En Ucuz ve Kaliteli Günlük Hırka Modelleri

Kadın Günlük Hırka Modelleri

Hırka, yünden örülebilen ya da kalın yün kumaştan yapılan önü açık, kollu genellikle soğuk havalarda korunmak için giyilen üst giysisi olarak ifade edilir. Günlük gezilerde, iş hayatında ya da özel davetlerde kendinize uygun seçeneğiniz modellerle her ortamda öne çıkabilir ve şık bir imaj yaratabilirsiniz.

Moda ve Kadın Hırka

Geçmiş dönemlerde hırkalar soğuk havalardan korunmak için kullanılırdı. Şimdilerde ise kullanılan hırka modelleri şık görünüşleri ve rahat kullanımlarından dolayı tercih edilmektedir. Hırkaların kolay giyilip çıkartılabilir özelliği onun fonksiyonel kullanımı açısından dört mevsim tercih edilir. Hırkaların triko kumaş yapısına sahip olmaları tercih edilme nedenleri arasındadır. Hırkalar dokusu bakımından pamuk, akrilik gibi materyallere sahiptir. Kadınların ihtiyaçları ve günün moda trendi göz önüne alınarak kadın hırka tasarımları oluşturulmuştur. Bu sayede kadınlar kendi stillerine ve giyim tarzlarına uygun hırka modelleri bulabilmektedir. Kadınlara özel üretilen hırkalar, günlük kullanıma göre kategorilere ayrılır. Hırka tasarımları, leopar desenli, zebra desenli, kiremit renkli, beyaz renkli desen ve renk seçenekleri mevcuttur. Kadın hırka modelleri kemerle, düğmelerle, fermuar gibi çeşitli aksesuar ile zenginleştirilmiştir. Önü açık olan hırka modelleri, sonbahar ve kış mevsimlerinde tercih edilir. Bol kesime sahip büyük boy hırkalar ise kış ve bahar aylarında daha çok tercih edilir. 

Kadın Hırka Kullanım Alanları

Çağdaş kadınların tarzını yansıtmada uzun hırka kombinleri seçilerek şık tasarımlar oluşturulur. Kadınların çalışma hayatı ve resmi ortamlarda tercih edilmeleri kullanışlı olmalarının bir özelliğidir. Bu nedenle rahat ve şık görünürler. Soğuk havalarda ya da sıcak havalarda her mevsimde iş hayatında, günlük hayatta veya spor yaparken birçok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Kış aylarında mont ya da kaban gibi kalın giysilerin altına da giyebilirsiniz. Yaz aylarında serin havalarda kısa kollu kıyafetlerinizin üzerine giyilebilir. Rahat görünümleri ile spor hırkalar günlük hayatta elverişli kıyafetlerdendir. Klasik tarzda tasarlanan hırkalar geleneksel hırka kullanıcılarının büyük beğenileri arasındadır. Klasik tarzda tasarlanan hırkaların büyük çoğunluğu yünden üretilir. Geçmişten günümüze moda da popülerliğini yitirmeyen hırkalar el örgüsü ya da makine ile işlenenlerdir. Eski zamanlarda büyüklerimizin el örgüsü ile yaptığı hırkalar, kazaklar unutulmaz koleksiyonlar arasında gardıroplarımızdaki yerleri halen korunmaktadır. 

Örgü Kadın Hırka Modelleri Nelerdir?

Örgü dünyasında ilgi gören kıyafetlerin başında hiç şüphesiz kadın hırka modelleri bulunur. Örgü modelleri arasında yer alan hırkalar şık duruşları, her zaman giyiliyor olması, kullanışlı, rahat kıyafetler olmasından kaynaklanır ve örgü kadın hırka modelleri arasında yerini alır. Sayarak bitiremeyeceğimiz işyerlerinde, evlerimizde, ofislerimizde, serin yaz akşamları balkonlarda otururken, kış aylarında kaban içine ve bunun gibi birçok yerlerde karşımıza çıkan kıyafetlerin başında kısa ve uzun seçenekleri ile hırkalar gelir. Kadın hırka modelleri el örgüsü seçeneklerini ister tığ ister şiş ile istediğiniz her modelde bulma imkânına sahipsiniz.

