Buzdolabı, gıdaların dondurularak veya soğutularak saklanmasını sağlayan önemli bir beyaz eşyadır. İyi bir buzdolabı sağlıklı gıdalar ve sağlıklı bir yaşam anlamına geliyor. Bu sebeple kaliteli ve kullanışlı bir ürünün tercih edilmesi gerekiyor. Tüm detaylarıyla ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarlanan Arçelik buzdolabı sağlam materyallerle üretilerek uzun ömürlü kullanımı garanti ediyor. Markanın uzun yıllardır başarıyla adının anılmasını sağlayan kaliteli ürünleri buzdolabı modellerini de barındırıyor. 90 litreden 465 litreye kadar geniş iç hacim seçenekleri sunan Arçelik, derin dondurucu bölmesiyle mutfaklarda uzun süreli muhafaza ihtiyacına da çözüm getiriyor. Bu ürünler gıdaları sağlıklı koşullarda muhafaza edebilmeniz için özel soğutma teknolojileriyle donatılıyor. Dijital panel ile kolay kontrol sağlayan ürünler farklı boyutlarda seçenekler ile bulunuyor. 

Yerden tasarruf edebilmeniz için tasarlanan büfe tipi modellerin yanı sıra iç hacmi oldukça geniş olan derin dondurucu ve soğutucu kısmının ayrı ayrı kapılarla kullanılabildiği çeşitler de bulunuyor. Büfe tipi modeller 140 litre hacimle ortalama yeterlilikte saklama alanı sağlanıyor. Bu modeller iş yerlerinde, otel, pansiyon gibi kısa süreli konaklama yerlerinde tercih edilebiliyor. Buzdolabı ihtiyacı nispeten daha az olan kişiler de tercih edebiliyor. Ayrıca uzun süreli saklama ihtiyacını karşılamak üzere bu ürünlerde de derin dondurucu kısmı bulunuyor. Ergonomik ve kullanışlı raf ve çekmece düzeni sayesinde sebze, meyve, yumurta ve diğer gıdaları rahatlıkla yerleştirebiliyorsunuz. Sebze ve meyvelere özel tasarlanan çekmeceler sayesinde daha kolay bir yerleştirme süreci ve daha konforlu kullanım sağlanabiliyor. Derin dondurucu bölmesinin da raflı olması donduracağınız gıdaları rahatlıkla yerleştirebilmenizi sağlıyor. Ayrıca derin dondurucu bölmesinin ayrı kapıya sahip olması, gereksiz enerji kaybını önlüyor. Derin dondurucusu No Frost teknolojisiyle geliştirilen ürünler karlanma yapmıyor, çözme veya temizleme işlemi gerektirmiyor.

Arçelik Buzdolabı ile Gıdalar Sağlıklı ve Taze Kalır 

Buzdolabı, gıdaların sağlıklı ve taze kalmasını sağlıyor. Özel soğutma teknolojileriyle gıdaları dondurmadan uzun süre boyunca taze kalmaları mümkün kılınıyor. Derin dondurucu bölmesiyle gıdalar daha uzun süreli muhafaza edilebiliyor. Arçelik buzdolabı modelleri geniş dondurucu bölmesiyle ve raf özellikleriyle rahat bir kullanım sunuyor. Bu ürünler gıdaları dilediğiniz gibi yerleştirebileceğiniz kolay çıkarılıp takılabilen raflar ve çekmeceler ile tasarlanıyor. Böylece daha konforlu bir kullanım mümkün oluyor. Dolabın kapağında da bulunan çıkarılabilir esnek raflar hem daha kolay bir sınıflama hem de esnek kullanım sağlıyor. Derin dondurucu bölümünde de raflar bulunuyor. Böylece bu bölümü de dilediğiniz gibi yerleştirebiliyor ve daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda kolayca erişebiliyorsunuz. No-Frost özelliği bulunan ürünler sayesinde karlanma olmadığı için gıdaları kolayca birbirinde ayırarak yerleştirdiğiniz yerden çıkarabilirsiniz. Derece ayarıyla soğutma derecesini ayarlayabilirsiniz. Derece ve soğutma modu ayarları modele göre değişiyor. Bu ayarlar ve kontrol paneli dış kapıda veya içeride bulunabiliyor. Kullanım tercihlerinize göre kontrol panelinin konumunu değerlendirebilirsiniz. Ürünlerin renk ve tasarımları da mutfağın dekorasyonuna şık bir detay ekliyor. 

