Klasik ve yeni nesil çanaksız modelleri ile dikkat çeken Hiremco uydu alıcı cihazlar, çok sayıda televizyon kanalını görüntüleme avantajı sunar. Bu uydu alıcılar sayesinde dünyanın diğer ucunda bulunan küçük bir ülkenin yerel kanallarını dahi izlemek mümkündür. Üstelik kullanılan televizyonun farklı diller için altyazı desteği bulunuyor ise söz konusu uydu alıcılar sayesinde yeni kültürler keşfedilebilir. Uydu aracılığıyla televizyon kanallarını görüntülemenin yanı sıra online içeriklere de erişim imkânı tanıyan Hiremco uydu cihazı, pek çok internet aktivitesini televizyon ekranında yapabilme ayrıcalığı sunar. HD, full HD ve 4K görüntü kalitesi ile seyir keyfi vadeden başarılı alıcıların bazı modellerinde dahili mikrofona sahip olan akıllı kumandalar bulunur. Bu kumandalar Türkçe sesli komutlar ile uydu alıcısı ve televizyonu kullanmanın yanı sıra orta kısımlarındaki mouse benzeri tuş sayesinde de konforlu bir kullanım süreci sağlar. Hiremco uydu fiyatları ise hemen her bütçeye hitap edecek düzeydedir.

Hiremco Uydu Alıcısı Özellikleri

Sade bir uydu alıcısı isteyenlerden çok yönlü bir Android TV box cihazına ihtiyaç duyanlara kadar hemen herkes için farklı alternatifler sunan başarılı marka, uzun ömürlü cihazları ile dikkat çeker. Pratik bir şekilde güncellenebilen ve sistem yedeği alınabilen söz konusu uydu alıcıları Türksat, astra ve Hotbird uydularından aldığı sinyaller sayesinde binlerce televizyon kanalı ve radyo istasyonunu ulaşılabilir kılar. Profesyonel yardım almadan kısa süre içinde kullanıma hazır olan Hiremco uydu alıcıları, model bazında farklı özelliklere ve avantajlara sahiptir. Minimum görüntü kalitesi HD olan bu uydu alıcılar arasında 4K çözünürlüğe kadar destekleyen ileri seviye modeller bulunur. EPG, Wi-Fi, teleteks, HDMI, time shift özellikleri ile dikkat çeken söz konusu cihazlar üzerinden internete bağlanmak, canlı yayınları durdurmak hatta yayın kaydı almak da mümkündür.

Ev sinema sistemi için uygun fiyatlı ve çok fonksiyonlu bir uydu alıcısı arayanlara hitap eden Hiremco HD mini uydu alıcısı ve Android Box modeller, üzerindeki bağlantı giriş/çıkışları ile öne çıkar. Çok sayıda USB soket bulunan bu cihazlar, RCA, scart ve HDMI bağlantı seçenekleri de sunar. Kendi dahili depolama birimi bulunan bazı Hiremco uydu alıcıları dahili hafızalarının yanı sıra SD kart girişine de sahiptir. Bu da daha fazla depolama alanı sağlar. Smart TV özelliklerine daha uygun fiyatlar ile sahip olmak isteyenler için tasarlanan Android işletim sistemli cihazlar, online yayın platformlarına televizyon ekranından ulaşma avantajı sunarken pek çok Android uygulamayı da kullanabilme avantajı sağlar. Öte yandan Hiremco markasının IPTV özellikli uydu alıcılarında ise Linux işletim sistemi yüklüdür. Hiremco uydu alıcısı yorumları ve değerlendirmelerinde de sıkça belirtilen bir diğer özellik ise cihazların mini ve turbo olarak iki farklı seçenek sunmasıdır. Hem fonksiyon hem de boyut açısından birbirinden farklı olan bu tasarımların her ikisi de yer israfına ve görüntü kirliliğine neden olmayacak görünümlere sahiptir.

Hiremco Uydu Alıcısı Modelleri

HD, SD, mini, turbo gibi farklı modelleri bulunan Hiremco full HD uydu alıcısı, minimum 5000 kanala erişim imkânı tanır. Android box gibi ileri seviye uydu alıcılarında bu sayı online içerik platformları sayesinde çok daha fazladır. Abonelik gerektiren online yayın platformlarının yanı sıra ücretsiz izlenebilen içerikleri de televizyonda izleme olanağı tanıyan başarılı cihazlar, aynı zamanda medya player olarak da kullanılabilir. Bunun nedeni yüksek kaliteli ses aktarımına olanak tanıyan dahili ses kartlarıdır. Uydu alıcısı cihazının üzerinde bulunan optik ses çıkışı sinema sistemine bağlandığında, dahili bir müzik sistemi olmasa bile net ses aktarımı yaparak daha gerçekçi bir seyir deneyimi sunar.

