Dahili uydu alıcısı bulunmayan televizyonlar için tasarlanan Dreamstar uydu alıcısı, aynı zamanda mevcut uydu alıcısını yeterli bulmayanlara da alternatif sunar. Full HD, 2K ve 4K gibi farklı çözünürlük seçenekleri sunan söz konusu uydu alıcılar dünya genelinde yayın yapan binlerce kanalı görüntüleme olanağı tanır. IP TV olarak kullanıcıların beğenisine sunulan modellerden Android TV Box formunda olanlara kadar pek çok modeli bulunan Dreamstar uydu alıcıları, televizyondan daha fazla verim alma imkânı sunar. Görsel tasarım olarak sade ve minimal olduğu için görüntü kirliliğine neden olmayan söz konusu cihazlar, USB ve HDMI bağlantı teknolojilerini destekler. Bu sebeple hem kurulum aşamasında hem de kullanım sürecinde büyük bir kolaylık sunar. Öte yandan wireless olarak bağlantı sağlayan kablosuz Dreamstar uydu alıcısı modelleri de vardır. Farklı alternatifleri ile farklı kullanıcı profillerine hitap eden söz konusu cihazlar, bütçe dostu fiyatları ile benzerlerinden ayrılır.

Dreamstar Uydu Alıcısı Özellikleri

Ayrıcalıklı bir kullanım süreci sağlayan özellikler ile öne çıkan Dreamstar HD uydu alıcısı, her şeyden önce fazla yer işgal etmeyen minimal tasarımı ile dikkat çeker. Sade görünümü ve televizyonun arka kısmında konumlandırılabilir yapısı sayesinde görüntü kirliliğine neden olmaz. Bir uydu alıcısı olarak beklenenden çok daha fazlasını sunan başarılı cihazlar, çok sayıda televizyon kanalını yüksek kaliteli olarak izleme olanağı tanır. Full HD’den 4K’ya uzanan çözünürlük seçenekleri sayesinde televizyon kanallarını, film, dizi, belgesel, varyete show gibi içerikleri gerçekçi bir netlikle izleme avantajı sunar. Bazı cihazlar televizyona smart TV özellikleri kazandıracak niteliktedir.

Uygun bütçe ile ev sinema sistemi kurmak isteyenlere çok sayıda seçenek sunan Dreamstar uydu alıcıları, dahili Wi-Fi özelliği sayesinde televizyondan internete erişim imkânı sunar. Sosyal medya hesaplarında gezinmeden tarayıcı kullanmaya, online izleme platformlarına bağlanmadan e-kitap okumaya kadar pek çok aktivite yapılabilmesine yardımcı olan başarılı cihazlar, ayrıca optik ses çıkışı sayesinde televizyon sesinin daha kaliteli olmasını destekler. Türkçe kullanıcı arayüzü, otomatik kanal tarama/kanal listesi oluşturma seçenekleri, sesli kontrol sağlayan sihirli kumanda, ortalama 16 GB dahili hafıza, menü/kanal geçişlerinin hızlı olmasını sağlayan 2 GB RAM, HDR10 destekli televizyonlarda daha detaylı görseller oluşturma, HDMI/USB 3.0 çıkışları ile fonksiyonel kullanım gibi pek çok avantajlı özelliğe sahip olan Dreamstar cihazları, bağlantı kablolarıyla birlikte kullanıcılara sunulur.

Dreamstar Uydu Alıcısı Modelleri

Farklı teknolojilere sahip televizyonlar ile kullanılabilmesi için oldukça zengin alternatifleri bulunan Dreamstar uydu alıcıları, hemen her beklenti ve kullanım alışkanlığına uygundur. Televizyonunu multimedya center haline getirmek isteyen kullanıcılar için tasarlanan Dreamstar mini uydu alıcısı ile Dreamstar Android TV box modelleri, Android TV özellikleri, HDR10, 4K çözünürlük, sihirli kumanda ve internete bağlanma olanakları tanır. Dreamstar mini HD uydu alıcısı olarak da bilinen ve UHD TV’ler ile uyumlu olan mini model ise minimal tasarımına rağmen 4K UHD çözünürlük, HDMI bağlantı teknolojisi, YouTube uygulamasını kullanma, dahili Wi-Fi özelliklerine sahiptir. Başarılı markanın bazı IPTV uydu alıcıları Linux işletim sistemi ile birlikte gelirken TV box formunda olanlar ise Android işletim sistemine sahiptir. Android TV özellikli olan cihazlar Google Play Store üzerinden uygulama indirme ayrıcalığı da sağlar. Öte yandan uydu alıcılarının depolama alanı kapasitesi model bazında farklılık gösterdiği için bu tarz mobil uygulamalar için dahili hafıza boyutuna dikkat etmekte fayda vardır. Ancak neredeyse tüm cihazlar micro SD kart kullanımını desteklediği için uydu alıcısının hafızasını micro SD kart kullanarak artırmak da mümkündür.

