Ucuz Sneakers Ayakkabı Modelleri

Klasik Dizayn Hatları ile Beğeni Kazanan Sneaker Modelleri

Sneaker modelleri arasında klasik giysilerle birlikte kullanılabilecek çok sayıda alternatif yer alıyor. Snekaer’lar her ne kadar spor ayakkabı modelleri olsalar da, farklı dizayn detaylarına ve renklere sahip çeşitler arasında son derece şık, zarif ve sade çeşitler de yer alıyor. Bu ürünler arasında tek renk ayakkabılar ve gösterişten uzak tasarımlar öne çıkıyor.

Diğer pek çok modele göre sade olarak kategorize edilebilen ürünler, kombinlerde denge yaratmak adına tercih ediliyor. Çok renkli üstler, çeşitli motiflerle bezeli elbiseler ya da farklı taşlama detaylarına sahip pantolonlar altına gösterişten uzak bir snekaer modeli giyerek yapacağınız kombinin etkisi arttırabilirsiniz.

Klasik görünümlü snekaer modelleri aynı zamanda iş yaşamında da sıklıkla tercih ediliyor. Etek ceket takımlarının altına ya da ütülü bir kumaş pantolonun altına beyaz, hafif kalın tabanlı bir sneaker giyebilirsiniz. Giysilerinizin rengine göre krem, toz pembe ya da siyah renkleri de değerlendirebilirsiniz. Eğer ayakkabınızda ufak dizayn hareketliliği de olsun istiyorsanız, bağcık yerine kurdela kullanılan modellere ya da uç kısımlarında minik renk dokunuşları barındıran seçeneklere göz atabilirsiniz.

Çok Renkli Modelleri Değerlendirmek İsteyenlere Özel Sneaker’lar

Sneaker’lar günlük hayatın enerjisini ve sokak stilinin coşkusunu yansıtan başlıca ayakkabılar olarak biliniyor. Her ne kadar farklı kullanıcı talepleri doğrultusunda dizayn edilen pek çok alternatif model bulunsa da, sneaker seçenekleri arasında çok sayıda dinamik tasarım yer alıyor. Bu ürünler arasında çeşitli renklerin bir arada kullanıldığı modeller, taban kısmında farklı dolgu topuk tasarımlarının yer aldığı seçenekler ve çeşitli aksesuarlarla zenginleştirilen ayakkabılar yer alıyor.

Çok renkli modeller ilginizi çekiyorsa farklı boyama tekniklerinin kullanıldığı alternatiflere göz atabilirsiniz. Bu ürünler arasında sprey ya da sıçratma boyama tekniği ile tasarlanan son derece yenilikçi ve popüler modeller de bulunuyor. Ayakkabının taban, dil ve burun kısımları gibi farklı noktalarında çeşitli renklerin yer aldığı alternatifleri de inceleyebilirsiniz.

Kırmızı, sarı ve yeşil gibi canlı renklerin bir arada kullanıldığı sneaker modelleri ilk bakışta dikkatleri çekecek güçteki tasarımları ile beğeni kazanıyor. Bu ürünleri tercih ederken kombininizde kullanacağınız giysilerin daha soft renkler içermeleri öneriliyor. Hem ayakkabılarda hem de giysilerde çok sayıda canlı renk olması karmaşık bir görünüm yaratabiliyor.

Çok renkli sneaker modelleri arasında beyaz, bej, krem ve lila gibi renklerin kullanıldığı modeller de bulunuyor. Bu ürünlerin çok daha yumuşak renk geçişleri sunması, ayakkabıların daha renkli giysilerle giyilmesini de mümkün hale getiriyor. Eğer çiçek baskıları olan bir elbise ile ya da gösterişli kol ve yaka detayları olan bir üst ile sneaker modelleri kullanmak istiyorsanız, böylesi ürünlere şans verebilirsiniz.

