Göz Altı Maskesi & Göz Çevresi Maskesi

Çeşitli dış etkenlerden, uykusuzluktan veya düzensiz beslenmeden kaynaklı göz altı morlukları, kadınların en çok şikayet ettiği konulardan biridir. Kozmetik açıdan sorun yaratan bu morluklar, giderilemedikleri takdirde kişiyi psikolojik açıdan da olumsuz olarak etkileyebilir. Kozmetik konusunda öncü markaların ortaya koydukları göz maskesi çeşitleri, göz altı morlukları başta olmak üzere göz çevresindeki sorunların giderilmesinde etkilidirler.

Göz Maskesi Çeşitleri

Göz altı morlukları, migren ağrıları, sinüzit gibi şikayetleriniz varsa, jel gözlük şeklindeki sıcak ve soğuk olarak uygulanabilen jel göz maskeleri, sizin için uygun olabilir. Bu maskeler, problemli göz ve alın bölgelerinin rahatlatılması için geliştirilen ürünler olup sağlıklı göz çevresine sahip olmanızda önemli rol oynar. Jel formülleri sayesinde sıcaklığı ve soğukluğu uzun süre muhafaza ederek katılaşmayan ve böylelikle size kolay kullanım imkanı sunan ürünleri yalnızca gece yatarken değil, gün içinde dilediğiniz saatlerde de kullanabilirsiniz. Migren gözlüğü olarak da bilinen ürünler baş ağrısı, göz altı morlukları gibi şikayetlerinizin giderilmesine yardımcı olurken göz ve burun çevresinde gerçekleştirilen operasyonların ardından ya da spor yaralanmalarının tedavisine destek olarak değerlendirilebilirler.

Daha canlı ve aydınlık bir göz çevresine kavuşmayı arzu ediyorsanız, canlandırıcı oksijen maskelerini tercih edebilirsiniz. Özel içerikleri sayesinde oldukça kısa sürede etkili sonuç almanızı sağlayan göz maskesi çeşitleri tüm cilt tipleri için uygundur. Jel formundaki göz maskeleri cildinize nem kazandırarak tazelik hissi yaşamanızı sağlarken cildinizi rahatlatıcı etkisiyle, yaşayabileceğiniz göz şişliği hissini azaltabilir. Doğal kökenli içeriklerden oluşan ürünler, dermatologlar ve göz doktorları tarafından test edilmeleri dolayısıyla tercih nedeniniz olabilirler. Ayrıca, paraben içermeyen ürünler, tamamen doğal kozmetik ürünlerini kullanan kadınlar için idealdir.

Göz çevrenizdeki şişkinlik ve yorgun görünümü önlemek için stres ve yorgunluk karşıtı içeriklerden oluşan konsantre ürünleri değerlendirebilirsiniz. On dakikalık uygulamanın ardından göz çevrenizin görünümünü yenileyen ürünler, aynı zamanda cildinizin nem kaybını önler. Cilde fazladan nem kazandırdığı için göz çevresindeki şiş görünüm fark edilir şekilde azalır. Haftanın yorgunluğunu atmak için hassas göz altı cildinize haftada bir uygulayacağınız göz maskesi çeşitleri, yorgunluk belirtilerini gidererek cildinize taze bir görünüm kazandırabilir. Tüm cilt tiplerine uygulanabilen ürünlerin önceden nemlendirilmiş pedlerini parmak uçları ile göz altına yerleştirmek suretiyle uygulamanız gerekir. On dakika kadar beklettikten sonra pedleri çıkartarak cildinizde kalan sıvıyı göz çevresine nazik hareketlerle masaj yaparak uygulamanız, ürünlerden sağlayacağınız faydayı en üst düzeye çıkarır. Edineceğiniz ürünlerin en büyük avantajı, hassas olan göz çevrenizi tazelemelerinin yanı sıra bu bölgeye esneklik kazandırarak yaşlanma belirtilerini engellemeleridir.

Göz Maskesi Fiyatları

Hemen her türlü gereksinimi karşılayan göz maskeleri, değişik fiyat aralıklarında bulunurlar. Özellikle retinol içeren göz maskesi fiyatları, bu içeriğe sahip olmayan diğer ürünlere nazaran daha farklı fiyatlarla sunulur. Bunun başlıca nedeni, göz çevresindeki çizgi, koyu halka ve kuruluk problemleriyle savaşın retinollü ürünlerle etkili şekilde gerçekleştirilebilmesidir. Farklı cilt yapılarında kullanılabilen ürünler, saf retinolün etkisiyle on beş dakikada cilde nüfuz ederek göz çevresindeki ince çizgilerde ve derin kırışıklıklarda etkisini gösterirler. E vitamini katkısıyla cilde canlılık veren ürünler, ilgili bölgedeki kan dolaşımını da arttırarak ince çizgilerde ve kırışıklıklarda etkisini kolayca gösterir. Yoğun nem vermesiyle cildi kuruluktan ve donuk görüntüden uzaklaştırarak ciltte kısa sürede düzelme sağlayabilir. Seçeceğiniz ürünlerin kutularında yer alan bantların düzenli olarak kullanılmaları, cildinizin kalıcı şekilde düzelmesinde etkili olabilir. Ürünleri kullanmadan önce cildinizi temizlemeniz, ürünlerden alacağınız etkiyi arttırmak açısından gereklidir.

Siz de cilt sorunlarınızı tam olarak tespit ettikten sonra beklentilerinizi karşılayacak göz maskesi çeşitlerinden dilediklerinizi edinebilir, cildinizi arzu ettiğiniz güzelliğe ve parlaklığa kavuşturabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Göz Maskesi

Toplam 24 / 180 ürün
DSACategoryId/32000005/32010886/60001547/2147483603/60008555