Minimum 512 MB belleğe sahip olan Hiremco HD uydu alıcısı modelleri menü ve kanal geçişlerinde hızlı bir kullanım sağlar. Model fark etmeksizin media player özelliği sayesinde USB bellek üzerinden video izleme ve müzik dinleme imkânı da sunan Hiremco uydu alıcıları arasında Dolby Original teknolojisini destekleyenler de vardır. Bu modellerde yayın, film ve müzik sesleri parazitsiz, net bir şekilde aktarılır. Cihazla birlikte gelen akıllı kumanda ise konforlu bir kullanım süreci vadeder. Ayarlanabilir 4 farklı tuş bulunan söz konusu kumanda sayesinde televizyonu ve uydu alıcısını sesle kontrol etmek mümkündür. Çanaksız kullanım için tasarlanan pek çok Hiremco uydu alıcısı modeli de bulunur. Çanak anten ihtiyacını ortadan kaldıran bu ürünlerin özel uygulama desteği de vardır.

Hiremco Uydu Alıcısı Kullanımı

Bağlantı kabloları ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunulan Hiremco dijital uydu alıcısı, elektrik enerjisini prize bağlanmasını sağlayan adaptör üzerinden alır. Antenden gelen LNB kablosunun, cihazın anten girişine takılması gerekir. Uydu cihazının televizyona bağlanması için de kutudan çıkan HDMI kablosu kullanılır. Cihazın bağlantısı yapıldıktan sonra televizyon açılır ve kurulum/kanal tarama/görüntü ayarları gerçekleştirilir. “Hiremco uydu alıcısı nasıl kurulur?” sorusunun da yanıtı olan kurulum ve kanal tarama aşamaları şunlardır:

  • Cihaz bağlantıları doğru yapılmış ise ekrana Hiremco amblemi gelir, ardından bir kanal görüntülenir.
  • Bağlandıktan sonra Turksat, Astra ve Hotbird uydularının otomatik olarak tarandığı için kanal listeleri hazır durumdadır.
  • Kanal listelerindeki kanalların yerini değiştirmek veya özel kanal listeleri oluşturmak için kumanda üzerindeki kırmızı tuşa basılarak kanallar farklı yerlere taşınabilir.
  • Tüm ayarlar yapıldıktan sonra Ana Menü/Kanal Düzenle/Sistemi Yedekle seçimleri yapılarak tüm sistemin yedeği oluşturulur.
  • Oluşturulan sistem yedeğinin bir harici belleğe yazdırılması önerilir. Bu, olası arızalarda tüm ayarları kurtarma avantajı sunar.

Hiremco Uydu Alıcısı Fiyatları

Tamamen yerli üretim olan Hiremco uydu alıcıları, bütçe dostu fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulur. Uygun fiyata daha fazla televizyon kanalı görüntüleme, internete bağlanma, online içerikleri izleme ve yüksek görüntü kalitesine sahip olma ayrıcalıkları sunan söz konusu cihazlar, kendi segmentinin ulaşılabilir ürünleri arasındadır. Genel olarak hemen herkese hitap eden Hiremco uydu alıcısı fiyatları, model bazında farklılık gösterebilir. Bu nedenle TV box konseptli Hiremco HD uydu alıcısı fiyatları ile klasik mini uydu alıcısı fiyatları birbirinden farklıdır. Öte yandan kendi sinema sistemini kurmak isteyenlere uygun fiyatlı alternatifler sunan başarılı cihazlar, masrafsız ve uzun kullanım ömürleri ile fark yaratır. Siz de yeni bir uydu alıcısına ihtiyaç duyuyorsanız, başarılı markanın ürünlerini yakından inceleyebilir, televizyonunuz ile uyumlu olan modeller arasından dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz.

Hiremco uydu alıcısı alınır mı?

Çok sayıda televizyon kanalı, USB’den film izleme, online yayın platformlarında yer alan sayısız içeriğe erişim, yüksek çözünürlük, kaliteli ses, kolay kurulum, sesli komut ile kontrol etme gibi pek çok özelliği bir arada sunan Hiremco cihazları, bir uydu alıcısından beklenenden fazlasını sunar.

Hiremco uydu alıcısı alırken nelere dikkate etmek gerekir?

Hiremco uydu alıcılardan maksimum verim alabilmek için televizyon ile benzer teknolojileri desteklediğinden emin olmak gerekir. Örneğin, 4K görüntü kalitesi için hem uydu alıcısı hem de televizyon 4K çözünürlüğü desteklemelidir.

Hiremco uydu alıcısında güncelleme nasıl yapılır?

Kumandada yer alan menü tuşuna basarak sistem ayarları seçilir. Açılan ekranda internet üzerinden güncelleme ve USB ile güncelleme seçenekleri bulunur. Tercih yapıldıktan sonra yükseltme işlemi onaylanır ve otomatik güncelleme başlatılır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hiremco Uydu Alıcısı Fiyatları

35 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 35 ürün
DSACategoryId/2147483638/17201/155057/hiremco