Vernel, Türkiye'nin en bilinen çamaşır yumuşatıcıları arasındadır. Çamaşırları yumuşatmanın "Vernel'lemek" olarak dillere pelesenk olduğu 1976 yılından bugüne Vernel, mis kokusu ve verdiği yumuşacık doku ile tüketicilerin tercihi olur. Otomatik çamaşır makineleri için özel üretilen yumuşatıcılar, farklı çeşitleri, konsantre formları ve kokuları ile deterjanlara eşlik eder. Vernel de yeni serileri, özel tasarım kokuları ile yarım asırdır Türkiye'de kullanıcıların seçimidir. Türkiye'nin ilk çamaşır yumuşatıcısı olan Vernel, Türkiye'de Henkel güvencesi ile satışa sunulur. 

Vernel Yumuşatıcı Çeşitleri Nelerdir? 

Vernel, 90'lı yıllarda ürün çeşitlerini koku alternatifleriyle artırırken, 2007 yılında çıkardığı Max serisi ile konsantre ürünleri kullanıcılarla buluşturur. Bir şişesi 4 şişe sıradan yumuşatıcıya denk gelen yoğun ürünlerin yanı sıra Vernel Max 2012 yılında 7 güne kadar süren ferahlık vaadiyle yenilik kazanır. 2014 yılında tanıtılan 8 hafta etkili yumuşatıcı formülü, Vernel Max adını kalıcı ferahlık ile eşleştirir. Vernel Max'ın yenilenen formülü ile geliştirilen Sensitive serisi, hassas ve alerjik ciltler ve çocuklar için özel olarak tasarlanmıştır. Parfümü ve formülü dermatolojik testlerden tam not alan Vernel Sensitive serisi ECARF(Avrupa Alerji Araştırma Vakfı) tarafından önerilir. 

Vernel Yumuşatıcı Ürünlerinin En İyisi Hangisi?

Vernel yumuşatıcı ailesinin her bir ürünü uzmanlarca hazırlanır, kokular parfümörler tarafından özenle tasarlanır ve testlerden geçirilerek raflarda yerini alır. Tüketiciler seçim yaparken koku zevklerini ve hassasiyetlerini dikkate alabilir. Hassas cilde sahip olanlar için en doğru tercih Sensitive serisidir. Az miktarda ürünle yoğun etki arayanlar Vernel Max konsantre ürünlerde aradığı etkiyi bulabilir. Vernel yumuşatıcıların tüm ürünleri müşteri beklentilerini karşılar, yumuşacık etki ile çamaşırların mis gibi kokmasına yardım eder. 

Neden Vernel Yumuşatıcı Kullanmalısınız?

Vernel yumuşatıcılar kumaşların dokularını hassasiyetle sarar. Yumuşatır ve kumaşlara esneklik kazandırır. Çamaşırların renklerinin korunmasına yardım eden yumuşatıcı, uzun süre parlak ve canlı renklerin sırrıdır. Vernel kumaşlarda elektrostatik yüklenmeyi önler, böylelikle kirlerin birikmesi gecikir. Kolay ütülenen, hızla kuruyan, yumuşayan ve mis gibi kokan çamaşırlar Vernel ile mümkündür. 

Vernel Yumuşatıcı Nasıl Kullanılır? 

Vernel yumuşatıcıların önerilen dozu kutusunda yazmaktadır. Çamaşır makinesinin tambur kapasitesine, makinenin doluluk oranına, etki beklentisine göre önerilen dozda çamaşır yumuşatıcısı makinenin yumuşatıcı gözüne eklenir. Yıkama ve kurutma esnasında çamaşırlara nüfuz eden yumuşatıcı, dokulara hassasiyetle etki eder. Çamaşırlar makineden çıktığında yumuşacık ve yoğun kokulu olur. Konsantre ürünlerin kullanım dozu, sıradan yumuşatıcılardan daha azdır. 

Vernel Yumuşatıcı Tüm Kumaşlarda Kullanılabilir mi? 

Vernel yumuşatıcılar da diğer yumuşatıcılar gibi Gore-Tex, SympaTex kaplı kumaşlarda ve mikrofiber kumaşlarda kullanılmaz. Yumuşatıcı Tex kaplamalı, tabakalı kumaşların işlevselliğini yitirmelerine neden olabilir. Onun dışında giyimde kullanılan pamuklu, sentetik, naylon, yün tüm dokuma ve kumaşlarda kullanılabilir. Yumuşatıcının kumaşlara zararı olmadığı gibi içeriği de çevrede çözünebilir özelliktedir. Yüzey aktif maddeler hızlı, kolaylıkla ve tümüyle biyobozulabilir özelliklidir. Kumaşlara bakım sağlayan, yarar gösteren maddeler, doğada da herhangi bir zarara neden olmaz. 

Çocuk Çamaşırlarında Vernel Yumuşatıcı Kullanılır mı? 

Yumuşatıcı, kumaşların bakımına yardımcı olur. Yumuşayan, bakımlı çamaşırlar çocukların hassas cildine nazikçe dokunur. Kumaşların yumuşayan yüzey lifleri ciltte tahriş oluşmasına engel olur. Çocukların ve bebeklerin hassas ciltleri için Vernel'in Sensitive serisi ihtiyaçlara yanıt verir. Çocuklarınız ve bebekleriniz için, hassas ciltler ve alerjen bünyeler için özel olarak tasarlanan Vernel Max Sensitive'i tercih edebilirsiniz. Sensitive ürünü, formülündeki nazik bileşenler ile küçük çocuklar için bile uygundur. Dermatolojik olarak onaylanan formül, uzmanlarca tavsiye edilir. 

Siz de cildinize, koku zevkinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun Vernel yumuşatıcı ürününü hemen sipariş verebilirsiniz. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Vernel Yumuşatıcı Fiyatları

112 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Vernel Yumuşatıcılar
  2. Sleepy Yumuşatıcılar
  3. Uni Baby Yumuşatıcılar
  4. Bingo Yumuşatıcılar
  5. Yumoş Yumuşatıcılar
  6. Dalin Yumuşatıcılar
  7. The LifeCo Yumuşatıcılar
  8. Frosch Yumuşatıcılar
  9. U Green Clean Yumuşatıcılar
  10. ABC Yumuşatıcılar
  11. Friendly Organic Yumuşatıcılar
  12. Viking Yumuşatıcılar
  13. Tex Yumuşatıcılar
  14. Vatan Yumuşatıcılar
  15. Peros Yumuşatıcılar
  16. SES Yumuşatıcılar
  17. Poxy Yumuşatıcılar
  18. Lenor Yumuşatıcılar
  19. Amway Yumuşatıcılar
  20. Mom's Green Yumuşatıcılar
 2. Türü
 3. Türü
 4. Fiyat Aralığı
  -
 5. Ürün Puanı
 6. Miktar A-Z
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
 • Markalar Vernel
DSACategoryId/2147483619/28001525/28001529/28002776/vernel
Başa dön