Kombinlerde Sneaker Kullanım Şekilleri

Spor bir görünüm sunan sneaker ayakkabılar arasında çok çeşitli kombinlerde kullanılabilecek alternatifler yer alıyor. Sokak modasını yakından takip edenlerin zevkle kullandıkları modeller arasında topuklu sneaker’lardan taban yüksekliği minimumda tutulan modellere kadar pek çok çeşit bulunuyor. Ayakkabıların sunduğu seçenek bolluğu ise sneaker’lar ile tepeden tırnağa şık görünmek için pek çok alternatif sağlıyor.

Topuklu ayakkabılardan vazgeçemeyen kadınlara hitap eden topuklu sneaker modelleri, diğer birçok modeldeki dolgu topuğun daha farklı bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Bu modellerde sneaker’ın yalnızca arka kısmında ayakkabı içine gizlenmiş topuklar bulunuyor. Kullanıcı taleplerine yanıt verecek şekilde topuk boyları da farklılık gösteriyor. 10+ cm topuklu modeller kadınların en çok tercih ettikleri topuklu sneaker çeşitleri arasında yer alıyor. Bu ayakkabıların yüksek topuklara sahip olmaları casual görünümlerinden herhangi bir şey eksiltmiyor. Jean pantolon ve deri ceket kombinleri ile bu tür ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Eğer kombininize bir parça daha hareket katmak istiyorsanız bir el çantası kullanabilir ya da belinize şık bir gömlek bağlayabilirsiniz.

Eğer sevdiğiniz bir elbise ile sneaker kombinlemek istiyorsanız, giysinizin modeline göre bir ayakkabı seçmeniz öneriliyor. İnce askılı, çiçek desenleriyle bezeli ve diz altı bir elbise ile bir iki cm taban yüksekliğine sahip herhangi bir sneaker modeli kullanabilirsiniz. Eğer elbiseniz ayak bileklerinize kadar iniyorsa giysinizin tasarım detaylarına istinaden düz taban modelleri ya da yüksek platformlu dolgu topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

Sneaker modellerinden hemen hepsinin birlikte giyilebileceği ürünler ise jean pantolonlar oluyor. Spor ve çekici bir görünüm yaratmak için istediğiniz herhangi bir sneaker modelini kolaylıkla jean pantolon ile kombin yapabilirsiniz.

Etekler ile Birlikte Kombin Yapılabilen Sneaker Modelleri

Kalem etekten kloş eteğe, mini modellerinden orta ve uzun boylu olanlara kadar hemen her model etek sneaker’lar ile rahatlıkla kombin yapılabiliyor. Kombinlerinizi yaparken öncelikli olarak kendi tarzınızı yansıtacak tercihler yapmanız öneriliyor. Yaygın kullanım şekillerinin dışında, farklı bir tercih yapmak istiyorsanız leopar desenli uzun bir etekle siyah ve beyaz renklerin hakim olduğu kalın tabanlı bir sneaker da kullanabilirsiniz.

Eğer renklerin ve dokuların birbirleri ile olan uyumları sizi daha fazla cezbediyor ise bu noktada eteğinizdeki renklerle snekar seçiminiz arasında bağlantı kurmanız öneriliyor. Sneaker modelleri arasında yer alan çorap formundaki ürünler hem mini eteklerle hem de uzun eteklerle son derece hoş bir şekilde kombin yapılabiliyor.

Deri etek tercih edenlerin ise ayakkabı seçiminde tek renk modellere yönelmeleri öneriliyor. Eteğinizin renginden bağımsız olarak beyaz bir sneaker’ı böylesi bir kombinde kullanabilirsiniz. Dilerseniz etek rengine uygun olacak şekilde gri ya da kahve tonlarını da tercih edebilirsiniz.

Maksi olarak da adlandırılan, ayak bileklerine kadar uzanan etekler için de alçak tabanlı sneaker modelleri kullanılması öneriliyor. Renk bakımından ise etek altında sade bir görünüm sunacak abartısız tasarımlara yönelmek daha dengeli bir kombin yapmanıza imkan tanıyor.

