Caudalie markasının tarihi, 1995 yılına uzanır. Fransa Bordeaux'daki üzüm bağlarında doğan marka, asma ve üzümün cilde olan yararlarından ilhamla tasarlanır. Chateau Smith Haut Lafitte bağlarında Farmakognozi Laboratuvarı'nın direktörü Profesör Joseph Varcauteren'in üzümün doğadan gelen şifasına dair telkinleri üzerine çalışmalara bağlayan Mathilde ve Bertrand Thomas çifti, 1995 yılında markayı resmi olarak kurmuştur. Marka, Montpellier Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Fransa Bilimsel Araştırma Merkezi (CNRS) ile iş birliği içinde çalışmalarını gerçekleştirir.

Üzümün içerisindeki polifenollerin ciltteki onarıcı ve canlandırıcı etkisi üzerine çalışan marka, Fransa'nın en büyük beş dermokozmetik markası arasında yer alır. Milano, Paris, Londra ve Los Angeles gibi merkezlerde onlarca mağazası bulunan firma; cilt bakımı, güneş koruma, vücut bakımı ve yaşlanma karşıtı ürünleri ile tanınır. Fransa’nın Bordeaux, Burgundy ve Champagne bölgelerinden toplanan üzümlerin şifalı içeriğini şişeleyen Caudalie, aldığı üç patent ile ürün içeriklerini eşsiz kılmıştır. Üzüm çekirdeğindeki polifenol, asma yaprağındaki resveratrol-oleyl ve asma öz suyunda yer alan viniferine, Caudalie formüllerini diğer markalardan ayırır. Polifenoller dünyanın en etkili antioksidan içerikleri arasında sayılır. Yaşlanma karşıtı resveratrol ve leke giderici viniferine, üzümün mucizeleri arasında bulunur. Anti-aging ve leke tedavilerinde Fransa'nın en iyilerinden biri olarak anılan marka, Ar-Ge çalışmaları ile hazırlanan yeni ürünleri her yıl kullanıcıları ile buluşturmaktadır. 

20 yaşından itibaren tüm kullanıcılara uygun ürünler sunan kozmetik markası, 100'e yakın ürün çeşidi ile geniş çaplı seçenekler vadeder. Markanın kozmetik ürünlerinin yanı sıra SPA hizmeti veren tesisleri de bulunur. Şampuan, parfüm gibi ürünleri ile dermokozmetik markaları arasında dikkat çeken Caudalie, ürünlerinin içinde mineral yağ ve hayvansal madde de bulundurmaz. 2008 yılında tüm ürünlerinden parabeni çıkartan Caudalie ürünlerinin içerikleri, Ecocert onayına sahiptir. Hayvanlar üzerinde test yapmayan şirket, yalnız ürün kalitesi ile değil; aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri ile de bilinirliğe sahiptir. Doğal hayatı korumaya yönelik çalışmaları ile bilinen şirket, her yıl binlerce fidan dikerek doğaya sahip çıkmaktadır. Caudalie markasından alınan her ürün, doğal hayata yapılan bir yatırımdır. Şirket, her yıl cirosunun %1'ini doğa yararına çalışan şirketlere bağışlar ve şeffaflık çerçevesinde yapılan doğa yatırımları, firma tarafından basın yoluyla kullanıcıları ile paylaşılır. "Kozmik etik" olarak adlandırılan doğa ve doğallık bilinci ile hizmet veren kozmetik markası, dünyaya saygıyı temel alır. Kullanıcıların ve doğanın sağlığı düşünülerek hazırlanan ürünler, özellikle çevreci harekete gönül verenlerin tercihidir. 

Ünlü Fransız dermokozmetik firması, doğal ve çevre dostu ürünleri ile tanınır. Farklı cilt tiplerine ve sorunlarına karşı ürünler geliştiren şirket, özellikle kırışıklık karşıtı Polyphenol C15 serisi ile öne çıkar. Resveratrol serisi ile ince çizgilerle savaşan Caudalie ürünleri, ünlü Fransız aktrislerin tercihi olarak nam salmıştır. Marka, güzellik uzmanları tarafından önerilir. Caudalie ürünlerinde organik üzüm suyu, üzüm çekirdeği, argan, çuha çiçeği, hodan, ebegümeci, susam yağı, portakal ve limon suyu gibi doğal maddeler yer alır. Avokado, shea ve kayısı gibi nemlendiriciler de içeriğe destek verir. Ürünlerde koku verici olarak Hint Hyssop, limon, ardıç, nane, süpürge, biberiye ve sardunya bitkileri özleri kullanılır. Marka çatısı altında serumlar, losyonlar, nemlendirici, temizleyici, güneş koruyucu ve sıkılaştırıcılar bulunur. Kızarıklık karşıtı, akne sorununa yönelik veya anti aging etkili özel seriler de yine marka tarafından kullanıcılara sunulur. 

Caudalie ürünleri, cildinize üzümün şifalı etkisini taşır; yüz ve vücut bakımında doğanın mucizesini keşfetmenize yardımcı olur. Fransa'nın efsanevi üzüm bağlarından gelen gençlik etkisi ile cildinizde tazeliği doyasıya hissedebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Caudalie

281 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. İndirimli Ürünler
  5. Satıcı A-Z
  6. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön