Sunumlarda kullanılan mutfak gereçleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden biri de tepsilerdir. Misafirlere karşı nezaketin ve samimiyetin sembolü olan tepsiler, içecek ve yiyeceklerin güvenle taşınmasını sağlayan mutfak gereçlerinden biridir. Aynı zamanda yemek yeme kültürünün de önemli bir parçası olan tepsilerin birbirinden farklı çeşitleri bulunur. Her zevke ve ihtiyaca yönelik üretilen tepsiler, ebatlarıyla ve üzerinde yer alan desenlerle göz doldurur. Kullanıcıların mutfaklarda en çok tercih ettiği tepsi çeşitleri arasında çiçek desenli tepsiler, gümüş kaplamalar ve hayvan figürlü modeller yer alır. Tepsiler aynı zamanda borcam şeklinde de üretilerek fırın içerisindeki gıdaların pişirilmesinde kullanılır. Mutfak ürünleri kapsamında yer alan çerezlik modelleri gibi tepsiler de günlük kullanımda ev işlerinde kolaylık kazandırır. Özellikle konukları ağırlama sırasında kullanılan sunum tepsileri hem hızlı bir servis hem de şık bir görünüm için tercih edilir. Taşınması kolay tepsilerle yiyecek ve içecek servisi yapmak kolaylaşır.

Büyük ve Küçük Boy Karaca Servis Tepsileri

Tepsiler ihtiyaca göre farklı boyutlarda üretilirler. Genellikle kahve, çay ve meşrubat gibi sunumlar için küçük boy tepsiler tercih edilir. Konuk sayısına ve tepsiye yerleştirilecek ürün adedine göre büyük boy tepsilerin kullanımı daha yaygındır. Kaliteli malzemelerden üretilen tepsiler, üzerinde yer alan desenlerle evlerde şık bir görünüm sergiler. Kolay temizlenebilen, üzerinde yer alan ürünlerin kaymasını engelleyen tepsilerin bir diğer önemli özelliği de rahat tutulabilir olmasıdır. Gıda ve içeceklerin ağırlık dağılımını dengeleyen tepsilerle pek çok servis kolay bir hale gelir. Bu sayede pek çok misafire aynı anda ürün çıkarabilmek kolaylaşır. Pek çok aile genellikle evlerinde hem büyük hem küçük tepsilere yer verirler. Kalitesiyle dikkat çeken tepsiler uzun ömürlü kullanım imkanı sunmaktadır.Küçük ailelerin en çok tercih ettiği tepsilerin başında küçük tepsiler gelir. Farklı desen ve tarzlarda satın alınabilen pek çok tepsi ihtiyaç dahilinde kullanılarak film akşamlarına veya keyifli bir kahve sunumuna renk katar. Özellikle gençlerin evlerinde yer verdikleri satranç siyah tepsi, şık görünümü ve rahat taşımayı mümkün kılan kulpları ile farklı bir tarza sahiptir. Tıpkı satranç tahtasını anımsatan dizaynı ile dikkat çeken ürün, kolay temizlenerek sunumların güvenle muhafaza edilmesini sağlar. Ev dizaynında farklılık arayanlar için tasarlanmış tepsilerden biri olan siyah satranç tepsi, sıradanlığın yerini farklılığa bırakır. Dayanıklı gövdesi ve kaliteli malzemeden üretilmiş olması bir diğer önemli özelliğidir.Şık sunumlar, özel misafirler ve davetler için tercih edilebilen kuş figürlü gümüş tepsi sunumların kalitesini ön plana çıkaran ürünlerden biridir. Özellikle evlerde tercih edilen bardak altlıkları gibi önemli bir ihtiyaç olan gümüş tepsiler, modern bir havaya ve prestijli bir görünüme sahiptir. Evlilik yolunda olan pek çok çiftin kız isteme töreninde gümüş tepsi tercih ettiği bilinir. Makas, söz yüzükleri ve kurdele gibi o anı önemli kılacak pek çok detay gümüş tepsi üzerine yerleştirilerek konukların önünde sergilenir. Gümüş tepsiler gündelik misafirlere çıkarılacak ürünlerin de sunumunda tercih edilen bir mutfak gerecidir. Üzerinde yer alan kuş figürü sunumların havasına samimi bir stil kazandırır. Gold renkli kuşların tepsideki duruşu içtenliğin şık bir sembolü haline gelir.

