Dünya üzerinde pek çok ülkede faaliyet gösteren Henkel firmasının bir markası olaran Vernel, ülkemizde de uzun yıllardan bu yana faaliyet gösterir. Türkiye'nin en beğenilen çamaşır yumuşatıcı markalarından olan Vernel, yıllardan bu yana en çok tercih edilen markalardan biridir. Vernel geliştirdiği yeni nesil yumuşatıcı teknolojileri ve uzun süre kalıcı kokularıyla kullanıcıların ilk tercihi olmaya devam eder. Vernel klasik yumuşatıcı ürünleri yanında geliştirdiği konsantre yumuşatıcı, parfüm etkili yumuşatıcı, aroma terapi etkili yumuşatıcı ve hassas ciltlere özel yumuşatıcı seçenekleri ile farklı isteklere seslenmeyi başarır. Geliştirdiği her üründe üstün kaliteyi kullanıcılarına taşımayı hedefleyen Vernel, geçmişten bugüne kalitesinden ödün vermeden faaliyetlerine devam eder. Türkiye'de çamaşır yumuşatıcısı denildiğinde ilk akla gelen isim olan Vernel, ülkemizdeki kullanımıyla ''çamaşır yumuşatıcısı'' kelimesinin yerine geçecek düzeyde içselleştirilen bir markadır. Ayrıca Vernel yumuşatıcı fiyatları da fiyat performans dengesi açısından oldukça karlı ürünler olduğundan Vernel, ülkemizde en çok tercih edilen yumuşatıcı markalarından biri olmasıyla ön plana çıkar.

Vernel Sayesinde Çamaşırlar Daha Yumuşak

Çamaşır makinesinde yıkanan çamaşırlar, hem deterjanın yıpratıcı etkisi nedeniyle hem de makinedeki hareketin yarattığı etkiyle her yıkamada yıpranır. Çamaşır yumuşatıcılarının görevi ise çamaşırların üzerini ince bir tabaka gibi sararak bu yıpranmanın önüne geçebilmektir. Vernel, geliştirdiği üstün yumuşatıcı teknolojisi ile kumaş liflerine nüfus ederek çamaşırları bir koruma kalkanının içine alır. Bu sayede çamaşırlar makinede yıkanırken yıpranma ve solma yapmalarının önüne geçilmiş olur. Vernel'in içeriğinde yer alan çamaşır yumuşatma özelliğindeki çeşitli maddeler kumaşların içine öylesine nüfuz eder ki çamaşırlarınız yıkandıktan uzun bir süre sonra bile bu yumuşadığını korur. Tüm bunları yaparken Vernel aynı zamanda eşsiz kokularıyla da çamaşırlarınızın uzun süre mis gibi kokmasını sağlar. Vernel sağladığı koruma ve hoş koku sayesinde çamaşırlarınızın dostu olurken, size de vazgeçemeyeceğiniz bir dokunuş ve koku hissi sunar.

Standart Vernel yumuşatıcılar, Vernel'in ilk geliştirdiği yumuşatıcı teknolojileri olarak uzun yıllardan bu yana evlerde sık kullanılan ürünlerdir. Vernel’in standart yumuşatıcı ürünleri içeriğindeki İpek özü, Aloe Vera gibi çeşitli bitkisel özlerle  kalıcı ve etkili bir yumuşaklık sağlar. Ayrıca çeşitli çiçekli bitkilerin hoş kokuları ile zenginleştirilen bu yumuşatıcılar, kalıcı koku deneyimi sunar. Standart yumuşatıcılar daha fazla miktarlarda kullanılması gereken ürünler olduğundan, kutu ve kapak yapıları büyüktür. Bu grupta 750 ml, 1440 ml, 3 lt, 5 lt gibi pek çok ürün seçeneği bulunur. Bu grup ürünler set halinde ya da tek tek satın alınabilir. Ayrıca çözeltileri daha saydam bir yapıya sahip olan standart Vernel yumuşatıcı serisi, zamanla geliştirilerek konsantre Vernel yumuşatıcı halini almıştır. Vernel Max Konsantre yumuşatıcılar, standart yumuşatıcılardan daha yoğun bir etkiye sahiptir. Alışkanlığı ve çözelti derişimi de daha yoğun olan bu ürünlerin az bir miktarı bile güçlü etki sağlar. Bu nedenle Vernel konsantre yumuşatıcı serisinin ürünlerinde kutu ve kapak boyutları küçük tutulur. Bu küçük kutu ve kapak, standart yumuşatıcı ürünlerinin büyük boylarından daha fazla çamaşır yıkayabilme kapasitesine sahiptir. Çamaşırlarınızı makineye attıktan ve deterjan haznesine deterjanınızı koyduktan sonra, yumuşatıcı için özel ayrılan yumuşatıcı bölmesine bir kapak Vernel yumuşatıcı dökmeniz yeterli olur. Bu işlemi her yeni çamaşır yıkamada tekrarlamanız gerekir. Çamaşırlar makinede yıkandıktan sonra, kapağı ilk açtığınız andan itibaren harika Vernel kokuları ile karşılaşırsınız. Vernelin eşsiz kokuları haftalar boyunca çamaşırlarınızda kendini gösterir. Çamaşırlarınızı katlayıp dolabınıza yerleştirdiğinizde de kokunun etkisi devam eder ve hem dolabınıza hem de odanıza hoş kokular saçılır.

