Arçelik Su Sebili

Dünyanın % 80’i ve insan vücudunun ortalama % 59’u Su’dan ibarettir. Su tüketiminin insan ve hatta bütün canlıların sağlığı açısından ne kadar önemli olduğundan söz etmeye bile gerek yok. Zamanında söylenen “su hayattır” sözüne katılarak yolumuza bu suyu nasıl tüketmemiz gerektiği ile devam edebiliriz. Normal şartlar altında dünyadaki su oranının ancak % 1 içilebilir niteliktedir. Küresel ısınmanın getirdiği olumsuzlukların yanı sıra fabrika atıklarının oluşturduğu kirlilik, tarım için kullanılan gübrelerdeki fosfor ve azot içilebilir su oranını daha da aşağı çekmiştir. Oysaki doğru uygulamalarla dünya üzerindeki tüm canlılara yetecek miktarda su elde edilebilir. Yetişkin bir insanın sağlıklı su tüketiminin günde en az 1,5 lt olması gerektiği bilinmektedir. Ev’de, iş ortamında ya da gün içerisinde hangi ortamlarda bulunursa bulunsun, insanın temiz ve içilebilir suya erişimi en doğal hakkıdır. Temiz suya erişimin ve bu suyun tüketiminin sağlıklı bir şekilde yapılması için üretilen su sebilleri, teknolojik gelişimler sayesinde farklı ve kullanışlı modellere sahiptir. Elektrik ve elektronik ürünlerde dünyaya kendini ispatlamış olan Arçelik, insan sağlığını ve insan hayatını kolaylaştırmayı her ürününde ilk sıraya koymuştur. Bu şiarla yoluna devam eden marka Arçelik su sebilleri üretimiyle insanlığa hizmette bir çentik daha atmıştır. Arçelik su sebili de markanın diğer ürünlerinde olduğu gibi hayatı kolaylaştıracak modellere sahiptir.

Arçelik Su Sebili Modelleri

Sebil kelime anlamı itibarıyla aslında çok önemli ve kültürel bir konumdadır. Yardımseverliğin öğreti ve etik değer olduğu kültürümüzde hayrına su vermek sözü tam da sebil kelimesinde karşılık buluyor. Hastane, okul, eczane, huzurevi, devlet daireleri, özel bürolar ve hatta film ve dizi setleri gibi saymakla bitirilemeyecek kadar çok alanda kullanılan su sebilleri Arçelik markası tarafından üretildiyse kullanımında kolaylık ve güvenirlilik de devreye giriyor. Su sebillerinin ortak özelliği temiz ve yumuşak içimli suyu tüketiciye sunmasıdır. Damacanaların üstüne takılan pompa ve bu pompaya kuvvet uygulayarak pompaladığınız su, ilk dönemlerde herkesin beğenisi almış ve işine yaramıştı. Ancak su sebilinin devreye girmesiyle bu sistem yerini pratik ve sağlıklı kullanıma bırakmıştır. Arçelik sağlıklı su tüketimi ihtiyacına yönelik yaptığı su sebili üretimlerinde ince detayları ve kaliteyi atlamamıştır. Farlı modellerde, farklı işlevselliklere sahip ve farklı renk seçenekleriyle su sebillerini üretmiştir. Ürettiği su sebillerinin kalitesi ve kullanışlı olması Arçelik su sebili kullanıcıları tarafından takdir edilmiştir. Arçelik’in ürettiği su sebili modellerini birkaç başlıkta inceleyebiliriz.

Arçelik Soğuk Su Sebili

Yaz aylarında su içme ihtiyacının daha fazla olduğu aşikardır. Soğuk su elde etmek için buzdolaplarına konulan şişeler hem yer kaplamakta hem de geniş bir aileye sahipseniz yeterli olmayacaktır. Ev kullanımına uygun su sebili hem pratik kullanımıyla hem de ekonomik fiyatıyla yeterli olacaktır. İki musluğa sahip olan su sebilinin soğutma kapasitesi 5 derece ile 10 derece arasındadır. Üstüne konulan damacana ve 3 lt’lik su tankıyla soğuk suyunuzu afiyetle içebilirsiniz. Ortak bekleme alanları, eczaneler, okul kantinleri ve sıcak suya ihtiyaç duyulmayan her ortamda soğuk su sebilini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Arçelik kalitesiyle üretilen su sebillerinin iki musluklu modellerinin yanında tek musluklu ve üç musluklu modelleri de bulunmaktadır. Su sebilinin musluğuna bardağınızla hafifçe dokunduğunuzda su akışı sağlanacaktır.