Hayvan Figürlü Sunum Tepsisi

Tepsi modelleri arasında yer alan bir diğer ürün de hayvan figürlü tepsilerdir. Özellikle tilki ve kuş tüyleriyle detaylandırılmış tepsiler, mutfağın ambiyansına farklı bir canlılık katar. Üretiminde melamin cam malzemenin kullanıldığı ürünler mikrofiber özellikli bir bezle silinerek uzun süre kullanılabilir. Cam tepsi ile servis edilen pek çok yiyecek ve içecek kayma veya dökülme gibi olumsuz durumlarla karşılaşılmadan misafirlere ulaştırılır. Bu sayede hem keyifli bir sunum yapmak hem de güzel bir tabak çıkarmak olanaklı hale gelir. Cam tepsilerin en önemli özelliği üzerinde oluşan leke ve izlerin kolay silinebilmesidir. Temizliğe ayrılan zamanı kısaltan bu şık ürünler mutfak tezgahlarında hoş bir ambiyans yaratır. Özellikle servis tepsileri arasında retro ve vintage tarza öncelik tanıyanlar için hayvan figürlü modeller sıklıkla tercih edilir.Kare ve dikdörtgen tepsiler kadar yuvarlak tepsiler de yoğun bir kullanım alanına sahiptir. Üzerinde yer alan tavus kuşu figürüyle sunumlara canlı bir hava katan tavus kuşu figürlü tepsi, standart renklerin dışına çıkmak isteyenler için iyi bir seçimdir. Mor, yeşil, beyaz, kahverengi gibi tavus kuşuna has renklerden oluşan servis tepsileri ile keyifli bir sunum hazırlamak mümkün hale gelir. Pek çok ürünün aynı anda taşınması için elverişli olan bu şık ürün, kahve ve çay saatlerine de renk katar. Özellikle evlerinde sık misafir ağırlayan kişilerin tercih edebileceği yuvarlak tavus kuşu figürlü tepsi, canlılar dünyasına meraklı olan çocuklu ailelere de hitap eder. Tavus kuşunun ihtişamlı görünümüyle renklendirilmiş tepsi, farklı bir dizayn arayışı içinde olanların da tarz beklentilerini doğrudan karşılayan bir üründür.Desenli tepsileri seven pek çok kişi tepsi seçiminde hayvan ve doğa figürlü modellere öncelik tanır. Bu samimi hava hem ev dekorasyonuna hem de mutfağın ambiyansına canlılık katar. Kahve fincanlarının sadeliğini tepsisinin renkliliğiyle dengeleyen ev hanımları, sunumlarıyla misafirlerinin beğenisini kazanır. Hayvanlar aleminde yer alan pek çok canlı türü tepsiler üzerine resmedilerek hareketli bir görünüm sergiler. Doğaya özgü bitki ve ağaç türlerinin de yer aldığı bu tip tepsilerde genellikle kullanılan malzeme camdır. Cam tepsilerin temizliğinde ürünün elde yıkanması önerilir. Bu sayede daha uzun süre kullanılarak eskime veya çizilme durumu olmaksızın evlerin temel mutfak ürünü haline gelebilir.

