Elektrik, icadından bu yana birçok alanda kullanıldıktan sonra son dönemde ısınma probleminin çözümü içinde yoğun bir biçimde tercih edilmekte. Elektrikle ısınmayı insan hayatına entegre etmede kullanılan araçların en önemlileri ise elektrikli sobalar veya bir başka deyişle elektrikli ısıtıcılar. Ülkemizde de uzun yıllardır ısınma ihtiyacını karşılamada kullanılan elektrikli ısıtıcılar çevreyi kirletmemeleri yönünden de oldukça faydalı ürünler olarak geniş bir kullanım alanına sahip. Bu ısınma araçları minimum enerjiyle maksimum verimlilik sağlamalarından dolayı da dünya kaynaklarının korunmasına da katkı sağlıyor. Elektrikli ısınma araçları kullanımları sırasında herhangi bir zararlı madde salınımı veya kalıntı bırakmamalarıyla da doğa dostu bir kullanım sunuyorlar.

UFO Isıtıcı

Isıtma ve soğutma sektöründeki ticari faaliyetlerine otuz yıl önce İstanbul’da başlayan UFO firması, 1998 yılında kendi tasarımı ve üretimi olan helezonik ve orta dalga ısıtıcıları UFO markası ile tüketicisine sunmaya başladı. Ekonomik, verimli ve çevreci bir ısıtma aracı olması nedeni ile büyük ilgi ve taleple karşılaşan UFO sobalar ve ısıtıcılar kısa sürede pazar lideri konumuna geldi. Türkiye’de geniş satış ve dağıtım ağıyla tüketicilerine hizmet veren UFO markası, ürünlerini özellikle Rusya ve Ukrayna gibi dış ülkelere de ihraç ediyor.

Tüketici ürünlerinin yanı sıra plastik, otomotiv, cam, ağaç işleme, gıda ve tekstil gibi birçok endüstriyel alanda ısı çözümleri üreten UFO markası doğa dostu elektrik enerjisi ile çalışan ısıtıcılar üreterek, enerji kaynaklarının tüketiminin en aza indirilmesi için yeni fikirler ortaya koymaya devam ediyor.

Orta dalgada ışıma yapan UFO sobalar ısıtıcılar, kullandıkları elektrik enerjisinin tamamını, %94 ışıma ve %6 konveksiyon yolu ile, ısı enerjisine çeviriyor ve bulundukları ortama aktararak hem sağlıklı hem de ekonomik ısınma sağlıyorlar. Ayrıca UFO ısıtıcılar, ortam havasından önce ışığının düştüğü nesneleri ısıttığı içi klasik ısıtma sistemlerine kıyasla ısı ve enerji kayıplarını en aza indiriyor. Bu avantajları ile UFO ısıtıcılar geleneksel ısıtma sistemlere kıyasla %80’e varan oranda daha fazla verimlilik sağlıyorlar. Yine UFO ısıtıcılar, elektrikli ısıtıcılar arasında 27 saniyelik ısıtma süresi ile ısıyı en verimli şekilde ileten ürünler olarak öne çıkıyorlar.

UFO Isıtıcı Fiyatları

Fanlı ısıtıcılar, endüstriyel ısıtıcılar, karbon ısıtıcılar, Infrared ısıtıcılar, yağlı radyatörler ve kuartz ısıtıcılar olarak 7 farklı ürün grubunda sıralayabileceğimiz elektrikli ısıtıcılar, model ve özelliklerine göre değişik fiyat seçenekleriyle tüketicilere sunuluyor.

Isıtıcı seçiminde ise alanın büyüklüğü ve izolasyonunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Açık veya yarı açık mekânlarda infrared veya karbon infrared ısıtıcıları tercih etmek daha uygun bulunuyor. Kapalı ortamlarda ise fanlı veya radyatörlü ürünlerin tercih edilmesi uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Fanlı veya yağlı radyatörler hava moleküllerini yakarak ısıttıkları için kapalı alanlarda daha kalıcı sıcaklık verebiliyorlar. Karbon ısıtıcılar ise ışık ile ısıtma yapıyor ve açık alanlarda daha yüksek verimlilik sağlıyorlar.

Çoğu termostat özellikli olan elektrikli ısıtıcılar, ortam istenilen sıcaklığa ulaştıklarında 'stand by' moduna geçiyor. Bu yüzden elektrikli ısıtıcı kullanımında, ortam ısındığı zaman cihazı kapatmak yerine termostatın otomatik olarak kapatma işlemini gerçekleştirmesini beklemek önemli. Çünkü elektrikli ısıtıcılar, ilk çalıştırıldıklarında olması gerekenin 2 katı akım çekiyor. Bu da fazladan enerji kaybına neden oluyor.

Elektrikli ısıtıcılar güçlü akım çektiklerinden, uzatma kablosu kullanılmaması da dikkat edilmesi gereken bir başka önemli nokta. Ayrıca ürün ve tüketici güvenliği için devrilme emniyeti olan ısıtıcıların tercih edilmesi tavsiye edilmekte. Tüm ürünlerde ilk kullanımdan önce kullanım kılavuzlarının dikkatli biçimde okunması da önem arz ediyor.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

UFO Soba ve Isıtıcı Fiyatları

Isıtıcı Ayakları & Aparatlar
Infrared Isıtıcılar
Fanlı Isıtıcılar
Ayak Isıtıcıları
Konvektörler
Karbon Isıtıcı
Konumseçilmedi
Isıtıcı Türü
Toplam 24 / 36 ürün
DSACategoryId/2147483638/161876/8001872/ufo