Kaş & Kirpik Bakımı

Sağlıklı kaş ve kirpikler yüz güzelliğinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle hem doğal bir ifadeye hem de etkili bakışlara sahip olmak için kaş ve kirpiklerinizin bakımını asla ihmal etmemelisiniz. Kaşlar bazen vücuttaki birtakım vitaminlerin eksikliğinden, bazen de yanlış ve hatalı kaş alımları nedeniyle git gide zayıflayarak dökülmeye başlar. Bunun sonucunda da kaşta yer yer boşluklar meydana gelir. Kozmetik açıdan olumsuz bir görüntüye yol açan kaş seyrelmesinin yüzün doğallığını büyük oranda etkilediği ise su götürmez bir gerçektir. Dökülen kirpiklerin sorumlusu çoğu zaman göz makyajını sert bir şekilde temizlemek, çıkarılması zor suya dayanıklı maskaralar ya da stres gibi faktörler olabilir. Tüm bu negatif etkenlerin kirpiklerinizde yarattığı gerilimi ise kirpik bakımı için özel olarak formüle edilen ürünlerle kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Kaliteli markaların etkinliği kanıtlanmış kaş bakım kremi ve kirpik serumu çeşitleriyle evinizde profesyonel bir kaş ve kirpik bakımı gerçekleştirmeniz oldukça kolaydır ve sonuçları da bir o kadar yüz güldürücüdür.

Kaş ve kirpikler de tıpkı saçlar gibi beslenmeye ihtiyaç duyar. Her gün ve doğru bir şekilde uygulayacağınız bakım serumlarıyla kısa sürede kaç ve kirpiklerinizin güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için dilerseniz kaşlarınız için ayrı kirpikleriniz için ayrı iki ürün kullanabilir ya da tek bir serumla hem kaş hem de kirpiklerinizi besleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta, kirpikleriniz için seçtiğiniz ürünün gözlerinizde herhangi bir hassasiyete neden olmamasıdır. Bilinçsizce kullanılan doğal yağlar bazen kirpik diplerinde iltihaplanmalara sebep olarak göz sağlığını bozabilir. Oysa kaş ve kirpiklerin yapısına göre geliştirilen serum, balzam ve jel gibi ürünler hafif formülleri ile kirpik ve kaşlar tarafından kolayca emilir. Aplikatörlü olmalarıyla pratiklik ve hijyen sağlayan kaş ve kirpik bakım serumları, özellikle her gece uygulandıklarında sizi mükemmel bir sonuca ulaştırır. Biotin ve peptit gibi besleyici etken maddelere sahip serumlar, kaç ve kirpiklerinizin çok daha canlı olmasını ve sağlıkla uzamasını sağlarken, doğal görünümlerini de asla bozmaz.

İyi bir makyajla kamufle olabilseler de zayıf, şekilsiz ve boşluklu kaşlar her kadının korkulu rüyasıdır. "Kaş küsmesi" olarak da bilinen bu durum, bilhassa son yıllarda kalın kaş modasının yükselişe geçmesiyle estetik açıdan önemli bir problem halini almıştır. Kaş farı, kalemi ve boyası gibi makyaj malzemeleri mevcut problemi gölgelemeyi kısmen başarsalar da oldukça yapay bir görüntü oluştururlar. Eğer siz de kaş dökülmelerinden şikayetçiyseniz veya kaşlarınızı güçlendirmek istiyorsanız pekala serumlardan faydalanabilirsiniz. Böylece kaşlarınıza yoğun makyaj yapma zahmetinden kurtulacağınız gibi, kaşlarınızın çok daha doğal ve etkileyici görünmesini mümkün kılabilirsiniz.

Takma kirpik ve maskaralar her ne kadar dolgun ve uzun bir görünüm sağlasalar da verdikleri etki tamamen yapaydır. Üstelik yoğun rimel ve takma kirpik yapıştırıcıları kimyasal bir deformasyon yaratarak kirpiklerinizin cılızlaşmasına ve güçsüzleşmesine sebep olur. Buna ek olarak günün sonunda makyajınızı çıkarırken ekstra çaba harcamanız gerekeceği için kirpiklerinizi daha da yorarsınız. Sonuç olarak makyajınızı sildiğiniz anda karşılaştığınız zayıf kirpikler sağlıksız ve hiç de estetik olmayan bir görünüm doğurur. Bunun üstesinden gelmek içinse etkili bir bakım şarttır. Kirpiklerinize uygulayacağınız serum ve jellerle onları dış etkenlerden koruyabilir, bu sayede uzun ve dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Yoğun besleyici ürünler mükemmel kaş ve kirpiklere kısa zamanda sahip olmanın en sağlıklı yoludur.

Kategorimizde yer alan Beauty Lash, Eose ve Delia gibi uzman markaların kaş ve kirpik serumlarıyla hayalinizdeki kaş ve kirpiklere kolayca ulaşabilirsiniz. Güçlü, sağlıklı ve büyüleyici güzellikteki kaş ve kirpiklere sahip olmak için yağ, jel, balzam ve serum şeklindeki ürünler arasından seçiminizi kolayca yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kaş ve Kirpik Bakımı

1248 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 1248 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010886/60008556