Dikdörtgen Servis Tepsileri

Dikdörtgen şeklinde üretilen tepsilerin en önemli özelliği ürünlerin rahat taşınabilmesini olanaklı kılmasıdır. Genellikle üzerinde yer alan desenler veya kulp kısımlarından itibaren başlayan işlemelerle dikkat çeken bu tip ürünler sofra, servis ve sunumları pratik hale getirir. Çekirdek aileler ve kalabalık aileler servis tepsisi modelleri için ağırlıklı olarak dikdörtgen tepsilere öncelik tanırlar. Akşam yemeğinden sonra içilecek keyifli bir kahvenin tepside servis edilmesi hem mutfağa geliş gidiş sürecini kısaltır, hem de misafire verilen önemin ön plana çıkarılmasına yardımcı olabilir. Farklı fiyat seçenekleri ve model çeşitliliği ile dikkat çeken ürünler kişisel zevk ve ihtiyaçlar kapsamında beklentileri karşılar. Özellikle çiçekler ve kuşlarla canlandırılan modellerde şıklık ön planda tutulur.Günümüzde feminen duruşun ön plana çıkması mutfak gereçlerindeki tarzı da değiştirmiştir. Bu amaçla üretilen girls tepsi, üzerinde yer alan küçük damgaları ve arkadaşlığı yansıtan çizgileriyle dikkat çeker. Kız kıza yapılacak keyifli bir sohbette çay ve kahve ihtiyacını karşılamak için sunum tepsilerini tercih eden pek çok genç kız, bu şık ürünle kendi tarzını yansıtmış olur.

Kulplarından tutularak kullanılan ürünün en önemli özelliği aynı anda pek çok gıda ve içeceğin taşınmasını mümkün kılmasıdır. Birbirinden farklı tarzlara sahip olan kız arkadaş grubunun bir arada resmediliği ürün, arkadaşlığın ve dostluğun enerjisini iyi bir biçimde yansıtır. Ev gereci ihtiyacı tamamlanmış ailelere de hediye edilebilecek güzel bir seçenek olan ürün ile çay ve pastalar tepsi üzerinde hoş bir görünüm sergiler. Doğum günü, kutlama ve partilerde de kullanılan bu şık ürünler servisin daha hızlı bir biçimde yapılmasını olanaklı hale getirir.Masa yerine koltuk içerisinde veya yatak üzerinde kahvaltı yapan, iş yaşamının koşturmacasında gıda ihtiyacını karşılamaya vakit bulamayan kişiler de tepsileri sıklıkla kullanır. Dikdörtgen tepsiler bu amaçla da üretilmiş pratik ve kullanışlı ürünlerdir. Aynı anda birçok kahvaltılık ürün tepsi üzerine yerleştirilerek servise hazır hale gelir. Bu sayede evden çıkmaya ayrılan süre kısalır. Tepsi kahvaltıları çocuklu ailelerin de genellikle hafta içlerinde tercih ettikleri bir kahvaltı tarzıdır. Bir arada kahvaltı etmeye vakit bulamayan pek çok aile tepside servis ettikleri ürünlerle gündelik kahvaltı ihtiyacını karşılar.

