Chanel; 1900'lü yılların başında kadınların şıklığı kendilerine hareket imkanı tanımayan kıyafetlerde aramasına tepki veren Fransız modacı Gabrielle Bonheur "Coco" Chanel tarafından kuruldu. Markanın bugünkü başarısı altında kurucusu Coco Chanel'in sıra dışı, zamansız ve etkileyici tarzını asla terk etmemesi yatıyor. Coco Chanel'in devrim yaratan yeni moda anlayışının altında da film gibi bir hayat yaşaması yatıyor. 20 yüzyılın en ünlü modacısı kabul edilen Coco Chanel hem sefaleti hem de zirveleri en uçlara dek deneyimlemesi sayesinde rüya gibi tasarımlara imza atıyor.

Lüks giyim ve kozmetik ürünleri sunan marka günümüze kadar Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Catherine Deneuve, Vanessa Paradis, Nichole Kidman ve Audrey Toutou gibi büyüleyici tarzları ile her tarafı kavuran kadınların ilk tercihleri arasında yer aldı ve almaya da devam ediyor. Chanel markasının en iddialı olduğu konuların başında uzun seneler kullanılabilir ürünleri beğenilere sunması yatıyor. Öyle ki tarzı ve kalitesiyle anneanneleri zamanından kalan Chanel'leri üzerinde gururla taşıyan pek çok kadını görebilirsiniz. Bu sebeple satın almış olduğunuz her Chanel ürün özgün tasarımı ve yıpranmayan dokusu ile çocuklarınızın bile kullanabileceği nadide tasarımlar arasında yer alıyor.

Coco Chanel'in rahatlığı ve fonksiyonelliği ön planda tutarak tasarımlarına imza attığının en büyük ispatı 1930'larda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin üniformalarını tasarlaması gösterilebilir. Hatta bu tasarımlar 50 yıla aşkın süre Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından da kullanıldı.

Paris'te bir moda evi olarak hayatına başlayan Chanel; ilk zamanlarında sadece haute cauture ( kişiye özel) üretim yaparken günümüzde hazır giyim alanında da pek çok ürün sunuyor. Vintage görünüme sahip Chanel gözlük, ayakkabı, çanta ve saatleri çok sevilirken parfüm başta olmak üzere kozmetik ürünleriyle de kadınları şımartmaktan geri durmuyor. Hatta Marilyn Monroe ile gündeme oturan efsane parfümü Chanel No:5 hala kadınların en çok tercih ettiği parfümler arasında yer alıyor.

Chanel markasının klasikleri arasında yer alan bele oturan kruvaze düğmeli ceket ve dar kalıp etekten oluşan tayyör her dönem kendi ayakları üzerinde duran, güçlü ve rekabetçi kadının tercihi oldu. Tasarımlarında kullandığı zarafetin en önemli işareti hiç kuşkusuz ambleminde yer alan, Coco Chanel'in en sevdiği çiçek olan kamelyadır. Markanın parolası haline gelen renkler siyah, beyaz, bej ve kırmızıdır. Siyah ve beyazı ustaca bir araya getirdiği tasarımlarıyla efsaneleşmiştir.

Giyim ve aksesuar ürünlerinde göstermiş olduğu başarıyı kozmetik ve cilt bakım ürünleriyle de sergileyen Chanel; zamansız kadınların güzelliğini açığa çıkarmak için pek çok seçenek sunuyor. Makyaj malzemelerinde kırmızı gibi cüretkâr renkleri kullanan marka yüz, göz, dudaklar ve tırnaklar için fondöten, ruj, allık, kalem gibi pek çok makyaj malzemesi ürettiği gibi başarılı makyajlara imza atmanız için son derece kaliteli makyaj fırçaları da sunuyor.

Her cilt ve yaş tipine göre ürettiği cilt bakım ürünleri de bir kadınlara pürüzsüz ve kusursuz bir cildin kapılarını aralıyor. Birbirinden hoş parfümlerle zenginleştirdiği temizleyici, tonik ve kremlerin yanı sıra yoğun parfüm sevmeyenler için hafif kokulu duş jelleri ve vücut nemlendiricileri de üretiyor.

Parfüm konusunda oldukça geniş bir beğeni yelpazesi belirleyen marka kadınları çiçek, baharat ve meyvenin lüks birliktelikleriyle sarıp sarmalarken erkekler için de karizmalarını tamamlayacak özel parfümler oluşturuyor.

Dünyanın en konuşulan modacısının vazgeçilmez çizgilerini her sezon üzerinizde taşımak, cildinizi lüks kozmetik ve bakım ürünleri ile şımartmak istiyor; sizi yansıtan, imzanız haline gelecek, kalıcı ve unutulmaz bir koku arıyorsanız Chanel'in kusursuz ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Chanel

271 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Satıcı A-Z
  5. Kelime Filtresi
Yarın KapındaYarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Konum:
seçilmedi
Başa dön