Kadın Hırka Modellerinde Triko Şıklığı 

Triko kıyafet seçimleri moda dünyasında önemli yer tutar. Şıklığı ve soğuk kış günlerinde sıcak tutma özelliği sayesinde birçok hırka modeli vitrinlerde yerini almıştır. Tek renk modellerin yanı sıra ekose hırka modelleri, iki veya daha fazla renklerin bir arada kullanılmasıyla dokunan hırkalar geniş kullanım alanı yanı sıra çeşit zenginliği ile de yerini almaktadır. Renklerle yakalan şık ve hareketli modellerin yanı sıra düz renklerden oluşan klasik ve ağır modeller ise şıklığın ve zarafetin öne çıkmasını sağlar. Siyahın yeri doldurulamaz şıklığı hırka modellerinde de tarzı yakalama konusunda oldukça başarılıdır. Birçok renk ve model alternatifinin bulunduğu hırka modellerinde kapüşonlu hırkalar da moda dünyasında önemli yer tutar. Rahat giyinmeyi seven kadınlar aynı zamanda hırka tercihlerinde şıklığı da bir arada yakalamış olurlar. Gardırobunuzda şimdiden farklı markaların tarz ve modellerinden oluşan hırkalara yer açabilirsiniz.

Hırka Çeşitleri

Kadın hırka modelleri arasında tercih edilen hırkalar; ince dokuma hırkalar, uzun dizüstü hırkalar, kapüşonlu hırkalar, salaş hırkalar, fermuarlı kapüşonlu hırkalar, düğmeli ya da düğmesiz hırkalar öne çıkan modeller arasındadır. Uzun hırka modellerini elbise, etek ve pantolonlarla kombin edebilirsiniz. Boyutlarına göre tercih edileceğiniz hırka çeşitleri ince dökümlü hırkalar, kalın örgü hırkalar ve uzun hırkalar, bilekte biten hırkalar, diz üstü hırkalar ve diz hizasında olan hırkalar ve midi boy görünüme sahip hırkalardır. Hırkalar, yarasa kol, fakir kol, fırfır kol ve uzun kol olarak çeşitli seçenekleri de bulunmaktadır. Kalın hırka modellerini soğuk havalarda, mevsimlik kombinler için kullanabilirsiniz. İnce hırka modelleri de kadınların tercihleri arasındadır. Günlük kıyafetleriniz için uzun hırka modellerini, salaş hırka modellerini kullanabilirsiniz. Salaş hırkalar şıklıkları, rahatlıkları, hareketli görünümleri ile hoş renklerle kullanabilirler. Salaş hırkaları isterseniz atletlerle ya da bluzlarla kombin oluşturabilirsiniz. Klasik tarz oluşturmak isterseniz kısa hırka modellerini seçebilirsiniz. Bunun dışında ilgi çeken hırkalar arasında çizgili hırkalar, desenli hırkalar, saç örgülü hırkalar, simli hırkalar, dantel detaylı hırkalar, ışıltılı hırkalar, kapüşonlu hırkalar, V yaka hırkalar, düğmeli hırkalar, fermuarlı hırkaları da tercih edebilirsiniz.

Kadın Hırka Modelleri

Kadınların en çok tercih ettiği hobiler arasında örgü örmek gelir. Örgü örmek rahatlatıcı özelliğinden dolayı birçok konuda yarar sağlar. Örgü örerek stres atabilir hatta unutkanlığınızı dahi ortadan kaldırabilirsiniz. Kadın hırka modelleri örgü çeşitleri arasında yer alanlar; düz örgü, tersten düz örgü, haraşo, pirinç örgü, çift pirinç örgü, başlangıç örgüsü, lastik, Selanik örgüsü, saç örgüsü gibi türleri bulunur. Örgü örmenin ilk kuralı hatta örgünün olmazsa olmazı ilmek atmaktır. Örgü bilmeyenler ve merak edenler için ilmek atmanın ne olduğuna kısaca değinelim. İlmek atmak; ipliğinizi başparmağınız ile işaret parmağınız arasına alarak bir halka oluşturmanızdır. Diğer ilmeklerinizi atarken ise ipliğinizin bir ucu başparmağınızda diğer ucu işaret parmağınızın üzerinde olacak şekilde parmaklarınıza dolarsınız. Daha sonra ise, önce başparmağınızın tarafına daha sonra ise işaret parmağınızın tarafına batırıp ilmeğinizi çekip şişinizin üzerine alırsınız.

