Çamaşır kurutma askıları, evinde balkon olmayan ya da balkonuna çamaşır asmak istemeyen kişiler için ideal bir tercihtir. Kış mevsimlerinde artan soğuk ve yağış çamaşır kurutma askılarına olan ihtiyacı da arttırır.

Özellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde balkona asılan çamaşırlar ya ıslanır ya da soğuk havanın etkisiyle kurumaz. Bu durum en sevilen kıyafetlerin istenilen zamanda giyilmesine engel olur. Bazı durumlarda ise çok fazla çamaşır yıkandığı için, balkonda asılacak yer kalmaz. Böyle durumlar için de kullanımı gayet pratik olan çamaşır kurutma askıları kullanılabilir.

Çamaşır Kurutma Askıları

Çamaşır kurutma askısı sadece sonbahar ve kış aylarında değil aynı zamanda ilkbahar ve yaz mevsimlerinde de kullanılabilir. Balkonuna ya da bahçesine çamaşırlarını asmak isteyen kişiler için de ideal bir kullanım sunar. Ancak rüzgarlı havalarda çamaşırları, mandallarla iyice sabitlemek gerekir. Eğer rüzgarın çok fazla olduğu bir yerde oturuyorsanız sağlam bir askı almanız önerilir.

Evinizin içinde olduğu gibi dışında da estetik görünüme önem veriyorsanız, balkonunuzda çamaşırların asılmasıyla birlikte oluşacak görüntüden rahatsız olabilirsiniz. Çamaşır kurutma askılarının katlanabilir özelliği sayesinde, istenildiği zaman kullanıp işiniz bittiği zaman katlayarak kaldırabilirsiniz. Son dönemde Türkiye'de yapılan evlerin çoğu Amerikan balkonludur. Bu tür balkonlar da sadece bir ya da iki kişinin çıkıp hava almasına yetecek alana sahiptir. Amerikan balkonlu eve sahipseniz kullanışlı bir çamaşır kurutma askısı işinizi kolaylaştırır.

Çamaşırların dışarıda her zaman duran bir çamaşır ipine asılması beraberinde hijyen problemlerini de getirir. Dışarıdaki kirli hava nedeniyle çamaşır ipi mikrop yuvasına döner. Evinde bebek ya da küçük çocuğu olanların bu tür durumlara karşı daha dikkatli olması gerekir.

Çamaşır Kurutma Askısı Fiyatları

Çamaşır kurutma askılarının fiyatları kalitesine, modeline ve büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Paslanmaz, kalın gövdeye sahip olan kurutma askılarının fiyatları kullanılan malzeme kaliteli ve pahalı olduğu için yüksek olur. Aynı zamanda kurutma askısının büyüklüğüne göre de ürünlerin fiyatları değişir. Hane içerisinde yaşayan kişi sayısına göre çamaşır kurutma askısının alınmasında fayda vardır.

Çamaşır kurutma askılarının fiyatları modellerine göre farklılık gösterir. Sepetli katlanır çamaşır kurutma askısı, ortalama fiyatı ve aileler için ideal büyüklükte olması nedeniyle tercih edilebilir. Fonksiyonel üç katlı kurutmalık ise, gömleklerinizi yıkadıktan hemen sonra askılık ile asabileceğiniz bölmesiyle ön plana çıkar. Portatif yapısıyla istediğiniz duvara monte edebileceğiniz çek-as çamaşır askılığı ise pratik çözüm sunması nedeniyle yalnız yaşayan kişilere çözüm sunar.

Çamaşır Kurutma Askısı Nasıl Olmalı?

Alınacak olan askı düzenli olarak kullanılacağı için, sağlam bir askı almanız önerilir. Aynı zamanda çamaşır makinenizde bir seferde yıkadığınız toplam çamaşırın hepsini asabileceğiniz büyüklükte olması da önemli faktördür. Evinin balkonu ya da bahçesi gibi açık alanlarda kullanacak kişilerin mutlaka paslanmaz özelliğe sahip kurutma askısı alması önerilir. Ailelerin çok fazla çamaşırı olacağı için, fazla ağırlık taşıyabilecek özellikte bir kurutma askısı alması, uzun süreli kullanım için faydalı olacaktır. Kurutma askısının kurulmasının ve toplanmasının pratik olması da önemlidir. Evinde uzun çamaşırları olanlar için kurutma askısının yeterli seviyede yerden yüksek olması gerekir. Aksi takdirde çamaşırlar zemin ile temas ederek kirlenir.

Evinin içerisinde pratikliğe önem veren kişiler 360 derece dönebilen, aşağı ve yukarı hareket edebilme özelliğine sahip pratik çamaşır kurutma askısı alabilir. Böylece çamaşırlarınızı kuruturken ve toplarken büyük kolaylık sağlayabilirsiniz. Evinin içerisinde çamaşır kurutma askısının çok fazla yer kaplamasını istemeyenler, yerden tavana kadar montaj gerektirmeden kurulabilen dikey kurutma askılarını kullanabilir. Çamaşır kurutma askısının pratik olması için hafif olması rüzgarlı havaya karşı savunmasız bırakır. Bu nedenle alınacak kurutma askısının tasarımının sabit durmasını sağlayacak şekilde olması önem taşır. Çamaşır kurutma askısının içerisinde gömlekler ve tişörtler için ilave askı aparatı olması da önemlidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çamaşır Kurutma Askıları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Toplam 24 / 495 ürün
DSACategoryId/2147483637/60001549/60001552