Farklı Pantolon Modellerine Göre Sneaker Seçimi

Gardırobunuzda yer alan farklı pantolonlarla kullanabileceğiniz çok sayıda sneaker alternatifi bulunuyor. Kumaş, keten, deri ya da kot pantolonların her biri için tamamlayıcı bir görünüm yaratacak son derece farklı ve özel tasarımlar bulunuyor.

Pantolonlar arasında hemen her tür sneaker modeli ile kullanılabilecek ürünler jean kumaşlarla hazırlanan ürünler olarak öne çıkıyor. Keten ve kumaş pantolonların ise gösterişten uzak, daha sade sneaker modelleri ile giyilmesi tavsiye ediliyor. Deri pantolonlar son derece ilgi çekici bir hava yarattıkları için ayakkabı seçiminde daha sade modellere yönelebilirsiniz. Eğer ayakkabınızın da ilgi çekici olmasını istiyorsanız, doku bütünlüğü yaratmak adına deri bir sneaker tercih etmeniz yeterli oluyor.

İspanyol paça kadife, keten ya da kot bir pantolon giymeyi planlıyorsanız bu ürünlerin altına kalın tabanlı sneaker modelleri giymeniz tavsiye ediliyor. Bu sayede bacak boyunuzu da olduğundan daha uzun göstermeniz mümkün hale geliyor.

Kot pantolonlar arasında yer alan düşük belli modeller daha salaş olmaları bakımından yüksek belli kotlardan ayrılıyor. Düşük belli kot pantolonları gönül rahatlığıyla ince tabanlı ve bağcıkları bileğinize kadar uzanan sneaker modelleri ile birlikte kullanabilirsiniz. Yüksek belli kotları, skinny olarak adlandırılan jean pantolonları ise kalın dolgu topuklara sahip sneaker’lar ile birlikte giyebilirsiniz.

Lüks Tüketim Markalarının Birbirinden Seçkin Sneaker Modelleri

Sneaker ayakkabı modelleri arasında farklı zevklere sahip kullanıcılara seslenen ürünler olduğu kadar çeşitli bütçelere hitap eden alternatifler de yer alıyor. Dünyaca ünlü lüks tüketim markalarının imzasını taşıyan sneaker modelleri seçkin bir görüntüye ulaşmak isteyen kadınların ilgisini çekiyor.

Her sezon birbirinden iddialı modelleri kullanıcıların beğenisine sunan moda devleri, tüm dünyadan kadınların büyük ilgisiyle karşılaşıyor. Lüks tüketim markalarının sneaker modelleri arasında özgünlük ve sıra dışı bir görünüm yaratan modeller öne çıkıyor. Kombinlerinizde kullanacağınız yıldız parçaların ayakkabı olmasını istiyorsanız, siz de birbirinden özel dizayn çizgilerine sahip ayakkabılara göz atabilirsiniz.

Eğer sevdiğiniz markanın logolarını giysilerde ve aksesuarlarda taşımayı seviyorsanız, logolu sneaker modellerini de inceleyebilirsiniz. Modanın öncü markalarının birbirinden şık logo tasarımları ile renklenen sneaker’ler ile ilk bakışta dikkat çekecek bir görüntü elde edebilirsiniz.

Boğazlı ya da Çorap Formlu Sneaker Modelleri

Sneaker çeşitleri arasında en çok tercih edilen türlerden biri de bilek üstüne kadar uzanan modeller oluyor. Bu ayakkabılardan birçoğunun bilek kısmında ek bir tasarım detayı yer alıyor. Cırt cırtlı olarak kapatılabilen boğaz bölümüne sahip ayakkabılar, günlük hayatın vazgeçilmez ayakkabı modelleri arasında bulunuyor.

Birçok modele göre görünüm itibarıyla daha kabarık bir tarzı olan bu ayakkabılar, skinny jean pantolonlarla da eteklerle de kombin yapılabiliyor. Salaş bir görünüm elde etmek istiyorsanız ayakkabının cırt cırtlı bölümlerini gevşek şekilde kapatabilir ya da açık bırakabilirsiniz.