Vernel Max Supreme Serisi ile Parfüm Kokulu Çamaşırlar

Vernel'in standart ve konsatre çamaşır yumuşatıcı çeşitleri yanında özel olarak geliştirilen pek çok farklı seri de bulunur. Bu serilerden biri olan Vernel Max Supreme serisi,  eşsiz ve etkileyici kokulara sahip Fransız parfüm markalarının kokularından esinlenerek oluşturulur. Vernel Supreme serisinde geliştirilen yumuşatıcılar gerçek anlamda bir parfümü aratmayacak şekilde yoğun parfüm konusuna sahiptir. Bu çarpıcı parfüm etkisinin yanında bileşiminde bulunan milyonlarca yumuşatıcı etkisiyle de fark yaratan bir seridir. Kıyafetlerinizi üstün bir koruma ile saran Vernel Supreme, kıyafetlerin kolay yıpranmasını ve solmasını önler. Bu sayede uzun süre kıyafetleriniz ilk günkü görünümünde kalır. Vernel Max Supreme serisinin uzun süre yıpranmayı önleyici bu etkisi ile en sevdiğiniz kazağı yıllarca giyebir ya da vazgeçemediğiniz tişörtlerinizi yıpranmadan yıkayabilirsiniz. Vernel Max Supreme ile yıkadığınız çamaşırlarda parfüm etkisi yoğun olduğundan, hiç parfüm kullanmasanız bile üzerinizde giysiniz varken herkes size hangi parfümü kullandığınızı sorabilir.

Fransız parfüm üreticileri tarafından geliştirilen formülüyle Vernel Supreme serisinin birbirinden güzel kokan 4 farklı çeşidi bulunur. Bunlar Romance, Glamour, Passion ve Elegance olarak isimlendirilir ve her biri ayrı eşsiz kokulara sahiptir. Yoğun kokusu nedeniyle bu seride tüm kapak kullanımı zorunlu değildir. Kokuyu ne kadar hissetmek istediğinize bağlı olarak çeyrek, yarım ya da tam kapak ürün kullanabilirsiniz. 4.5 - 5.5 kg çamaşır için bir kapak Vernel Supreme kullanımında oldukça yoğun bir parfüm kokusu oluşacaktır.

Vernel Supreme serisinin her kokusu kendine özeldir. Vernel Supreme Romance kokusunda alt notalarda meyve kokuları yer alırken, üstte sandal ağacının vurucu etkisi başınızı döndürür. Sofistike bir koku deneyimi sunan bu ürün, Fransız parfümerlerin Fransa’yı hatırlatan bir koku oluşturma çabaları sonucu ortaya çıkmıştır. Vernel Supreme Glamour ise çeşitli ağaç noktalarını tek bir kokuda buluştururken, alt notalardaki çiçeksi esintilerle kendinizi Fransa sokaklarında gezintiye çıkmış gibi hissetmenizi sağlar. Vernel Supreme Glamour ile yıkanan çamaşırlar herkesi kıskandıracak kadar etkili kokar. Vernel Supreme Passion tamamen çiçek konularından oluşurken, ağırlıklı olarak hissedilen Sümbül kokusu sizde sıcacık bir his uyandırmaya yetecek kadar etkilidir. Ayrıca Sümbül kokusunun duyularınızda yarattığı rahatlatıcı etki sayesinde giysileriniz üzerinizdeyken huzurlu hissedersiniz. Vernel Supreme Elegance ise üst noktalarında gurme kokular barındıran eşsiz bir deneyim sunar. Elegance kokusunda alt notalarda meyve kokuları yer alırken, orta notalar çiçeksi kokularla kendini gösterir. Farklı pek çok kokunun harmanlandığı Elegance, serinin en etkili parfüm kokularından biridir. Adına yakışır bir deneyim sunan Elegance sayesinde yumuşatıcılardan beklentiniz oldukça yükselir.