Siyah, beyaz ve inox renkleri dekorasyonla uyumlu bir tercih yapılabilmesini mümkün kılıyor. Siyah renkli modeller cam olmaları yönüyle dikkat çekiyor. Arçelik buzdolabı soğutma ayarı genellikle dolabın sağ iç kısmında bulunuyor. Soğutucu derecesi buradan ayarlanıyor. Ayrıca dijital panel bulunan modeller bu panel üzerinden de ayarlanabiliyor. Hem derin dondurucu hem de soğutucu bölmesi için ayarlama yapılabiliyor. Ürünlerin sebzeler için özel tasarlanan mavi ışık teknolojisine sahip bölmeleri bulunuyor. Bu teknoloji sayesinde sebze ve meyveler doğada olduğu gibi fotosentez yapmaya devam ediyor ve içerdikleri besin değerlerini de kaybetmeden tazeliklerini daha uzun süre koruyabiliyor. Daha hızlı soğutma ve dondurma özelliklerin sahip olan Arçelik buzdolabı çeşitleri dondurucu ve soğutucu bölmeleri için Cool Plus No-Frost teknolojilerini ayrı iki sistem olarak kullanıyor. Bu sayede iki bölmenin kokuları birbirine karışmıyor, gıdaların donma ihtimali de minimuma düşürülüyor. Cool Plus teknolojisi ile daha hızlı soğutma sağlanırken aynı zamanda sessiz çalışma özelliğinden de ödün verilmiyor. Böylece sürekli bir hava akışına ve güçlü performansla çalışmaya rağmen gıdalarınız tazeliğini korurken gürültü oluşturmuyor, rahatsızlık vermiyor. Ürünler arasında tatil ve ekonomi modu bulunan seçenekler ekonomik kullanım sağlamanıza yardımcı oluyor. Tatil fonksiyonunda soğutucu bölmesinin çalışması durduruluyor ve dondurucu bölmesi çalışmayı sürdürüyor. Böylece uzun süreli saklanması gereken yiyecekler siz evde yokken de korunabiliyor.

Arçelik Buzdolabı Kolay Temizlik Sağlıyor

Arçelik, kullanıcıları düşünerek tasarladığı buzdolabı modelleriyle hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Evinizin vazgeçilmez parçası mutfağın en çok kullanılan beyaz eşyası olan buzdolabı, çok kolay kirlenebiliyor. Sürekli kapısını açıp kapadığınız için kapağında kirlenmeler olabiliyor, yemekler dökülebildiği için de iç yüzeyler kirleniyor. Arçelik buzdolabı gri inox modelleri leke tutmaz yüzey özelliğiyle kolay temizlik sağlıyor. Ayrıca cam modeller de cam yüzeyin sağladığı avantaj ile hızlı ve pratik bir şekilde temizlenebiliyor. İç yüzeylerde temizlik yaparken rafları çıkarabilir, elinizde yıkayabilirsiniz. Rafları çıkararak iç yüzeylerin tamamını kolayca temizleyebilirsiniz. Böylece hijyenik bir kullanım sağlayabilirsiniz. Ürünler No-Frost teknolojisine sahip olduğu için dondurucudan gıdaları alırken veya dondurucuyu temizlerken karları çözdürmeniz veya temizlemeniz gerekmez. Modeller arasında beyaz renk seçeneği de bulunuyor. Renk seçeneklerini diğer beyaz eşyalarınıza ve mutfak dekorasyonunuza uygun olacak şekilde değerlendirebilirsiniz. Arçelik buzdolabı rafı çıkarılabilir olduğu gibi sebzelik ve kahvaltılık çekmeceleri de çıkarılabilirdir. Bu sayede temizlik işlemleri oldukça kolay halledilebiliyor. Hızlı soğutma ve hızlı dondurma özellikleri bulunan ürünler ile daha kısa sürede yiyecek ve içecekleri daha kısa sürede soğutabilir, yaz sıcaklarında serinleyebilirsiniz. Ayrıca hem dondurucu hem de soğutucu kısmında raflar bulunması gıdaları dilediğiniz gibi yerleştirebilmenizi sağlayarak kolay kullanım imkânı sunuyor. 

