Göz Altı Maskesi & Göz Çevresi Maskesi

Göz Maskesi 

Göz maskesi içerikleri, çeşitli dış etkenlerden gözlerin ve gözaltlarının korunmasını kolaylaştırır. Gözler ve gözaltları, uykusuzluk, farklı sebepler ve düzensiz beslenmeden dolayı sağlıksız hale getirir. Bu gibi durumlarda gözaltı morlukları ve torbalanmalar meydana gelir. Kadınların en fazla şikayet ettiği konular arasında da bu unsurlar yer alır. Kozmetik anlamda sorun yaratan gözaltı morlukları, ortadan kalkmadığı takdirde bireylere psikolojik açıdan olumsuz etikler yaratır. Kozmetik konusunda öncü markaların tasarlamış olduğu göz maskeleri bu anlamda etkili sonuçlar yaratacaktır. Göz maskesi çeşitleri, gözaltı morlukları ve torbalanmalarını en aza indirir. Aynı zamanda, gözlerin de dinlenmesine olanak sağlar. Çünkü gözlerdeki farklı tip sorunlar da göz maskeleriyle ortadan kalkar. 

Üretim seçenekleri arasında; göz altı maskesi üretimleri de yer alır. Göz altı maskeleri de yoğun olarak göz altı torbalanmaları, çizgilenmeler ve morlukların ortadan kaldırılmasına olanak sağlar. Gözaltlarındaki görünümler, belli başlı rahatsızlıklardan da kaynaklı olabilmektedir. Sinüzit, migren ve benzeri şikayeti olan bireyler, jel gözlük şeklinde soğuk ve sıcak uygulanan maskeleri tercih edebilirler. Jel formlu göz maskeleri, uygulaması kolay ve etkili ürünlerdir. Bu maskeler, sorunlu olan göze ya da alın bölgelerine yerleştirilebilir. Bu bölgelerin rahatlaması için jel maskeler son derece etkili ürünlerdir. Kullanım imkanı kolay olan göz maskeleri, farklı tip içeriklere sahiptir. Göz maske seçenekleri arayan bireyler, maskelerin yapıldığı özleri kendi zevklerine uygun olarak belirleyebilirler. 

Göz Maskesi Seçenekleri

Göz koruma maskesi seçenekleri, kozmetik ürünler arasında en fazla tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Sağlıklı gözler ve gözaltı çevreleri için göz maskelerinin kullanımı önemlidir. Form olarak birbirinden farklı özelliklerle tasarlanan göz maskeleri, her kullanıcının ihtiyacına hitap etmektedir. Örneğin, jel formlu göz maskeleriyle sıcaklık ve soğukluğu uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Katılaşma yapmayan ve bu sayede kolay kullanım olanağı sunan ürünleri gece yatarken ya da gün içinde de uygulayabilirsiniz. Seçenekler arasında yer alan ve migren gözlüğü olarak da bilinen içerikler ise baş ağrısını ortadan kaldırır. Bunun yanı sıra, göz altlarındaki morlukları ve benzeri şikayetleri de göz maskeleriyle en aza indirebilirsiniz. Burun ve göz çevresinde yapılan operasyonların sonucunda da gözlerde ya da gözaltlarında çeşitli oluşumlar kalabilir. Bu gibi durumlarda ise göz maskelerini kullanarak, çeşitli ameliyat kalıntılarını en aza indirebilirsiniz. 

Üretilen göz çevresi maskesi içerik yönünden son derece kalitelidir. Göz çevresinin daha canlı ve aydınlık olabilmesine yardımcı olan ürünlerdir. Canlandırıcı oksijenli maskeleri, seçenekler arasından kontrol edebilirsiniz. Ürünlerdeki özel içerikler sayesinde, kısa zamanda etkili ve çözümcül sonuçlar elde edebilirsiniz. Göz maskesi çeşitleri, bütün cilt tipleri için uygun olan ürünlerdir. Özellikle, jel formlu göz maskeleri cildinize yüksek oranlı nem kazandırır. Bununla birlikte, gözaltınızda harika bir tazelik hissine de neden olur. Cildinizi ve gözaltlarınızı rahatlatan jel göz maskelerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra gözlerinizde meydana gelen çeşitli nedenlerle oluşan şişlikler de bu göz maskeler ile ortadan kaldırılır. Kökeni doğal olan içeriklerden imal edilen, göz doktorları ve dermatologlar tarafından geliştirilen birçok göz maskesi seçeneği vardır. Ayrıca seçenekler arasında yer alan göz maskelerinin içeriğinde paraben ve benzeri kimyasallar bulunmamaktadır. Özellikle, jel göz maskesi bu anlamda hem doğal hem de etkili sonuçlar almanıza yardımcı olur. 

