Alman teknolojisi ile kullanıcıların hayatını kolaylaştıran Fakir, elektrikli mutfak aletleri ile öne çıkar. Yüksek kullanıcı memnuniyetine sahip olan bu cihazlar arasında yer alan blender ve blender setleri, yiyecek ve içecek hazırlama sürelerini azaltmanın yanı sıra kullanıcıların iş yükünü de önemli ölçüde azaltır. Çırpma, öğütme ve karıştırma işlerini insana kıyasla muazzam bir hızda gerçekleştiren Fakir blender modelleri, geleneksel yemeklerden dünya mutfaklarının sevilen lezzetlerine kadar her tür tarifi olması gerektiği gibi hazırlama avantajı sunar. Fakir kişisel, çubuk, tekli blender modelleri çırpma ve parçalama olanağı sunarken blender setleri ise rendelemeden parçalamaya kadar pek çok şey yapabilir. Ürün çeşitliliği nedeniyle geniş bir fiyat aralığı sunan başarılı marka, ulaşılabilir fiyatlı ürünleri ile öne çıkar. Fakir el blender fiyatları ve rondo fiyatları hemen her bütçeye hitap ederken bu ürünlerinin ikisinin de yer aldığı blender setleri ise avantajlı seçenekler sunar.

Fakir Blender Özellikleri

Fakir markası el blenderı veya çubuk blender olarak bilinen pratik cihazları ile çorbadan ayrana, mayonezden bezeye kadar pek çok tarifi kolaylıkla yapabilme olanağı sunar. Farklı çırpma kademeleri ile yoğun çırpma gerektiren kek ve mereng gibi tariflerde yüksek performans vadeden Fakir el blender modelleri, tek olarak kullanıcıların beğenisine sunulduğu gibi blender setlerinde de yer alır. Tekli olan modellerde motor gücü 230 W ile 900 W arasında değişirken set içinde yer alan el blenderları ise daha yüksek motor gücüne sahiptir. Bunun nedeni ise set içinde yer alan ve çırpma/ezme başlığının takıldığı blender kolunun buz kırma, rendeleme, doğrama gibi çırpmaya kıyasla daha zorlu işleri yapabilmesi için yüksek motor gücüne ihtiyaç duymasıdır. Dolayısıyla Fakir 1000, 1500, 1700 watt blender setleri ile çırpmanın yanı sıra sert gıda öğütme işleri de kolaylıkla yapılır. Pratik kullanım süreci ile hemen herkese hitap eden “Fakir blender nasıl kullanılır?” sorusu ise tüm kullanıcıların aklındadır. Başarılı markanın blender modellerinin genel kullanım şekli şu aşamaları içerir:

  • Blender ucunun blender koluna tıpkı vida gibi çevrilerek sabitlemesi ile kullanıma hazır hale gelen Fakir el blender, üzerinde yer alan açma/kapama tuşu sayesinde çalıştırılır.
  • Çırpılacak malzemelerin çırpma haznesine konulmasının ardından çırpma işlemine başlamak için blenderı da aynı hazne içine yerleştirip açma tuşuna basmak yeterlidir.
  • Çırpılacak malzemelere göre farklı hız kademeleri tercih edilebilir.
  • Çırpıcı veya parçalayıcı uca bir şeyler takıldığında kısa aralıklar ile turbo tuşuna basılmalıdır. Söz konusu tuş, blender ucunun çok daha hızlı dönmesini sağlayacağı için çırpma sırasında gıdaların daha hızlı öğütülmesini ya da çırpılmasını sağlar.
  • Kullanım süreci sonunda blenderın yıkanabilir özellikte olan parçaları mutlaka kullanım kılavuzunda belirtilen şekilde temizlenmelidir.

Fakir Blender Modelleri

Motor gücü, çalışma hız kademesi ve karıştırma/öğütme hazne kapasitesi farklı olan modelleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan Fakir blenderlar, mutfak dekorasyonuna uyum sağlayan renk seçenekleri ile dikkat çeker. Bu noktada kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği modeller arasında Fakir blender rose, kırmızı olanlar öne çıkar. Ancak Fakir blender nasıl görünürse görünsün gösterdiği yüksek performans ile benzerlerinden ayrılır. Fakir blender kullananlar tarafından da vurgulanan öğütme ve çırpma başarısı, sorunsuz bir kullanım süreci vadeder. Bu yüksek performans özellikle Fakir smoothie blender modellerinde öne çıkar. Donmuş meyve ve sebzelerin yanı sıra buz da öğütebilen ve bu blenderlar, hız kademesi ayarına göre donmuş gıdalardan içecek hazırlayabilecek kapasitededir. Aralarında kişisel blender olarak adlandırılan daha küçük hazneli modellerin de yer aldığı smoothie blenderları, özellikle sıcak yaz günlerinde katkı maddesiz ve taze içecekler hazırlamak isteyenlere hitap eder. Öte yandan Fakir kişisel blender yorum ve kullanıcı değerlendirmelerinde de öne çıkan kahve çekirdeği öğütme özelliğine sahip olan bu blenderlar ile evde taze kavrulmuş kahve çekirdekleri öğütmek ve lezzetli kahveler hazırlamak mümkündür.

