Tüm canlıların en temel ihtiyaçlarından biri olan su, insan vücudunun yaklaşık %60-70’ini oluşturuyor. Hücrelerin yapısında yerini alarak yaşamsal faaliyetlerin sürdürülmesinde önemli rol oynuyor. Öyle ki vücut sahip olduğu sıvı miktarının %10’unu kaybettiğinde ölümle yüzleşebiliyor. Yaşam için gerekli olan binlerce tepkimede önemli bir etkiye sahip olan su, yiyeceklerin sindirilmesinden toksinlerin vücut dışına atılmasına kadar birçok olayda görev alıyor. Ayrıca hücreleri temizliyor, vücudun elektrolit su dengesini sağlıyor, kanın akışkanlığını düzenliyor, beyin ve böbreğin çalışmasını destekliyor. Yaşam için bu denli elzem olan suyun kaliteli ve temiz olması bekleniyor. Kalitesi ve yılların tecrübesi ile beğenilen bir marka olan Erikli, doğal kaynaklardan elde ettiği suları ile tüketicilerin en çok tercih ettiği markalar arasında yerini alıyor.

Erikli Su İçecek Fiyatı

Erikli suları Bursa Uludağ’ın 2300 metre yüksekliğinde yer alan doğal kaynak suları kullanılarak üretiliyor. Her türlü kimyasal maddeden ve yaşam alanlarından oldukça uzakta yer alan doğal kaynak suyu, Erikli tarafından kaptaj adı verilen yapılar ile korunuyor. Yüksek hijyen kontrolü sağlayan yapılarla kaynağından çıkartılan su özel olarak tasarlanan boru sistemi yardımıyla üretim tesislerine ulaşıyor. Tesislerde tamamen hijyenik alanlarda depolanıyor ve kademeli olarak filtrelerden geçirilerek hijyenik ortamda el değmeden tam otomatik dolum sistemleriyle şişelenerek tüketicilere ulaştırılıyor. Bursa’nın Kestel ilçesinde yer alan Erikli dolum tesisleri, tam donanıma sahip laboratuarları sayesinde suyu kaynağından dolum aşamasına kadar her tülü kimyasal, fiziksel, duyusal ve mikrobiyolojik testlerden geçiriyor. Hijyenik standartlara uygun ambalajları ile tüketiciyle buluşan Erikli Su tesislerinde farklı ebatlarda su dolumları yapılıyor. Bardak, şişe ve damacana şeklinde satışa sunulan Erikli su içecek fiyatı, ebatlarına göre farklılık gösteriyor.

Erikli Su Özellikleri

Kaliteli bir içme suyunda aranan en önemli özelliklerin başında pH düzeyi yer alıyor. pH düzeyi 7-8.5 arasında olan sular kaliteli içme suyu olarak nitelendiriliyor. Erikli sularının pH değerleri istenile aralığı karşılıyor. Doğal kaynak suyundan gelen lezzeti ile beğenilen bir su markası olan Erikli su, biyolojik, kimyasal ya da radyolojik herhangi bir kirletici içermiyor. ISO 22000:2005, ISO 9001:2000, TS 266, ISO OHSAS 18000, ISO 14001 kalite sistemlerinin tam olarak uygulandığı üretim tesisleri ile güven veren marka, dengeli magnezyum içeriğine sahip yumuşak su yapısı ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Yüksek oranda kalsiyum ve düşük oranda sodyum içeren Erikli su, mineral dengesiyle dikkat çekiyor. Tansiyon hastaları ve kalp rahatsızlığı olanlar için ideal bir seçenek olan Erikli su kendine özgü aroması ile damaklarda kalıcı bir lezzet bırakıyor.

Erikli Su Saklama Koşulları

Erikli su çeşitleri, tamamen hijyenik ortamda suyun kaynağından çıktığı ilk haliyle ambalajlanıyor. Sağlık otoriteleri tarafından ambalajlı suların açıldıktan sonra dikkatli kullanılması öneriliyor. Suyun ilk çıktığı andaki temizliğini ve kalitesini koruyabilmesi için satın alındıktan sonraki saklanma koşulları büyük önem taşıyor. Satın alınan ambalajlı suları güneş ışığından uzak karanlık bir ortamda saklamalısınız. Ayrıca nem oranının %50’den az olduğu kuru yerler suyun kalitesinin korunmasını sağlıyor. 5-15 derece sıcaklığa sahip serin alanlarda saklanması önerilen ambalajlı suların ısı kaynaklarının yanına ve direkt güneş ışığı altına koyulmaması öneriliyor. Her kullanımdan sonra kapağının geri takılması ve damacana kullanılıyorsa düzenli aralıklarla pompaların temizlenmesi gerekiyor. Bunlara ek olarak ambalajlı suyun saklandığı ya da depo edildiği ortamda temizlik malzemelerinin ve kimyasalların olmaması da önem taşıyor. Satın alınan ambalajlı su belirtilen koşullarda saklandığında tazeliğini 10 gün korumayı başarıyor.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Erikli Su İçecek Fiyatı

Sırma Su
Ege Lokman Su
Beypazarı Su
Mecitefendi Su
KIZILAY Su
ZAMZAM Su
Freşa Su
Erikli Su
Cemil Efendi Su
Sarıkız Su
Uludağ Su
Saol Vitamin Water Su
Uludağ Gazoz Su
Nabeghlavi Su
Avşar Su
Munzur Su
Konumseçilmedi
DSACategoryId/2147483619/28001517/28001523/erikli