Düdüklü tencereler, besinleri diğer pişirme ürünlerine oranla çok daha kısa sürede pişirerek zamandan büyük ölçüde tasarruf sağlıyor. Buhar basıncıyla yiyeceklerin daha sağlıklı bir şekilde pişmelerini sağlayan düdüklü tencereler, mutfakta vakit kaybetmek istemeyenlerin kurtarıcı ürünleri arasında yer alıyor. Pişirme süresi oldukça kısa olduğundan, besinlerde bulunan mineral ve vitamin kaybının büyük ölçüde önüne geçiliyor. Düdüklü tencereler lezzetli yemekler sunmanın yanı sıra doğru kullanımla birlikte güvenlik açısından da sorun yaşatmıyor.

Düdüklü tencerelerde pişirilebilen yiyeceklerde bir sınırlama bulunmasa da her gıda için farklı pişirme süreleri bulunuyor. Sebzeler çok kısa sürede tüketilmeye hazır hale gelirken, bir gece önceden ıslatılması gereken bakliyat gibi gıdalar ön hazırlık olmaksızın düdüklü tencerede pişirilebiliyor.

Korkmaz Düdüklü Tencere Çeşitleri

Düdüklü tencereler farklı ihtiyaç ve tercihlere göre çeşitli özelliklerde sunuluyor. Et, tavuk, balık, sebze ve bakliyat gibi besinlerin kısa sürede pişmelerini sağlayan bu ürünler, ihtiyaçlar doğrultusunda değişken pişirme kapasitelerine sahip bulunuyor. Korkmaz düdüklü tencere çeşitleri arasında hacmi 12 litreye kadar ulaşan modeller yer alıyor. Pişirilmesi planlanan gıdanın gereksinimlerine göre basınç ayarı yapılabilen ürün modelleri pratik bir kullanım sunarak, gıdanın ideal seviyede pişirilmesini sağlıyor.

Düdüklü tencereler zaman kazandırma açısından pratik ürünler olsalar da güvenli bir kullanım sunmaları gerekiyor. Korkmaz düdüklü tencere modelleri güvenli bir kullanım sunmanın yanı sıra, pişirme sırasında el yormayacak, ergonomik tasarımlarla da öne çıkıyor. Tek elle açılıp kapanma özelliğine sahip kapak sistemleri, farklı emniyet sistemleri, el yakmayan silikon kulplar, Korkmaz düdüklü tencere modellerinin sunduğu özellikler arasında yer alıyor. Paslanmaz çelikten üretilen tencereler uzun ömürlü kullanım sağlıyor.

Korkmaz düdüklü tencereler farklı beğenilere hitap edecek renk seçenekleri sunuyor. Ürün modelleri indüksiyon ocaklarda da kullanılabilen gövde yapılarına sahip bulunuyor. Temizlik açısından da zorluk yaşatmayan ürün grubu belirtilen şekilde bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Düdüklü tencere contalarının belirli aralıklarla değiştirilmeleri ve temizlenmeleri gerekiyor. Korkmaz ürün modelleri arasında kolaylıkla çıkarılabilen ve yıkanabilen contalara sahip tencereler bulunuyor.

Düdüklü tencereler pişirme prensipleri nedeniyle kullanım sırasında kapak açılarak kontrol edilemiyor. Ancak akıllı uyarı sistemleri sayesinde yemeğin pişme durumu hakkında bilgi alınması mümkün oluyor. Korkmaz düdüklü tencereler arasında ayarlanabilir zamanlayıcıya sahip ürünler yer alıyor. Pişirme için belirlenen süre son bulduğunda tencere sesli sinyalle uyarı veriyor. Böylelikle yanma, fazla pişme gibi istenmeyen sonuçların önüne geçiliyor.

Korkmaz Düdüklü Tencere Fiyatları

Enerjiden ve pişirme süresinden fark edilir derecede tasarruf sağlayan Korkmaz düdüklü tencereler modern tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Ergonomik bir kullanım sunan ürün grubu etkili tasarımları fonksiyonellikle birleştiriyor. Farklı kademelerde bulunan pişirme basıncı seçenekleri sayesinde yiyeceklerin istenilen kıvamda, besin değerlerini kaybetmeden pişmeleri sağlanıyor. Korkmaz düdüklü tencere fiyatları tencerenin pişirme hacmine, basınç kademelerine ve güvenlik sistemlerine göre farklılık gösteriyor.

Düdüklü tencerelerin tercih sebebi olmasında yemeklerin kısa sürede pişmesi önemli bir rol oynasa da pişirme sırasında gıdaların besin değerlerini yitirmemesi ve lezzet kaybına uğramamaları da etkili oluyor. Yiyeceklerin eşit bir şekilde pişmesini sağlayan Korkmaz tencereler sağlıklı sofraların hazırlanmasına katkıda bulunuyor. Kaliteli malzemelerden üretilen Korkmaz düdüklü tencereler yüksek ısı transferine olanak tanıyan özel taban teknolojilerinden yararlanıyor.

Düdüklü tencere kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Seçilecek ürünün güvenlik sisteminin olması, ürün hacminin üzerinde gıda pişirilmeye çalışılmaması, pişirme işlemi tamamlandığında basıncın düşürülmeden tencere kapağının açılmaya çalışılmaması gerekiyor. Tüm bunlara dikkat edildiğinde düdüklü tencereler son derece güvenilir bir şekilde kullanılabiliyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Korkmaz Düdüklü Tencere Fiyatları

40 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Korkmaz Düdüklü Tencereler
  2. Tefal Düdüklü Tencereler
  3. Emsan Düdüklü Tencereler
  4. Fissler Düdüklü Tencereler
  5. Schafer Düdüklü Tencereler
  6. İNTER ÇELİK Düdüklü Tencereler
  7. Taç Düdüklü Tencereler
  8. Kahramanlar Düdüklü Tencereler
  9. OMS Düdüklü Tencereler
  10. Hascevher Düdüklü Tencereler
  11. WMF Düdüklü Tencereler
  12. Manheim Düdüklü Tencereler
  13. Remetta Düdüklü Tencereler
  14. Aryıldız Düdüklü Tencereler
  15. Hisar Düdüklü Tencereler
  16. Sofram Düdüklü Tencereler
  17. Falez Düdüklü Tencereler
  18. Karaca Düdüklü Tencereler
  19. Safinox Düdüklü Tencereler
  20. Bonera Düdüklü Tencereler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Hacim A-Z
  1. 4,5 L
  2. 6 L
  3. 7 L
  4. 5 L
  5. 10 L
  6. 12 L
  7. 3 - 6 L Set
  8. 3 L
  9. 4 - 7 L Set
  10. 5 lt
  11. 5,5 L
  12. 6,5 L
  13. 7 lt
  14. 9 L
  15. 9 lt
 5. Türü
 6. Taban Çeşidi
  1. Alüminyum
  2. Kapsül
  3. Solar-Base
  4. İndüksiyon
 7. Fotoğraflı Değerlendirme
 8. Güncel Değerlendirme
 9. Renk
 10. Satıcı A-Z
 • Marka Korkmaz
DSACategoryId/2147483637/22500/80667013/17006471/korkmaz
Başa dön