Etnik Desenli Servis Tepsisi Modelleri

Mutfak ihtiyaçlarını tamamlarken herkesin kendine has bir zevki vardır. Bazı aileler mutfak konseptini oluştururken modern görünüme dikkat eder. Gençlerin öncelik verdiği dizaynların en önemli özelliği canlılıklarıdır. Bu gibi birçok farklılık mutfak tarzını da belirlerken dikkat edilen önceliklerdendir. Genellikle kültürel mirasa öncelik tanıyan tarih, şehir ve mozaik gibi değerleri yaşamının önemli bir parçası haline getiren kişiler servis sunum tepsisi seçiminde İstanbul temasından hoşlanır. Eski İstanbul’un tarihi dokusunu ve şehir konseptini bir arada yansıtan pek çok ürün oval, dikdörtgen ve kare gibi farklı şekillerde üretilir. Dolaplara ya da mutfak tezgahlarına kolaylıkla yerleşebilen tepsiler ile tarihin samimi dokusu sunumlarda da canlılığını korumaya devam eder.Batı kökenli bir süsleme motifi olarak bilinen Rumi, tepsilerde de resmedilerek mutfaklara bambaşka bir hava katar. Türk ve İslam sanatının önemli bir parçası olan Rumi ile sofra ve sunumların ambiyansı değişir. Tutma kısımları gümüş, gövdesi ahşaptan üretilen tepsiler, üzerinde yer alan desenlerin şıklığıyla kahve fincanlarına da farklı bir hava kazandırır. Kültürel mirası eviyle buluşturmak isteyenlerin tercihi olan tepsilerle yapılan sunumlar misafirlerin de dikkatini çeker. Üzerinde yer alan pek çok ürün kaymadan servis edilebilir. Olası bir dökülme veya herhangi bir içeceğin damlaması halinde kolay temizlenebilen tepsiler, mutfakların havasına sanatsal bir dokunuş yapar.Farklı kültürlere mutfak gereçlerinde yer vermek isteyenler için de pek çok ürün seçeneğine rastlamak mümkündür. Bu amaçla üretilmiş Mexican tepsi, çiçeklerin canlılığı ve renk cümbüşü ile enerjik bir hava sergiler. Çevresinin kapalı olması, ürünlerin düşmesini veya tepsi içerisinden kaymasını engeller. Bu sayede sunum ve servisler de daha güvenli bir biçimde tamamlanabilir. İç kısmının cam, dış kısmının ise poliresin malzemeden üretilmesi ürünün kalitesini ön plana çıkaran detaylardan biridir. Uzun ömürlü tepsi arayışı içinde olanların tercih edebileceği bu şık ürünle çay, kahve, kek, pasta gibi ikramlık sunumlar daha zevkli hale gelir. Genellikle tepsinin renkli görünümü nedeniyle kahve ve çay bardaklarında uyumlu renkler tercih edilir. Böylelikle oluşturulacak konseptin renk dengesi de korunmuş olur.

Modern ve Şık Sunum Tepsileri

Tepsiler sunum ve servislere prestijli ve samimi bir hava katabilen ürünlerdir. Özellikle misafirler için hazırlanan pek çok gıda ve içecek ürününde sunumda kullanılan tepsinin tarzına dikkat edilir. Bu durumun önemli bir nedeni de oluşturulmak istenen konseptin kişisel zevke uyumlu olmasının istenmesidir. Bronz aynalı tepsi, özel misafirlere ve önemli günlere uygun gösterişli tarzı ile dikkat çeken şık bir üründür. İçerisinde yer alan aynası ve dış kısmının bronz ile kaplanmış olması önemli bir detaydır. Bu tip tepsi konseptlerine uyum sağlayan bronz renk kahve ve çay bardakları ile bütünsel bir tarz oluşturulabilir. Kolay temizlenebilen tepsilerin elde yıkanması tavsiye edilir. Aynalı olarak üretilmesi nedeniyle diğer tepsilerden ayrılarak kendine has bir tarz yaratan ürün, dikdörtgen şeklinde üretilerek vitrinlerde hoş bir duruş yakalar.Mutfak konseptini oluşturan pek çok aile vintage ve retro tarza uygun ürünleri tercih eder. Bu tarzın önemli bir malzemesi olan odun ve ahşap, tepsilere de hayat verir. Dark wood tepsi ile hazırlanan sunumlar bu konseptin ön plana çıkarılmasına katkı sağlar. Dayanıklı gövdesi ve ürünlerin kolay taşınabilmesini sağlayan kulpları ile dikkat çeken servis tepsileri fiyatları bakımından da uygundur. Farklı ödeme seçenekleri ve indirimlerle tüketicilere sunulan ürünler evlerde uzun süre kullanılabilir. Genellikle tepsilerin yıpranmalarını ve çizilmelerini önlemek için sünger bir bez ile yıkanıp kurumaya bırakılması önerilir. Makine içerisinde yıkanan bazı tepsilerin üzerindeki desenlerde bozulma gözlemlenebilir.Standart tepsi modellerinin dışında sepet görünümlü tepsiler de son yıllarda sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Özellikle meyve ve sebze ürünlerinin güvenle muhafaza edilmesini sağlayan bu tip tepsilerde atıştırmalık gıdalar da servis edilebilir. Çay saatlerinde, film gecelerinde, arkadaş sohbetlerinde ve parti akşamlarında birden fazla atıştırmalık gıdanın üzerine yerleştirilerek konuklara çıkarılması birlikteliğe ayrılan vakti de arttırır. Üretiminde poliserin malzemenin kullanılması, ürünün kalitesinin ve dayanıklılığın ön plana çıkarılmasına yardımcı olur. Dolap içerisinde fazla yer kaplamayan, taşınma sırasında kayma ve dökülme gibi durumlarla karşılaşılmadan servis yapılmasını kolaylaştıran tepsilerle keyifli bir sunum mümkün hale gelir.

Mutfakları Renklendiren Servis Tepsisi Çeşitleri

Tepsilerde canlılığa ve renklerin uyumuna önem verenler için desenler ve yazılarla bir araya getirilmiş pek çok model bulunur. Özellikle evine duyduğu bağlılığı belli eden kişilerin seçimi olan yazılı servis tepsilerinin üretiminde kayın malzeme kullanılır. Kayın, dayanıklılığı ile pek çok mutfak gerecinin üretim aşamasında tercih edilen önemli bir ağaçtır. Bu durum vintage akımına uygun mutfak konseptlerinin havasına da canlılık kazandırır. Renkler ve desenlerle sıradanlıktan ayrılmış pek çok servis tepsisi tutma yerlerinin farklı bir renk veya malzeme ile üretilmesiyle de kalıpları geride bırakır. Üzerinde yazan “mutfak evin kalbidir” yazısının yanı sıra tutacak yerlerinin halat şeklinde üretilmesi evlerde hoş bir ambiyans yaratır. Mutfak dışında vitrin ve salon ünitelerinde de kullanılabilen tepsiler kolay bir kullanıma sahiptir.Sunum tepsileri içerisinde tercih edilen bazı ürünler masa şeklinde üretilerek servisin daha rahat bir biçimde yapılmasını sağlar. Düşme ve dökülme gibi durumları ortadan kaldıran ürünlerle, servis sırasında olası bir problem yaşanmadan önlenmiş olur. Üzerinde yer alan kuşlar ve gül motifleriyle canlandırılmış tepsinin kulpları da bronz kaplamadır. Cam malzemenin kalitesiyle pek çok sunuma modern bir dokunuş kazandıran servis tepsileri keyifli sohbetlerin vazgeçilmezidir. Az sayıda kişiden oluşan arkadaş buluşmalarında ve kişiye özel ihtiyaçlarda tercih edilen bu tip ürünler kahve ve çay keyfine, keyif katar. Her evin sunum tepsisi ihtiyacını karşılamak için üretilmiş pek çok model, farklı tarzlardan hoşlanan kullanıcıların beğenisini toplar.

Servis tepsileri hangi malzemeden üretilir?

Servis tepsinin üretiminde cam, kayın, poliserin, ahşap gibi pek çok malzeme kullanılır. Tercih edilecek ürüne göre tepsinin dayanıklılığı farklılık gösterir.Servis tepsisi ne amaçla kullanılır?Gıda ve içecek gibi ürünlerin servis edilmesini sağlayan servis tepsileri, misafirler için hazırlanan sunumlarda da tercih edilen önemli bir mutfak ihtiyacıdır.Servis tepsisinin boyutu nedir? Dikdörtgen, kare, oval, yuvarlak gibi farklı şekillerde üretilen pek çok sunum tepsisinin kendine özel bir boyutu bulunur. Her ürünün boyutu içeriğinde belirtilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Karaca Tepsi

32 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Toplam 24 / 32 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80667016/231026/karaca