Göz Bakımı

Cilt ve yüz bakımı herkes için önemlidir. Göz çevresi yüzün diğer bölümlerine göre daha ince ve hassas bir cilde sahiptir. Dış etkenler, yorgunluk, uykusuzluk, mimik ve yaşlanma göz çevresinin yıpranmasına neden olur. Düzenli bakım ve göz çevresi için üretilmiş ürünleri kullanarak bu etkileri minimuma indirmek mümkün. Göz çevresine uygun temizleyiciler, nemlendiriciler ve şişlik gidericiler kullanarak genç ve canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Göz Bakım Ürünleri

Cilt bakımının en önemli kriteri derinlemesine temizliktir. Göz bölgesine kullanılan rimel, kalem ve kapatıcıların temizlenmesi diğer makyaj ürünlerine göre daha zordur. Zarar vermeden temizlemek için göz çevresine uygun temizleyiciler kullanılmalıdır. Göz makyajı silme mendilleri, suya dayanıklı özel temizleyiciler ve jeller göz çevresi için uygundur ve zarar vermeden temizlenmesini sağlar. Daha sonrasında göz çevresine özel nemlendiriciler ve kırışıklık giderici kremler kullanarak göz bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Göz çevresi için üretilmiş özel serumlar göz çevreniz için ekstra bakım sağlar ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. İyici temizlenmiş göz çevresine makyajdan önce koruyucu olarak ya da uyumadan önce uygulayabilir hem göz çevrenizin daha az yıpranmasını hem de daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. İkili setlerle gece ve gündüz kullanımlarına uygun seçenekleri bulunur. Sıcak, soğuk etki veren maskeler göz çevrenizdeki kılcal damarları harekete geçirerek daha güzel bir görünüm verir. Göz altı morlukları ve torbaları için üretilen kremlerle yorgun ve bitkin görünmenizi engelleyerek daha dinç bir hava verir.

Kaş ve kirpikler zamanla dökülüp seyrekleşebilir. Kaş ve kirpikleriniz için besleyici ürünler kullanmak tıpkı saçlarınızın bakımı kadar gereklidir. Daha uzun ve gür kirpikler, daha sık ve gür kaşlar ile göz bakımınızı tamamlayabilir daha hoş bir görünüme kavuşabilirsiniz. kaş ve kirpik bakımı için hazırlanan yağlar besleyici ve onarıcı etkiye sahiptir. Kaş ve kirpik serumları dökülen kirpiklerinizin eski formuna gelmesini sağlayarak daha gür bir görünüm oluşturur.

Göz Bakım Ürünü Nedir?

Göz bakım ürünü, hassas ve ince bir yapıya sahip göz çevresi için üretilmiş ürünlerdir. Mevsim değişiklikleri, güneş, yaşlanma, uyku düzensizliği ve yorgunluk göz çevresinde çizgiler, torbalanmalar ve morluklar oluşturur. Bu etkilerin olmasını önlemek ve hafifletmek için gündüz ve gece olmak üzere günde iki kere göz bakım ürünleri kullanılmalıdır. Göz çevresine uygun temizleyiciler, yatıştırıcı maskeler, morluk ve kırışıklık giderici jeller, kaş ve kirpik güçlendirici yağlar genel göz bakımında kullanılan ürünlerdir.

Göz bakımı düzenli ve sürekli yapılması gereken bir işlemdir. Sıkılaştırma, renk düzenleme ve halka oluşumunu engellemek için önerilen periyotlarda yapılmalıdır. Göz çevresindeki deri yüzün diğer bölümlerine göre daha incedir ve bu nedenle daha kolay yıpranır. Düzenli temizleme, nemlendirme ve kuvvetlendirici bakımlar yapılmalıdır. Sabahları makyaj yapmadan önce yüzünüzü ve göz çevrenize uygun temizleyicilerle temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Gece uyumadan hatta eve geldiğiniz anda göz çevresi için üretilen makyaj temizleme losyonları ve mendillerini kullanarak makyajınızı temizlemeli gece bakımı için uygun kremi uygulamalısınız.

Gözlerinizi temizlerken ve nemlendirirken uygulama şekliniz de önemlidir. Göz makyajınızı çıkartırken sert davranmamalı ve ovalayarak çıkarmamalısınız. Kremleri ve jelleri uygularken parmak uçlarınızla ve hafif hareketlerle kremi yedirerek göz çevrenizdeki kan dolaşımını hareketlendirebilirsiniz. Üzerinde belirtilen uygulama zamanına göre haftada bir veya iki kere uygulayacağınız soğuk kompres yapan maskeler, yorgunluğa bağlı torbalanmalar için idealdir. Göz bakım ürünlerinde bulunan ödem giderici, dolaşımı hareketlendiren ve onarıcı özellikler sayesinde her zaman dinç, bakımlı ve güzel görünebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Göz Bakım Ürünleri

3915 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Cilt Bakımı
Cilt Bakımı
Göz Bakımı
Göz Bakımı
Göz Kremi
Göz Kremi
Göz Anti-Aging Bakımı
Göz Anti-Aging Bakımı
Göz Altı Torbası & Morluk Bakımı
Göz Altı Torbası & Morluk Bakımı
Göz Serumu
Göz Serumu
Göz Maskesi
Göz Maskesi
Kaş & Kirpik Bakımı
Kaş & Kirpik Bakımı
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 3915 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010886