Tüm Vernel Supreme serisi ürünleri konsantre olarak üretilir. Bu nedenle oldukça yoğundur. 60 yıkamalık özel şişe ve kapak formunda sunulur. Ancak parfüm kokusunu daha az hissetmek isteyenler çeyrek ya da yarım kapak kullanımı ile daha uzun süre çamaşır yıkanabilirler.

Vernel Max Aromatherapy Rahatlığı

Vernel'in özel olarak geliştirdiği çamaşır yumuşatıcı serilerinden bir diğeri Vernel Max Aromatherapy serisidir. Aroma terapi serisinin en önemli özelliği farklı etkilere sahip bir çok uçucu aromaterapi yağını içeriğinde barındırıyor olmasıdır. Aromaterapi binlerce yıldır kullanılan bir alternatif sağlık uygulamasıdır. Bu uygulama için çeşitli bitkilerin çiçek, gövde veya köklerinden farklı yöntemler kullanılarak elde edilen yağlar kullanılır. Öğütme, damıtma gibi yöntemlerle elde edilen bu aromaterapik yağların her birinin kendine has özellikleri bulunur. Bitki özü olarak da ifade edilebilen bu yağlar hastalıkların iyileşmesinde, vücudun dinçliğini korumasında, ruhsal ve fiziksel hasarların giderilmesinde ve pek çok alanda etkilidir. İşte Vernel Aromatherapy serisinde bu uçucu yağların dinlendirici ve tedavi edici etkilerinden yararlanarak, hem çamaşırlarınızı hem de sizi korur.

Her biri farklı etkilere sahip aromaterapi yağları Vernel Max Aromatherapy serisi içerisinde yer alır. Serinin ürünleri arasında Paçuli Yağı ve Lotus Çiçeği'nin birleşiminden oluşan bir yumuşatıcı yer alır. Paçuli Çiçeği Asya kökenli bir bitkidir ve bu çiçekten elde edilen yağ toz akarlarını önlemesi, cilde canlılık vermesi gibi özellikleri ile ünlüdür. Bu özellikleri sayesinde Paçuli Yağı Vernel Max Aromatherapy serisine eklenmiştir. Odunsu ve baharatlı bir kokuya sahip bu yağ, Lotus Çiçeği'nin hoş kokusu ile dengelenmiştir. Ürünün kokusu ayrıca afrodizyak etkiye de sahiptir. Bu anlamda özellikle çarşaflarınızda bu konuyu duymak isteyebilirsiniz.

Serinin bir başka aromaterapi kombinasyonu ise Limon Yağı ve Vanilya karışımından oluşan yumuşatıcıdır. Aromaterapik etkilere sahip Limon Yağı mikrop öldürücü özelliği ile dikkat çeker. Limon Yağı antimikrobiyal ajan olarak çalışarak tutulduğu yüzeylerde mikropların yok edilmesine katkı sağlar. Bu sayede Limon Yağı özleri içeren Vernel ile yıkanan çamaşırlar mikropların etkisinden de uzak tutulur. Ayrıca Limon yağı cildi besleyici özelliği ve stresi önlemesi ile de Vernel Max Aromatherapy serisi içerisinde yer almaya hak kazanmıştır. Seride Limon Yağı'nın keskin konusu vanilya özleri ile bir araya getirilerek rahatlatıcı etki yaratması sağlanmıştır. Vanilya’nın tatlı şekerli kokusu Limon Yağı ile birleştiğinde ruhunuzu okşayan hoş bir etki yaratır.