Arçelik Soğuk-Sıcak Su Sebili

Kullanım açısından birçok mekan için ihtiyaç olan sıcak suyu temin edebilmek Arçelik su sebili modelleriyle mümkün. Hem sıcak su hem soğuk su hem de ılık su elde edebileceğiniz Arçelik su sebillerinde 3 adet musluk bulunmaktadır. Arçelik su sebilleri teknolojik donanımlar kullanılarak tasarlanmıştır ve donanımında kondenser soğutucu ve kondenser ısıtıcılar bulunmaktadır. Bu mekanizma, içeride suların birbirine karışmamasını sağlar ve bu sayede musluklardan soğuk, sıcak ve oda sıcaklığındaki suyu alabilirsiniz. Elektrikle çalışan kompresör sayesinde damacanadan pompalanan su, sebilin su tankına dolarak musluklardan kullanılmak üzere hazır bir şekilde bekler. Arçelik alttan damacanalı su sebili soğuk su tankının kapasitesi 4 lt, sıcak su tankının kapasitesi ise 1 lt civarındadır.

80-90 dereceye kadar sıcak su elde edebileceğiniz su sebili ile çayınızı, kahvenizi ya da bitki çaylarınızı rahatlıkla demleyip içebilirsiniz. Çay, kahve ve sıcak su ile içilebilen içeceklerin sıkça tüketildiği, çalışan sayısının çok olduğu bir takım iş ortamları su sebili sayesinde bu ihtiyaçlarını kolayca giderebilir. Kültürel anlamda da tüketiminin çok olduğu çay ve kahve birçok insan için çok önemlidir. Özellikle sabah işe başlamadan önce içilecek sıcak bir kahve ya da çay kişinin çalışma performansına olumlu etkide bulunabilir. İçecek servisinin yapılamadığı ya da servisin yeterli olmadığı iş ortamlarında su sebili kullanımıyla bu sorun ortadan kalkmış olur.

Oteller ve pansiyonlar da su sebilini müşterilerinin kullanımına sunarak müşteri memnuniyetini artırmaya çalışırlar. Film ya da dizi setlerinde çalışanlar uzun çalışma saatleri ve yoğun tempo nedeniyle sıklıkla sıcak ve soğuk içecek ihtiyacı duyarlar. Çekimler sırasında yerlerinden dahi kıpırdayamayan ışıkçılar, sesçiler, kameramanlar, oyuncular ve yönetmenler asistanların ya da o esnada boş olan arkadaşlarının hazırladığı bir bardak soğuk su veya sıcak bir içecekle ödüllendirildiklerini hissederler. Set ortamlarına konulan su sebilleriyle yapılan içecek tüketimi hem daha pratik hem de daha hijyenik olacaktır.

Arçelik su sebilinin tasarımında olan bardaklık yoğun tüketim kapasitesine hizmet eder. Sıcak su tüketimlerinde plastik yerine tercih edilmesi gereken karton bardaklar su sebilinin yan tarafındaki bardaklığa konularak kullanımı sağlanır. Bardaklığın altından her kullanım için bir bardak alınır ve bittikçe üst tarafından bardak takviyesi yapılabilir. Tek seferlik kullanım sunan bu sistem, pratikliğinin yanında hijyen açısından da oldukça önemlidir. Arçelik su sebili musluğu 3 adettir ve hem sıcak hem soğuk hem de içim kıvamında ılık su elde edebilirsiniz. Ilık su musluğu, karışıklık olmasını önlemek amacıyla ortada olacak şekilde tasarlanmıştır.

