Göz Altı Torbası & Morluk Bakımı

Cilt problemleri genel olarak her yaşta gerçekleşebilecek ve altında farklı etkenlerin yer aldığı problemlerdir. Cilt problemleri her yaş etkinliğine bağlı olarak gelişebilecek bir durum olduğu gibi özellikle ergenlik dönemleri ile birlikte başlayan devamında da cilt yapıları ve genetik faktörlere bağlı olarak süren problemlerdir. Cilt problemlerinin oluşmasında genel olarak insanların yanlış kozmetik ürünlerini kullanmaları veya yanlış kozmetik ürünlerini kullandıktan sonra ciltlerini yeterince temizlememeleri gibi faktörler yatar. Bu nedenle insanlar kozmetik ürün seçeneklerini kullansalar bile genel olarak kaliteli markalar aracılığı ile üretimleri yapılmış olan kozmetik ürün seçeneklerinden faydalanmaya dikkat edebilirler. Göz altı morlukları genetik bir şekilde insanlarda oluşabilecek bir durum olduğu gibi aynı zamanda yaş ilerlemesi gibi faktörlere bağlı olarak da oluşabilecek bir durumdur. Bu bakımdan kozmetik sektöründe göz altı morlukları için özel bir şekilde üretimleri yapılmış olan genetik göz altı morlukları için krem ürünleri de bulunur.

Göz kremi çeşitleri erken yaşlanma, kırışıklık, morluk ya da göz altı torbaları gibi yaygın şikâyetlere karşı formüle edilen; göz çevresi kırışıklık kremi, göz altı morluk kremi gibi benzersiz formülleri ile göz çevrenizin ihtiyaç duyduğu bakımı yapar. Göz çevresindeki cilt çok hassastır, bu nedenle genellikle ilk yaşlanma belirtileri göz çevresinden başlar. Belirtiler kırışıklıklar, sarkmalar ve koyu halkalar gibi sorunları içerir. Cildinizi sağlıklı ve güçlü tutmak için, etkili bileşenlerle üretilmiş kırışıklık giderici göz kreminin sunduğu eşsiz faydalardan yararlanabilirsiniz. Formüle bağlı olarak en iyi göz kremleri yaygın cilt sorunlarının üstesinden gelerek cildi sıkılaştırıp nemlendirir.

Göz Altı Morluğu & Torbası Neden Oluşur?

Göz altlarında oluşan koyu halkalar ve morluklar, her yaş ve cinsiyetteki insanlarda görülebiliyor. Göz altı, yüzün en hassas noktası olduğu için bakımı da diğer bölgelere göre daha farklı ve ayrıntılı hale geliyor. Bazı dönemlerde kendini daha çok belli eden göz altı halkaları, özellikle ilk belirtileri göstermeye başladığında önlem alırsan çözülmesi çok kolay olan bir durum. Bu yüzden göz çevresini nemlendirecek ve yenileyecek kremleri ve maskeleri keşfetmek gerekiyor. Göz altı çevresine esneklik kazandıran ve parlaklık katan göz çevresi kremleri ve maskeleri, yüz bakımı rutininde eşsiz bir yere sahip. Göz altı morluğuna sebep olan birçok etmen bulunuyor. Bu faktörlerden bazıları genetikken, bazıları dış etkenler ve yaşam tarzı ile bağlantılı. Genel olarak göz altlarında morluk oluşma sebebi, göz altındaki derinin zamanla incelmesi ve daha da hassaslaşması. Uyku saatlerinin düzensizliği ve az uyumak ise göz altı torbaları ve halkalarının en yaygın sebepleri. Aynı zamanda çok fazla güneş ışığına maruz kalmak, gözü kaşımak gibi durumlar da gözü tahriş ettiği için göz altı morluklarına yol açıyor. Bu durumlara bağlı alerjik reaksiyonlar da bazen göz altı şişliği gibi sorunlara sebep olabiliyor. Dönemsel göz altı halkalarının sebebi az su içmek, çok tuzlu yemek veya az meyve tüketmek gibi alışkanlıklar olabilir. Bu yüzden yaşam biçimini değiştirmek, daha dengeli beslenmek ve egzersiz yapmak çok önemli. Kalıtımsal olarak da ortaya çıkabilen göz çevresi problemleri, yaş ilerledikçe daha fazla ortaya çıkabiliyor.

