Bir stereo amfi ya da uzun ismiyle amplifikatör, kaliteli bir müzik ya da sinema sisteminin temel taşını oluşturur. Pikap, televizyon, hoparlör, DVD ya da CD oynatıcı, laptop; kısacası tüm diğer aletler amfiye bağlandığı için sisteminizin kalitesini de amfiniz belirler. Bu yüzden size uygun amfiyi seçmeniz için iyi bir ön araştırma yapmanız önerilir.

Stereo Amfi Fiyatları

Stereo amfiler yıllardır kaliteli ses sistemleri yaratmak için kullanılır. Özellikle dijital devrim sonrasında yepyeni özellikler ile donanan amfiler, müzikten sinemaya ses ile ilgili her format için en kaliteli seçenektir. Stereo amfi fiyatları cihazların özelliklerine göre değişir. Fiyat etiketini direkt olarak etkileyen unsurların başında amfinin gücü gelir. Bu özellik, amfinin çıkaracağı sesi etkilediği için önemle ele alınması gerekir.

Fiyatı etkileyen bir diğer teknik özellik ise amfinin giriş ve çıkışlarıdır. Bir stereo amfinin üzerinde bulunan giriş ve çıkışlar bu amfiyi bağlayabileceğiniz diğer aletleri belirlediği için büyük önem taşır. Örneğin amfinizin üzerinde subwoofer bağlayabileceğiniz bir çıkış yoksa, elinizde önceden mevcut olsa bile subwoofer'ınızı kullanmanız mümkün olmayacaktır. Bu sebeple bir amfi satın alırken cihazın üzerindeki giriş ve çıkışları araştırmanız önerilir. Elinizde önceden var olan ara birimler, cihazlar, hoparlörler varsa bunların yeni alacağınız amfiyle uyumlu çalışacağından emin olmalısınız.

Amfiler geniş bir fiyat yelpazesinde yer aldığı için ses sisteminize ayırdığınız bütçeyi akıllıca kullanmanız, alacağınız ürünü seçerken, ses sistemi için ayırdığınız bütçeyi iyi yönetmeniz gerekir. Bir amfide sizin için olmazsa olmaz teknik özellikleri belirleyerek, amfi seçiminizde ilk adımı atabilirsiniz. Amfinizi hangi amaçlarla kullanacağınız bu açıdan büyük taşır. Böylece sadece size gerekli özelliklere yönelirsiniz ve aslında ihtiyacınız olmayan pahalı amfi seçeneklerini eleyebilirsiniz.

Stereo Amfi Modelleri

Stereo amfi modelleri dijitallik, bluetooth, network bağlantısı gibi özellikleri ile belirlenir ve doğal olarak amfilerin fiyat etiketleri de bunlardan etkilenir. Analog stereo amfi çeşitleri retro görünümleri ve eski pikaplar, hoparlörler ile uyum göstermeleri açısından hala birçok kişi tarafından tercih edilir. Diğer bir yanda ise teknolojik yenilikleri mükemmel şekilde kullanan dijital amfiler yer alır. Bu amfilerin bazıları eski hoparlör ve cihazlarınız ile uyum içinde çalışabilirken, bazıları bunu yapamaz. Bu yüzden eğer kullanmaya devam etmek istediğiniz mevcut hoparlör ve pikap gibi cihazlarınız varsa bunların satın almayı düşündüğünüz stereo amfi ile uyumlu olup olmadığına, amfide uygun giriş ve çıkışların bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz.

Dijital amfilerin bazı modelleri, bluetooth özelliğini kullanarak kablosuz müzik keyfini evinize taşır. Üstelik yeni jenerasyon amfilerin bir kısmı birden çok hoparlör sistemi ile bağlantı kurabilir. Mesela salonunuzda yerleşmiş olan bir stereo amfi aynı anda hem salonunuza, hem mutfağınıza, hem yatak odanıza ses verebilir. Tabii ki bu özelliği etkin bir şekilde kullanmak için müzik dinlemek istediğiniz her odada bir hoparlör sisteminin yerleşmiş olması ve bu hoparlörlerin amfiniz ile uyumlu çalışabilmesi için kablosuz kullanım özelliği olması gerekir. Bazı modellerde ise siz banyonuzda klasik müzik dinlerken, eşiniz salonda caz dinleyebilir ve bunların hepsi tek bir amfi sayesinde gerçekleşir.

Yeni jenerasyon amfilerin bir diğer çekici özelliği ise internet bağlantısıdır. İnternet bağlantısı ile amfiniz birçok radyo kanalına otomatik olarak bağlanabilir. İnternet bağlantısının en avantajlı özelliği ise en popüler online müzik hizmetlerine kolayca ulaşmanızdır, böylece telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan müzik dinlediğiniz kadar kolay bir şekilde kaliteli bir ses sisteminden arzu ettiğiniz müziği, arzu ettiğiniz anda dinleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Stereo Amfiler

Fotoğraflı Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 365 ürün
DSACategoryId/2147483638/17201/17499/60008221