Leblebi kuru yemiş çeşitleri arasında en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Lezzetli tadının yanı sıra, tok tutması ve diyabet dostu olması açısından her yaştan tüketiciye hitap eden bir gıdadır. Vücuttaki insülin miktarını düşürmesinin yanında birçok faydası olan lif kaynağı leblebi sık sık tüketilmesi gereken bir besindir. Ayrıca, kuru yemiş ürünleri arasında cazip fiyatları ile dikkat çeken bir ürün olduğu için yoğun olarak tüketilir. Leblebinin birçok çeşidi vardır bu nedenle damak tadınıza uyan bir leblebi türü bulmanız oldukça kolaydır. Klasik leblebinin yanı sıra çeşitli soslarla veya kaplamalarla zenginleştirilmiş leblebi çeşitleri, özellikle tatlı kuru yemiş severler tarafından tercih edilir. Çocuklar tarafından da çok sevilen kaplamalı ve soslu leblebiler, sağlıklı atıştırmalık olarak gönül rahatlığıyla tüketilebilir.

Leblebi Fiyatları Nelerdir?

Leblebi fiyatları, leblebinin türüne, markasına ve gramajına göre değişiklik gösterir. Kuru yemiş sınıfında yer alan gıdalar içerisinde uygun fiyatları ile dikkat çeken leblebi çeşitlerinden her bütçeye göre seçenek bulunabilir. Aynı zamanda her damak tadına hitap eden leblebi çeşitleri, çerez ve kuru yemiş sektöründeki en cazip fiyatlı gıdalardandır. Bunun yanında, diyet dostu bir gıda olması da göz önünde bulundurulduğunda ve diğer diyet gıdalarla kıyaslandığında ideal bir fiyat aralığına sahip olduğu açıkça görülebilir. Leblebinin tercih edilmesindeki başlıca nedenlerden biri de sağlıklı atıştırmalık ve ara öğün olarak tüketilebilmesidir. Özellikle iş yerinde veya okulda ara öğün olarak leblebi tüketimi oldukça yaygındır. Çocukların zararlı gıdalar yerine sağlıklı kuru yemişlere yönlendirilmesi için leblebi hem cazip fiyatlı hem de lezzetli bir seçenektir.

Leblebi Çeşitleri Nelerdir?

Leblebi çeşitleri içerisinde en yoğun olarak tüketilen çeşit klasik (sarı) leblebidir. Klasik leblebinin en avantajlı tarafı düşük kalorisi sayesinde diyet dostu bir gıda olmasıdır. Aynı zamanda uzun süre tok tutması ve diyabet dostu olması nedeniyle her yaştan kişi gönül rahatlığıyla tüketebilir. Klasik leblebi haricinde çeşitli soslarla kaplanan leblebi türleri bulunur. Bu leblebi çeşitleri arasından damak zevkinize uygun olanını bulmak oldukça kolaydır çünkü tatlı veya acı gibi farklı tatlar veren sos türleri kullanılır. Özellikle çocukların tüketimine yönelik olarak üretilen dışı kıtır biçimde kaplamalı leblebiler yaygın olarak tercih edilir. Bunun için çeşitli şekerleme türleri kullanılarak farklı tatlar elde edilir ve tüketicilere sunulur. Bu kıtır kaplamalar da çok sayıda farklı malzeme kullanılarak yapıldığı için tercihinize ve damak zevkinize göre karar vermek kolaydır. Kavrulma biçimine göre de leblebi çeşitleri farklılık gösterir. Özellikle çifte kavrulmuş, kavrulmamış veya tek kavrulmuş olarak üçe ayrılan leblebi çeşitleri arasından tercihinize göre seçim yapabilirsiniz.

Leblebi Faydaları Nelerdir?

Leblebi, içeriğindeki çeşitli mineral ve vitaminler sayesinde vücut için oldukça yararlı etkileri olan bir gıdadır. Leblebinin sağladığı faydalar arasında kötü kolesterolü düşürmesi, sinir sistemini güçlendirmesi ve kansızlığa iyi gelmesi gibi faydalar sayılabilir. Güçlü bir lif kaynağı olan leblebi, lif yapısı sayesinde bağırsakları güçlendirir ve bağırsak hareketlerini düzene sokar. Şişkinlik, kabızlık gibi sindirim problemlerinin giderilmesine yardımcı olur. Lif oranı yüksek olduğu için kalp rahatsızlıklarını önlemede etkilidir. İçeriğindeki demir, magnezyum ve çinko çeşitli hastalıklara karşı vücudu koruyarak direnci yükseltir. Kadın hastalıklarına da iyi gelen leblebi, menopoz dönemindeki kadınlara tavsiye edilir. Ayrıca vücuttaki insülin miktarını düşürerek diyabet riskini azaltır. Özellikle kansızlık problemi yaşayanların demir kaynağı olan leblebiyi bolca tüketmeleri önerilir. Hem sağlık açısından hem de lezzetli bir atıştırmalık niyetine tüketmek için çeşit çeşit leblebi seçeneklerini Hepsiburada’dan kolaylıkla satın alabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Leblebi Fiyatları

Sarı Leblebi
Beyaz Leblebi
Çıtır Leblebi
Leblebi Şekeri
Tuzlu Leblebi
Çikolatalı Leblebi
Soslu Leblebi
Ağın Leblebisi
Susamlı Leblebi
Leblebi Tozu
Karışık
Haşhaşlı Leblebi
Badem
Ceviz
Antep Fıstığı
Ay Çekirdeği
Bal Kabağı
Fındık
Kabak Çekirdeği
Kavrulmuş Mısır
Kayısı Çekideği
Susamlı Fıstık
Tuzlu Ay Çekirdeği
Yer Fıstığı
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 983 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001473/60000314