Kalıcı Makyaj Cihazları

Yüzünüzün belli bölgelerinde sıkça tercih ettiğiniz bir makyaj stili varsa kalıcı makyaj çözümü ile her gün aynı makyajı yapmaktan kurtulabilirsiniz. Yüz şeklinizi ve yüzünüzün genel özelliklerini iyi tanıyorsanız doğru kalıcı makyaj tercihleri sayesinde siz de dikkat çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bunun yanı sıra kalıcı makyaj, günlük hayatın getirdiği yoğun tempoda ve sıcak yaz aylarında makyajını sık sık tazelemek isteyenler için de oldukça pratik bir çözüm sağlar. Özellikle kaşlar, dudak ve göz çevreleri üzerinde etkileyici sonuçlar verebilen kalıcı makyaj teknikleri ile her an hareketli ortamlarda makyajınız etkisini yitirmez ve siz de zaman kaybetmezsiniz. Ayrıca birkaç kalıcı makyaj cihazı ile istenilen görünümü elde etmek son derece kolaydır.

Kalıcı Makyajda Hangi Cihazlar ve Malzemeler Kullanılır?

Kalıcı makyajda sıkça kullanılan cihazlar ve malzemeler, makyözler ile güzellik salonu profesyonellerinin en büyük yardımcılarıdır. Bu malzemeler arasında boya yüzüğü, yüz vitamin kremi, lateks şablonu, büyüteçli gözlük, kalıcı makyaj iğnesi, kaş şablon seti ve kalıcı makyaj kalemi gibi birçok çeşit vardır. Bunlara ek olarak, yüzde istenen hatların elde edilmesini basitleştiren altın oran pergeli, dermapen iğnesi, profesyonel kalıcı makyaj cihazı, manken başı ve diğer çeşitli malzemelerden de yararlanılır.

Uygulama sonrasında alacağınız çok basit önlemlerle hayatınıza kolayca devam etmenizin mümkün olduğu kalıcı makyaj ile özlediğiniz o ışıltılı görünüme kavuşabileceksiniz. Cildinizin karakteristik yapısını tanıdığınız sürece olumlu sonuçlar verebilen bu uygulamalar arasında; kaş kontürü, dudak kontürü, düşük ve bozuk kaş giderme, kirpik sıkıştırma ve eyeliner uygulaması en bilinen uygulama alanları olarak öne çıkar. Kalıcı makyajda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise bu uygulamaları profesyonel bir uzmana yaptırmanız gerekmektedir. Yüz özelliklerinizi doğru bir şekilde tespit eden ve kişisel beğenilerinizi bu alandaki bilgisiyle birleştirecek bir uzman, uygun renkleri seçip doğru teknikler uygulayarak, hayalinizdeki görünümü size kazandıracaktır.

Kalıcı Makyaj Cihazları Neden Tercih Edilir?

Eyeliner, dipliner ve dudak kontürü gibi uygulamalarda uzun süreli ve büyük kolaylık sağlayan kalıcı makyaj yöntemlerinde steril koşullarda üretilmiş, mikro boyutta ve tek kullanımlık iğneler kullanılır. Eğer alerjik yönden aşırı duyarlı bir yüz dokunuz yoksa kalıcı makyaj ile birlikte imajınızı günün her saatinde koruyabilirsiniz. Daha çok kaş, dudak ve göz çevresi üzerinde yapılan kalıcı makyajda yakalayacağınız doğru renk tonları yoluyla hem cildinizle uyumlu bir görünüm elde eder hem de istemediğiniz küçük kusurlarınızı kapatabilirsiniz. Kişisel bakımınızın önemli bir parçası olan kalıcı makyaj genel olarak; kaş uzatma, kaşları belirginleştirme, dudak çizgilerini daha estetik bir hâle getirme, göz çizgisini yukarıya taşıma, cilt lekelerini örtme, kemoterapi izlerini saklama, yara izlerini gizleme gibi amaçlarla da yapılır. Ayrıca, yüz üzerindeki kontrastı optimize ederek yüz hatlarınızı belirginleştirir. Duş aldığınızda ya da yüzme aktivitesinden sonra bile makyajınızı korumanızı sağlar.

Kalıcı Makyaj Nasıl Silinir?

Pigment oluşturan mineral nitelikli renklerin deri altına işlenmesiyle yapılan bu uygulamalar, genellikle dövme işlemi ile karıştırılır. Dövme uygulamasında derinin çok daha altındaki bölgelere renk enjekte edilirken; kalıcı makyajda bu durum söz konusu değildir. Bunun yerine, derinin yalnızca 3 ila 5 mm altına, yani derinizin üst tabakasına zerk edilen boyalardan kullanılır. Yarı kalıcı özellikteki bu makyaj türü, insan bünyesindeki hücresel gelişim sürecinde kendiliğinden yok olmaya başlar. Kalıcı makyaj uygulamalarını istediğinizde kolaylıkla ve acısız olarak kalıcı makyaj silme araçları ile sildirebilirsiniz. "Kalıcı" tanımı, standart makyaja göre daha uzun süre boyunca etkin olması nedeniyle kullanılmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kalıcı Makyaj Cihazları

874 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 874 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?