İki kapılı modeller dondurucu ve soğutucunun ayrı ayrı kullanılmasını sağlıyor ve gereksiz enerji kaybının önüne geçerek işlevsel bir kullanım sunuyor. Dijital kontrol paneli bulunan ürün çeşitleriyle kolay kontrol ve takip mümkün oluyor. Farklı kullanım modlarıyla enerji tasarrufu da mümkün oluyor. Ekonomi modunda kullanılarak enerji tasarrufu yapılabiliyor. Tatil fonksiyonu sayesinde sadece dondurucu kısmı çalıştırılarak gereksiz enerji tüketimi önleniyor ve derin dondurucudaki gıdaların korunabilmesi mümkün oluyor. Tatile gittiğinizde veya evden on gün ve daha uzun bir süre için ayrıldığınızda bu fonksiyonu kullanarak tasarruf edebilir, gıdaların israf olmasını da önleyebilirsiniz. Arçelik buzdolabı derece ayarı modele göre değişiklik gösterse de dondurucu ve soğutucu bölümleri için ayrı ayrı yapılıyor. Dijital panele sahip ürünlerde ayarlama işlemini panel üzerinden hem dondurucu hem de soğutucu için ayrı ayrı yapılabiliyor. Tatil ve ekonomi modlarını da bu panel üzerinden aktif edebilir veya durdurabilirsiniz. Modlar ve panel özellikleri modele göre değişiklik gösterebiliyor. Soğutucu bölmesi ayarını mevsime göre yaz için 2-5 derece ve kış için 5-8 derece arasında olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu ayarlar ideal koşullar oluşturmak için tavsiye ediliyor.

Arçelik Buzdolabı ile Şık Bir Dekorasyon

Arçelik mutfağınızı daha da ferahlatan ve güzelleştiren buzdolabı modelleriyle şık bir dekorasyon imkânı sunuyor. Ankastre setiniz ve mutfak eşyalarınızla uyumlu bir seçim için gri, beyaz ve siyah renkli modern tasarımlı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Kolay temizlenen pürüzsüz ve kaliteli yüzeylere sahip ürünler hayatınızı kolaylaştırıyor ve uzun ömürlü kullanım sağlıyor. İç tasarımı da modern görünüm ve konforlu kullanım sağlayacak şekilde yapılan ürünler boyut ve hacim açısından değişiklik gösterebiliyor. Arçelik buzdolabı beyaz renkli modelleri dijital panele sahip çeşitlerle bulunabiliyor. Beyaz rengi beyaz dolaplarla uyumlu olarak tercih edebilirsiniz. Veya siyah renk dekorasyonunuzla birleştirerek kontrast oluşturabilir farklı bir hava katabilirsiniz. Siyah renkli modelin kapakları siyah, kenarları ise beyaz renkli olduğundan ve kapaklarında cam tasarıma sahip olduğundan şık ve modern bir görünüm ile bulunuyor. Cam olmasının diğer bir avantajı ise temizliğinin kolay olması olarak karşınıza çıkıyor. Ürünlerin pürüzsüz ve kolay temizlenebilir olması da konforlu kullanımı artıran özellikler arasında bulunuyor. 

Arçelik buzdolabı ölçüleri ürün tipine göre değişmekle beraber genel olarak 185 cm yüksekliğinde bulunuyor. Farklı modeller 165, 172 ve 81 cm civarında yüksekliklere sahip seçeneklerle bulunuyor. Genişlik ölçüleri 47-70 cm ve derinlik ölçüleri ise 53-69 cm aralığında bulunuyor. Mutfak dolaplarınızı göz önünde bulundurarak bu ölçüler arasında bir modeli tercih edebilirsiniz. Ürünlerin hacimleri ise 90 litreden başlayarak 505 litreye kadar farklı seçenekler sunuyor. Kapasite ihtiyacınıza göre ürün hacmini değerlendirebilirsiniz. Ürünlerin güçlü performanslı çalışmasına karşın düşük enerji tüketimi ve sessiz çalışma gibi özellikleri kullanıcıları memnun ediyor. A+ ile A+++ aralığında enerji sınıfına sahip modeller daha az enerji tüketimiyle hem çevreyi hem de cebinizi koruyor. Arçelik buzdolabı 720 lt kadar geniş hacme sahip buzdolapları üreterek her kullanıcıya ihtiyaç duyduğu kadar saklama alanını tercih edebilme imkânı sunuyor. Hızlı soğutma ve hızlı dondurma özellikleri ürünlerde bulunabiliyor. Bu özellikler modele göre değişiklik gösteriyor. Sebzeleri ve meyveleri ilk alındığındaki tazeliğiyle daha uzun süre saklayabilmenizi sağlayan mavi ışık teknolojisi bu ürünler arasında bulunuyor. Bu teknoloji sayesinde sebze ve meyveler fotosentez yapmaya devam ederek besin değerlerini ve vitaminlerini daha uzun süre koruyabiliyor. Cool Plus adında yeni nesil No-Frost teknolojisiyle geliştirilen Arçelik ürünleri, soğutucu ve dondurucu için ayrı soğutma sistemi kullanarak daha iyi performans sergiliyor ve kokuların karışmasını da önlüyor.

