlık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Bir Korkmaz çaydanlık modelini satın almadan önce çaydanlığınızı kullanacağınız sıklığı ve ihtiyacınız olan hacmi dikkate alabilirsiniz. Bu paralelde, bir çaydanlık seçerken ihtiyacınız olan ölçülerdeki bir modeli belirleyebilirsiniz. 

Korkmaz Çaydanlık Nasıl Temizlenir? 

Çaydanlığınızı elde bulaşık yıkama ile temizleyebilirsiniz. Demlikte meydana gelen zorlu lekeler içinse çaydanlığınızın yüzeyine zarar vermeyecek hijyen malzemelerinden yararlanabilir; kireçlenme durumunda ise kireç sökücü bir üründen faydalanabilirsiniz. Buradaki tüm uygulamalar öncesinde satın almış olduğunuz modelin temizlik uyarılarını kontrol edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Korkmaz Çaydanlık Fiyatları

443 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Fiyat Aralığı
Toplam 24 / 443 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/22530/60003716/korkmaz