Yemek hazırlama aşamasının olmazsa olması tencereler, pişirme sürecinin en temel ihtiyacı ve mutfak araç gereçlerinden en önemlisi olma sıfatıyla, mutfaktaki yerini alıyor. Yapılacak yemeğin lezzetinden kıvamına kadar etkili olan tencereler, alüminyum, döküm, cam, toprak, bakır, teflon, çelik gibi çeşitli malzemeler ile üretiliyor. Gövde, taban ve kapaktan oluşan tencereler, yapılacak yemeğin miktarına uygun olması için birkaç faklı boyutta tasarlanıp ve üretiliyor. Schafer Çelik Tencere Fiyatları, model çeşitliliği ile dikkat çeken ürünler arasında yer alıyor.

Tencereler Hangi Malzemeler İle Üretilir?

Mutfakta kullanılan tencerelerin üretiminde kullanılan malzemeler büyük önem taşıyor. Sağlıktan lezzete etki gösteren, besin değerlerini etkileyen tencereler farklı malzemeler ile üretiliyor.

Alüminyum tencerelerin, geçmişe göre günümüzde kullanımı azalsa da faklı tasarımlar ile hala raflarda yerini alıyor. Alüminyum materyal ile tasarlanan tencereler, dikkatsiz kullanım sonucu sağlığa zarar verebilecek bir madde olduğu için yeni nesil tencere modellerine oranla daha az tercih ediliyor. Bakır tencereler, yiyeceklerde zehirlenmeye yol açabileceği için mutfaklardaki yerini daha çok estetik amaçlı korumaya devam ediyor. Cam tencereler, yiyecekleri asit ve alkaliden etkilememesi sebebiyle, mutfakta kullanılacak en sağlıklı ürünler arasında ilk sırada geliyor. Ani ısıya dayanıklı camlar özellikle fırın kullanımlarında daha çok tercih ediliyor. Döküm demir tencereler, ısıyı tabana eşit yayması, sağlıklı ve lezzeti koruyarak pişirmesi ile mutfaklarda son yıllarda daha çok tercih ediliyor. Teflon tencereler, yapışma ve yanmayı engellediği için pilav, makarna, dolma gibi tencere dibine yapışma riski taşıyan yemekler için sıklıkla tercih ediliyor. Fakat bunun yanı sıra çizilmeden kullanılmasına özen gösterilirse uzun ömürlü ve sağlıklı kalıyor. Çelik tencereler ise pişirme sırasında besin değerini koruyup hiçbir tehlikeli madde iletmedikleri için en çok tercih edilen tencerece çeşidi olarak görülüyor. Çelik tencerelerin kullanımı, uzun ömürlü ve sağlıklı olması gibi artı özellikleriyle tercih nedeni oluyor. Schafer Çelik Tencere, tasarımları ve her tüketici sınıfına hitap etmesiyle, ilgi çeken ürünler arasında yer alıyor. 

Tencerede Dünya Markası Yolculuğu

2004 yılında, 25 yıllık deneyim ve birikimi ile bir dünya markası olma hedefiyle kurulan Schafer, özgün tasarımları ile raflarda yerini almaya devam ediyor. Yüzlerce çeşit ürünle hizmetine devam eden marka Türkiye züccaciye sektöründe önde gelen kurumlardan olmak için var gücü ile çalışıyor. Yüksek kaliteli ürünlerini, gelişmiş tasarımları ile destekleyip uygun fiyatlarla satışa sunmak en büyük hedef olarak marka vizyonunda yer alıyor. Ürünler, konsept mağazalar, İnternet mağazaları, marketlerde ve Corner noktalarında sunulan satışları ile ulaşılabilir olma özelliğini koruyor. Tasarladığı ürünler, yenilikçi fikirler ile dünya markası olma yolunda güvenli ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Schafer Çelik Tencere

Pişirme grubu ürünler içinde olan çelik tencere ve çelik tencere setleri, zengin çeşitleri ve tasarımları ile ön plana çıkıyor. Mutfakta kullanım kolaylığına ve en önemlisi sağlığa önem veren Schafer tencereleri, estetik görünümleri ile ilgi çekiyor. Schafer Çelik Tencere Fiyatları, tüm tüketici beklentileri özenle araştırılarak belirleniyor. 

  • Krom Nikel paslanmaz çelik malzeme ile üretiliyor.
  • Ergonomiyi ön planda tutan bakalit ve çelik kulplar kullanılıyor.
  • Isının daha homojen yayıldığı ve yıpranmaya karşı tam korumalı kapsül taban kullanılıyor.
  • Gazlı, elektrikli , halojen, seramik ve indüksiyon ocaklarda kullanılabiliyor.

Çelik Tencere temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Pırıl pırıl temizlenmiş bir tencerenin mutfakta yerini alması, kullanıcıyı pişirme hazırlık sürecinde motive edici oluyor. Bulaşık makinesi veya elde yıkamada tencereler, öncelikle piyasada satılan sağlıklı ve güvenilir ürünlerle temizleniyor. Kullanıcı tamamen doğal ve kendi ürettiği temizlik ürünleriyle de temizlik sağlayabiliyor. Kullanıma bağlı olarak zaman içinde su lekelerine maruz kalarak matlaşmaması için nemli bir bez ile tencere siliniyor. Yıkama sonrası bol su ile durulandıktan sonra, kuru ve yumuşak bir bez ile yeniden kurulandığında, tencereler uzun süre pırıl pırıl kullanılabiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Schafer Çelik Tencere Fiyatları

92 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Türü
Toplam 48 / 92 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?