Şebeke sularının sert olmasından ve kaynatmadan kullanımının güven vermemesinden dolayı günümüzde hazır satılan damacana suların kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Bu suların kullanımında genellikle damacanadaki su genellikle bir pompa yardımıyla tahliye edilir. Ancak bu kullanım çoğu zaman zahmetlidir. Su sebilleri ile damacanadan su almak hem kolaydır, hem de bu cihazlar istenen her an sıcak ya da soğuk içme suyu sağlayabildikleri için oldukça işlevseldirler.

Arçelik Su Sebili

Damacana ile içme suyu kullanımı, Arçelik su sebilleri ile oldukça pratik hale gelir. Bu ürünler, su damacanası su sebilinin üzerine ters şekilde yerleştirilerek ya da pompa hortumu damacana içerisine daldırılarak kullanılırlar. Bu şekilde su sebilleri damacanadaki suyu kendi haznesine alabilir. Haznelerine aldıkları suyu ısıtarak ya da soğutarak da depolayabilen bu cihazlar, ön panellerinde yer alan iki adet musluk vasıtasıyla istenen her an sıcak ya da soğuk verebilirler. Yaz aylarında serinlemek için soğuk su içmek ya da kış aylarında suyu ılıklaştırmak için bu cihazlar oldukça kullanışlıdır. Ayrıca su sebili modellerinin sunduğu sıcak su ile çay, kahve ve bitki çayı gibi sıcak içecekler de pratik şekilde hazırlanabilir. Cihazdan sıcak ya da soğuk su alınması sırasında, suyun bardak ya da kap dışına akmasında ise su doldurma bölmesinin altındaki ızgaradan aşağıya doğru akar ve atık su haznesine dolar. Bu şekilde su alınırken cihaz çevresinin ıslanması engellenir. Arçelik su sebilleri, pratik kullanımlarının yanında aynı zamanda kolay temizlenebilir özelliğe de sahiptir.

Arçelik Su Sebili Modelleri

Arçelik su sebili modelleri temel olarak tam boy ve tezgâh üstü olmak üzere iki çeşittir. Tam boy modeller mutfakta, ofiste ya da elektrik bağlantısı sağlanabilen herhangi bir yerde doğrudan zemin üzerine yerleştirilerek kullanırlar. Bu ürünlerin yükseklikleri ayakta iken rahat şekilde kullanılabilmeleri için ortalama olarak 90 cm ile 125 cm arasında değişir. Tezgâh üstü modeller ise, mutfak tezgâhı ya da bar üzerine yerleştirilerek kullanılırlar. Arçelik su sebillerinde damacana sebile standart şekilde cihazın üstüne ya da bazı modellerde cihaz altındaki kapaklı bölmeye yerleştirilebilir. Cihazın üzerine yerleştirilmede su akışı yer çekimi etkisi ile olurken, cihazın altına yerleştirilen damacanadan suyun cihaza çekilmesi için elektrikli bir motor kullanılır. Bu kullanımda damacana dışarıdan görünmediği için su sebilleri daha estetik görünür ve sebil daha az hacim kaplar.

Arçelik su sebili modelleri, sahip oldukları haznelere göre 3,8 litreye kadar soğuk su ve 2,5 litreye kadar da sıcak depolayabilirler. Bu modellerin özelliklerine göre su soğuk haznesinde 5 ila 10 derece, sıcak su haznesinde ise 30 ila 92 derece arasında tutulabilir.

Arçelik Su Sebili Fiyatları

Arçelik su sebillerinin fiyatları daha geniş su haznesine sahip olmaları ile ve haznelerindeki suyu daha kısa sürede ısıtıp soğutabilmeleri ile artar. Bunun yanında gizli damacana olarak adlandırılan ve damacananın cihaz altındaki bölmeye koyularak suyun elektrikli bir motor ile çekilmesini sağlayan özellik de su sebili fiyat etiketlerinin artmasına neden olur. Arçelik su sebillerinin bazı modellerinde haznelerdeki su sıcaklıkları, cihazın ön panelindeki dijital göstergeler aracılığı ile kontrol edilebilir ve su sıcaklıkları bu bölümdeki düğmeler aracılığı ile istenen seviyeye getirilebilir. Bunun yanında su sıcaklığı mekanik ya da dijital bir termostat ile kontrol edilebilir. Dijital gösterge ve termostat kullanılan modeller, diğer ürünlere oranla daha yüksek fiyatlıdır. Su sebillerinin fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden biri de cihazın su arıtma özelliği olup olmamasıdır. Su arıtma özelliğine sahip ürünler çeşme suyu ile kullanılabilirler ve su arıtmak için özel filtreler kullanırlar. Bu fonksiyona sahip modeller, klasik su sebillerine göre daha yüksek fiyatlıdırlar.

Arçelik Su Sebili Fiyatları

6 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Arçelik
  2. Goldmaster
  3. Rainwater
  4. Vestel
  5. Beko
  6. Simfer
  7. Bosch
  8. Aqua Tekno
  9. Awox
  10. MamaCamilla
  11. Meyan
  12. Siemens
  13. Skytech
  14. Waterstation
  15. Altus
  16. Bexel
  17. Cup Dispanser
  18. Delta
  19. Dijitsu
  20. Premier
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı
 • Marka Arçelik
DSACategoryId/2147483637/235604/236214
BAŞA DÖN