İlmek atmayı öğrendikten sonra örgü çeşitlerinden olan düz örgü ve tersten düz örgü ile başlangıç yaparak zamanla diğer örgü çeşitlerini de yapabilirsiniz. Kadın hırka modelleri yapılışı hakkında bilgiye sahip olduğunuzda kendinize istediğiniz tarzda, istediğiniz modelde şık, yumuşak ve zarif bir hırka yapabilirsiniz. 

Örgü örmesini bilen ya da örgü örmeye yeni başlayan kadınlar anlatımlı kadın hırka modelleri hakkında günümüzde birçok bilgiye ulaşabilmeyi internetten sağlayabilirler. Farklı ip çeşitleri ile diledikleri model hırkaları ayrıntılı olarak internetten anlatımlı hırka modelleri videolarını izleyerek rahatlıkla hırka yapabilirler. 

Kadın Hırkası Örme

Kadın hırka modelleri örme tekniklerinden oluşan düz örgü, ters örgü, pirinç örgülerden oluşan şık bir hırka örebilirsiniz. Örgüyü gösteren modeli kadar ipliğin rengi de önemlidir. Düz örgü modeli ile öreceğiniz bir hırkayı farklı renkler kullanarak çok şık halede getirebilirsiniz. Farklı renkler dışında ebruli renklerle de eşsiz hırkalar tasarlayabilirsiniz.

Mevsimsel geçişlerin vazgeçilmez kıyafetlerinden olan uzun hırkalar gardıroplarda her zaman yer almaktadır. Uzun hırka kombini yaparken renk uyumuna dikkat etmek gerekir. Uzun hırka kullanım konforu ve şıklığını da sağlayabilirsiniz. Kadın hırka modelleri uzun hırka ilk akla gelenler arasındadır. Uzun hırka -kot pantolon kombini, uzun hırka-gömlek kombini, uzun hırka-elbise kombini, uzun hırka-tayt kombini, gri uzun hırka kombini gibi bu kombinleri ile her zaman zarif ve şık görünüme sahip olabilirsiniz. Kışın daha çok koyu renk modelli hırkalar tercih edilirken yazın güneş ışığının yansıması sonucunda vücut ısınının dengelenmesi için açık renklerden oluşan hırkalar tercih edilmelidir. Yazın daha çok kadın hırka modelleri kısa kol tarzı hırkalar kullanılmaktadır.

Hırka Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

 Günlük hırka seçimlerinde kilonuza ve boyunuza göre yapılacak tercihler hırkanızın üzerinizde daha şık görünmesini sağlar. Zayıf ve uzun boylu iseniz uzun modelli hırkaları seçerek ve düz ayakkabıyla kombin yapabilirsiniz. İş hayatında şık görünmek isteyen kadınların vazgeçilmez parçası olan hırkalar kumaş pantolon ve gömlekle düğmeli sade bir hırka giyim seçimi oluşturabilirsiniz. Günlük bayan hırka modelleri ile giyim kombini oluşturarak farklı tasarımlar yaratabilirsiniz. Kısa eteklerle tercih edeceğiniz uzun hırkaları klasik ayakkabılarınızla ya da spor ayakkabılarınızla kullanarak hoş bir görünüm oluşturabilirsiniz.

İnsanlara huzur veren ve mutlu hissetmelerine yardımcı olan yün hırkaların yumuşaklığı ve dokuları eşsiz rahatlık sağlar. Bu sayede günlük bayan hırka modelleri mağazalarda ve gardıroplarınızda mutlaka yerini alacaktır. Klasik tarzdaki hırkaları resmi ortamlar için daha çok tercih edebilirsiniz. Sportif modeller ise günlük kıyafetlerle birlikte kombine edilerek kullanılmaktadır. 