Göz Altı Morluğu & Torbası Bakımı Ürünleri

Göz altı morluklarının nedeni değişiklik gösterse de giderilmesi için genellikle aynı yöntemler kullanılır. Özellikle cildinizin kaybettiği kolajeni geri kazandırarak koyu halkaları ortadan kaldırmaya yarayan kremler tercih edebilirsiniz. Göz altı bakım kremi kullanmak morlukları tamamen ortadan kaldırmasa da zamanla gözle görülür biçimde azaltır. Koyu halkaları gidermek için kapatıcı kullanmak anlık bir gözüm olsa da zaman içerisinde zaten çok hassas olan göz çevresindeki deriyi yıpratır. Bunun için mutlaka düzenli bakım yapmalı ve içerikleri temiz kozmetik ürünler kullanmalısınız. Göz altı morluk kremi seçerken C ve K vitamini içerikli olanları tercih ederek daha etkili sonuç alabilirsiniz. Göz altı morlukları ve torbaları için geniş bir pazara sahip olan ürünler kullanıcı ihtiyaçlarına göre şekillenebilir.

Göz Altı Morluğuna ve Torbalarına Ne İyi Gelir?

Göz altı morlukları, bazı cilt renklerinde kendini daha fazla belli edebiliyor. Bu yüzden daha canlı ve sağlıklı görünen bir göz çevresine ulaşmak için pek çok değişiklik yapmak mümkün. Uyku saatlerini ve yeme düzenini değiştirmek, göz altı halkalarını azaltmak için olmazsa olmaz. Aynı zamanda yüzüne her mevsimde güneş kremi sürmek çok önemli, daha ince olan göz altlarını güneşten korumak daha da önemli. Göz çevresinin yeterince nemlendirilmesi ve korunması daha ışıltılı bir görünüm sağlayacağı için göz altı kremleri de kullanmak gerekiyor. Daha yoğun bir nemlendirme için ise göz çevresine belli aralıklarla maske yapmak öneriliyor. Aydınlatıcı ve besleyici bir etkisi olduğu için, kolajen içeren göz kremleri sıkça tercih ediliyor.

Göz Altı Morluğu & Torbası Bakımı Özellikleri

Ciltte ortaya çıkan problemler yaş faktörüne bağlı olarak ortaya çıkabileceği gibi pek çok farklı faktöre bağlı olarak da ortaya çıkabilecek durumlardır. Cilt problemleri arasında sıklıkla görülen problemler sivilce ve siyah nokta gibi problemlerdir. Ek olarak insanların yaşının ilerlemesi gibi durumlara bağlı olarak ortaya çıkan göz altlarının kararması ve morarması gibi durumlar da bulunur. Göz altı morlukları pek çok farklı sebebe bağlı olarak oluşabilir. Göz altı morluklarında birincil etken olarak genetik problemler yatabileceği gibi insanların düzensiz bir uykuya sahip olması, düzensiz beslenmesi ve pigmentasyon gibi problemlere bağlı olarak göz altlarında morluklar ve kararmalar oluşabilir. Göz altı morlukları aynı zamanda sağlık yönünden de farklı problemlerin belirtisi olabilir. Genel olarak göz altı morlukları estetik açıdan da insanları kalbine sokan bir durum olduğu için insanlar göz altı morlukları için uygun tedavi yöntemlerine başvururlar. Cilt problemleri için kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin yanı sıra insanların ev ortamlarında bulunan meyve, sebze ve farklı doğal kaynaklar ile hazırlayabilecekleri çeşitli kürler bulunur. İnsanlar bu bakımından doğal bir şekilde kendilerine bakım yapabilmek amacıyla çeşitli kürlerden faydalanabilirler. Genel olarak göz altı morluğu tedavisinde öncelikle hastaların öyküsü alınır. Göz altı morlukları için krem ürünleri yaş faktörüne bağlı olarak içeriğinde kolajen içerikleri ve etken maddeleri değişkenlik gösteren model seçeneklerinden oluşur. Göz altı morlukları için krem ürünlerini kullanıcılar uzman bir cildiye dahilinde tercih edebilecekleri gibi kaliteli markalar dahilinde üretimleri gerçekleştirilmiş olan gözaltı morluğu krem ürünlerinin içeriklerin inceleyerek de ürünleri tercih edebilirler. Pek çok farklı marka tarafından üretimleri yapılmış olan göz altı morlukları ve torbası kremi bulunur.