Arçelik Gizli Damacanalı Su Sebili

Su sebillerinin sıcak ya da soğuk su verebilmesi için elektrik ile çalışması gerekir. Damacananın altta ya da üstte olması fark etmeden eğer elektriğe bağlı değilse su sebilinden alacağınız su oda sıcaklığında olacaktır. Su sebilinin elektrik kaynağına ulaşır mesafede olması ek kablo ihtiyacını ortadan kaldırır. Bulunduğu ortamın estetiğini bozmamak adına ve damacana değişimi esnasında kolaylık sağlaması açısından Arçelik su sebili alttan damacanalı olacak şekilde tasarlamış ve üretmiştir. Gizlenmiş damacana kullanımı sadece estetik açıdan değil suyun sağlıklı kalması açısından da önemlidir. Gün ışığına maruz kalan su, damacana içerisinde yosunlaşmaya neden olacaktır. Bakteri oluşumunu da kolaylaştıran bu durumdan kurtulmanın yolu gizli damacanalı su sebilini tercih etmekten geçer. Arçelik su sebili musluk kullanımı açısından da oldukça pratiktir. Bardağın tam yerleşeceği ve elinizi sıcak sudan koruyacak bir şekilde tasarlanmıştır. Damacanadan su pompalamak, sürahilere ya da şişelere su doldurup buzdolabında soğumasını beklemek gibi zaman kaybından sizi kurtaran Arçelik, su sebillerini üstün teknoloji ile üretmesinin yanında estetik algıdan da ödün vermemiştir. Estetik tasarımlı Arçelik su sebillerini beyaz, gri ve gümüş rengi seçenekleriyle zevkinize uyacak şekilde tercih edebilirsiniz. Şık görünümüyle kullanıldığı ortama uyum sağladığı gibi zamandan tasarruf ettiren pratik kullanımıyla da beklenen karşılığı verecektir. Siz de online araştırma yaparak kullanım amacınıza uygun olan Arçelik su sebili modellerinden birini seçerek siparişinizi verebilirsiniz. Garanti kapsamında kapınıza kadar gelecek olan Arçelik su sebilinizle, temiz su kullanma ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

Arçelik Su Sebili Kullanımında Bilinmesi Gerekenler

Her elektrikli ve elektronik aletin kullanımında dikkat edilmesi gerekenler vardır. Arçelik su sebili fiyatları araştırması yapıp bütçenize uygun bularak siparişini verdiğiniz su sebiliniz öncelikle size sağlam bir şekilde teslim edilecektir. Su sebiliniz kurulum ve bağlantı gerektiriyorsa bulunduğunuz yere en yakın Arçelik servisinden randevu alarak güvenli bir kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Arçelik servisi tarafından gerçekleştirilen kurulum sayesinde su sebiliniz hem uygun bir yere kurulur hem de kullanım esnasında sizden kaynaklı olmayan bir arızada da cihaz garanti kapsamına girmiş olur. Arçelik su sebili üretim sonrası fabrikada temizlenmektedir. Arçelik servisi tarafından yapılan montaj esnasında da ozonlama işlemi ile tekrar temizlenir ve bu şekilde kullanıma sunulur. Arçelik su sebilleri üstün teknoloji kullanılarak üretilmesine rağmen oldukça kolay kullanım özelliklerine sahiptir. Evinizde, iş yerinizde temiz suya ulaşmak Arçelik su sebiliyle mümkün olacaktır.

Arçelik su sebilinizi kullanmadan önce ürün ile birlikte size sunulan kullanma kılavuzunu da okumanız, sizin için daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sağlayacaktır. 