Arçelik Buzdolabı ile Enerji Tasarrufu Mümkün

Buzdolabı modelleri A+, A++ ve A+++ enerji sınıfına sahip seçeneklerle enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı oluyor. Buzdolaplarında en fazla enerji kaybına sebep olan kapının açık unutulmasına veya uzun süre açık tutulmasına karşı kapı açık ikazı ile önlem alıyor ve böylece enerji tüketimini minimumda tutmanızı mümkün kılıyor. Ayrıca iki kapılı modeller ile hem soğutucu hem dondurucu bölmesinde enerji kaybını azaltmanızı sağlıyor. Full Fresh teknolojisi bulunan ürünler özel tasarlanan hava kanalları yardımıyla nemi dengeleyerek meyve ve sebzelerin bozulma veya bayatlamasını geciktiriyor ve sağlıklı koşullarda daha uzun süre muhafaza edilebilmesini sağlıyor. Arçelik buzdolabı No Frost teknolojisini yeniden yorumlayarak soğutucu ve dondurucu bölmelerinin sistemlerini ayırıyor ve karlanma tehlikesini minimuma indiriyor. Böylece hem verimli bir çalışma hem de güçlü bir performans ile kusursuz muhafaza imkânı sunuyor. Tatile çıkacağınız veya soğutucu bölmesini kullanmadığınız zamanlarda tatil fonksiyonunu aktif hale getirerek yalnızca dondurucu bölmesinin çalışmasını sağlayabilir, gereksiz enerji tüketimini önleyebilirsiniz. Kahvaltılık bölmesi ile kahvaltılık gıdaları ve şarküteri ürünlerini dondurma gereği duymadan daha uzun süreli koruyabilirsiniz. Bu bölmenin sıcaklığı 0 derece olarak soğutucunun diğer kısımlarından ayrılıyor. 

Arçelik buzdolabı siyah renkli ürünlerde Full Fresh ve mavi ışık teknolojilerinin yanı sıra Active Dual Cooling teknolojisi bulunuyor. Bu teknolojiyle dondurucu bölmesinde hızlı dondurma ve soğutucu bölmesinde hızlı soğutma işlemlerini ayrı sistemlerle sağlanıyor. Farklı buzdolabı modelleri farklı özellikleriyle ve renk seçenekleriyle bulunuyor. Seçiminizi yaparken en önemli kriterler ürünün hacmi, ölçüleri, rengi ve ürün tipi olarak sıralanabilir. Bu kriterlerin yanı sıra enerji sınıfı ve dijital panel özelliklerini de seçiminiz için değerlendirebilirsiniz. Geniş bir dondurucu bölmesine ihtiyacınız varsa dondurucu hacmine göre bir tercih yapabilirsiniz. Modele göre değişiklik gösteren hızlı dondurma ve soğutma özelliklerini de ihtiyacınıza göre göz önünde bulundurabilirsiniz. Ürün rengini dekorasyonunuza ve diğer beyaz eşyalarınıza uygun olacak şekilde tercih edebilirsiniz. Arçelik buzdolabı fiyatları her bütçeye uyumlu oldukça ekonomik seçenekler sunuyor. Bununla beraber fiyatlar modele ve model özelliklerine göre değişiklik gösterebiliyor. Kaliteli ve dayanıklı beyaz eşya ürünleriyle adını duyuran Arçelik, buzdolabı modellerinde de uzun ömürlü kullanım ve kullanıcı memnuniyeti sağlayacak ürünler sunuyor. Fiyat farklılığı ise ürünlerin kalitesinin değişmesinden değil; hacim, derinlik, yükseklik, genişlik, soğutma sistemi, teknolojik özellikler ve tasarım gibi detaylardan kaynaklanıyor.