Göz Altı Morluğu & Torbası Bakım Kremleri Nasıl Seçilir?

Piyasada bulunan göz kremleri göz altı morlukları, kırışıklıklar, şişlikler için farklı yaş gruplarına ve cilt tiplerine göre değişiklik gösteriyor. Göz altınızda şişkinlik, morluk ya da kuruluk varsa hepsi için ayrı bir ürün tercih edebilirsiniz. Uykusuz ve yorgun gözleriniz şişer. Şişkinlik için göz altı kremi kullanacaksanız içeriğinde salatalık ya da kafein olan bir ürün harika bir seçim olur. İçeriğinde aloe vera ya da yeşil çay olan göz kremini kullanmak harika bir etki yaratır. Koyu halkalar için göz altı kremi seçecekseniz C ve K vitamininden destek alabilirsiniz. Şişkinliklerin giderilmesini sağlayan kafein ve salatalık içerikleri da koyu halkalara iyi gelir. Kuruyan göz altlarınıza ise yoğun nemlendirme özellikli bir ürün kullanabilirsiniz. Hatta göz bakım serumu kullanmak yoğun etkisi sayesinde iyi bir tercih olabilir.

Göz Altı Maskeleri Nasıl Uygulanır?

Hem krem hem de jel bantlar şeklinde farklı seçenekleri olan göz altı maskeleri, kolay kullanımı sayesinde keyifli bir bakım sunuyor. Göz altı maskelerini uygulamadan önce mutlaka cildinizi temizlemeli, mümkünse bir tonik kullanmalısınız. Yaptığınız masaj sayesinde göz altındaki kan dolaşımı hızlanıyor, böylece sürdüğün maske daha hızlı etki gösteriyor ve cildine derinlemesine işliyor. Her birinin kullanım süresi ve şekli farklı olan maskeleri uygularken üzerindeki bilgileri incelemeniz gerekiyor, ancak göz altı maskeleri genellikle 20 dakikada etkisini gösteriyor. Hidrojel bant formundaki göz altı maskesini çıkardıktan sonra kalan kremi yumuşak bir şekilde göz altına yedirebilir ve bakımını tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda göz altı maskelerini yüzünüzün dudak çevresi veya boyun gibi diğer hassas bölgelerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Göz Altı Kremi Nasıl Sürülür?

Tüm cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi kırışıklık karşıtı göz altı kremi ya da göz çevresi kremi kullanımı sırasında doğru tekniğin uygulanması önemlidir. Bu, sadece bölgeyi korumakla kalmaz aynı zamanda cildinizin göz altı kremi ürününü tam olarak emmesini sağlar. Böylece göz çevresi kremi kullananlar tarafından ürün yorumlarında öne çıkarılan en iyi göz altı kremi çeşitlerinin faydalarından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Kırışıklık karşıtı göz kremi, sıkılaştırıcı göz çevresi kremi ya da göz morluk kremi gibi herhangi bir göz altı bakım kreminden en iyi şekilde yararlanmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Göz çevresi kremi ürününü sürerken en zayıf parmağınız olan yüzük parmağınızı kullanın. Bu sayede doğal ve yumuşak bir dokunuşa sahip olabilirsiniz.
  • Etkili bir göz altı kremi kullanımı için kreminizden bezelye büyüklüğünde ürünü alın. Çok fazla ürün kullanmamaya çalışın.
  • Gözlerinizin en iç köşesinden başlayıp dışarı doğru hareket ederek gözün altındaki küçük noktalara hafifçe dokunun.
  • Göz bakım kremini cilt üzerinde sürüklemekten veya ovalamaktan kaçının. Aksi takdirde krem gözlerinize girebilir ve tahrişe neden olabilir.
  • En iyi göz altı bakım kremi ya da en iyi göz çevresi kremi etkisi için kremin en az 2 dakika boyunca emilmesini bekleyin.
  • Göz Altı Morluğu & Torbası Bakımı Fiyatları

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Göz Altı Morluğu & Torbası Bakımı

157 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 43 / 157 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?