Vernel Aromatherapy serisinin bir de plus (+) olarak adlandırılan versiyonu ürün grupları içerisinde yer alır. Vernel Aromatherapy+ serisi içerisinde iki farklı ürün bulunur. Bunlardan ilk doğadan etkilenen içeriği ve kokusuyla mineraller ve Hindistan cevizinin birleşiminden oluşan üründür. Doğadaki minerallerin işlenerek hindistan cevizinin cezbedici kokusuyla birleştiği bu yumuşatıcı ile yıkanan çamaşırlar dinlendirici bir etki yaratır. Ruh halinize olumlu etki yaparak modunuzu yükselten bu ürün sayesinde giysilerinizin içinde huzur duyarsınız. Doğada pek çok mineral hem cildiniz hem de ruhunuz için olumlu etkiler yaratır. Bunların Vernel serisinde kullanımı sayesinde bu etki doğrudan giysilerinizle vücudunuza nükseder. Bu sayede sadece giyinerek bile doğanın tedavi edici ellerine kendinizi teslim edebilirsiniz. Bu grubun ikinci ürünü ise lakayık ve beyaz çay birleşiminden oluşuyor. Bu iki bitkinin birleşiminden oluşan bu ürün aromaterapik etkisi ile duygularınızı harekete geçirerek dinlenmiş bir his yaşamınıza yardımcı oluyor.

Vernel Max Aromatherapy serisi içerisindeki tüm ürünler konsantre yumuşatıcı özelliğindedir. 1440 ml ölçüsünde ve 60 yıkama kapasitesindeki ürün, tam kapak kullanıldığında daha uzun süreli kullanım sağlayabilir. Ayrıca Aromatherapy serisi Vernel Max'ı tüm ürünleri gibi 100 gün kalıcı kokuya sahiptir.

Hassas ve Alerjik Ciltlere Özel Vernel Sensitive

Vernel, hassas cilde sahip bireyleri de düşünerek üstün özellikteki Sensitive serisini geliştirir. Vernel Sensitive hassas ciltli kişilerin ve bebeklerin kullanımı için özel olarak geliştirilmiş bir yumuşatıcıdır. Alerjik yapılı ciltlerde deterjan ve yumuşatıcı kullanımı sorun yaratabilir. Ancak Vernel'in geliştirdiği Sensitive yumuşatıcı, ağır kimyasallardan arındırılmış bir yumuşaklık sunar. Bu sayede giysileriniz korunurken aynı zamanda sizin de sağlığınız korunur. Vernel Sensitive, dermatolojik olarak test edilmiş ve Avrupa Alerji Araştırma Vakfı tarafından da sertifikalı bir üründür. Ayrıca bu vakıf tarafından önerilen tek yumuşatıcı olma özelliğine de sahiptir. Hafif kokusu ve araştırmadan giysilerinizi koruyan yapısı cildinizde hassasiyet ve alerji oluşumunu engeller. Ayrıca çamaşırlarınızın ağırlık oranına göre dozaj ayarı yapılarak, ürünün daha hafif bir yapıda kullanılması da sağlanabilir. Sensitive özellikteki bu ürünün hem standart hem de konsantre yapıdaki çeşitleri bulunur. Ürün ayrıca hipoalerjenik yapısı ve hassas içeriği nedeniyle boya gibi sentetik maddeler içermez. Vernel Sensitive ürününün 750 ml / 30 yıkama ve 1440 ml / 60 yıkama boyutları bulunur.

Vernel yumuşatıcı kullanımı neden önemlidir?

Vernel çamaşır yumuşatıcı ürünleri içeriğindeki milyonlarca yumuşatıcı bileşen sayesinde çamaşırlarınızın uzun süre yıpranmadan yıkanabilmesini sağlar. Yumuşatıcı bileşenlerin üstün gücü sayesinde vernel yumuşatıcı giysilerinizi sararak kumaş liflerine kadar nufüs eder. Bu sayece çamaşırlarınız yumuşarken aynı zamanda deterjanın olumsuz etkilerinden de korunur. Uzun süre yıpranma ve solma yapmaya çamaşırlarınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Vernel yumuşatıcı kullanılmadığı taktirde çamaşırlarınız zamanla sertleşecek ve kolay yıpranacaktır. Ayrıca çamaşırlarınızın renkleri de büyük oranda solacaktır. Bu nedenle çamaşırlarınızı yıkarken kullanacağınız bir kapak Vernel, giysilerinizin kalitesi korumak bakımından önemlidir.