Arçelik Buzdolabı Kullanışlı Tasarımıyla Düzen ve Konfor Vadediyor

Buzdolabı, mutfakta en çok kullandığınız beyaz eşyalar arasında bulunduğu için raf düzeni ve hijyen gibi konularda dikkatinizi gerektiriyor. Arçelik modellerinde kapı, raf, bölme ve çekmece gibi kullanışlı tasarımları ile düzenli ve konforlu kullanım vadediyor. Kapı yönünün değiştirilebildiği işlevsel kullanım sağlayan çeşitleriyle kullanıcıların konforunu ve mutfak düzenini sağlamayı başarıyor. Ürünlerin iki kapılı seçenekleri soğutucu ile dondurucuyu ayrı ayrı kullanma imkânı sunuyor. Böylece hem gereksiz enerji tüketimi önlenebiliyor hem de raf düzeni ideal bir şekilde sağlanabiliyor. Dijital ve mekanik gösterge panelleri ile tasarlanan modeller kolay kontrol sağlıyor. Hem her iki bölme için de ayrı derece ayarlama imkânı olmasıyla daha basit ve doğru bir ayarlama yapabilmek mümkün oluyor. Arçelik buzdolabı ayarı oldukça basit yapılıyor. Mekanik panele sahip modellerde çevirmeli ayarlama yapılabiliyor. Dijital panele sahip olanlar da ise düğmeler yardımıyla hızlı bir şekilde tamamlanabiliyor. 

Kış ve yaz döneminde sıcaklık ayarlarının bu dönemlerin şartları göz önünde bulundurularak yapılması tavsiye ediliyor. Arçelik buzdolabı yaz ayarı hem dondurucu hem de soğutucu bölmeleri için kış dönemindeki derece ayarına göre daha soğuk olacak şekilde ayarlanmalıdır. Böylece hava durumunun etkileri dengelenmiş olur. Yaz aylarında soğutucuyu 2-5 derece aralığında ayarlamanız ideal olacaktır. Kış aylarında ise 5-8 derece aralığında kullanabilirsiniz. Arçelik buzdolabı yorumları kaliteli ve dayanıklı ürünlerin kullanıcılara sağladığı memnuniyeti ve konforu vurguluyor. Kullanıcılar uzun yıllar boyu markanın ürettiği modelleri kullanmaktan memnun olduklarını, markanın güvenlerini kazandığını ifade ediyor. Arçelik buzdolabı modelleri size uygun seçeneklerle ve cazip kampanyalarla Hepsiburada’da sizleri bekliyor!

Arçelik Buzdolabı Ne Kadar Sürede Soğutur?

Hızlı soğuma özelliği bulunan buzdolabı modelleri 15 dakika gibi kısa bir sürede soğutma işlemini tamamlayabiliyor. Hızlı soğuma özelliği olmayan modellerde bu süreç daha uzun sürebiliyor.

Arçelik Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle hacim konusunda ihtiyacınızı belirlemeli daha sonra mutfak dolaplarınıza uygun ölçüleri göz önünde bulundurarak tercihinizi yapmalısınız. Bunlara ek olarak soğutma teknolojileri ve ürün rengi gibi kriterleri değerlendirebilirsiniz.

Arçelik Buzdolabı Ne Kadar Yer Kaplar?

Buzdolabı modelleri genel olarak 165-185 cm yükseklik, 54-70 cm genişlik ve 60-69 cm ölçüleriyle mutfağınızda yer kaplıyor. Küçük alanlar için tasarlanan büfe tipi modeller ise 82 cm civarı yükseklik 47 cm genişlik ve 53 cm derinlik ölçüleriyle alternatif sunuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Arçelik Buzdolabı Fiyatları ve Modelleri

54 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Güvenle Kapında
Fiyat Aralığı
Toplam 25 / 54 ürün
DSACategoryId/2147483637/235604/22154/arcelik