Erken boşalma, penisin vajina içerisine girmeden hemen önce veya girdikten hemen sonra meni gelmesi, yani boşalmanın istenilenden çok daha kısa sürede, karşı taraf henüz tatmin olmamışken gerçekleşmesi durumudur, Bir cinsel işlev bozukluğudur, ancak cinsel yetersizlik anlamına gelmez. Bu sorunun temel kaynağı; strestir. Her 10 erkekten 8 i, hayatının bir döneminde erken boşalma sorunu ile karşılaşır. Genelde ilk ilişkide sıklıkla yaşanan erken boşalmanın sebebi ise, başarı konusunda hissedilen yaygın endişe durumudur. Ancak erken boşalma sorunu 6 aydan fazla süredir devam ediyorsa, mutlaka bir doktor yardımı almak gerekir.

Cinsel ilişki sırasında böyle bir sorundan bahsedebilmek için, erkeğin cinsel ilişkiyi tamamlama süresinin 20 ile 80 saniye olması gerekir. 40 yaş altındaki erkeklerin yüzde 40’ında görülen bu istenmeyen durum, çiftlerin birbiriyle sağlıklı bir ilişki kurmasını engeller, özellikle erkekte başarısızlık hissi ve sonraki ilişkilerinde büyük rahatsızlık oluşmasına neden olur.

Geciktirici Ürünler

Erken boşalma tedavisinde kullanılan ilaçlar iki çeşittir; ağızdan alınan haplar ve penise sürülen sprey, krem ve jeller. Ağızdan alınan haplar, davranışsal tedavi sürecinin bir parçası olup, aslında antidepresan içeriklidir. Bu tedavide, psikolojik tedavide kullanılan bazı ilaçların yan etkilerinden yararlanılarak, seks terapisi ile birlikte erken boşalma sorununa çözüm bulmaya çalışılır. Ancak bu ilaçlar, aspirin gibi direkt çözüme yönelik ilaçlar değildir. Terapi ile tedavinin mutlaka desteklenmesi gerekir.

Penise sürülen sprey, krem ve jeller ise, sorun ciddi tedavi gerektirecek bir aşamada değilse, yani ikincil erken boşalma veya dönemsel erken boşalma yaşanıyorsa kullanılır. İçlerinde genelde lokal anestezi maddesi, lidokain ve E vitamini bulunur. Penis çok hassas bir bölge olduğundan, içeriklerinin bitkisel ve anti alerjik olmalarına özen gösterilir.

Geciktirici ürünler, cinsel ilişkide erken boşalmayı geciktiren ve cinsel ilişkiye renk katan ürünlerdir. Bu ürünler, penis başındaki sinir hücrelerini anestezik bir madde ile dondurarak temasın daha az hissedilmesini, böylece daha geç boşalmayı sağlarlar. Prezervatif ile birlikte kullanıldıklarında, partnere bir yan etkileri yoktur. Dozunda kullanılmaları gerekir, aksi taktirde penis tamamen uyuşacağından, alacağınız his kaybolur.

Geciktirici Ürün Fiyatları

Geciktirici kremler, anestezi etkili kremlerdir. Penis başına sürülerek hafif uyuşma etkisi yaratırlar. Spreyler ise 2 gruptur; kimyasal ve bitkisel içerikli olanlar. Kimyasal olan geciktirici spreyler, Sağlık Bakanlığı onaylı değildir, dolayısıyla denetimi yapılamamaktadır. İstenmeyen yan etkileri olabilir. Denetimsiz ve onaylı olmayan geciktirici ürünlerin sahte de olabileceği düşünülerek, hiçbirinin kullanılmamaları gerekir. Piyasada bulunan doğal spreyler ise bitkisel içeriklidir, bunların bilinen bir yan etkisi yoktur. Etki süreleri, kişiden kişiye değişiklik gösterse de yaklaşık olarak 40-60 dakika arasıdır.

Geciktirici ürün fiyatları, ürünlerin gramajına, içeriklerine ve markalarına göre çeşitlilik gösterir. Yerli markalar daha uygun fiyatlı olurken, yabancı markaların ithal ürünleri daha yüksek fiyata satılmaktadır. Geciktirici ürünlerin içeriğindeki etken madde oranları da değişiklik gösterir. Yüzde 10 etken madde içeren ürünler, yüzde 80 etken madde içeren ürünlere göre daha pahalıdır. Ancak burada önemli olan etken madde olduğundan, daha az etken madde içeren bir ürünü satın almak, daha çok sıkmak ve ürünü çabuk tüketmek demektir. Dolayısıyla maliyet hesabını iyi yapmak gerekir.

Geciktirici ürünleri sadece erkekler kullanabilir. Spreyi duyarlılığa göre ilişkiden 15-30 dakika önce, ereksiyon halindeyken penis baş ve dip kısmına sıkarak kullanabilirsiniz. Kullanımındaki en hassa nokta ise; tamamen kurumadan ilişkiye girmemektir. Aksi halde içeriğindeki anestezik madde, partnerinizi de etkiler ve onun hissetmesini azaltır. Geciktirici ürünlerin sertleştirme özellikleri yoktur.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Geciktirici Ürünler

Konumseçilmedi
Seçimlerinize uygun ürün bulunamadı
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012178/26012199