Thermoad kek kalıbı modelleri farklı ısı değerlerine karşı dayanıklı materyallerle üretilir. Kek kalıplarını fırınınızda ya da mikrodalga fırınınızda güvenli bir şekilde kullanarak hamur işi tatlılarınızı pişirebilirsiniz. Kalıpların ince ve sağlam gövdeleri sayesinde kullanım kolaylığı elde edebilirsiniz. Thermoad marka kek kalıpları aynı zamanda hafif olmalarıyla da size kolaylık sağlar. Kalıpların ısıyı dağıtan gövdeleri keklerinizin tüm noktalarının aynı oranda pişmesini sağlar. Bu sayede kek kabınızı pişirme işlemi boyunca fırınınızda aşağıya ya da yukarıya almanıza gerek kalmaz. Keklerinizi pişirdikten sonra kalıplarınızı fırınınızdan çıkarırken mutfak eldiveni kullanmaya dikkat etmelisiniz. Kullanışlı özelliklere sahip olan kek kalıplarını fırınınızdan çıkardıktan sonra keklerinizi kolayca kesebilirsiniz. Kek kesme işlemi sırasında bıçağınızı kabınızın yüzeyine sürtmemelisiniz. Thermoad kalıplar, geniş ve derin yapılarıyla kesme işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmenizi sağlar.

Yapışma Problemini Önleyen Kek Kalıbı Modelleri

Kek kalıplarının üretiminde kullanılan malzemeler yapışma sorunu oluşmasını engeller. Alüminyum ve granit gibi materyallerle imal edilen kalıplar keklerinizin estetik bir görünüm kazanmasına yardım eder. Kek kalıpları düz tasarımlara sahip olan modellere ek olarak şekilli dizayna sahip ürünleri de içerir. Kekinizin nasıl bir görünüm elde etmesini istediğinize bağlı olarak arzu ettiğiniz kalıbı kullanabilirsiniz. Yuvarlak kalıplarla pastalarınızın alt kısmında kullanabileceğiniz taban bölümünü pişirebilirsiniz. Dikdörtgen kalıplar net hatlara sahip kekler hazırlayabilmenize imkân tanır. Keklerinizin sınırlarını belirleyen kalıplar sayesinde kesim işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Tırtıklı desenlerle üretilen kalıpları kullanarak kekerinizin alt kısmının estetik bir şekil kazanmasını sağlayabilirsiniz. Kek kalıpları derinliklerine ve boyutlarına göre birçok alternatif modeli içerir. Bu modelleri ailenizin üye sayısına uygun şekilde hazırladığınız kekleri pişirmek için değerlendirebilirsiniz. Ürünlerde kullanılan kaplamalar yüksek dayanıklılık değerlerine sahip olduğu için uzun ömürlülük sağlar.

Keklerinize Biçim Veren Kalıplarla Mutfağınızda Hız Kazanın

Yanma, yapışma gibi sorunları önleyen Thermoad kek kalıpları keklerinize arzu ettiğiniz biçimi verebilmenizi kolaylaştırır. Boyalarını koruyan dayanıklı kalıplar sayesinde mutfağınızda sağlıklı bir şekilde keklerinizi hazırlayabilirsiniz. Orta kısmı delik olan kalıplar keklerinizi servis tabağınıza aktarabilmenizi kolaylaştırır. Delikli tasarım özelliği sayesinde orta bölümü boş alan kekler pişirebilirsiniz. Bu özellik, keklerimizi dilimlerken işlerinizi çok daha kolay hale getirir. Keklerinizi pişirirken kalıpların içine fındık, fıstık, Hindistan cevizi gibi ürünleri serpebilirsiniz. Bu ürünlerin yanmaması için, pişme işleminin gerçekleşmesine az zaman kaldığında serpme işlemini yerine getirebilirsiniz. Kek kalıpları zarif şekiller elde edebilmenizi sağlayan özel tasarımlara sahiptir. Rüzgâr gülü şeklinde dizayn edilen kalıpları kullanarak keklerinizin dikkat çekici bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Keklerinizi kalıbınızdan çıkarırken ahşap kaşıklardan yararlanabilirsiniz.

Kek kalıbı modelleri nelerdir?

Bacalı kek kalıpları hamur işi tatlılarınızı eşit parçalar halinde bölebilmenizi sağlar. Şekilli tasarım özelliği sayesinde keklerinizin üzerinde tırtıklar oluşur. Bu tırtıkları kullanarak kesme işlemlerini simetrik olarak yapabilirsiniz. Yuvarlak ve kare kalıpları elde etmek istediğiniz şekillere göre tercih edebilirsiniz. Keklerinizin farklı şekiller kazanması için kullanabileceğiniz birçok kalıp modeli vardır. Baton kek kalıplarıyla keklerinizi uzunlamasına pişirebilirsiniz.

Kek hazırlarken nelere dikkat edilmelidir?

Kek tariflerinde belirtilen ürünleri uygun gramajlarla kullanarak hamurlarınızı hazırlayabilirsiniz. Kek kalıbınıza hamurunuzu yerleştirmeden önce aksesuarınızın temiz ve kuru olmasına dikkat etmelisiniz. Kek hamurunu kalıbınıza dengeli bir şekilde yayarak tüm noktaların aynı yükseklikte olmasını sağlayabilirsiniz. Kek kalıbınızı ters çevirerek keklerinizi geniş tabaklarınıza tek hamlede aktarabilirsiniz.

Kek kalıplarının sağladığı kullanışlı özellikler nelerdir?

Kek kalıpları şekil verme işlemlerini kolaylaştırarak size mutfağınızda zaman kazandırır. Kalıplar ısıyı homojen şekilde dağıtarak keklerinizin aynı oranda pişmesini mümkün hale getirir. Kek kalıpları hafiflikleri ve yıkanabilir olmalarıyla kullanım avantajı yaratır.

 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Thermoad Kek Kalıbı

53 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Toplam 24 / 53 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/232420/80349335/thermoad