Çorap şeklinde tasarlanan sneaker modelleri ise son yılların en çok ses getiren dizaynları arasında yer alıyor. Farklı renklerde ve taban kalınlıklarında üretilen bu ayakkabılar, oldukça dikkat çekici ve şık bir görünüm sunuyor. Çok sayıda farklı kombine kullanılabilen çorap sneaker modellerinden renkli bir modeli günlük hayatta tercih edebileceğiniz gibi tek renk bir tanesini etek ceket ya da pantolon ceket takımlarının altına giyerek şık bir davete de katılabilirsiniz.

Doğaya Duyarlı Seçimler Yapmak İsteyenler İçin Vegan Sneaker Çeşitleri

Sneaker modelleri arasında popülaritesi her geçen yıl daha da artan ürünler arasında vegan sneaker çeşitleri yer alıyor. Hayvansal hiçbir malzeme kullanılmadan hazırlanan bu ürünler, doğal kaynakların etkili kullanılması konusunda da sürdürülebilirliği esas alıyor.

Deri ayakkabı görünümünü sevenler için de vegan alternatifler bulunuyor. Suni deri kullanılarak üretilen sneaker modelleri vegan ayakkabıların da büyük bir çeşitliliğe sahip olmalarına imkan tanıyor.

Vegan ayakkabı tercih etmek yalnızca hayvansal ürünlerin ayakkabılar için kullanılmasını istemeyen insanların ilgisini çekmiyor. Çevre bilinci yüksek olan kişiler de vegan ayakkabı modellerine yöneliyor. Doğada daha kısa sürede ayrışabilen ve zararlı gaz salınımının da büyük ölçüde önüne geçen vegan alternatifler her geçen yıl daha da geniş bir kitle tarafından tercih ediliyor.

Bunun yanı sıra vegan ayakkabılar satın almak için herhangi özel bir marka ya da model tercih etmek gerekmiyor. Hemen her markanın vegan kategorisine girecek çok sayıda ürünü bulunuyor. Siz de bu ürünler arasından tercih yaparak moda sektörünün sürdürülebilirlik konusunda aşama kaydetmesine destek olabilirsiniz.

Cırt Cırtlı, Bağcıklı, Bağcıksız ve Fermuarlı Sneaker Modelleri

Sneaker çeşitleri birbirlerinden bağlama tarzları bakımından da ayrılıyor. Ayakkabılar arasında pratik bir kullanım sağlamaları bakımından önce çıkan modeller bağcıksız sneaker’lar olarak öne çıkıyor. Ayakkabıların dil bölümünde bulunan lastikli yapı sayesinde sneaker’ları giyip çıkarmak oldukça kolay bir hal alıyor.

Pratik kullanım avantajı sağlayan diğer modeller ise cırt cırtlı sneaker’lar ve fermuarlı modeller oluyor. Cırt cırtlı sneaker ayakkabılar arasında iki ve üç bantlı seçeneklerin yanı sıra tek ve kalın bir bant barındıran ürünler de yer alıyor. Fermuarlı modeller ise yandan, önden ve arkadan fermuarlı olarak tercih edilebiliyor.

Bağcıklı sneaker ayakkabı modelleri arasında da fazla sayıda alternatif bulunuyor. Zira ayakkabıların bağcık yapıları ürünlerin bilek boylarına göre farklılık gösteriyor. Tüm bu modellerin yanında hem fermuarlı hem bağcıklı ürünler ya da cırt cırtlı ve fermuarlı modeller de kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

Sneaker ve Çanta Kombini Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tepeden tırnağa şık görünmek istediğiniz zaman kullandığınız her bir giysiye ve aksesuara önem vermeniz, seçimlerinizi özenli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Bu esnada kendi tarzınızı yansıtacak, taşımaktan keyif alacağınız parçaları seçmeniz de büyük önem taşıyor.

