Çatallar

Yemek sofraları denildiği zaman ilk akla gelen sofra gereçleri arasında bıçak, kaşık, tabak, bardak ve çatal oluyor. Çatallar kaşık bıçaklar ile birlikte set olarak temin edebileceğiniz özel ürünlerin olmasının yanı sıra aynı zamanda tek olarak da edinebileceğiniz ürünler arasında bulunuyor. Sizler de yalnızca çatal ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız özgün ve işlevsel tasarımlarıyla dikkat çeken çatal modellerine göz atarak birbirinden farklı çatal seçeneklerine sahip olabilirsiniz. Yemek takımınıza ve diğer servis gereçlerinize uygun olabilecek bir model ile keyifli sofralar oluşturabilirsiniz.

Çatal Modelleri 

Çatal modelleri arasında ürünlerin rengine, materyaline, kullanım amacına ve tasarımına göre farklı modeller bulunmaktadır. Pek çok farklı çeşidi olan çatal modelleri arasından seçim yaparken bıçağınız ve yemek takımınızdaki diğer parçalar ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Çatallar arasında tatlı çatalı, yemek çatalı, balık çatalı, servis çatalı, plastik çatal ve bambu çatal gibi farklı modeller yer alıyor. Plastik olan çatallar genellikle tek kullanımlık olan çatal modellerinden oluyor. Bu tür çatalları piknik ya da mevlit ve doğum günü gibi kalabalık misafir ağırlamalarında kullanabilirsiniz.

Çocuğunuzun doğum günü için plastik çatallardan almak isterseniz desenli ve figürlü olarak tasarlanan renkli modelleri de seçebilirsiniz. Tatlı çatalları ise genel olarak 6’lı takımlar halinde sizlere sunuluyor. Bu tür çatallar daha ufak boyutlarda tatlı yemeye uygun olabilecek şekilde tasarlanıyor. Biftek çatalı olarak adlandırılan çatal modelleri ise set halinde satılabilen ve et yemeyi daha keyifli ve kolay hale getiren çatallar arasında bulunuyor.

Çatal Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yeni bir çatal satın almak ve bu çatalı uzun ömürlü olabilecek şekilde kullanmak istiyorsanız çatal alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlardan ilki, çelik çatal modellerine yönelmek oluyor. En dayanıklı çatal modelleri arasında bulunan çelik çatal modelleri uzun kullanım ömrünü sizlere sunabiliyor. Fakat çatalın sadece çelik olması, onun dayanıklı olması için yeterli oluyor.

Çatalın, bıçak ve kaşık türündeki ürünler gibi 18 10 çelik olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. 18 10 çelik, ürünün %18 krom, %10 nikel ve %72 çelikten oluştuğu anlamına geliyor. Bu şekilde üretilen çatallar diğer çatallara göre daha uzun ömürlü oluyor. Bu detayların yanı sıra satın alacağınız çatalın tasarımına da dikkat etmelisiniz. Eğer gösterişli servis tabaklarınız ya da yemek takımlarınız olduğunu düşünüyorsanız biraz daha sade tasarımlar ile hayata geçirilen çatal modellerine yönelebilirsiniz. Ayrıca sunum sizler için önemliyse tutma yerleri renkli olan, desenli ya da bambu gibi malzemelerden üretilen çatal modellerini tercih edebilirsiniz.

Çatal seçimlerini yaparken kullanım alanlarının da belirlenmiş olması gerekiyor. Her bir çatal modeli farklı kullanım alanına hitap ettiği için satın alacağınız çatalı hangi amaçlar ile kullanacağınızı önceden belirlemeniz sizi avantajlı duruma geçirebilir.

Çatal Fiyatları

Çatalların bir yemek masasını daha kaliteli ve şık gösteren en önemli ayrıntılardan olduğunu asla unutmamalısınız. Bu sebeple, seçimlerinizi yaparken renk uyumluluğuna da dikkat etmelisiniz. Eğer desenli olan tabaklardan kullanıyorsanız ortamı biraz daha renklendirmek ve renk uyumluluğu yakalayabilmek adına tabaklarınızdaki desenler ile uyumlu olabilecek türdeki çatalları kullanabilirsiniz. Böylelikle sunumlarınızı da süsleyebilir ve misafirlerinize hoş bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

Çatal fiyatları markaların üretimde kullandıkları materyallere, ürün modeline ve özelliklerine göre belirleniyor. Bu detaylara dikkat ederek sizler de kendi ihtiyaçlarınıza ve zevkinize uygun olan çatallara sahip olabilirsiniz. Yemek yeme keyfinizi en üst seviyelere ulaştırabilecek olan çatallar ile sofralarınızı süslemeye başlayabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çatallar

1060 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 37 / 1060 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?