Altus Çamaşır Makineleri

Kirli kıyafetleri temizlemek için kullanılan çamaşır makineleri evlerin vazgeçilmez eşyaları arasında yer alır. Enerji sınıfı, program türü, su girişi gibi özellikleri göz önünde bulundurularak seçilen çamaşır makineleri beyaz eşya üreten farklı markalardan temin edilir. Modelleri farklı olan çamaşır makinelerini Türkiye’nin en önemli beyaz eşya üretici olan Arçelik’in markalarından biri olan Altus’tan inceleyebilirsiniz.

Altus Çamaşır Makinesi

Ürettiği her cihazda, tüketicilerin ihtiyaçlarına hitap eden ürünler tasarlamayı prensip halinde getiren Altus, çamaşır makinelerinde de farklı özellikleri olan ürünlere sahiptir. Çamaşır yıkama kapasitesi, kontrol ekranı, enerji sınıfı ve su harcama kapasitesi farklı olan ürünlere ulaşabilirsiniz. Altus çamaşır makineleri arasında kolay kontrol için LCD ekrana sahip modeller yer alır. LCD ekranda sıcaklık, program seçme, program takip gibi bilgileri gösteren ürünler daha kolay bir kullanım sunar.

5 kilodan 9 kiloya kadar yıkama kapasiteleri değişen ürünler, Altus makineler arasında bulunur. A+ enerji sınıfı çamaşır makineleri aynı zamanda az su harcayarak her açıdan tasarruf etmenize imkan verir. Tasarruflu modeller arasında deterjanın daha etkili kullanımını sağlayan ürünler de yer alır. 19 saat önceden programlama ve zaman öteleme seçeneğine sahip olan makine modelleri ise, çalışan bireyler için uygundur. Hassas kıyafetler için, elde yıkama gibi özel programları olan modelleri inceleyerek, ihtiyaçlarınızı karşılayan ürünleri bulabilirsiniz.

Altus çamaşır makinelerinin teknik özellikleri dışında modelleri de birbirinden farklıdır. Yeni nesil modern tasarımlı ürünler arasında LCD ekranı ile şık görünen ürünleri beyaz ve gri renklerde bulabilirsiniz.

Altus Çamaşır Makinesi Fiyatları

Altus çamaşır makineleri özellikleri ve çamaşır yıkama kapasitelerine bağlı farklı fiyatlar ile satılır. A+ enerji sınıfına sahip makineler arasında su tasarrufu yapan ve deterjanı gerektiği kadar, en verimli şekilde kullanan modellerin fiyatları da değişir. Geniş ailelere hitap eden 7, 8 ve 9 kiloluk yıkama kapasiteli çamaşır makineleri arasında uygun fiyatlara satılan ürünleri de bulabilirsiniz. Çamaşır makinelerinin fiyatlarını etkileyen diğer bir özellik ise devir yani sıkma özelliğidir. Yüksek devirli makineler modellerine bağlı olarak hem özellik hem de fiyat açısından farklılık gösterir.

Altus çamaşır makineleri arasında ürün tasarımları da fiyatları etkiler. Yeni nesil LCD ekranlı çamaşır makineleri, hem programları kolay takip etmenize izin verir hem de şık bir görüntü oluşturur. LCD ekranlı modellerin fiyatları ise diğer modellere oranla fazla değişmez. Çamaşır makinelerinde fiyat farklılığına neden olan diğer bir etken ise inox kaplama tambur özelliğidir. Aşınmaya, paslanmaya ve yıpranmaya dayanıklı olan inox kaplama ürünleri uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Altus Çamaşır Makinesi Kullanımı

Altus marka çamaşır makinelerinin modelleri değişse de, kullanımları temelde aynıdır. Kurulumu yapılan çamaşır makinesi ilk olarak kazan temizleme programı veya 90 derece pamuklu program ile çalıştırılır. Deterjan gözü farklılık gösteren ürünlerde, ikinci bölmeye toz ya da tablet deterjan eklenir ve makine çalıştırılır. Yıkma bittikten sonra kazanın içi kuru bir bezle silinerek makine hazırlanır.

Sonraki yıkamalarda makine giysi türüne bağlı olarak uygun programda çalıştırılmalıdır. Öncelikle fişi takılan ve su musluğu açılan makinelere yıkama kapasitesine bağlı olarak uygun ağırlıkta çamaşır yerleştirilir ve kilitleme sesi duyulana kadar kapak itilir. Çamaşır türüne ve rengine bağlı olarak uygun deterjan, deterjan bölümüne eklenir. Kontrol panellerinden uygun program seçilerek makine çalıştırılır. Çalışma başladıktan sonra makinenin türüne bağlı olarak program bekletilebilir, değiştirilebilir veya iptal edilebilir. Program bittiğinde ise LCD ekranda “End” yazısı görülür, diğer makinelerde bitti ışığı yanar. Yükleme kapağı hazır olduğunda çamaşırlar makineden çıkarılır ve yıkama işlemi tamamlanır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Altus Çamaşır Makinesi Fiyatları

19 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Altus Çamaşır Makineleri
  2. Bosch Çamaşır Makineleri
  3. Arçelik Çamaşır Makineleri
  4. Samsung Çamaşır Makineleri
  5. Vestel Çamaşır Makineleri
  6. Siemens Çamaşır Makineleri
  7. Regal Çamaşır Makineleri
  8. LG Çamaşır Makineleri
  9. Hoover Çamaşır Makineleri
  10. Profilo Çamaşır Makineleri
  11. Hotpoint Ariston Çamaşır Makineleri
  12. Miele Çamaşır Makineleri
  13. Beko Çamaşır Makineleri
  14. Electrolux Çamaşır Makineleri
  15. Moyu Çamaşır Makineleri
  16. Vestfrost Çamaşır Makineleri
  17. Windsor Çamaşır Makineleri
  18. Grundig Çamaşır Makineleri
  19. Teka Çamaşır Makineleri
  20. Candy Çamaşır Makineleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Yıkama Kapasitesi
  1. 9 kg
  2. 10 kg
  3. 8 kg
  4. 7 kg
  5. 5 kg
  6. 6 kg
 5. Enerji Sınıfı
  1. A+++
  2. A++
 6. Maksimum Devir Hızı
 7. Renk
  1. Beyaz
  2. Gri
 8. Ek Özellikler
 9. Genişlik (cm)
 10. Kurutmalı
 11. Fotoğraflı Değerlendirme
 12. Fırsat Ürünleri
 13. Kontrol Paneli
 14. Yükseklik (cm)
 15. Derinlik (cm)
 16. Satıcı A-Z
 • Marka Altus
DSACategoryId/2147483637/235604/155121/altus
Başa dön