Kombin yaparken giysilerinizin yarattığı etkiyi tamamlayacak şekilde ayakkabı, çanta ve takı seçebileceğiniz gibi bu ürünler sayesinde kombininizde bütünlük de oluşturabilirsiniz. Tam da bu sebeple kombin yaparken çanta ve ayakkabı seçimleriniz arasında sıkı bir bağ olması öneriliyor. Tasarım dili, materyal çeşidi ya da renk bakımından sneaker ve çanta arası bağ kurmak kombinin çok daha şık ve havalı görünmesine de yardımcı oluyor.

Eğer kombin yaparken meraklı bakışları üstünüzde toplayacak bir stil oluşturmak istiyorsanız bunu yaparken çanta ve ayakkabı tercihleriniz üzerinde küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Kalın tabanlı ve iri bir sneaker modeli kullanırken son derece minimalist bir tasarım çizgisine sahip olan küçük bir çanta takabilirsiniz. Hatta bu çantayı yalnızca bir aksesuar olarak uzun zincirli bir model olarak tercih edebilir, postacı çantası şeklinde kullanabilirsiniz. Ürünler arası oluşacak kontrast sayesinde hem ilgi çekici hem de yenilikçi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eğer giysilerinizi baskılı modeller, sırt ya da göğüs dekolteli ürünler ya da derin yırtmaçlı etekler arasından seçiyorsanız ayakkabı ve çanta modellerinde daha sade ürünlere de yönelebilirsiniz. Baştan ayağa sade bir görünüm için monokrom şıklık yaratmak adına aynı rengin birbirine çok yakın tonlarını ya da direkt olarak tek bir rengi de giysilere ve aksesuarlarda kullanabilirsiniz.

Sneaker ayakkabı bakımı nasıl yapılmalıdır?

Sneaker bakımı için gerekli olan malzemeler ayakkabının hangi materyaller kullanılarak üretildiğine göre değişkenlik gösteriyor. Deri bir ayakkabının temizlik ve bakım işlemlerinde mutlaka deri bakım ürünleri kullanılması önerilirken süet ya da keten sneaker modelleri için farklı yöntemler tavsiye ediliyor. Bunun yanı sıra ayakkabılar üzerinde yer alan taş, boncuk vb. aksesuarlar da snekar’ların bakım şekillerini etkileyebiliyor. Sneaker iç etiketlerinde yer alan talimatları ve önerileri okuyarak ayakkabınız için en doğru bakım şeklini öğrenebilirsiniz.

Sneaker ayakkabıların kalıpları dar mıdır?

Sneaker modelleri arasında çok sayıda farklı ürün ve ürün kalıbı yer alıyor. Bu kalıplardan kimi standart ayak numaralarına uygunluk gösterirken bazı kalıplar daha dar ya da daha geniş olabiliyor. Ayakkabı kalıplarına dair bilgi, ürün açıklamaları kısmında bulunduğu için bu alanın kontrol edilmesi gerekiyor. Eğer ayakkabı kalıbı dar ya da geniş ise bu doğrultuda seçim yapmak gerekiyor. Ürün açıklaması kısmında ayakkabı kalıbına dair herhangi bir detay bulunmuyorsa kalıpların standart olduğunu kabul edip kendi ayak numaranıza uygun ürünler seçmeniz öneriliyor.

Sneaker’larımı çamaşır makinesinde yıkayabilir miyim?

Sneaker modelleri arasında çamaşır makinesinde yıkanmaya uygun ayakkabılar bulunuyor. Ancak bu tüm sneaker ayakkabıların çamaşır makinesinde yıkanmaya uygun olduğu anlamına da gelmiyor. Ayakkabıların bakım talimatları ürün kutusu içinde yer alan kitapçıklarda ya da sneaker içinde bulunan etiketlerde yer alıyor. Buradaki bilgiler ve öneriler ışığında ayakkabınızın çamaşır makinesinde yıkanmaya uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sneakers Ayakkabı Fiyatları ve Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?