Vernel yumuşatıcı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Kendinize en uygun Vernel serisini seçerken dikkat etmeniz gereken bir kaç önemli husus vardır. Bunlardan ilki koku zevkinizdir. Doğru Vernel yumuşatıcı seçimi yaparken size huzur veren, koklamaktan hoşnut olduğunuz çiçeklerin, meyvelerin ya da çeşitli bitkilerin kokularını tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Vernel yumuşatıcı seçimi yaparken dikkate alabileceğiniz bir diğer konu hassasiyettir. Bebeğiniz için ya da atopik yapıda bir cilde sahipseniz kendiniz için Vernel Sensitive ürünlerini tercih etmelisiniz. Bu ürünler alerjik ciltler için uygun olarak üretildiğinden, cildinizde tariş oluşumuna neden olmayacaklardır. Diğer bir husus ise Vernel yumuşatıcıda neyi aradığınız ile ilgili. Yoğun yumuşaklık, yoğun parfüm ya da rahatlama özellikleri olan farklı serileri istekleriniz doğrultusunda seçebilirsiniz. Yalnızca yumuşaklık ve hoş bir koku arayanlar standard ürünleri tercih ederken. Yoğun parfüm için Supreme, rahatlık için ise Aromaterapi serileri tercih edilebilir.

Vernel standart yumuşatıcı serilerinde hangi kokular yer alır?

Standart yumuşatıcı serilerinde pek çok farklı bitki ve meyve özleri yer alır. Bunlar arasında en bilinen ve Vernel ile özdeşleşen bitki güldür. Gül kokusunun yer aldığı Vernel Gülün Büyüsü, Vernel Taze Gül ve Vernel Gül Bahçesi gibi klasikleşmiş ürünler standart serisi içerisinde yer alır. Gül dışında Lavanta, Nergis Çiçeği, Lale, Yasemin, Aleo vera, Leylak, Manolya, Limon Çiçeği gibi pek çok kokunun yer aldığı Vernel ürünü de yine bu seri içerisinde bulunur. Ayrıca deniz esintisi, okyanus esintisi gibi farklı aromalarla zenginleştirilmiş etkili koku seçenekleri de ürünler arasında yer alır.

Vernel Aromatherapy ve Aromatherapy+ serileri nasıl etki eder?

Vernel'in dinlendirici, rahatlatıcı ve cildi besleyici özellikteki Aromatherapy serisi içeriğinde bulunan uçucu yağlar, kumaş liflerine işleyerek giysilerinize bağlanır. Bu sayede giysilerinizi üzerinize giydiğinizde çözünen uçucu yağların cildinize teması sayesinde cildiniz beslenir. Ayrıca bu çözünme sırasında yayılan hoş koku da dinlendirici aromaterapi etkisi sağlar.

Vernel çamaşır yumuşatıcılarının dozaj ayarı nasıl olmalı?

Vernel yumuşatıcılarda istenilen yumuşaklık ve ferah koku seviyesine göre farklı dozaj ayarları bulunur. Ayrıca bu ayarın oluşturulmasında yıkanan çamaşırın kilogram değeri de önemlidir. 4-5 kg ağırlığındaki çamaşırlarda orta seviye bir yumuşaklık ve ferahlık sağlanabilmesi için 24 ml, yaklaşık ⅓ kapak oranında ürün kullanımı yeterlidir. Aynı kilogram ağırlığında daha yüksek seviyede yumuşaklık ve ferah koku etkisi isteniyorsa bunun iki katı yani 48 ml, yaklaşık ⅔ oranında ürün makineye aktarılmalıdır. 5,5 kg ve üstü ağırlıklardaki çamaşırlar için ise tam dolu bir kapak ürünün makinenin yumuşatıcı gözüne aktarılması gerekir. Vernel ürünlerinden beklenen performansın alınabilmesi için, ürün dozajının doğru ayarlanmasına dikkat edilmesi gerekir.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Vernel Yumuşatıcı Fiyatları

5 lt
1,44 lt
1,2 lt
3 lt
2,88 lt
1 lt
17,28 lt
2,8 lt
4,32 lt
5,76 lt
1,5 lt
12,96 lt
6 lt
7,2 lt
8,64 lt
1,4 lt
1,8 lt
20 lt
720 ml
12 lt
Konsantre
Normal
Toplam 24 / 112 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001525/28001529/28002776/vernel