Kadın Hırka Modellerinde Alternatif Tasarımlar

Hırka satın almak istediğinizde çok zengin model ve dokuma çeşitliliğini bir arada bulabilirsiniz. Hırka modellerini araştırdığınızda dünyaca ünlü markaların zengin kreasyonunu karşınızda bulursunuz. Her ne kadar seçim yapma konusunda zorluk yaşansa da her kadının tarzını yansıtan farklı model ve renklere kısa sürede ulaşabilir ve tercih yapabilirsiniz. Model ve renk zenginliğinin yanı sıra farklı fiyat aralıkları ile de seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz. Her bedene uygun, farklı vücut ölçülerine uygun model ve kesimlerle üzerinize tam olarak uygun gelen model ve rengi rahatlıkla seçebilirsiniz. Tüm markaları bir arada inceleyebilir, yeni ve bir önceki sezon modellerine bakarak kaliteli ve güvenli alışveriş sağlayabilirsiniz. Ayrıca yalnızca yerli markalar değil bu konuda uluslararası moda piyasasında isim yapmış birçok markanın ürünlerine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Modası hiçbir zaman geçmeyen, kışın sıcak yazın ise şıklığın tamamlayıcısı konumunda olan kadın hırka modelleri her kesimden kadınların rahatlıkla ulaşmasına olanak tanır. 

Kadın Hırka Şıklığının Yansıtılması

Kadın hırka modellerine genel olarak göz attığınızda, birçok farklı model ve renklerle zenginleştirilmiş hırkaları bulabilirsiniz. Bunlar arasında ilk sıralarda yer alan hırka modelleri geniş kullanım alanına sahip olanlardır. Önü açık, bol uzun ve salaş görünümlü ve spor tarzında modelleri fazlasıyla bulabilirsiniz. Son yıllarda trendi yakalayan hırkalar ise, günlük yaşamda tayt ve şortlarla kombinleyebileceğiniz hırka modelleridir. Bunun yanı sıra hırkaları pantolon ve etekle de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Genellikle kıyafetin tamamlayıcılığını üstlenen hırkalar, diğer kıyafetlerle de bir arada kullanıldığında zarafeti ve şıklığı yakalamanızı sağlar. Genç kuşağın en fazla tercih ettiği modeller arasında ise salaş hırka modelleri gelir. Birçok kıyafetle bir arada kullanılabilen salaş hırka modellerini tercih ederek hem şıklığı hem de konforu bir arada yaşayabilirsiniz. Bol kesim pantolon üzerine giyebileceğiniz salaş hırkalar şıklığınızın daha fazla öne çıkmasını sağlar.
Geçmişten Günümüze Hırka İle Şıklığın Tamamlanması

Hırka geçmişten günümüze modası geçmeyen, kıyafeti tamamlayan ve şıklığı yansıtan özellikleri ile her zevke ve tarza uygun olarak bugün de kıyafet seçimlerinde öne çıkmaktadır. Tarzını hareketlendirmek isteyen, şıklığı ve modayı önemseyen kadınların ilk tercihleri arasında hırkalar bulunur. Tek renk, iki veya birbiriyle uyumlu renk armonisi oluşturan, ebruli yünlerle örülmüş hırka modelleri en fazla kadınlara hitap eder. Dinamizmi yakalamak ve kendinize farklı bir hava katmak istediğinizde mutlaka kadın hırka modellerine göz atmalısınız. Siyah rengin asaleti, bütün kıyafetlerde ön sırada olurken hırka tercihlerinde de fark edilir durumdadır. Kot pantolon ve kot etekle bir arada kullanabileceğiniz Jean parçalarıyla zenginleştirilmiş hırka modelleri de vitrinlerde en fazla aranan modeller arasındadır. Beyaz ve siyah rengin hırka modellerinde kullanılması gece davetlerde gündüz ise günlük yaşamda size hareketlilik ve şıklık katar. Bunu farklı kıyafet kombinlerinle de zenginleştirme olanağı bulursunuz. Özel günlerde bir gömleğin veya dar bir elbisenin üzerinde kullandığınızda oldukça şık bir tarz oluşturmuş olursunuz. Günlük yaşamınızda şayet spor giyim tarzınız varsa özelikle kapüşonlu modelleri tercih ederek yine farklı bir şıklık yakalayabilirsiniz. Farklı markaların tasarımlarını rahatlıkla bir arada bulabilirsiniz. 