Dreamstar Uydu Alıcısı Kurulumu

Herkese hitap eden sade arayüzü sayesinde pratik bir kurulum süreci sunan Dreamstar uydu alıcıları, doğru kurulum adımları takip edildiğinde birkaç dakikada kullanıma hazır hale gelir. Dreamstar uydu alıcısı kurulumu ürün bazında farklılık gösterse de genel olarak şu aşamaları takip etmek gerekir:

 • Antenden gelen kablo uydu alıcısının ilgili slotuna takılır. Çanak antensiz bir alıcı varsa bu adım atlanır.
 • Uydu alıcısı ile birlikte gelen scart kablosunun bir ucu televizyona, diğer ucu ise uydu alıcısına takılır.
 • Alıcı internete bağlanabiliyor ise ethernet kablosu hem modeme hem alıcıya takılır.
 • Kablosuz kullanım için tasarlanan Wi-Fi destekli bir alıcı kullanılıyor ise kablosuz ağ bağlantısı kurulumu yapılır.
 • Bağlantı sağlandıktan sonra kumandadan menü tuşuna basılarak kullanıcı arayüzünün ekrana gelmesi sağlanır.
 • Bu arayüz sayesinde otomatik kanal arama ve kanal listesi kaydetme seçenekleri ile kanal ayarlaması gerçekleştirilir.

Dreamstar Uydu Alıcısı Avantajları

Model bazında farklı avantajlar sunan Dreamstar uydu alıcıları, dünyanın farklı ülkelerindeki yerel kanalları dahi izleme olanağı tanır. Dreamstar uydu alıcısı yorum ve incelemelerde de vurgulanan avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kolay kurulum, otomatik güncelleme
 • Ücretli ve ücretsiz online izleme platformlarına bağlanma
 • 4K’ya varan çözünürlük ve HDR 10, HLG desteği
 • Ev sinema sisteminin ses kalitesini artıran optik ses çıkışı
 • Sihirli kumanda ile Türkçe sesli komut algılama
 • 2.4 GHz/5 GHz Wi-Fi ve kablolu bağlantı

Başarılı markanın uydu alıcılarının kutusundan gerekli tüm bağlantı kabloları çıktığı için masrafsız bir kullanım sağlanır. Bununla birlikte önemli TV aksesuarları arasında yer alan sihirli kumanda Dreamstar Android uydu alıcısı gibi ileri seviye cihazlar için oldukça pratik bir kontrol avantajı sunar. Bu kumanda sayesinde mouse ve klavye kullanmadan televizyon üzerinden internette yapılabilecek pek çok aktivite yapılabilir, izlenecek film, dizi, belgesel gibi içerikler saniyeler içinde ekrana yansıtılabilir.

Dreamstar Uydu Alıcısı Fiyatları

Zengin model seçenekleri sayesinde hemen her beklenti ve ihtiyaca alternatif yanıtlar sunan Dreamstar uydu alıcıları, bütçe dostu fiyatları ile öne çıkar. Başka bir ifadeyle Dreamstar uydu alıcı fiyatları, genel olarak ulaşılabilir düzeydedir. IPTV, smart IPTV, Android TV box, mini Android TV box gibi farklı modelleri ile televizyonları multimedia center’a dönüştüren başarılı uydu alıcısı, otomatik güncelleme özelliği sayesinde uzun yıllar boyunca kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt vermeye devam eder. Bununla birlikte Dreamstar uydu cihazı modelleri arasında fiyat farklılıkları bulunur. Örneğin, sihirli kumandası bulunan 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip Android TV box ile dahili Wi-Fi özelliği bulunan mini HD uydu alıcısı arasında fiyat farklılıkları vardır. Siz de yeni bir uydu alıcısına ihtiyaç duyuyorsanız, tüm Dreamstar uydu alıcısı modellerini inceleyerek kendiniz ve televizyonunuz için en uygun olanı bulabilir, hemen sipariş oluşturabilirsiniz.

Dreamstar uydu alıcısı hangi ülkede üretiliyor?

Karadağ Uydu Sistemleri bünyesindeki DreamStar markasının ürünleri olan söz konusu uydu alıcılar, Türkiye’de üretilip satışa sunulur. Tamamen yerli malı olan başarılı cihazlar, Türkçe arayüzleri sayesinde kullanım kolaylığı da sağlar.

Dreamstar uydu alıcısı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

USB ve HDMI bağlantı girişleri olan söz konusu alıcıların televizyon ile uyumlu bağlantı teknolojisini desteklemesi gerekir. Bununla birlikte uydu alıcısının sunduğu çözünürlüğü tam olarak alabilmek için televizyonun desteklediği çözünürlük ile aynı olmasında fayda vardır.

Dreamstar uydu alıcısı internete nasıl bağlanır?

Uydu alıcısının Wi-Fi kurulumu için menü kısmından ayarlar sekmesine tıklanır. Daha sonra Ağ Ayarları/Kablosuz Ağ/Yapılandırma şeklinde ilerlenir. Açılan listeden bağlanmak istenilen ağ seçilir ve şifreyle kullanıcı adı girilerek sağ alt köşede yer alan “Bağlan” butonuna basılır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dreamstar Uydu Alıcısı Fiyatları

30 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Wi-Fi
Toplam 24 / 30 ürün
DSACategoryId/2147483638/17201/155057/dreamstar