Göz Maskesi Kullanım Avantajları

Göz altı maskesi ne işe yarar? Sorusunu genellikle göz ve gözaltlarında sorun yaşayan bireyler yöneltir. Göz çevrenizde meydana gelen yorgun görünüm, şişkinlik, morluk, torbalanma ve benzeri durumlar stres kaynaklı olabilmektedir. Yorgunluk ve stres karşıtı olan konsantre şekilde geliştirilen göz maskesi seçenekleri bulunmaktadır. Üretilen göz dinlendirme maskesi seçeneklerini on dakikalık uygulamalar şeklinde yapabilirsiniz. Ardından göz çevrenizdeki görünümü yenilemeye ve onarmaya yardımcı olan ürünleri de kullanabilirsiniz. Bu sayede, cildinizde meydana gelen nem kaybını da en aza indirmiş olursunuz.

Göz maskeleri, cildinize yüksek oranda nem kazandıracağı için gözlerinizdeki şiş görünüm de ortadan kalkar. Haftanın yorgunluğunu da bu göz maskeleriyle giderebilirsiniz. Hassas gözaltı ve cilt tipine sahip olan bireyler, farklı göz maskesi seçeneklerinden yararlanabilirler. Böylece yorgunluk belirtilerini de yok ederek cildinize taze bir görünüm kazandırabilirsiniz. Gözaltı maskelerini hazır olarak ya da ev ortamında da yapabilirsiniz. Ancak göz altı maskesi yapımı dikkat edilmesi gereken noktaları bulunan bir uygulamadır. Maske yaparken, göze zarar vermeyen ve kimyasal içermeyen ürünler tercih etmeniz gerekir. 

Göz Altı Maske Uygulaması 

Bütün cilt tiplerine uygun olarak üretilen gözaltı maskeleri, nemlendirilmiş pedlerin parmak uçlarıyla gözaltına yerleştirilmesiyle uygulanır. Bu maskelerin bekleme süresi on dakika gibi bir süredir. Bu sürede bekledikten sonra, pedleri gözünüzden alarak, kalan sıvıyı cildinize yayabilirsiniz. Göz maskesi yapımı ev ortamında hazırlayabileceğiniz formüllerdir. Ancak ev ortamında da hazırlansa, yine aynı bekleme süresiyle bu ürünleri gözünüzde tutmanız gerekir. Ayrıca göz çevrenize nazik hareketler yaparak, maskenin içeriğini yayabilirsiniz. Uygulamayı bu şekilde yaptığınızda harika sonuçlar alabilirsiniz. 

Ürünlerden elde edeceğiniz faydaların en üst düzeyde olması için doğru tekniklerle göz maskelerini uygulamanız gerekir. Satın alacağınız ürünlerdeki en büyük avantajlar arasında; hassas olan göz çevrenizi yenilemesi yer alır. Bununla birlikte, göz ve gözaltı bölgelerine esneklik kazandırır ve kırışıklıklar en aza indirilir. 

Göz Maskesi Fiyatları

Gözler ve göz çevresinde yaşanan belli başlı problemler için üretilen özel tip göz maskeleri bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak göz maske yapımı işlemiyle kendi maskenizi kendiniz yapabilirsiniz. Ancak hazır olarak satın alacağınız göz maskelerinin fiyatsal olarak birbirinden farklı olduğunu söyleyebiliriz. Her türlü gereksinime uygun olarak tasarlanan göz maskeleri, içeriklerine bağlı olarak fiyat aralıklarına ayrılır. Retinol içermekte olan göz maskelerinin fiyat aralıkları, bu bileşenin olmadığı diğer maskelere göre daha farklıdır. Bunun nedenlerinin başında ise göz çevresindeki koyu halka, çizgi, kuruluk ve benzeri sorunlarla retinollü ürünler sorunsuz bir şekilde savaşır. 

Genel olarak göz maskesi ürünlerinin formülü, içeriği, kalitesi, markası ve benzeri faktörler ürünlerin fiyat aralıklarını etkiler. Ayrıca farklı cilt tiplerine özel olarak üretilen saf retinollü ya da retinolsüz seçenekler de vardır. Göz maskeleri on beş dakika gibi bir sürede cilde nüfuz ederek göz çevrenizdeki ince çizgi ve morluklardan kurtulabilirsiniz. Uygun fiyat aralıklarıyla da bu kozmetik ürünlere sahip olabilirsiniz. 

Göz Maskesi Nasıl Kullanılır?

Göz maskeleri, gözlerde makyaj kalıntısı olmadan kullanılması gereken ürünlerdir. Genellikle, temizlenmiş ve tonik uygulanmış olan gözlerin üzerine göz maskeleri uygulanmalıdır. 10-15 dakika gibi bir süre bekledikten sonra, maskeyi çıkarabilirsiniz. 

Göz Altı Maskeleri Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Gözaltları için geliştirilen özel formülleri, gözaltınıza tam olarak yerleştirdiğinizden emin olmalısınız. Bu maskeler, gece yatmadan ya da gün içinde kullanılacak şekilde üretilir. Bu yönde satın almak isteyeceğiniz göz maskelerini kendi isteklerinize göre belirleyebilirsiniz. 

Göz Altı Maskesi Kaç Dakika Bekletilir?

Gözaltı maskelerinin genel olarak bekleme süreleri 10 dakikadır. Ancak bu bekleme süreleri tercih edeceğiniz ürüne bağlı olarak 15 ya da 20 dakikaya kadar çıkarılabilir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Göz Maskesi

286 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 28 / 286 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010886/60008555