Aktar Ürünleri

Aktar ürünleri günlük yaşamda sıklıkla tüketilen malzemeler olup hem beslenme hem de kişisel bakımda faydalanılır. Baharat, yağ, bitkisel otlar gibi çeşitleri bulunan ürünler oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Satın alacağınız ürünlere karar verirken ihtiyaçlarınızla beraber ürünün markası ve elde edilme yöntemini de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Yağlar

En sık tüketilen hızlı tüketim ürünleri arasında yer alan yağlar, kullanım alanlarının genişliği ile dikkat çeker. Yalnızca sağlık ve beslenme için değil kişisel bakım için de kullanılabilen yağların pek çok farklı formu bulunur. Kimi yağlar soğuk çekim olarak elde edilirken kimi yağlarda çekim tekniğinden faydalanılır.

Yemek ve salatalarda en çok kullanılan yağların başında mısır, fındık ve zeytinyağı gelir. Bitkilerin yağlarının çıkarılması ile elde edilen yağlar yiyeceklerinize farklı aromalar katar.

Güzellik ve kişisel bakım için kullanılan yağların başında Hindistan cevizi, argan, susam, çörek otu gibi yağlar gelir. Saç ve cilt bakımında faydalanılan bitkisel yağların mümkün oldukça soğuk pres olmasında fayda vardır ve satın aldığınız yağların saklama talimatlarını göz önünde bulundurarak daha uzun süre bozulmadan kullanabilirsiniz.

Bitkiler ve Otlar

Bitki ve otlar daha çok çayı yapılan ürünler olmakla beraber farklı şekillerde değerlendirebilen çeşitleri de mevcuttur. En çok kullanılan otların başında biberiye, kiraz sapı, keten tohumu, at kestanesi, mısır püskülü gibi ürünler yer alır.

Tercih edeceğiniz otu dilerseniz işlenmemiş formda alarak tüketebilir dilerseniz de demlenecek halde satın alabilirsiniz. Ayrıca otların bayatlayabileceğini göz önünde bulundurarak tüketebileceğiniz miktarda almanızda fayda vardır.

Arı Ürünleri

Faydaları ile bilinen arı ürünleri beslenme ve kişisel bakımda kullanılabilir. Arı ürünlerinin pek çok farklı çeşidi bulunup satın alacağınız ürünlere karar verirken bazı bilgilere hâkim olmanızda fayda vardır.

  • Arı poleni, baldan sonra en çok tüketilen arı ürünleri arasında yer alır. Arıların yavrularını beslemek için kullandıkları polenler arıcılar tarafından özenle toplanarak insanların tüketebileceği hale getirilir. Yüksek protein değerlerinin yanı sıra vitamin ve mineral değerleriyle de dikkat çeken ürünler sporcu beslenmesinde sıklıkla kullanılır. Arı poleninin taze ve kurutulmuş formunu satın alabilirsiniz. Taze arı polenleri buzdolabında saklanması gereken ürünler olup besin değerleri daha yüksektir. Kurutulmuş polenlerin ise saklanması daha kolaydır.
  • Propolis, arıların kovanlarını temizlemek için ürettikleri bir besin olup antioksidan özelliği ile ön plana çıkar. Propolis, uygun ortamda besin değerlerini kaybetmeden işlenir ve tüketilebilecek forma getirilir. Yüksek besin değerleri ile dikkat çeken propolisin ideal şartlarda saklanması son derece önemli olup doğrudan tüketebileceğiniz gibi yiyecek ve içeceklere katarak da tüketebilirsiniz.
  • Kraliçe arıların ana besin maddelerinden olan arı sütü, son derece zor ve az miktarda elde edilen bir üründür. Japonlar tarafından sıklıkla tüketilen besin yüksek besin değerleri nedeniyle tercih edilir. Arı sütü alırken içeriğinde nişasta, glikoz gibi maddeler olmamasına özen gösterebilirsiniz.

Baharatlar

Mutfakta en çok kullanılan malzemelerin başında yer gelen baharatlar, yemeklerin olmazsa olmazlarıdır. Hemen her yemekte kullanılan ürünlerin pek çok farklı seçeneği bulunup evinizde kullanacağınız baharatları, damak tadınızı göz önünde bulundurarak satın alabilirsiniz.

  • En çok tercih edilen baharatların başında karabiber gelir. Genellikle toz halinde satılan karabiberin tane formu da bulunup el değirmeni ile çekilerek taze şekilde tüketilmesi mümkündür.
  • Kırmızı biber, farklı türleri ile dikkat çeken bir baharattır. Değişik acılık değerlerindeki kırmızı biber toz ya da daha büyük çekilerek kullanılabilir.
  • Tavuk yemeklerinin olmazsa olmazlarından kekik aynı zamanda pek çok sos ve mezenin de başrolündedir.
  • Farklı ve keskin lezzetleri sevenler için köri, sumak, tarçın gibi lezzetler ideal seçimler olup hem tatlı hem de tuzlu yemeklerde kullanılabilir.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Aktar Ürünleri

10.000+ ürün listeleniyor
Bitki Diyarı
Eaktariye
Benim Aktar
Nursima
BYR
Lokman Aktar
Doğan Baharat
Naturdan
Nurs
Aktaral
Aktar Diyarı
Çerçi Yusuf
İstanbul Baharat
İbrahim Efendi Bitki Dünyası
Aksu Vital
Wefood
Balen
Hekimhan
Nurbal
Ürünüm
Bitkiler, Otlar
Macun
Yağ
Baharat
İçecek
Gıda Aroması
Propolis
Şurup
Polen
Arı Sütü
Ada Çayı
Kekik
Karnıyarık Otu Tozu
Chia Tohumu
Vitamin Çayı
Lif
Çakşır Otu
Hibiskus
Sarı Halile
Defne
Girişimci Kadın Ürünleri
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Türü
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?