Son Yılların Öne Çıkan Hırka Modelleri

2021 ve 2022 yılında salaş hırkalar ve klasik kesim hırka modellerinde dilediğiniz renklerini özgürce seçebilirsiniz. Pembe, sarı, fıstık yeşili gibi canlı renklerin öne çıktığı 2022 yılında krem rengi, gri gibi klasik renkler de tercih edilenler arasındadır. 2022 yılı kış sezonunda salaş hırka modelleri, uzun hırka modelleri ve yarasa kollu modellerle sık karşılaşılacağını söyleyebiliriz. Kalın iplerle örülmüş veya rengarenk örgülerden oluşan kısa ceket tarzı hırkaları kot pantolon ile şahane bir kombin oluşturabilirsiniz. Eski yıllarda kullanılan hırka modellerinin 2022 yılında modernize edilerek gündeme geldiğini söylemekte mümkün. Büyük cepli hırkaların da modayı yakından takip eden kadınlar tarafından tercih edildiğini de söyleyebiliriz. 2022 örgü hırka modellerinde siyah, karamel, gümüş, üniforma mavisi, krem rengi, kırmızı, fıstık yeşili tonları ön planda bulunan renkler arasındadır.

Kadın Hırka Modelleri Ve Fiyatları

Kadın hırka modelleri ve fiyatları konusunda kendi tarzına ve stilinize uygun dört mevsimin kurtarıcısı olan hırkaları zengin ürün koleksiyonları ile kullanabilirsiniz. Modern giyim tarzına uygun olan renkli, desenli, çizgili, ebruli ve rengarenk hırkaları birçok kıyafet ile kombin edebilirsiniz. 2022 yılında mavi dar kesim kot pantolon, V yakalı bluz, uzun gri hırka ile birbirinden şık ve göze hitap eden kombinler tercih edilmektedir.

 2022 Yılı Uzun Hırka Kombinleri Nelerdir?

Uzun boylu olan kişiler şık triko kumaşlara sahip hırkaları tercih edilenler arasındadır. Bu hırkaların kullanıcıları genellikle uzun boylu kişilerdir. Hırkalar maksi boylarda topuklara kadar uzanabilmektedir. Basit giyim için tercih edilen hırkalar ise orta boy hırkalardır. Her vücut yapısına uygun olan hırkalar arasında orta boy hırkalar gelir. Kendine özgü hırka modelleri için kışın kalın ve yünlü, yazın ise ince kumaştan yapılan hırkalar tercih edilir. 

Hırka Giyerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Renk uyumu öncelikle dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Giyilecek kıyafet ile aynı renk tonlarına sahip hırkalar veya zıt renkler seçerek kontrast oluşturmak da şıklığı öne çıkaran seçimlerdir. Kahve tonlarında tercih edeceğiniz bir elbise ile kahve tonlarına sahip bir hırka ile kombine etmeniz gerekir. Diğer dikkat edilmesi gereken durum ise mevsimsel özelliklerdir. Yazın giyilmesi gereken bir hırkayı kışın, kışın giyilmesi gereken bir hırkayı yazın tercih etmemelisiniz.

2022 Yılı Trend Hırka Modelleri Hangileridir?

Crop hırka modelleri, düğmeli hırka modelleri, uzun hırkalar ve midi boy hırkalardır. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kadın Günlük Hırka Modelleri

Seçimlerinize uygun ürün bulunamadı
DSACategoryId/2147483636/12087178/60004640/60000054/60006810