Pratik bir kullanım sunması ile öne çıkan Fakir el blenderları, özel olarak tasarlanan ve gıdaların hızlı ve doğru şekilde parçalanmasını sağlayan paslanmaz çelik bıçakları ile öne çıkar. Bıçakların yer aldığı blender uçları ise hızlı öğütme için boşluklu olarak tasarlanmıştır. Bu boşluklar sayesinde bıçaklar tarafından öğütülen gıdalar ile henüz öğütülmemiş olan gıdalar arasında sirkülasyon sağlanır. Bu da daha kısa sürede daha yüksek bir öğütme performansı sunar. Fakir el blender kullanıcı yorumlarında ve incelemelerinde övgü toplayan bu tasarım, öğütme işlemini kısa sürede tamamladığı için cihazın kullanım ömrünü de korur.

Fakir Blender Seti ve Avantajları

Kullanıcılardan yoğun ilgi gören Fakir blender modelleri arasında blender setleri de bulunur. El blenderı, rondo, mikser ve smoothie blenderını bir arada sunan bu setler, çorba, ana yemek, atıştırmalık, meze, salata, tatlı ve içecek hazırlama süreçlerini minimuma indirecek tüm gereçleri bir arada sunar. Fakir 3'lü blender olarak da bilinen bu elektrikli mutfak yardımcıları sayesinde yiyecek ve içecek hazırlama süreçleri hem eğlenceli hem de zahmetsiz bir hale gelir. Çok yönlü kullanım avantajı sunması sayesinde yüksek motor gücüne sahip olan Fakir blender seti 700, 800, 1000, 1500, 1700 watt gibi modelden modele değişen güç seçenekleri sunar. Söz konusu motor güçleri, blenderın yapabilecekleri ve tek seferde ne kadar besin işleyebileceğine göre de farklılık gösterir. Başka bir ifadeyle motor gücü düşük olan ancak karıştırma haznesi küçük olan herhangi bir Fakir blender kullanımı ile kusursuz tarifler hazırlamak mümkündür. Ancak kalabalık aileler ve gün içinde birkaç defa blenderı kullanması gerekenlere, cihazın kullanım ömrünün korunması için yüksek motor gücüne ve geniş bir hazneye sahip olan blender modelleri önerilir.

Bütçe Dostu Fakir Blender Fiyatları

Yüksek kullanıcı memnuniyeti ile öne çıkan ve uzun bir kullanım ömrü sunan fakir blender ve blender setleri, mutfakta geçirdiğiniz zamanın azalmasını sağlarken şef kalitesinde yiyecek, içecek ve tatlılar hazırlamanıza yardımcı olur. Sahip olduğu özelliklere ve sunduğu avantajlara kıyasla uygun olması ile öne çıkan Fakir blender fiyatları, ürün çeşidinin fazla olması ile de hemen herkese hitap eder. Kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği Fakir sürahili blender ve Fakir çubuk blender fiyatları, bütçe dostu seçenekler sunarken kullanıcılara kendi setlerini oluşturma ayrıcalığı da sağlar. Öte yandan ünlü markanın el blenderı ve mikser fiyatları da uygun seviyelerde olduğu için blender setinde yer alan ve kullanım ömrü dolan parçaları bütçeyi zorlamadan yenileme imkânı tanır.

Fakir blender seti alınırken nelere dikkat edilmelidir?

Fakir blender setleri farklı motor gücü, karıştırma haznesi kapasitesi, hız kademesi ayarı, ses seviyesi ve hatta elektrik tüketimine sahiptir. Motor gücünün yüksek olması yoğun kullanım ve parçalaması zor gıdalar açısından önemliyken karıştırma haznesi kapasitesi ile tek seferde ne kadar gıda işleneceği hakkında bilgi verir. Bu sebeple kullanıcı sayısı ve işlenecek gıdaların türüne uygun bir blender seti tercih edilmesi önerilir.

Fakir blender seti nasıl temizlenir?

Fakir blender setlerinde yer alan mikser başlığı, parçalama başlığı, bıçaklar, rendeleme uçları, karıştırma haznesi ve karıştırma haznesi kapağı hem bulaşık makinesinde hem de elde yıkanabilmektedir. Motorun yer aldığı ana başlığın ise sadece nemli bir bezle temizlenmesi yeterlidir.

Fakir blender ile buz kırılır mı?

Fakir blender setleri arasında buz kırma özelliğine sahip olan modeller yer alır. Yüksek motor gücüne sahip olan bu blenderlar ile Smoothie gibi içecekler ve sorbe gibi tatlılar hazırlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fakir Blender

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Güç (W)
Toplam 24 / 61 ürün
DSACategoryId/2147483637/22001/22003/fakir