Fırınınızda Tupperware kek kalıbı kullanarak tatlılarınızın kusursuz bir şekilde pişmesini sağlayabilirsiniz. Kek kalıpları ısının eşit biçimde dağılmasına yardım eden tasarımlarıyla dikkat çeker. Bu tasarım avantajı sayesinde kalıplarda yer alan tüm kekler aynı oranda pişer. Keklerinizin hamursu kıvamda pişmesini önlemek için Tupperware ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Farklı sayıda gözlere sahip olan kek kalıplarını kapasitelerine göre sipariş edebilirsiniz. Ailenizin üye sayısına göre ya da misafirlerinizin sayısına göre mutfağınız için uygun bir kek kalıbından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Kek kalıpları son derece hafif oldukları için kullanım konforunuzu artırır. Kalıplar, farklı ısı değerlerine karşı dayanıklı materyallerle üretilir. Bu sayede keklerinizi dilediğiniz sıcaklık aralığında pişirebilirsiniz. Kek kalıplarına kek hamurunuzu yerleştirirken üst kısımda boşluk bırakmalısınız. Kabaran kekler için pay bırakmanız keklerinizin daha iyi bir şekil almasını sağlar.

Silikon Kalıpların Dayanıklılığından Fırınlarınızda Yararlanın

Tupperware markasının kek kalıplarında kullandığı silikon malzeme ısıya ve darbelere karşı dayanıklılık gösterir. Sıcakta ve soğukta formunu koruyan kalıplar sayesinde keklerinizi fırınınızda kolayca pişirebilirsiniz. Pişirme işleminden sonra keklerinizin soğumasını bekleyerek kalıbınızı buzdolabınızda da saklayabilirsiniz. Keklerinizin ısısı oda sıcaklığı seviyesine indiğinde kalıbınızı buzdolabınıza koyabilirsiniz. Silikon kalıplar, soğuk olarak tüketilen kekleri hazırlarken işlerinizi kolaylaştırır. Kalıpların kırılma ve çatlama gibi sorunlara karşı dayanıklılık sağlayan silikon gövdeleri vardır. Silikon gövde özelliği esnek ve sağlam bir yapı oluşturarak kalıplarınızın deforme olmasını önler. Kek kalıplarının iç kısmı yapışma sorununa karşı da koruma yaratır. Kalıpların yapışmayı önleyen silikon dokusu sayesinde, pişen keklerinizi kolayca çıkararak servis edebilirsiniz. Uygun ölçülerdeki kaşıkları kullanarak keklerinizi kalıbınızdan çıkarabilirsiniz. Keklerinizi pişirmeden önce dilerseniz kalıbınızın iç kısmına yağ da sürebilirsiniz. Uygun ölçülerdeki pişirme kağıtlarını da kalıplarla beraber kullanabilirsiniz.

Şekilli Kek Yapmayı Kolaylaştıran Kalıplar

Silikon kek kalıpları özel şekillere sahiptir. Bu şekiller sayesinde keklerinizi dikdörtgen hatlara sahip şekilde pişirebilirsiniz. Yuvarlak kalıplar keklerinizin oval hatlarla pişmesini sağlar. Tasarımlarında tırtıklara yer veren kalıpları kullanarak keklerinizin üzerinde tırtıkların oluşmasını sağlayabilirsiniz. İstiridye şeklinde tasarlanan kalıplar keklerinizin istiridye biçiminde pişmesine olanak tanır. Özel şekiller elde edebilmenizi sağlayan Tupperware yardımıyla mutfağınızda lezzetli ve ılık kekler hazırlayabilirsiniz. Hamur işi tatlılarınızı pişirdikten sonra üstlerine fındık, Antep fıstığı, Hindistan cevizi gibi süs ürünlerini de ekebilirsiniz. Sunumlarınızı yaparken keklerinizle uyumlu ölçülerde olan tatlı tabaklarını kullanmaya özen göstermelisiniz. Tatlı tabakları düz ve geniş yüzeyleriyle keklerinizi zarif bir biçimde sunabilmenize imkân tanır. Konuklarınıza kek ikram ederken küçük çatalları da tabaklarınızın kenarına eklemeyi unutmamalısınız. Çay, kahve, kola, meyve suyu, su gibi sıcak ve soğuk içecekleri sunumlarınıza ekleyerek misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.

Silikon kek kalıpları hangi özelliklere sahiptir?

Silikon kek kalıplarının yanlarında yer alan tutamak noktaları sayesinde bu ürünleri kolayca kavrayarak fırınınıza yerleştirebilirsiniz. Sıcak haldeki kalıpları fırından çıkarırken fırın bezi kullanarak ellerinizi koruyabilirsiniz. Waffle hazırlayabilmeniz için uygun olan kalıplar, desenli tasarımları sayesinde leziz waffle'lar elde edebilmenize yardımcı olur. Dondurucuda saklanabilen kalıplarla donmuş tatlılar elde edebilirsiniz.

Kek kalıpları nasıl kullanılmalıdır?

Kek hazırlarken kullandığınız malzemeleri kek kalıplarınızın kapasitelerine uygun ölçüde ayarlamalısınız. Kek hamurunuzu hazırladıktan sonra bu hamuru kalıplara doldurabilirsiniz. Her bir boşluğu ayrı şekilde doldurarak kek hamurlarının birbirine karışmasını önleyebilirsiniz. Fırınınızı önceden ısıtarak kek kalıplarınızı pişmek üzere fırınınıza yerleştirebilirsiniz.

Kekler nasıl pişirilmelidir?

Evinizde kek tariflerinden yararlanırken bu tariflerde belirtilen pişirme sıcaklığına uygun şekilde fırınınızı ayarlamalısınız. Tariflerde size önerilen pişirme süresine göre fırınınızın saatini ayarlayabilirsiniz. Keklerinizin pişmesini fırınınızın camından izleyerek tatlılarınızın hazır olup olmadığını görebilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Tupperware Kek Kalıbı

16 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Tupperware Kek Kalıbı
  2. Emsan Kek Kalıbı
  3. Tefal Kek Kalıbı
  4. Korkmaz Kek Kalıbı
  5. Tahtakale Toptancıları Kek Kalıbı
  6. EW's Kitchenware Kek Kalıbı
  7. Tantitoni Kek Kalıbı
  8. Fackelmann Kek Kalıbı
  9. Doğanay Kek Kalıbı
  10. Kaiser Kek Kalıbı
  11. Acar Kek Kalıbı
  12. Cesil Kek Kalıbı
  13. Coşkun Pastacılık Kek Kalıbı
  14. Patisse Kek Kalıbı
  15. Sweetsorcery Kek Kalıbı
  16. Taç Kek Kalıbı
  17. İpekyolu Mutfak Kek Kalıbı
  18. Globy Kek Kalıbı
  19. Silicolife Kek Kalıbı
  20. LoveQ Kek Kalıbı
  21. Karaca Kek Kalıbı
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
 • Marka Tupperware
DSACategoryId/2147483637/22500/232420/80349335/tupperware
Başa dön