El Terapi Ürünleri

Eller, güzelliğin ilk göstergelerinden biridir. İyi bakılan eller uzun süre genç ve dinç kalacağından, ilerleyen yaşlarda da kusursuz görünebilirler. Bakımı ihmal edilen eller ise, kişiyi olduğundan yaşlı gösterebilir. Her zaman en önde ve en görülen organımız olan ellerin bakımı, en az yüz bakımı kadar önemlidir. günlük el kremi kullanmanın yanı sıra, yüze maske yapıldığı gibi ellere de özel terapi ürünleri uygulanmalıdır. Bu tür bakımlar bir rutine oturtulabilirse, hem uzun vadede fayda sağlamak mümkün olacak, hem de özel zaman ayrılması gerekmeyen işler kategorisinde bulunacaktır.

El Terapi Ürünleri

El bakımından bahsederken atlanmaması gereken ilk adım, aynen yüz bakımında olduğu gibi günlük nemlendirmedir. Çantada, banyo ve mutfakta birer küçük tüp al kremi bulundurmak, nemlendirmeyi unutmamak için çok iyi bir yöntemdir. İş bittiğinde eller, yıkanıp kurulanıp kremlenirse, kuruması önlenmiş olur. Spesifik amaçlara yönelik el kremleri seçilirse vereceği etki daha da artırılabilir. Anti-aging özellliği bulunan veya lekeleri ve cilt rengini açan, ekstra nemlendirme özelliği bulunan el kremlerinden ihtiyacınıza göre bir tanesini seçebilirsiniz.

El terapi ürünleri ise günlük bakımdan biraz daha fazlası için üretilmişlerdir. Bakım ve onarım özelliğini bünyesinde barındıran el kremleri zengin içerikleriyle dikkat çekerler. Panthenol, papatya özü, E vitamini, Omega 3 & omega 6, kanola yağı ve badem yağı gibi maddeler içeren ürünler, cildin doğal yenilenmesini destekler. Cildi yatıştırır ve yumuşatır. Tedaviye yardımcı özelliklerinin yanı sıra günlük el bakımı için de kullanılabilirler.

El terapi ürünleri sık sık deterjanlara ve temizleyici ürünlere temas eden ve sert hava koşullarına maruz kalan ellerdeki deriyi de korur. Yarılma ve çatlamaları engelleyerek, tırnak ve tırnak etlerini de güçlendirir. Böylece tırnakların kırılması engellendiği gibi, tırnak kenarındaki etlerin kuruyup kalkması da önlenmiş olur.

El terapi ürünlerinin iki farklı formu olabilir. Bunlar yağ içinde su ve su içinde yağ emülsiyonları olan çeşitlerdir. Birincisi aşırı kuru ve çatlamaya meyilli eller için kullanılırken, diğeri aşırı yoğun bakıma ihtiyacı olmayan eller tarafından kullanılabilir. Ellerin ihtiyacına göre ürünler dönemsel olarak dönüşümlü de kullanılabilirler.

El Terapi Ürünlerinin Faydaları

El terapi ürünleri ellerin günlük ve ileri bakımını yapabildiği gibi, daha özel amaçlarla üretilmiş çeşitleri tedavi için de kullanılabilir. El terlemesi problemi yaşayanlar, bu sıkıntılarını gidermek için uygun ürünlere yönelmelidirler. Vücut ve eller için üretilmiş terlemeyi önleyici spreyler, faydalı olabilir. Bu spreyler, özellikle gece kullanımı tavsiye edilen ürünlerdir. Yatarken ellere sıkıp, sabah kalkıldığında normal kişisel temizlikle güne devam edilebilir. Bu ürünler, cilt yapısına bağlı olarak terlemeyi bir kaç gün içerisinde geçirebilirler. Daha sonrasında ise 10 günde bir gibi periyotlarla kullanılarak tedavinin devamı sağlanabilir. Tüm vücut için üretilmiş koku önleyici dul jellerini kullanmak da, el terlemesini ve bunun yanı sıra gelen ter kokusunu önlemede tamamlayıcı ve destekleyici bir tedavi yöntemidir. Aşırı el terlemesi probleminden şikayetçi olanlar, kendilerine uygun ürünleri seçerek bunun üstesinden gelebilirler.

El terapisini tamamlamak için haftada bir kez yoğun bir kremi, eğer isterseniz bir pişik kremini ellere bolca sürüp, pamuklu bir eldiven giyerek yatabilir ve ürünü gece boyunca ellerinizde bırakabilirsiniz. Tüm gece vücut ısısıyla cilde nüfuz edecek olan krem, elleri neme doyuracak ve erken yaşlanmanın önüne geçecektir.

Temiz, nemlendirilmiş, lekesiz ve erken yaşlanma belirtileri göstermeyen eller için, yapılması gereken el bakım ve terapi ürünlerinin düzenli kullanımını alışkanlık haline getirmekten ibarettir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

El Terapi Ürünleri

193 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 193 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012170/26012175/26012195