Arçelik Su Sebilini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Öncelikle yatay ve sağlam bir zemin üzerinde dengeli durmasını sağlayarak su sebilinizin sarsıntısız çalışması sağlanmalıdır. Bu işlemi, sebilin içine damacanayı konmadan önce yapmanız daha uygun olacaktır. 
 • Cihazınızı patlayıcı ve yanıcı maddelerin bulunduğu yerlerde kullanmamalısınız. 
 • Su sebilinizi, duvarla arasında en az 15 cm’lik mesafe kalacak şekilde konumlandırmalısınız.
 • Su sebilinizin 10 - 43 ˚C arasında bulunan bir ortamda kullanılması verimliliği açısından önemlidir.
 • Arçelik üstten damacanalı su sebillerinde damacanadaki su tam olarak bitmeden yeni bir damacana konulmamalıdır.
 • Sebilin içinde eğer su yoksa ısıtma butonu kesinlikle açık konuma getirilmemelidir.
 • Su sebilinin içine kesinlikle sıcak su konulmamalıdır. 
 • Cihazınızın yerini değiştirmek istediğinizde taşıma esnasında 45˚’den daha fazla yan yatırmadan bu işlemi yapmanız uygun olacaktır.
 • Soğutma gazı dolaşımı su sebilinin arka kısmındadır. Kondenser gaz kanallarının ve boru uzantılarının zaman zaman kontrol edilmesi, bu parçaların delinmesi halinde soğutma gazının dışarı püskürmesiyle yaralanmalara sebep olabileceği bilinmelidir.
 • Çakmak ve sprey gibi yanıcı maddeleri cihazın yanında bulundurmamakta fayda vardır.
 • Su sebilinizi eğer uzun süre kullanmayacaksanız, su tankının içerisindeki suyun tamamen boşaltılması gerekecektir. Suyun tamamen tahliye edilmesi için önce musluklar açılır ve musluktan su gelmesi kesildiğinde ise sebilin arkasında bulunan drenaj kapağı açılarak suyun tamamen bittiğinden emin olunabilir.
 • Su sebilleri içme suyunu ısıtmak ve soğutmak amacıyla üretilen bir cihazdır. Amacının dışında, limonata, ayran gibi içecekleri soğutmak için kullanmak cihazınızın arıza yapmasına neden olabilir.

Arçelik Su Sebili Nasıl Temizlenir?

Su sebilinizi uzun süre kullanmadığınızda bakteri ve küf oluşumuna zemin hazırlamış olursunuz. Aynı şekilde güneş ışınlarına maruz kalan damacanalarda da yosun oluşumu söz konusudur. Böyle bir durumla karşılaştığınızda ya da kullanım esnasında oluşabilecek kirlenmelere karşı Arçelik su sebilinizin 3 ayda bir temizlenmesi hijyen açısından önemlidir. Temizleme işleminin yapılmasını belirli bir ücret karşılığında yetkili servisten de talep edebilirsiniz. Eğer cihazınızı kendiniz temizleyecekseniz önce prizden çekmelisiniz. Cihaz kullanımdayken kesinlikle temizlik yapılmamalıdır. Temizlik için kullanacağınız ürünü hazneye koyarak üzerine 2 litre ılık su ilave edilir. Yaklaşık 1 saatlik bekleme süresinden sonra musluklar aracılığıyla su tahliyesi yapılır. Sonrasında birkaç sefer temiz su ile tahliye işlemi yapılarak su haznesinin durulanması sağlanmış olur. Alttan damacanalı su sebillerinde bu tarz bir temizliğe ihtiyaç duyulmaz. Ayrıca su sebilinin musluklarının altında bulunan damlalık kabı günlük kullanım esnasında suyla dolacaktır, biriken suyun zaman zaman boşaltılması gerekmektedir. 

Arçelik Su Sebilinin Elektrik Bağlantısı Nasıl Yapılmalıdır?

Su sebillerinin ıslak zeminli alanlarda ve banyoda kullanımı uygun değildir. Dengeli, düz ve kaymayan bir zemin üzerinde kullanımı daha uygun olacaktır. Arçelik su sebili herhangi bir tehlike olmaması adına uluslararası güvenlik standartlarına uygun standartlarda üretilmiştir. Su sebilinizde ya da elektrik kablosunda herhangi bir hasar oluşursa bu hasar yetkili servis tarafından onarılmalı ya da hasarlı parça değiştirilmelidir. Birçok elektrikli alet kullanımında olduğu gibi Arçelik su sebilini kurarken ve kullanırken de dikkat etmemizin önemli olduğu başlıklar vardır;

