Atardamarlar içindeki kan basıncına tansiyon adı verilmektedir. Atardamarlara kan pompalayan kas aktivitesi sonucunda oluşan basınç; küçük ve büyük tansiyon şekilde yorumlanmaktadır. En hayati organlardan biri olan kalp aktivitelerinin özellikle tanı konulmuş rahatsızlıkları olan bireylerde takibi büyük önem taşımaktadır. İdeal tansiyon kişiden kişiye değişmekle beraber, belirgin bir tansiyon probleminizin bulunup bulunmadığının tespiti yalnızca hekiminiz tarafından yapılmalıdır. Tansiyon problemleri ya da ilişkili rahatsızlıklardan muzdarip kişiler için tansiyonu düzenli olarak takip etmek gerekmektedir. Ayrıca herhangi bir hastalık tanısı bulunmayan bireyler de sağlık kontrol rutinleri kapsamında tansiyon değerlerini kontrol edebilir. Bu önemli tıbbi ölçüm, mutlaka gerekli standartları ve kalibrasyonu sağlanmış tıbbi cihazlar ile gerçekleştirilmelidir. Kullanıcı elektroniğinde dünya devlerinden biri olan Braun, uzun yıllardır faaliyet gösterdiği medikal ürünlerde de başarısını sürdürmektedir. Kullanım kolaylığı sağlamak ve kullanım alışkanlıklarına hitap etmek üzere çeşitlendirilen Braun tansiyon aletlerini bu kategoride inceleyebilir, teknik özelliklerini karşılaştırabilir ve ihtiyacınıza yönelik birini hemen seçebilirsiniz.

Braun İle Güvenilir Ölçümler Yapın, Sağlıklı Kalın

Kan basıncı gün içinde sürekli değişim gösterebilen bir değerdir. Kullanıcının duygu değişimine ya da gösterdiği efora bağlı olarak kısa zaman aralıklarında dahi değişebilir. Bu sebeple özellikle tansiyon problemleri teşhis edilmiş olan hastaların günlük kontrollerini kendilerinin yapabilmeleri gerekir. Pratik ve kullanıcı odaklı bir tansiyon aletine sahip olmak bu ölçümleri rahatlıkla yapabilmenizi sağlayacaktır. Bu sayede eczane ve hastaneler gibi sağlık birimlerine gitmeye gerek kalmadan hızlı ve güvenilir sonuçlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca genellikle tavsiye edildiği şekilde sabah ve akşam yapılan ölçümlerin doktorunuzun görüşüne sunmak üzere kayıt edilmesi gerekmektedir. Braun tansiyon aletleri geniş hafıza kapasitesi ile birden fazla kullanıcının verilerini dahi hafızasında saklayabilir. Ayrıca bazı Braun modelleri akıllı telefonlar ile Bluetooth üzerinden entegre edilebilmekte ve veri aktarımı hızlandırılabilmektedir.

Hangi Braun Tansiyon Aletini Seçmelisiniz?

Braun tansiyon aletlerinin tüm çeşitleri medikal cihaz üretim yönetmeliklerine ve standartlarına uygun şekilde üretilmekte ve kullanıcılarına sunulmaktadır. Bu sebeple kullanıcılar gönül rahatlığı ile daha kolay kullanabildikleri cihaz tiplerini seçebilirler. Dilerseniz koldan dilerseniz bilekten ölçüm yapabilen Braun tansiyon aletleri Avrupa Hipertansiyon Birliği tarafından kanıtlanmış doğrulukta veriler sunmaktadır. Bu sayede her iki tip tansiyon aletinde de her koşulda güvenilir sonuçlar almak mümkündür. Kullanım rahatlığınıza göre bileğe ya da kola bağlanan basınç pedi, uygun sıkılıkta bölgeye sabitlenmeli ve ölçüm sonrasında başlatılmalıdır. Braun tansiyon aletlerinde kullanıcıya rahatsızlık vermemek ve damarları ani bir basınç ile karşı karşıya bırakmamak için yumuşak şişirme teknolojisi kullanılmaktadır. Ayrıca Braun tansiyon aletlerinde bulunan dijital ekran üzerinden hem tansiyon değerlerini hem de nabız verilerini takip etmek mümkündür. Bu sayede tek dokunuşla pratik bir ölçüm gerçekleştirebilir, günlük sağlık takibinizi yapabilirsiniz. Braun, ileri veri analizleri yapabilen modelleri de kullanıcılarının beğenilerine sunmaktadır. Bazı modellerde düzensiz kalp atışı tespiti de yapılmakta ve monitorize edilmektedir.

Pratik Kullanım Sunan Braun Tansiyon Aletleri İle Tanışın

Tansiyon ve ilintili rahatsızlıklar gençlerde seyrek görülse de yüksek yaş grubunda sıklıkla görülmektedir. Yaş almış bireylerin tansiyon aletini rahatlıkla ve güvenilir şekilde kullanabilmeleri için ise onların önceliğine uygun arayüzlerin tasarlanması gerekmektedir. Braun bu önceliğin bilincinde olarak tüm tansiyon aleti modellerinde kullanıcı odaklı bir yaklaşım benimsemiştir. Dijital ekranda kolay okunabilecek büyüklükteki veriler, tek tuşla ölçüm ve tek tuşla kaydetme fonksiyonları, kullanıcılarına büyük rahatlık sağlamaktadır. Gece kullanımı için geliştirilen ışıklı ekran ve sessiz şişirme özelliği ile kullanım kolaylığının yanı sıra kullanıcılar için konforlu bir deneyim geliştirilmiştir. İhtiyaç duyulan her an tansiyon aletinin çalışabilir konumda olması büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple Braun tansiyon aletlerinde düşük pil uyarısı sistemi ve otomatik kapanma özelliği bulunmaktadır. Bu fonksiyon ile kullanıcılar henüz pil bitmeden önlem alabilmekte ve ihtiyaç duyulduğunda sorunsuz bir şekilde tansiyon aletlerini kullanabilmektedir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Braun Tansiyon Aleti Ürünleri

2 ürün var
  • Marka Braun
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012170/26012174/braun
Başa dön