Temizleyiciler

Gün boyu yorulan ve terleyen vücudunuzu, günün sonunda rahatlatmak adına uygulayabileceğiniz temizlik aktiviteleri, cildinizdeki tıkanmış gözeneklerin açılmasına büyük katkı sağlar. Çeşitli markalar tarafından geliştirilen vücut temizleyiciler, farklı çeşitlerle ve farklı cilt tiplerine göre olduğu için hemen herkese uygun olabilirler.

Vücut Temizleyici Ürünler

Vücut temizleyici ürünler; sabun, jel köpük ve sıvı formda olmakla birlikte, farklı cilt tipi ve sorunları için de çeşitlilik arz eder.

Yüzyıllardır vücut temizleyiciler arasında en bilinir hale gelen sabunlar, hem cilt sorunlarında hem de saç temizliği ve problemlerinde etkili çözüm sunarlar. Isırgan otlu sabunların içinde, flavon, A, B2, B5, B9, C ve K vitaminlerinin yanı sıra, beta karoten, demir, mineral tuzları ve bitki asitlerini bulunduran ısırgan özü vardır. Saç dökülmelerinin önlenmesinde ve saç derisindeki ölü hücrelerin canlanıp çoğalmasında bu ürünler etkili bir rol oynar. Bu ürünleri yağlı, ince, yıpranmış ve kırılgan saçlarda, saç gelişimini hızlandırıcı ve canlandırıcı olarak kullanabilirsiniz. Saçlarınıza, yoğunluk ve parlaklık kazandıran ısırgan otlu sabunlar ayrıca, sivilce problemlerinde, egzamada, mantarda, sedef hastalığında, uçuk rahatsızlığında ve iltihaplı yaralarda da etkili olabilir. Ürün, önce uygulama alanı üzerinde köpürtülerek, ardından uygulama alanı bol su ile durulanarak kullanılmalıdır.

Kükürttün hoş olmayan kokusu, modern teknoloji ile geliştirilen ürünlerden giderildiğinden dolayı, tercih edeceğiniz kükürtlü sabunlar hoş kokuludur. Özellikle yağlı ciltlerde, yağlanmanın giderilmesinde, sivilceli ciltlerde ve uyuz hastalıklarında, antiseptik, fungusit, parasitisit etkisinden dolayı bu sorunlarda etkilidir. İnatçı sivilce ve lekelerde, ciltteki yağlanmanın ve kepek probleminin giderilmesinde özellikle önerilebilir. Ürün köpürtülüp ardından da bol suyla durulanarak kullanılabilir.

Tercihiniz, vücut temizleyiciler içerisinde yer alan jellerden yanaysa; kan portakalı, beyaz biber, greyfurt, aloe, limon ve adaçayı içerikli olabilir. Vücut temizleyici jeller tüm cilt tipleri için uygun olmakla birlikte, içerdiği gliserin, aloe ve E vitamini ile bu ürünler sayesinde yumuşak bir cilde kavuşabilirsiniz. Duş jelleri vücudunuzu omuzlarınızdan ayak parmaklarınıza kadar temizleyerek cildinizi nemlendirirken, özel kokularıyla size evde spa keyfi yaşatabilir.

Vücut Temizleyici Fiyatları

Bebek ve çocukların hassas ciltleri için geliştirilen vücut temizleyiciler, yapılarındaki misel tanecikleri sayesinde cildi kirden arındırır ve hidrolipidik filmi koruyabilir. İçeriğindeki allentoin cildi yumuşatır, hipoalerjenik yapısıyla da nazik yapıdaki ciltlere zarar vermez. Eğer bebeğiniz veya çocuğunuz, ileri derecede kuru cilt yapısına sahipse, jojoba yağı içeren ürünleri tercih etmeniz, doğru bir seçim olabilir. Bu ürünler cildin bariyer fonksiyonunu güçlendirerek anında rahatlama sağlayabilir. Aynı zamanda kaşıntı hissini azaltabilir. Formülündeki çinko sülfat ve jojoba yağı, enflamasyonu yatıştırırken, yine çinko sülfat bakteriyel çoğalmayı sınırlar.

İşinizden dolayı kirli ortamlarda bulunuyorsanız, çevresel etkilerden oluşan yağ ve kirler için geliştirilmiş vücut temizleyicileri tercih edebilirsiniz. Bu tip ürünleri elinize bir miktar döktükten sonra, nazikçe masaj halinde uygulamanız gerekir. Cildinizin iyice temizlendiğinden emin olana kadar bu işlemi devam ettirdikten sonra, uygulamayı yaptığınız bölgeyi bol suyla durulamanız uygun olur.

Çok kuru, atopik ve kaşıntı eğilimli ciltler nazikçe temizlenmeye gereksinim duyar. Atopik ciltler için formüle edilen ürünler, uzun yıllar süren bilimsel araştırmalar sonucu sizlere sunulur. L-modulia, yoğun cilt kuruluğundan kaynaklanan kaşıntı hissini ve cildin aşırı reaktivitesi dolayısıyla oluşan kızarıklıkları gidermeye yardımcı olabilir. CER-OMEGA, ciltte var olan lipidlere benzer etki göstererek cildinizin koruyucu bariyerini güçlendirmeye destek olabilir. Termal su ile yatıştırıcı, tahriş giderici ve antienflamatuar etki gösterir. Nazik cilt temizleme ürünü, cildi yumuşatarak cildin konforunu yeniden kazanmasına yardımcı olur.

Tercih edeceğiniz ürünlerin fiyatları; marka, ürün içeriği, ürün miktarı, ürünün getirdiği ekstra özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Siz de kendi cilt tipinize uygun ürünleri seçerek, daha sağlıklı ve konforlu bir hayata devam edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Vücut Temizleyici Ürünleri

444 ürün listeleniyor
Natura Ment
Masahgold
Easyso
Elile
Naya Trendx
Sebamed
Cosrx
Neutrogena
Ogansia
Nuxe
Rennway
Homm Life
Tekno İstanbul
Avene
Bioxcin
La Roche-Posay
Oriflame
Qniay
Herbaderm
LR
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 41 / 444 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?