 • Öncelikle su sebilinizin tip etiketinde belirtilen bilgilere bakarak şebeke güç kaynağınıza uygun olup olmadığından emin olmanız gerekir. 
 • Cihaz kullanımı esnasında oluşabilecek her hangi bir elektriksel sorunda cihazı güç kaynağından ayırmanız gerekir ve bunu elektrik fişini prizden çekerek yapabilirsiniz. 
 • Su sebilinizi uzatma kablosu olmadan ve topraklı bir prizde kullanmanız hem cihazınızın hem de sizin güvenliğiniz açısından önemlidir.
 • Su sebilini elektriğe bağlamadan ve parçalarını takmadan önce tüm parçaların ve cihazınızın kuru olduğundan emin olmalısınız, ayrıca elleriniz nemli veya ıslaksa cihaza ya da cihazın fişine kesinlikle dokunmamalısınız.
 • Su sebilinizin elektrik prizine yakın mesafede olması, cihazın elektrik kablosunun yanlışlıkla çekilmesi ya da birinin kabloya takılma riskini ortadan kaldıracaktır.
 • Sıkışmadan, kıvrılmadan ve sürtünmeden dolayı cihazın kablosu hasar görebilir, bunu önlemek için cihazın kablosunu kablo koruyucu kılıfla koruyabilirsiniz.
 • Su sebilinizin elektrik kablosunu ocak alevi gibi yanıcı ortamlardan uzak tutmanız her hangi bir risk oluşmasının önüne geçecektir.

Bütün bu talimatlar doğrultusunda kurulan ve elektriğe bağlanan su sebilinizi güvenli bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Arçelik Su Sebili Fiyatları Uygun mudur?

Arçelik kalitesiyle, teknolojisiyle ve estetik tasarımlarıyla herkes tarafından bilinen, takdir edilen ve tercih edilen bir markadır. Arçelik su sebili tasarımı ve modelleriyle de tercih edilmektedir. Ürünleri arasından teknik donanım, tasarım ve renk seçeneklerinden dolayı farklılık olsa bile Arçelik su sebili fiyatı bütçenizi sarsmayacak ve kullanımıyla ederini hak edecek uygunluktadır.

Arçelik Su Sebili Kullanım Süresi Dolduğunda Ne Yapılmalıdır?

Arçelik su sebilleri çevre bakanlığı yönetmeliğine uygun şekilde yasaklı ve zararlı maddeler kullanılmadan üretilmiştir. Kullanmadığınız ambalajları da, geri dönüşüm özelliği olduğunu bilerek geri dönüşüm noktalarına teslim edebilirsiniz. Aynı şekilde su sebilinizin kullanım ömrü bittiğinde evsel ya da diğer atıklarla birlikte atmayın. Arçelik su sebillerini, tekrar kullanılabilir, geri dönüşümlü niteliğe sahip, yüksek kalitede parça ve malzemelerden üretmiştir. Atık konumuna gelen su sebilinizi, elektrik ve elektronik aletlerin geri dönüşümü için oluşturulan toplama noktalarından birine götürerek, doğal kaynakların ve çevrenin korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Arçelik Su Sebilinin Kullanımında Nasıl Tasarruf Yapılır? 

Eğer su sebilinizi tasarruflu bir şekilde kullanmak istiyorsanız direkt güneş ışığı alan ya da bulaşık makinesi, fırın, kalorifer gibi ısı yayan cihazların yanında kullanmamaya özen gösterin. Ayrıca uzun süre kullanmayacaksanız ya da gece yatmadan önce, su sebilinizi kapatarak tasarruf sağlayabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Arçelik Su Sebili

9 ürün listeleniyor
Arçelik
Bosch
Siemens
Beko
Vestel
Uğur
Profilo
Altus
Awox
Funtik
Genpazar
Perotti
Lexsawater
Ürünpazarı
Boğaziçi
Evora
Portex
AO Smith
Foly Life
Kıtay Group
Gri
Beyaz
Altın
Güvenle Kapında
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fiyat Aralığı
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?