Müzik ve film keyfini evde yaşamak isteyenlerin tercih ettiği ev sinema sistemleri; televizyon, görüntü oynatmak için kullanılan DVD ve ses sistemlerinden oluşur. Ev sinema sisteminin en önemli parçası olan ses sistemleri, sağ ve sol hoparlörler aracılığı ile ekran dışı efektlerin daha etkili ve kaliteli olmasını sağlar. Kullanılacak ortamın büyüklüğüne göre seçilmesi gereken ev sinema hoparlörleri, markalarına ve modellerine göre farklı teknik özelliklere sahiptir.

Ev Sinema Hoparlör Fiyatları

Ev sinema hoparlörleri arasında 5+1 sistemler, 2’li sistemler, 1+1 sistemler, 2+1 sistemler, taşınabilir cihazlar ve daha birçok model yer alır. 2 adet hoparlörden oluşan 2'li cihazlar, hem model olarak hem de teknik özellikler açısından farklılık gösterir. Özellikle kule tipi ve kaliteli ahşap kabin dizaynı ile öne çıkan modellere ulaşabilirsiniz. Ses nitelikleri ile sinemadaki gibi başarılı bir ses deneyimi sunan ürünler, CD, VCD, DVD, MP4 gibi farklı medya uzantılarını destekler. Desteklediği medya uzantıları ile birlikte USB, SD, MMC gibi farklı girişlere sahip kule tipi modellerin bağlantılarını kolayca yapabilirsiniz. Özellikle yüksek frekans aralığına sahip kule tipi ürünlerden daha yüksek verim almak için geniş alanlarda kullanmanız tavsiye edilir. Kule tipi ürünler dışında iki parçadan oluşan setlerde HDI görüntü sistemi ile yüksek çözünürlük sunan raf tipi modelleri bulabilirsiniz.

5+1 ev ses sistemleri arasında ise başarılı ses çıkış sistemleri olan ürünler ön plandadır. Arka plan efektlerini daha başarılı vermek için 2 adet sağda, 2 adet solda ve 1 adet ortada olmak üzere yerleştirilen sistemlerin ses niteliklerini karşılaştırarak size uygun modele ulaşabilirsiniz. Özellikle enerji tüketimi, frekans, kanal sayısı ve ağırlık gibi nitelikleri ile ses kalitesi paralel olarak incelenmesi gereken modeller arasında masaüstü bilgisayar ile uyumlu ürünler de yer alır. Bağlantı özellikleri ile her türlü işletim sistemi ile kullanılabilen modelleri, tablet ve dizüstü bilgisayarlarda da kullanabilirsiniz. Özellikle aksiyon oyunlarında gerçekçi bir ses kalitesi yakalamak isteyenlerin tercih edeceği modellerin desteklediği medya türlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca ses sistemleri arasında bluetooth fonksiyonu olan ürünler de bulunur.

Özellikleri ile paralel olan ev sinema hoparlör fiyatları modellerine göre de değişkenlik gösterir. Küçük alanlarda da gerçek sinema sistemi gibi başarılı sonuçlar veren akustik yapıya sahip modellerin fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Akustik yapısı kişiselleştirebilen cihazları kolayca kurabilir, USB bağlantısı olan ve bilgisayara bağlanabilen modellere ulaşabilirsiniz. Kablosuz müzik yayını gibi fonksiyonel özellikleri ve teknik yapısı farklılık gösteren cihazları fiyat ve performans açısından karşılaştırabilirsiniz.

5+1 aktif subwoofer'lı ev sinema sistemi çeşitleri ise ses kalitesi ile değişiklik gösterir. Fiyatları ile hem orta nitelikli, hem de uygun bütçelere hitap eden ürünlerin dış kabin özellikleri de fiyatları değiştirir. Ahşap kabine sahip ürünler ile plastik kabinli ürünler arasından bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Orta fiyatlı hoparlör çeşitleri arasında ise 5+1 sistemler, 2’li hoparlörler, kule tipi ürünler bulunur. Kule tipi cihazlarda ön, merkez ve arka hoparlörden oluşan modeller tasarımları ile de dikkat çeker.

1+1 sistemler ve taşınabilir kablosuz cihazlar ise uygun fiyatlara sahiptir. Kablosuz olduğu için bahçe, teras gibi farklı ortamlara taşınabilen cihazların pil ömrünü ve maksimum ses düzeyini inceleyerek açık alanda müzik dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Cazip fiyatlara bulacağınız 1+1 ürünler arasında kule tipi, kaliteli ahşap kabine sahip modeller öne çıkar. Akustik özellikleri ile salonda kullanabileceğiniz kule tipi modeller dışında, uygun fiyatlara satılan 1+1 raf tipi modellere de ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlı cihazlar arasında hem evde, hem de çeşitli iş yerlerinde kullanıma uygun akustik özelliklere sahip 5+1 sistemleri de inceleyebilirsiniz.

Ev Sinema Hoparlörleri

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN